הדיון של ארגנטינה, קולומביה, בוליביה וקוסטה ריקה

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י idans10, ‏26/6/11.

1. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

הקלאסה מבחינתי זה היגואין בשפיץ לפני אגוארו, מסי ודי מריה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי השינוי הטקטי יהיה עוד קשר עם כדורגל במקום קאמביאסו, כנראה די מריה אולי פאסטורה, שיפתח קצת את משחק ההתקפה. אני לא חושב שזה הפיתרון של ארגנטינה, אבל אני מאמין שזו האופציה שבאטיסטה מריץ בראש.

כמו שאמרתי, אני חושב שעדיף לשחק עם חלוץ מרכזי שלא יורד אחורה כל הזמן כמו מסי, זה יכול להיות גם שחקן שהוא לא 9 קלאסי רק שבניגוד למסי לא יבוא לשחק בקישור. מסי, בהרכב כמובן, יוכל לשחק חופשי יותר מתחתיו או באגף (מה שאני מעדיף, בשביל להוריד ממנו את הלחץ ומהנבחרת את התלות בו). החלוץ יכול להיות אגוארו, טבס או היגוואין, רק שישחק כמו חלוץ מרכזי. אבל באטיסטה עד כה חושב יותר בכיוון של לבקש ממסי לבוא פחות אחורה כדי לפתור את הבעיה, ולא להציב שחקן אחר בעמדה.

אגב מיליטו, אני גם לא רואה סיכוי, או סיבה האמת, שישחק יחד עם היגוואין, הוא נכנס לסגל בסוף בגלל שהוא שכנע את באטיסטה באימונים כאופציה טובה לחלוץ מהאגף סטייל מה שטבס ולאבסי לכאורה משחקים במערך הזה כרגע. אחרת אנסו פרס היה פה במקום להצטלם עם נשר בליז'בואה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/11
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל אליאס ושאר הארגנטינאים כאן - האם בתקשורת רואים סרט שארגנטינה לא מנצחת את קוסטה ריקה? האם הם נהיו כ"כ חסרי ביטחון? כי ביקורת על באטיסטה אני מבין שלא חסכו.

4. gilad16 Member

מאז ביילסה להוציא את קופה אמריקה 2007 שהיה טוב עד לגמר, רק אצל פקרמן ראיתי ארגנטינה שמשחקת עם רעיון ושיטה ברורים. 4-4-2 הפשוט והישן עבד אז טוב, זה שיש את מסי בסגל לא אומר שצריך להתחרפן בשביל להתאים את השיטה אליו. הוא יהיה טוב בכל עמדה בחלק הקדמי בכל מקרה והרעיון הוא שהנבחרת תשחק טוב.

בשבילי זה צריך להיות ההרכב, פאסטורה קצת יותר קדימה ולאמצע לנהל את המשחק כמו ריקלמה בגרמניה, ודי מריה יותר לאגף ויותר עוזר להגנה כמו מקסי בגרמניה (רק בצד שני)

-----------מסי-------אגוארו\היגוואין
    פאסטורה------------------------די מריה
    ----------באנגה----------מסצ'ראנו----------
    זאנטי---בורדיסו-----פארחה-----רוחו\זאבלטה
    -------------------רומרו------------------

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל טוב ויפה, אבל אחרי שנה של עבודה אין סיכוי שבאטיסטה ילך פתאום על משהו שונה לגמרי מבחינת המערך.

זה לא חוסר ביטחון או משהו, אבל בשורה התחתונה שני משחקים ללא ניצחון ועם שער זכות אחד מעידים על בעיה. זה לא כזה מופרך שקוסטה ריקה תעלה כמו בוליביה ותעקוץ את הנקודה שלה. משחק הידידות האחרון בין הנבחרות, לא יודע מה היה ההרכב של קוסטה ריקה אבל ארגנטינה שיחקה עם חברה מהסגל הזה פחות או יותר, לא נגמר כל כך טוב לארגנטינה.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נכנס מאוחר לדיון הזה, אבל אחרי שראיתי את התיקו השני של ארגנטינה בטורניר אני קצת מופתע שאתם מדברים פה בעיקר מה לא עובד בהתקפה. אם לא שמתם לב רק נס ושוער שהזכיר את ימיו הטובים בא.ז אלקמאר מנע מארגנטינה אולי מבוכה יותר גדולה מהתיקו הזה.

קולומביה פשוט היתה צריכה במחצית הראשונה להוביל 1-0 אחרי שנדמה לי ראמוס החטיא מול שער ריק. גם אחרי זה ראיתי מספר טעויות קשות בהגנה של המקומיים. לקראת סוף המשחק נתן מגן ארגנטינאי פס רוחב נוראי ששוב בוזבז ע"י קולומביה.

למרות שגם לארגנטינה היו מספר הזדמנויות (הקורה לא נחשב כי היה נבדל) קולומביה היתה יותר ראויה לניצחון. אני גם כבר לא מופתע שמסי בנבחרת ארגנטינה נראה כמו שחקן רגיל לגמרי. אין לי מושג אם מדובר בעניין טקטי, גופני או אולי דבר שקשור להיררכיה בקבוצה, אבל זה לא המסי של ברצלונה. במחצית הראשונה השחקן הטוב בעולם הטיס בעיטה חופשית מחוץ לאיצטדיון, דבר שכזה לא ראיתי בברצלונה. אגב
    אני בכוונה אומר היררכיה כי יש לי הרגשה שטבז חושב שהוא האיש של הנבחרת. לי אין בעיה שהוא נוגע הרבה בכדור, אבל ביותר מדי התקפות הוא הורס את ההתקפה. מסי משום מה מתחבא ואין לי ממש מושג למה.

קולומביה נראית בהחלט נבחרת שמוכנה ללכת עד הסוף. למרות רשלנות נוראית מול שערו של רומרו, הנבחרת הגיעה למספר הזדמנויות גדול. כל זה במשחק ביתי של ארגנטינה. היו דקות שהיא הציגה כדורגל נהדר ולדעתי יש לנבחרת הזאת פוטנציאל אדיר בטח בימים שבברזיל וארגנטינה אין ממש מאמנים טובים על הקווים.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שי, על ההגנה אין הרבה מה לדבר כי אין אופציות. שים לב שגם אתה פירטת רק על בעיות בהתקפה (טבס, מסי, בעל בית), בהגנה הבעיה ברורה - אין שחקנים טובים.

ובסתם הערת אגב שלא רלבנטית למה שרשמת ממש, בקורה של לאבסי אמנם נשרק נבדל, אבל לא היה כזה

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פירטתי את הבעיות בהתקפה כי בהגנה משחקים 4 שחקנים מאד בינוניים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אני לא חושב שזאנטי שחקן בינוני, אבל מגיע זמן שגם הבחור הזה יפרוש מהנבחרת לא? אני מבין מצויין שצריך איזון בין דם חדש לניסיון, אבל גם קאמביאסו לדעתי נמצא בדעיכה. קצת מוזר שבברזיל יש שחקני הגנה מצוינים, אבל חסר לי שם בין היתר חלוץ רציני וארגנטינה שתמיד היתה מדינה עם הגנת ברזל יש לכאורה עודף שחקני התקפה ועורף מאד מאד בינוני.

אני לא נביא ואין לי כדור בדולח, אבל בצורה הזאת ארגנטינה לא תגיעה לגמר. אותי כרגע גם מסקרן מה יקרה למשל עם קולומביה, האם היא מנטלית מספיק חזקה כי אתמול היתה לי באמת הרגשה שהיא מסוגלת ללכת עד הסוף. נדמה לי שבמשחק הראשון הם לא ממש שיחקו טוב נכון?

זה לדעתי אומר שבסופו של דבר שום דבר עדיין לא גמור. הדבר היחיד שיכול להיות זה שבשלב הבא נראה קרב שאולי היינו רוצים לראות בגמר ולא ברבע הגמר...

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אני מעדיף את המפגש הזה מוקדם כדי לפנות לאורוגוואי את הדרך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

בקצב הזה סאנטי יפרוש רק שיצמח מגן צעיר טוב, מה שכרגע עוד לא נראה באופק מלבד רוחו שעוד לא הוכיח את עצמו. אבל אם מגנים באמת חסרים כיום בכדורגל הארגנטינאי, בלמים דווקא יש כמה וכמה לא פחות טובים מאלו שזומנו לקופה ואפילו יותר טובים לדעתי, אבל רובם גם לא משהו יוצא דופן או שהם קרובים לסוף הקריירה.

10. itay7 Member

ככה העלת את אורוגוואי בקלות? היא לא נראתה יותר טוב מארגנטינה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

באמת שאם אני הייתי אוהד קולומביה הייתי דואג. אם אחרי שני משחקים כאלו היא עם שער אחד בלבד, יש בעיה בהתקפה, ומי חשב שזה יהיה עם פאלקאו בחוד?
    כנראה שהבעיה מהמוקדמות לא נפתרה יחד עם היכולת המשופרת של השחקן מפורטו (מתפתח סוג של פיסארו קולומביאני עידן?). בקופה קולומביה יכולה להצליח, בטח בהתחשב בזה שהיא כנראה תסיים ראשונה, אבל בראייה למוקדמות יש להרנן גומס עוד הרבה עבודה בחלק הקדמי.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

במשחק הראשון באמת הייתה בעיה בנושא והוא נראה כמו המשך ישיר של המוקדמות, אבל מול ארגנטינה הבעיה לא הייתה משחק ההתקפה כמו ההחמצות והיכולת הטובה של רומרו. קולומביה תקפה בצורה מאוד מגוונת למרות שלא החזיקה בכדור מרבית הזמן, היו נסיונות מרחוק, מהאגפים דרך ראמוס וארמרו בעיקר וגם דרך הלחץ על ההגנה. פאלקאו היה טוב מאוד גם אם לא הגיע למצבים מתוך הרחבה, והיה חסר מעט מאוד בשביל גול או שניים של קולומביה.

אני לא אוהב את התפקוד של מורנו בשני המשחקים עד כה, אני לא יודע אם הוא העמדה זרה לו או שפשוט הוא לא משחק טוב, אבל אני חושב שעם רודאייגה במקומו וטיפה יותר קדימה לצידו של פאלקאו, קולומביה תראה יותר טוב התקפית.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בגדול, יש סיכוי ריאלי שארגנטינה לא עולה לשלב הבא? גם תיקו מול קוסטה ריקה אמור להספיק לה, לא?

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מוקדם לשער לפני שהבתים האחרים יסיימו את המחזור השני, אבל יותר מפעם אחת מאז עברו לשיטה הזו 3 נק' לא הספיקו כדי להעפיל לרבע הגמר, לדוגמא בקופה הקודם שקולומביה הודחה עם 3 נקודות. ניצחון והיא עולה בוודאות, זה כן.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/11
  14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לאף אחד אין ממש מושג מה קורה עם החלק הקדמי. אבל כמו שאליאס אמר, זה לא משנה כמה תעבוד באימונים, גומס לא אשם שראמוס ומורנו לא כבשו ממטר ורבע. נגד קוסטה ריקה היינו בהרכב סופר התקפי אבל גם הסיפור לא עבד. אין ספק שזה לא אופטימלי המצב הזה, אבל בניגוד למוקדמות, הפעם יש לנו מאמן על הקווים והמשחק אתמול נתן לי תקווה שהוא יודע מה הוא עושה. נכון שלא ניצחנו, נכון שארגנטינה לא בתקופה טובה. עדיין היינו יותר מסוכנים במשחק חוץ כשבאמת באמת גם היה גם חוסר מזל משווע. תן לראמוס ודאירו עוד 20 פעם את המצב הזה והם יורים פנימה. על פאלקאו לא כ"כ הייתי מפיל את התיק מאחר ואין לקולומביה קישור טוב לדעתי בקופה למעט גוארין - אליאס ואני כבר דיברנו על זה. שים לב שגם מורנו וגם ראמוס הם חלוצים. במוקדמות אנו צפויים לקבל את חאמס רודריגס שכבר אני אומר לך, יודע להרים כדורים יותר טוב מכל הסגל הנוכחי, מה שיכול לעזור לנוגח טוב כמו פאלקאו. ג'יובאני מורנו אמור לחזור, דורלן פאבון יקבל את ההזדמנויות שלו, אולי אדווין קארדונה - יש קשרים טובים שלא קיבלו זימון מסיבות כאלו ואחרות שיחד איתם פאלקאו וחלוצים אחרים יביאו עצמם טוב יותר לידי ביטוי.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/11
  15. xavi6 Member

זה נהיה כואב לראות את הנבחרת הזאת. זה כ"כ כואב לישון שעתיים, לקום ב-4 בשביל לראות איך מדינה שלמה נותנת את הנבחרת שלה לנרקומן לשעבר. אני לא מבין, זאת תוכנית תמיכה בנרקומנים לשעבר? קודם מרדונה ועכשיו הדביל הזה. מה הם לעזאזל הסניפו\הזריקו\עישנו שדרם למוח שלהם להיות כזה מעוות וחולני? בשביל לעשות כאלה הרכבים צריך להיות עם מוח מעוות וחולני. זאת התעללות בכל מי שרואה כדורגל. אבל אתם יודעים מה? שימשיך ככה! שיפסידו מול קוסטה ריקה ולא נשלה את עצמינו עד לכאפה מול נבחרת כלשהי בחצי גמר\גמר. בעצם נסחפתי, רבע גמר, אני סתם מחמיא למסי. אז אולי יבינו בנבחרת שצריך מאמן, ולא מסוממים לשעבר. רוצים ארגטינאי? שיביאו את הקטור קופר, גאון כדורגל, הוא רק מעשן סיגריות. סרטן לא גורם לטמטום ולנזק בלתי הפיך, אצל המאמן הנוכחי והקודם זה בהחלט גרם. התוכנית שיקום הזאת עברה כל גבול.

תזרקו את לאבצי כבר לספסל, תביאו לו מקעקע שיעביר לו את הזמן. שימו את מסי בצד אחד, די מאריה בצד שני, וראבאק תפסיקו לנסות להיות ברסה-טבז שחקן דביל חסר אופי, הוא רחוק מאופי כמו שפרפרים רחוקים מחרא. הוא יודע לשחק חלוץ ורק שם הוא יהיה טוב ומועיל, לשים אותו באגף שיהיה חצי חלוץ חצי קיצוני זה כמו לחתוך לו את החבר למטה. אם הוא היה כזה טוב בעמדה הזאת ברסה מזמן הייתה מביאה אותו. שישחק לצד אגוארו בעמדת החלוץ, מסי ודי מאריה בצדדים, ובאמצע תשימו את מסצ'רנו ובאנגה מעליו, אולי זה מה שיעורר את באנגה הדביל הזה. מה, לא הסבירו לו שהוא אמור להניע את ההתקפה ולא להניע את המגנים? אי אפשר לראות אותו כל פעם יורד לעמדה של מסצ'רנו\קמביאסו. זה מעיק, זה הורס את הכל. לא יהיה טוב? יש ספסל! שימו את פסטורה. לא עובד למעלה? היגוואין, מיליטו, רחמנא ליצלן לאבצי.
    וכמובן, אם המאמן הזה לא שם את זבלטה משחק הבא בעמדת המגן אני מגיש תביעה.