הדיון של נבחרת ספרד החדשה:: מתכוננים למונדיאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

דייגו קוסטה כ"כ לא מתאים לשיטה. לא מחזיק ממנו ואני חושש שלא יהיה אלטרנטיבה אחרת בטורניר.

morata אוהב/ת את זה.
  2. morata Member

-אם לשפוט לפי החצי שנה האחרונה מאז תחילת 2018, מוראטה הרוויח ביושר את הניפוי. אבל, לדייגו קוסטה, שלא עשה הרבה יותר ממנו בתקופה הזו כשקודם לא שיחק חצי שנה+אי-התאמה לשיטה, הרבה יותר לא מגיע.

-מאספאס אני מאוד מחזיק וחושב שהוא ראוי לזימון, נתן עונה גדולה בסלטה. לדעתי טוב יעשה לופטגי אם יעדיף אותו על קוסטה בהרכב. הזימון של רודריגו רק מגדיש את מצוקת החלוצים בנבחרת.

-סרג'י רוברטו היה ראוי לקבל זימון כגיבוי של קרבחאל. עשה העונה קפיצת מדרגה ביכולת. דווקא אודריוסולה היה בינוני העונה.

3. yonmu Member

נראה כמו סגל ל4-6-0, כשבמקרה הצורך קוסטה (או חלוץ אחר) עולה.
    זה אולי לא יפה לצפייה (תלוי טעם), אבל בהחלט יכול להיות יעיל.

4. סיונרה Member

זאת לא ספרד של צ'אבי, בהרכב הזה גם ב4-6-0 זה יהיה הרבה יותר דינמי והתקפי, גם אם כנראה פחות יעיל.
    לגביי החלוצים, אם לופטגי רוצה את קוסטה בתור החלוץ המוביל, אז עדיף חבר'ה כמו אספס ורודריגו עם פחות אגו ממוראטה על הספסל. מוראטה דווקא הראה שהוא אולי עדיף בתור חלוץ מחליף, אבל הוא עזב את ריאל כדי לא להיות כזה, יכול להיות שיש דברים בין אישיים שאנחנו לא יודעים. גם ראול בזמנו נופה כי לא היה מספיק טוב להרכב וארגונס לא רצה אותו כמחליף.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מוררטה לא במעמד של ראול וההתעסקות בו מפתיעה אותי. גם הטענות נגד דייגו קוסטה לא ענייניות. אם רוצים לשחק עם חלוץ זה החלוץ. לא מתאים לשיטה? תחזירו את פברגאס.

6. Raulito Madridista

לא היה ולא יהיה כמו ראול שאני משוכנע שלא היה עושה נזק אם היה מזומן כשחקן הרביעי ביורו ומקבל כמה דקות, זה לא היה משפיל אותו כי הוא עבר את גיל 30 ורשם עונה יפה ב-2008, לזמן את סרחיו גארסיה? מה גם שלא הייתה שאלה לגבי הכללתו בהרכב בזמן הזה כשטורס ו-ויאה היו החלוצים הטובים בעולם. כמה הייתי משלם עבור אחד מהם עכשיו במונדיאל. הנבחרת הנוכחית אמורה להיות יותר מהירה מהנבחרת הזקנה והעייפה של 2014. יש הבדל בין לשחוט פה את הליגה כשאתה שחקן מס' 1 בסלטה ויגו לבין לתת גול בשלב הבתים במונדיאל לדעתי, לגבי אספאס. גם מוריינטס של פעם היה עוזר. הבעיה כשאתה מנקה את ההתלהבות ויורד לבדוק את המספרים של דייגו קוסטה - הוא כבש מעט.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/21/15269353418160.Xxx

כדי שמוראטה לא יהיה בדאון גדול מדיי, במארקה הציגו עוד שחקנים מנבחרת ספרד שנופו יחסית במפתיע מהסגל לקראת הטורנירים הגדולים.
    מונדיאל 2014: דני קרבחאל לא נכלל אחרי עונת בכורה גדולה בריאל מדריד וחואנפראן הועדף על-פניו| וגם חסוס נאבאס נעדר בשל פציעה בת חודשיים| נגרדו לא זומן למרות עונה יפה באנגליה עם 23 שערים בסיטי.
    מונדיאל 2010: מרקוס סנה לא מקבל את האשראי מדל-בוסקה שאמר - 'זו הייתה אחת ההחלטות הקשות ביותר עבורי'|
    מונדיאל 2006: רובן בראחה 'סבל' מעודף הקשרים במרכז| מוריינטס לא זכה לחסד נעורים על מספריו המעולים בנבחרת.
    מונדיאל 2002: ויסנטה רודריגס התגלית של ולנסיה - לא זומן| פדרו מוניטיס, עליו אמר קמאצ'ו -'אני יכול לבחור רק 23, מבין את האכזבה'|

7. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/05/28/champions/1527504866_123635_1527504950_portada_normal_recorte1.Xxx

אופטימיות בגזרת קרבחאל: ייעדר עד שלושה שבועות. קשה היה שלא להזדהות עם הכאב של קרבחאל שנטש את גמר הצ'מפיונס בדמעות. גם הוא ידע: המונדיאל בסכנה, הקללה מרחפת.. המאמן לופטגי יכול להחליט עד ה-4 ביוני האם להחליף את קרבחאל בשחקן אחר, והוא טרם החליט. המגן אמור להיות בריא לחלוטין, עם ספק קל לגבי שיתופו במשחק הפתיחה של שלב הבתים.

טור דיעה במארקה: לופטגי - קרבחאל ראוי שתחכה לו\חסוס גמס.

מגיע לדני קרבחאל להיות בגביע העולם ואם יש תקווה שהפציעה תיעלם - לופטגי לא יכול לתת את המקום שלו לאף-אחד. קרבחאל הרוויח את מקומו בזכות - היכולת, הקבוצתיות, האופי. אף-אחד לא יכול לפקפק בילד שבכה בגמר ליגת האלופות, והנה עברו יומיים וחלום המונדיאל שלו קיבל הצתה מחודשת, אש בוערת. יש לו אובססייה: להיות עם חברים בגביע העולם.
    קרבחאל לא שחקן יחיד, אלא אחר. חיוני בפאזל של ספרד שמגיעה למונדיאל עם ציפיות בעננים. המגן הימני הטוב בעולם הוא שחקן הרכב קבוע, מהווה סכנה ליריבה ויציב בהגנה. אין תחליף למהירות שלו. אודריוזולה יוכל להיות הגיבוי הזמני. אין צורך להסיט את נאצ'ו או בארטרה. ואין מגן ימני אמיתי אחר. ביורו 2016 המזל הרע בגד בו וקרבחאל נפצע בגמר הצ'מפיונס מול אתלטיקו. כעת אחרי הסיוט - מגיע לו החלום. לופטגי יודע מהי המשמעות של קרבחאל, הוא מדבר עם השחקנים באופן קבוע ומעין פסיכולוג.
    אני מקווה שנראה את קרבחאל שוב בוכה, ב-15 ביולי, במוסקבה, והפעם בכי אחר - עם גביע העולם בידיו. איתו על המגרש, הוא יודע - הסיכוי של ספרד טוב מעט יותר.

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/05/29/seleccion/1527547580_387263_1527547634_portada_normal_recorte1.Xxx

לפי דבריו של לופטגי - נושא קרבחאל נסגר - "הוא הולך להילחם ולתת הכל כדי להיות כשיר למשחק הראשון, וכך גם הצוות הרפואי, אבל בלי לסכן אותו. כדאי לחכות לו". המאמן קיבל את המקרופונים של 'El Larguero' ודיבר על כמה וכמה נושאים. "הייתה לי תחושה שהפציעה הזו לא חמורה כל-כך אבל אני מבין את סערת הרגשות של דני. ברגע הראשונים היינו חסרי אונים". המגן עצמו התראיין ואמר שהוא היה משוכנע שהפציעה קשה יותר וכבר עלו לו פלאשבקים לגמר המאכזב ב-2016 שבעתיו החמיץ את היורו. עד למשחק הפתיחה מול פורטוגל יש שבועיים וקרבחאל אמור להצטרף לעבודה מלאה בימים האחרונים לפני. המאמן רמז שיש תבנית קבועה וברורה של הנבחרת ולא באמת היו הפתעות בסגל. על מוראטה - "היעדרותו היא אכן הבולטת ביותר אבל אני לא שוכח את בארטרה, ויטולו, יירמאנדי". המאמן הוסיף שהוא לא יחשוף את השיחה הפרטית שלו עם מוראטה. על ההתקפה שנבחרה - "יש לנו שלושה חלוצים מגוונים ואפשר לשחק גם בלי. אנחנו מכוסים".

9. Raulito Madridista

נבחרת ספרד מתכוננת לקראת משחק הידידות הראשון שלה לפני המונדיאל, כשמחר תשחק בספרד נגד שוויץ. שחקני אלופת אירופה ריאל מדריד כבר הצטרפו. בינתיים, ראיון מעניין של יאגו אספאס שמתרגש לקראת המונדיאל הראשון שלו:

התפקיד בנבחרת. "עדיין לא דיברתי עם המאמן, אני שחקן מאוד מגוון כמו היתר ולא יודע היכן אני הולך לשחק. אני הכי נהנה להיות ה-'9', אבל זה תלוי. אני מרוצה רוצה לשחק בהרכב וגם כל אחד מ-23 השחקנים. כמובן שאתן את המקסימום בכל רגע".
    מוראטה. "דיברתי איתו, אני מבין אותו. זו החלטה שהמאמן צריך לקבל. מוראטה נשאר מחוץ לסגל משום שהיה פחות טוב בזמן האחרון וחבריו מקבלים את הצ'אנס. גם מאריו גצה שהבקיע במונדיאל הקודם - לא יהיה".
    כובש שערים. "אני לא מסתחרר מהמספרים שלי, אני מרוצה ממה שאני עושה וזוכה בהערכה מחבריי לקבוצה. מאז הופעת הבכורה שלי בנבחרת בוומבלי נגד אנגליה אני מרוצה, משחק בהתלהבות רבה".
    היתרונות שלו. "קשה לומר ולא נעים לי לשבח את עצמי. המאמן לקח אותי בסגל כי הוא יודע שיש בי משהו".
    העתיד בסלטה. "אני לא יודע, אני תמיד אומר שהכדורגל לא צפוי, כרגע אני מתמקד בנבחרת ספרד".
    ספרד פייבוריטית לזכייה במונדיאל? "אתה רואה באימונים שאנחנו יכולים לעשות משהו גדול, ברור שאנחנו רואים את עצמינו כנבחרת מובילה ויש ציפיות".
    ייראי אלברס. "הוא היה חלק מנבחרת ספרד הצעירה וזמנו יגיע. הוא דוגמא לספורטאי אמיתי שנאבק בכל דבר ולא מוריד את הראש(מחלת הסרטן)".
    זיכרון ראשון מהמונדיאל. "לואיס אנריקה, זה מה שאני זוכר לצערי, המונדיאל בארה"ב ב-1994 והאכזבה נגד נבחרת איטליה. מאז המצב השתפר".
    נבחרת איראן. "עדיין לא היה לנו זמן לנסות דברים רבים וללמוד את היריבות. יש בפנינו משחקי ידידות ולאחר-מכן נגיע לדבר האמיתי".

10. Raulito Madridista

הערב ב-22:00 - ניסוי הכלים הראשון של ספרד בדרך למונדיאל - משחק הכנה נגד שוויץ במגרשה של ויאריאל, ה-לה-קרמיסה'

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/01/seleccion/1527882652_739820_1527968710_noticia_normal.Xxx

https://as.com/futbol/imagenes/2018/06/01/seleccion/1527882652_739820_1527986268_sumario_grande.Xxx

גולת הכותרת היא שספרד מחוזקת בשחקנים מהנבחרת הצעירה בעוד אלה מריאל מדריד ישולבו-לאט-לאט - הקפטן ראמוס לא אמור לשחק בכלל, וכך גם איסקו, כשקרבחאל פצוע כמובן. לוקאס ואסנסיו ימתינו על הספסל. נאצ'ו נמצא בהרכב המשוער של ה-AS ושימו לב, אספאס(4 שערים ב-279 דקות בנבחרת) ודייגו קוסטה ישחקו יחד במדגם ממש לא מייצג. ספרד שלא לופטגי לא הפסידה באף אחד מ-18 משחקיה, למרות שפגשה פעמיים את איטליה וכן את צרפת, גרמניה, בלגיה, אנגליה, וארגנטינה - אותה ניצחה 6:1 במשחק האחרון. בשוויץ - צ'אקה פצוע, שאקירי בפנים. גם השוויצרים ממעטים להפסיד, וביורו 2016 הודחו רק בפנדלים.
    ספרד ניצחה את שוויץ ב-15 מ-19 המשחקים ביניהן אבל מישהו זוכר מה קרה במשחק הפתיחה במונדיאל 2010? אלופת אירופה ומחזיקת גביע היורו נכנעה 1:0 לנבחרת של היצפלד. אבל אתם זוכרים איך הטורניר המרגש בדרום אפריקה נגמר...

11. גלץ Member

לזכותה של שוויץ ייאמר שהיא לא מפחדת מנבחרות אימתניות.
    0:0 נגד צרפת ביורו 2016, 1:0 על ספרד במונדיאל 2010, 1:0 על פורטוגל במוקדמות, אפילו 1:0 על ברזיל במשחק ידידות ב2013.
    דווקא נגד הנבחרות הפחות זוהרות שוויץ יותר מועדת.
    לראיה, 4 תיקו נגד ישראל, הפסד ללוקסמבורג, תיקו נגד הונדורס.

12. riquelme1 Member

אני מחזיק גדול של לופטגי, אבל הוא טעה בסגל למונדיאל. עם חלוצים בינוניים כמו רודריגו ואספאס לא נגיע לכלום.

מוראטה היה חייב להיות בסגל. אודריסולה בעוה בינוניית מוזמן, בארטרא שהיה פנטסטי בבטיס לא מוזמן.

לדעתי לא נזכה.

13. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/06/04/portada/marca_papel/g0406.d4e4c729cd01cfaa373bc5789860a799.Xxx

'צריך לשים לב' - בשער המארקה כתבו על דקות נהדרות של ספרד אבל טעות שוער וחוסר ריכוז שהביאו רק לתיקו מול שוויץ| בסיקור המשחק נכתב 'זכרונות מדרום-אפריקה': ספרד מתחילה את הדרך למונדיאל עם זעזוע גדול נגד שוויץ - כמו ב-2010'| במארקה כתבו שהנבחרת עדיין מחפשת חלוץ '9' והמאמן לופטגי אמר שלא בטוח שזה יהיה דייגו קוסטה אך כשנשאל האם הוא סטטי מדי עבור הנבחרת אמר 'לא'| "אני יודע שהנבחרת עשתה הרבה דברים טובים אבל כבשה רק פעם אחת ובמשחקים הבאים ננצל יותר מצבים. זה מה שרצינו - לייצר מצבים להתגונן טוב מול נבחרת חזקה"| ג'ורדי אלבה סיפר:"עם החולצה הזו של ספרד - אין משחקי ידידות, רוצים לנצח"| המגן אודריוזולה זכה לשבחים על שער הבכורה שלו בנבחרת ואמר לאחר מכן:"אני אקח איתי לקבר את זה שאינייסטה אמר לי - "לך תבקיע גולאסו".

14. Raulito Madridista

טור דיעה במארקה:: "הייתי מודאג הרבה יותר אם היינו משחקים רע מאשר אם גול היה חסר".

משחקי הידידות לקראת המונדיאל נתפסים בכובע אחר. זו הייתה החזרה הגנרלית הלפני אחרונה. ספרד פגשה יריבה חזקה ועשתה רבה דברים טובים. מלבד ארבעה שחקנים, זה היה ההרכב החזק שלנו. הקבוצה חזקה מאוד. אני משוכנע שדה-חאה לא יטעה כך בהמשך. הוא השוער המעולה שלנו. אי הוודאות כמו תמיד סביב עמדת חלוץ ה-9 וזו שאלה מייגעת. איך נבקיע שערים קשים? יכול להיות שחסר לנו מישהו מפעם, אבל אני מרוצה מאלה שנבחרו. רודריגו עם סגנון נכון, אספס מייצר הרבה ודייגו קוסטה בסדר. אבל לספרד יש קאדר נפלא בקישור והחידוש המרענן הם לוקאס ואסנסיו. צריך להתרגל לכך שדויד ויאה כבר לא בנבחרת.
    אני חושב שצריכים להיות רגועים עם הקבוצה הזו והמאמן הזה. אנחנו הולכים להתחרות בכל הכוח. יש לנו קבוצה נפלאה עם הרבה כבוד, כדורגל ותשוקה. אני לא אוהב לדבר על פייבוריטיות, שאחרים יפלו בפינה הזו. אבל גביע העולם הוא הרבה מעבר לזה. אסור לטעות. אני בטוח שנהיה קרובים, קרובים מאוד, ועם קצת מזל - זה יקרה. הכדורגל שלנו שוב יצא מחוזק נגד שוויץ. הגולים יגיעו.

15. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/05/15281886557939.Xxx

נבחרת ספרד הצטלמה הצהריים במתחם האימונים שלה והנה בשעה טובה התמונה הרשמית של הסלקסיון לקראת מונדיאל 2018 ברוסיה| הפתעה גדולה באימון הייתה כשאנדרס אינייסטה קיבל פרס הוקרה ספורטיבי והשחקנים מחאו לו כאפיים. הוא הוגדר ובצדק כאחד השחקנים הגדולים בתולדות הנבחרת וכספורטאי למופת וכמובן צויין השער שלו בגמר מונדיאל 2010. "אני רוצה להודות לכל חבריי כי בלעדיהם זה לא היה קורה", סיכם בחיוך נבוך. הנה קצת מהמצב-רוח הטוב| כתבה נוספת היום דיברה על לוקאס ואסקס שמשפר את מעמדו בנבחרת ושיחק מצוין כמחליף בתיקו המאכזב נגד שוויץ. נכתב שהתגבר על פדרו וחסוס נאבאס והוא יהיה בטורניר גדול שני| השוער דויד דה-חאה אמר לתקשורת שהוא לוקח אחריות אבל כולם טועים וטוב שזה קרה במשחקי ההכנה.

מצב נושא:
הנושא נעול.