הדיון הרשמי של נבחרת אנגליה: שוב קרואטיה?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hotspur, ‏10/7/06.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון הרשמי של שלושת האריות מתחיל כאן.
    נבחרת אנגליה יוצאת מעידן אריקסון הכושל לעוברת לעידן סטיב מקלארן.
    לא מעט ביקורת הושמעה על מינוי זה, של מנג'ר ללא נסיון בחזית של קבוצת צמרת. אמנם הוא היה במשך שנים הסגן של פרגי והגיע להישגים יפים עם מידלסבורו הצנועה, כולל זכייה בתואר ראשון בתולדות המועדון, והגעה לגמר של מפעל אירופאי, אך מקלארן מעולם לא עמד בראש מועדון ששיחק בצ'מפיונס ליג, למשל.
    חלק יאמרו שאולי דווקא זה מה שידרבן את הדור הכל כך מוכשר שהולך ונעלם, לזכות. מאמן מקומי, חביב ונמרץ יכול להכניס רוח רעננה לנבחרת.

http://www.4thegame.com/media/00/02/67/mcclaren_steve_mfc_profile_2004_new.Xxx
    האם מקלארן יביא למלכה גביע?

עוד שאלה שפתוחה היא חילופי הדורות. בעוד שבקהאם מתקרב לגיל שאפשר להתחיל לחשוב על בית להזדקן בו, וכבר ויתר על סרט הקפטן, עומדת השאלה מי יהיה הקפטן החדש, כאשר הספקולציות מצביעות על טרי או ג'רארד כפייבוריטים. גם גארי נוויל כבר לא ילד והגיבוי הכי קרוב אליו, לוק יאנג, לא נראה אופטימלי.
    שחקנים דוגמת אארון לנון, מייקל קאריק, סטיוארט דאונינג ותיאו וולקוט, שהיו בסגל למונדיאל עשויים להתחיל את טבילת האש בהרכב ולהתחיל לצבור עוד נסיון, ואולי אף להיכנס להרכב הראשון.

אז איך לדעתכם תיראה הנבחרת לקראת הטורניר באוסטריה ושוויץ? כמה צריכים לדאוג מנוכחות קרואטיה ורוסיה עם הידינק בבית, ואיך אתם מתכוננים ל-27.3, כשיקירי נפשנו יעלו על הדשא ברמת גן.

הכל - כאן!

2. Claret&Blue Member

נכנסים לעידן חדש תחת מקלארן, אבל אני אפילו לא התאוששתי מעידן אריקסון.
    אין ספק שהעובדה שמקלארן אנגלי מקנה לו יותר זכויות, לפחות אצלי, אבל גם העובדה שהוא עבד עם השבדי משחקת פה פקטור, דוקא די לרעתו, כי אמנם זו הנבחרת של סבנגו, אבל זה משקף משהו גם על העוזר מאמן.
    בכל מקרה, מבחינת סגל שחקנים, אני לא מאמין שנראה הרבה שינויים.
    בקהאם כבר מזדקן, ולכן המחליף הטבעי הוא לנון, שהרשים אותי מאוד במונדיאל ובכלל במהלך העונה שעברה של הספרס.
    וולקוט, "ילד הפלא", יצטרך להוכיח שמגיע לו זימון, כשמעניין יהיה לראות כיצד ישתלב בפאזל של ונגר.
    בשאר העמדות, אנחנו די מכוסים לדעתי.
    אולי במקום גארי נוויל נראה את לוק יאנג, או אפילו את טיירון מירס שמאמנו בפרסטון כבר קרא לו פרוספקט לנבחרת אנגליה.
    סרט הקפטן צריך ללכת לג'רארד, כי הוא מנהיג אמיתי.
    את הבית המוקדם צריכים לעבור, למרות כמה מוקשים בדמותם של רוסיה וקרואטיה.
    אם להוסיף לרשימת השמות הצעירים שלך, הרי שאנטון פרדיננד, נייג'ל ריו קוקר, מת'יו את'רינגטון ודין אשטון כולם הוכיחו בעונה שעברה שהם מתאים לפריימירשיפ, ולדעתי אנחנו נתחיל לראות זימונים צודקים מהמאמן הנוכחי, ע"פ יכולת וכושר נוכחי(לאותה תקופה).
    אין ספק שמרגש לצאת לתקופה חדשה, אבל אני מקווה שרוח הלחימה בשחקנים אפילו תתגבר, ושסוף סוף נוכל לראות את הנבחרת הזו עושה לנו נחת.

3. Rudess Member

אני מקווה שיחול שיפור באנגליה . מקלארן הוא מאמן שאוהב לשחק התקפי לעומת אריקסון השמרן והבונקריסט. צעד ראשון הוא קודם כל הוצאתו של בקהאם מההרכב והצבתו של ג'רארד בצד ימין של הקישור. במרכז הקישור הארגריבס ולמפארד ובצד שמאל ג'ו קול. כמובן ,להעיף דחוף את פיטר קראוץ' מהנבחרת, אין לו מה לחפש שם (סטרטפורד, נראה אותך מזהה את העטיפה הזאת).
    http://loading.co.il/uploads/1332942292.Xxx

מקווה לראות אותם מביסים את ישראל בוומבלי במוקדמות יורו 2008.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא ג'רארד משמאל וקול מימין יכול להיות מוצלח לא פחות.

5. eastlands Member

רודס- היה לי פעם את התקליט הזה של קינג קירמזון באוסף ( עד שביום שטותי אחד מכרתי 300 תקליטים לחנות "חור בשחור" בעבור 2 דיסקים)
    לגבי הנבחרת ,כרגיל העתיד נראה ורוד , מקלארן חייב להכניס את מימד המהירות לנבחרת ועם מטוסים כמו לנון , שוני , דאונינג , וולקוט ,מיקה ריצ'ארדס ,התבססות על השלד טרי,ריו,קינג ,לאמפארד,ג'רארד, קול ,רוני ואפילו אוון הרגריבס ( מודה שטעיתי לגביו) לאנגליה יש עתיד ,והרכב שחקנים שלא נופל מאף נבחרת באירופה , ההתמקדות לדעתי צריכה להיות בנקודת התורפה הבולטת ביותר - מגינים טכנים ומהירים ,לדעתי הנקודה שבה לאנגליה היה פיגור הכי גדול ביחס לנבחרות כמו איטליה, גרמניה , ברזיל וארגנטינה . גם תחרות בעמדת השוער לא תזיק (מתי קירקלאנד יממש את הפונטציאל ? ואולי ג'ו הארט שוער אנגליה הצעירה שעבר לסיטי משרוסברי הקיץ )
    בהתקפה לצד ווין רוני ,פיטר קראוץ' ווללקוט ,מקלארן ילמד מטעויות העבר ויזמין לפחות עוד חלוץ אחד , מספר 9 אמיתי ועם ממוצע של 25 שערים בליגה , זהו יום אחרי גרמניה , ואני כבר אוסף כוחות קדימה ,בתקוה שיום אחד ,יום אחד גם אנחנו נרקוד עם גביע כל הלילה (מבחינתי זה כל החיים) .
    אנגליה שלי לנצח נצחים .

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מאמין שנראה את וולקוט בשלב זה בנבחרת. לפי דיבורים באנגליה מקלארן היה בכלל נגד הזימון שלו. עכשיו צריך ללכת צעד אחורה, בנט ודפו ייכנסו לסגל (הרי אואן פצוע ורוני מושעה משני המשחקים הרשמיים הבאים) ו-וולקוט צריך להישאר בחוץ עד שהוא יתחיל לשחק ולהוכיח את עצמו בארסנל.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה קטע, ממש לפני כמה דקות סיימתי לשמוע את In the court of the crimson king...
    עופר, למרות שזה לא המקום לשאול אני חייב - איזה שני דיסקים אלה היו???
    דארן בנט צריך להיות לנבחרת, דפו, בכושרו הנוכחי, לא.
    מפתיע אותי שלא מציינים את מייקל אוון. כל כך מהר קברתם אותו?

8. Claret&Blue Member

לא קברנו אותו, הוא פשוט כ"כ חסר מזל שאי אפשר לכלול אותו באף רשימת שחקנים בטוחה.
    אני אישית בונה על דין אשטון כחלוץ הבא של אנגליה, מס' 9 קלאסי.
    אני צופה עתיד ורוד לנבחרת, למקלארן היה מספיק זמן ללמוד את הסגל הנוכחי, והנסיון שלו בליגה נתן לו מושג לגבי פוטנציאלים עתידיים.
    בקשר לג'רארד בשמאל, אני לא רואה את זה קורה, עדיף לתת לקול להמשיך בשמאל, ולהזיז את ג'רארד לימין, כי הוא ולמפארד במרכז הקישור פשוט לא מסתדרים.
    דארן בנט צריך להוכיח את עצמו מחדש לדעתי, כי אמנם הוא נתן עונה מצוינת עונה שעברה, אבל השנה הסיפור שונה, מאמן אחר, שכנראה יקח שחקנים ע"פ כושרים הנוכחי(לאותה תקופה), ואם בנט ימשיך את הירידה הקלה שהייתה לו בסוף העונה שעברה, אני לא בטוח שיקבל זימון.

9. KirkH Member

אני לא חושב ששאלת חילופי הדורות בכלל עומדת על הפרק. להחליף בהרכב שחקן או שניים זה לא חילופי דורות, זה פעולה רנדומלית שאמורה לקרות בפרק זמן של שנתיים. האסון הכי גדול שיכול לקרות בנבחרת הוא מאמן מקובע שבוחר שחקנים לפי השם שלהם ולא לפי הכושר על הדשא (יש דוגמא מובהקת, אבל אמרנו דיון חדש, אז נעזוב אותו...).

למרות שהתקשורת נוהגת להגזים ולהיסחף, אני מאמין שבדבר אחד לגבי הנבחרת הזו הם צודקים במאת האחוזים: זה סגל השחקנים הטוב ביותר שהיה לאנגליה בשני הדורות האחרונים, ואם לשפוט על פי רמת הכישרון, לדעתי זה גם יהיה הסגל הטוב ביותר שלבש את מדי שלושת האריות בעשור הקרוב. מכאן אפשר רק לרדת.

אין שום טעם ושום הצדקה לפרק את החבילה הזו לפני שהיא מממשת את הפוטנציאל שלה. בטח ובטח שלא לפני היורו הקרוב.

10. spurs Member

הנבחרת הכי טובה מאז סוף שנות ה80

מעניין אם דאונינג יפתח עכשיו בנבחרת שמקלרן מאמן(אחרי הכל הוא התומך הכי גדול שלו)

11. eastlands Member

אני מקוה מאוד שוולקוט ישאר בסגל , גם בקצת שראיתי אותו ,התלהבתי מאוד מהמהירות והטכניקה שלו , כמובן שזה לא שולל את חיזוק הקאדר ב2 חלוצים נוספים (בכלל וולקוט הוא לא חלוץ מרכזי טיפוסי )מי הם יהיו? כנראה שלמשחקים נגד אנדורה בספטמבר ומקדוניה באוקטובר ,יזמנו את בנט,דפו,אשטון ,אבל בראיה קדימה ,וכמובן בתקוה שאנחנו נעפיל מהבית הזה , עוד מוקדם לדעת מי יככב בפרמייר , מי יהיה החלוץ שיפרוץ? ומי יהיה בפורמה הכי טובה?
    הוטספר- אני לא בטוח מהם 2 הדיסקים שבעבורם ,נפרדתי מאוסף תקליטים של שנים (אולי כפול של פינק פלוייד, והופעה של דיו ,או איירון מיידן ) , חשבתי שלעולם לא ארצה לשמוע מוסיקה בפטיפון ,ולנקות שריטות מתקליטים , היום אני ממש מצטער על הטעות , בכלל כל אוסף מהעבר שאני לא מוצא ממש מצער אותי ( אלבומי מדבקות מהעבר , חוברות כדורגל שלא שרדו את הניקיון השנתי של אישתי ) , מידי פעם אני גולש בebay ומנסה לרכוש דברים שפעם היו באוסף שלי ( לאחרונה רכשתי חוברת ממשחק בית של סיטי מעונת האליפות ב68 נגד הספרס , ניצחנו 4-1 במשחק שנחשב ל" הבלט על הקרח " )
    אני לעולם לא ימכור או יזרוק יותר חפצים מהעבר .

12. Sir Alex Las' Killa

אם מאריקסון עשו שיכור, ממקלארן יעשו שיכור רטוב.

זה הולך להיות קמפיין עלוב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/06
  13. eastlands Member

סיר אלכס- משפטים בחרוזים .
    אני מקוה שמקלארן יסיק מסקנות ,ויפיק לקחים מהטעויות של השבדי , הרי הוא היה שם בחדר ההלבשה ב6 השנים האחרונות , והוא יודע יותר מאיתנו היכן בדיוק ,חייב לבוא שינויי , הוא צריך לזכור שהוא אנגלי ,וכאחד כזה ,הוא חייב לשחק התקפי יותר (2 חלוצים ,שחקני אגף , ומגינים תוקפים)
    חזרה לבונקר של השבדי ,והוא מייד יגיע לכותרות של הסאן , אנגליה משוועת למאמן התקפי , ולמקלארן אן מה להפסיד ( החלטה אחת טובה הוא כבר עשה , כשהחליט לבטל את תופעת ה"וואגס" , תופעה שהשבדי תמך בה ,היות וגם החברה המזדיינת שלו ננסי , היתה בקרבת מקום ,וכך יכל החרמן התמהוני גם להדריך את חניכיו בבאדן באדן וגם לקבל מציצה )

14. Wayne_Rooney Member

לדעתי עשו טעות נוראית בזה שלקחו את מקלארן הוא לא מאמן מלהיב שיכול להוציא את הפוטנציאל של אנגליה מתוך הקבוצה. הוא מאמן אולי עם הרבה ניסיון אבל לא מאמן גדול. אני לא חושב שהוא יעשה הרבה יותר מאריקסון לא יעזור. מי שלדעתי צריך לאמן זה סטוארט פירס! הוא באמת יכול לקחת את אנגליה קדימה.... לוקח סיכונים משחק פתוח. זה בדיוק מה שאנגליה צריכה מישהו שיבוא וירענן את הקבוצה. כי יש להם פוטנציאל אדיר וצריך מישהו כמו סטוארט פירס שיעשה את זה . אפשר להגיד שגרמניה לקחה את הסיכון עם קלינסמן אבל יצאו גדולים. לסיכום מקלארן מאמן משעמם והייתי רוצה להגדיר אותו בתור "מאמן מת" (כמו סוס מת) רק שהוא אף פעם לא היה סוס.

15. eastlands Member

אם הכל יתנהל כשורה ,פירסי עוד יאמן את אנגליה בעתיד הקרוב ( בעוד 4 שנים ) ,בינתיים הלכו על מקלארן וזה מה יש , יש לו הזדמנות להתנער מתוית השעמום בבורו , אולי הוא לא ישתולל כמו קלינסמן ויתבכיין כמו סקולארי ,אבל הוא מגלה לפחות סימני חיים אחרי האפלה התמהונית משבדיה .
    מקלארן חייב להתמקד בשינוי השיטה , שילוב הצעירים המהירים עם השלד הקיים ,והכי חשוב אך לעזאזל מוצאים מגינים במדינה ללא מגינים !!! זאת המשימה הכי קשה שמצפה למקלארן ,שנתיים אני בוכה שאן מגינים ובסוף זאמברוטה הוא אלוף עולם ,ופיליף לאם חורש בשמאל ,מעביר לימין ובום לחיבור הרחוק , ביום שמגן אנגלי יכבוש שער כזה אני רץ יחף לים מהפאב של אלון עד הרצליה .