הדיון של קבוצות הצמרת 2018/19:: ויאריאל וסביליה מתחזקות בחלון ההעברות בחורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. גלצ Member

כבר אמרתי לפני שנה שאודגארד יכול מאוד לעזור לאייאקס אחרי עזיבת הכוכבים. שחקן מצוין.

2. Raulito Madridista

מואנס דאבור שולב אתמול כמחליף כפי שהיה במחזור הפתיחה בליגה האירופית אך הפעם יצא לו לטעום קצת מהראמון סאנצ'ס פיחואן שקיבל אותו בתשואות, כנראה שהאוהדים סקרנים לגבי החלוץ שהפגיז בעונה שעברה וסובל מהתעלמות מוחלטת במסגרת הליגה. בתקשורת פחות עוסקים בו באופן שוטף אלא יותר בלוק דה יונג וצ'יצ'ריטו אבל הנה כתבו גם עליו - טור די בעייתי: "דאבור - הטרגדיה הקטנה שמעסיקה את השיחות בסביליה".
    אלברטו פדז כתב במארקה "הייתי רוצה לחשוב שהקהל הגיב כך אתמול כלפיו מסיבה אחת - רוצים לראות כדורגלן שמצפים ממנו להרבה - בפעולה, כשלא ברור מדוע הוא לא מקבל את ההזדמנות. הגבול בין אשליה ותשוקה או לבאסה ולעג הוא דק מאוד". הוא מציין שהעונה לא חייבת להיות הצלחה גדולה או אסון ושיש באמצע. הוא טוען שחלק מאוהדי סביליה, לפי מה ששמע, אף רצו שהקבוצה תפסיד לריאל סוסיאדד כדי שההרכב ישתנה. שאם הוא יעזוב בלי שקיבל צ'אנס - זה לופטגי. שאם הוא יכבוש במקום אחר כמו צ'ירו אימובילה או יאגו אספס - זה יהיה לופטגי אשם. נכתב שלופטגי יצטרך לבחור בשחקן הנכון בכל רגע. הקהל בוחר בסטיגמה, משום שהוא לא משחק קשה לדעת עד כמה הוא טוב. מי שמגיע למגרש מחפש פגמים - כדורגל".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/10/04/15701774024566.Xxx

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים. חושב שבאייאקס הוא היה נותן פריצה ברמת הדה יונג. אבל יש יתרון גם בלשחק בליגה טובה יותר לאורך עונה שלמה.

anyway, אודגור נבחר לשחקן החודש בספרד, ובצדק. נראה הרבה יותר טוב מכל שחקן אחר בספרד ממה שראיתי (נכון, מסי עוד לא התחיל את העונה באמת), וגם עושה רושם מראיון שקראתי ב-ESPN שבסה"כ מדובר בבחור צנוע למדי עם ראש על הכתפיים.

דבר חשוב שאפשר לקחת מהראיון, אגב, הוא שהילד רוצה להישאר לעונה נוספת בסוסיאדד (מהלך חכם מאוד בעיניי).

גלצ אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

ראיון נרחב מאוד עם מונצ'י במארקה, הוא לא ממש מסביר מה קורה עם מואנס דאבור אבל כן מפרגן לז'ולן לופטגי ודיבר על היעד הברור של סביליה - להגיע לליגת האלופות:

המסר שהעבירו האוהדים שהם רוצים את דאבור: "אני לא אלוהים, לא שופט את כולם, זו זכותו של הקהל. נוצר זרם סביבו והשאלה היא האם זה מועיל או פוגע בו. המאמן כבר התייחס לכך". על המקצוענות של דאבור: "הוא לא מאחר לאימונים, הוא לא רב עם המאמן, זו לא הסיבה שהוא לא משחק. הוא מקצוען נהדר, שחקן קבוצתי, אפשר לאהוב אותו. אולי יותר נוח לו לשחק במערך עם חלוץ נוסף ולו ב-4:3:3. האם זה יימשך לנצח? אני לא יודע". השיפור של מואנס: "הוא מתקדם, זו הסיבה שהוא התחיל לשחק. אני חושב שהוא צומח כשחקן וגם הוא חושב כך. דאבור הוא חלוץ טוב. הדרישות של מאמן סביליה הן שונות ממה שהיה לו באוסטריה".

כזכור, דאבור הצטרף לסביליה כבר בשנה שעברה, בזכותו של חואקין קאפרוס. מונצ'י מדגיש שוב כי אין שום דבר אישי: "זה לא נכון שאני לא אוהב אותו כי לא אני הבאתי אותו. אני בהחלט מקווה שהוא יצליח לכבוש 15 שערים העונה ונחגוג יחד. זה נכון שהוא נקנה כשהיה מאמן אחר. הוא פשוט צריך להסתגל למערכת, זקוק לזמן כי להבין עד הסוף מהן דרישות המאמן".

על המאמן ז'ולן לופטגי: "כשאני מעלה את השם של המאמן באסיפה של המועדון, תמיד יש ספקות עד שאתה מכיר אותו, זה כמו מערכת יחסים עם אישה, סוג של חיזור. עד שאתה לא גר איתה, זה לא באמת מתחיל. הוא הפתיע אותי לטובה. הוא חולה עבודה, הוא מקצוען מאוד, אפילו ניצח אותי. אני מתאהב באנשים כאלה".

על ליגת האלופות: "אני לא מגדיר את זה כאובססיה אלא רצון, שאיפה לחזור לשם. זו צריכה להיות המטרה המינימלית שלנו בהתאם לכוח המועדון והתקציב. אין חלון ראווה טוב יותר מליגת האלופות אם המועדון רוצה להתקדם ולצמוח ברמה הספורטיבית וברמת המותג".

מה שמונצ'י אמר לגבי דאבור זה נכון אבל אני לא חושב שהוא מוליך כדור כזה גרוע ואולי זה יעזור אפילו לדה יונג אם ישחק לידו שחקן התקפה נוסף. מבחינתי צ'יצ'ריטו צריך לפתוח על חשבון שניהם אבל סביליה לא מרבה לכבוש שערים מפתיחת העונה ואני מקווה שייקבל הזדמנויות. ואכן אם סביליה לא תסיים רביעית העונה זה כישלון גדול.

5. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/12/10/15760167648673.Xxx

ולנסיה חוזרת ל-1/8 הגמר! | ולנסיה פתחה את ערב המשחקים האחרון עם הגב אל הקיר אך השיגה 0:1 ענק באמסטרדם והעפילה לשמינית הגמר לראשונה מאז עונת 2012/13, ועוד מהמקום הראשון (זה, למשל, לא קרה לה מאז עונת 2006/07). אלברט סלאדס הצליח היכן שאפילו מרסליניו נכשל| רודריגו כובש שער הניצחון מלמל: "זה נס, זה פשוט נס, אין לי מילים, הקבוצה הזו כמו משפחה אחת גדולה ולא נחה לרגע, זה מגיע לנו"|. אלברט סלאדס המאמן אמר: "השחקנים עשו משהו גדול, היינו זקוקים לזמן. הצגנו משחק הגנה מעולה וניצלנו את ההזדמנויות שלנו. שיחקנו על היתרונות שלנו וזה עבד נפלא"| השחקנים חגגו בטירוף בחדר ההלבשה| צמד הבלמים גבריאל פאוליסטה ודיקאמבי קיבלו את הציון הגבוה 3 כוכבים. "ולנסיה הרוויחה בזכות את האפשרות לחזור לצד הגדולות באירופה אחרי פארטידזו באמסטרדם", נכתב במארקה| במבט קדימה: ולנסיה הרי לא תוכל לקבל את ריאל מדריד או אתלטיקו מדריד (אם תעפיל), כך שנראה שההגרלה המסובכת ביותר היא טוטנהאם ואחריה בורוסיה דורטמונד ונאפולי.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/05/15782150439661.Xxx

סביליה עם ארבעה ניצחונות בפיחואן בסיבוב שלם (תשעה משחקים) - 15 נקודות בבית לעומת 20 במשחקי החוץ. במארקה כתבו על 'משבר הביתיות', אם תרצו - "מבצר חלש". בעוד עם אונאי אמרי הקבוצה רשמה פעמיים שנה שלמה ללא הפסד הרי שזה לא המצב. סביליה כבשה רק 11 שערי בית. "כוחו של הפיחואן או הפחד ממשחק מאנדלוסיה הם דברים, הצהרות שעוגנו עם הזמן בידיעה שסביליה יצרה כוח במגרשה הביתי. כמה קשה היה לחזור משם עם שלל משמעותי. אבל לקבוצה הנוכחי אין שום קשר לזה. סביליה הנוכחית טורפת אולי כמבקרת ומאוד ידידותית כשהיא הקבוצה המקוצית". מבין הגדולות, סביליה ניצחה את סוסיאדד 2:3, סיימה בתיקו עם אתלטיקו מדריד ונכנעה לריאל מדריד 1:0.

7. Raulito Madridista

מואנס דאבור עבר להופנהיים ועשוי לשחק כבר במשחק האימון הקרוב נגד פיינורד, סוכנו אבי נמני טוען שהוא זכה לשדרוג בשכרו ולפי הדיווחים בתקשורת הספרדית הקבוצה הגרמנית רצתה לצרפו כבר בקיץ אך לא יכלה לעמוד בעלויות העסקה. סביליה תקבל עשרה מיליון יורו+בונוסים. החלוץ נפרד מהמועדון באלגנטיות והודה לקהל, לשחקנים ולאנשי הקבוצה, בלי סגירת חשבון ובלי טעם מר.

יכול לקבל את זה שיש דמיון בין הליגה הגרמנית לאוסטרית וסקרן לראות אותו שם, אני בטוח שהוא היה מאוד מתוסכל מבפנים, הוא רואה חלוץ כושל כמו לוק דה יונג מקבל אינספור הזדמנויות והוא מצידו לא נכלל בסגל עד המחזור ה-11 בליגה ושיחק רק פעמיים 12 דקות. טוב שלא התעקש, הוא צריך לשחק, הוא איבד חצי שנה מהקריירה אבל לא נורא. אגב, הליגה הספרדית מדהימה והפיחואן זה עולם אבל כבר כשסביליה התרחקה מהאפשרות לשחק בצ'מפיונס היה לי קצת חבל עליו, פשוט כי בליגה האירופית הוא כבר עשה מה שאפשר. בהצלחה מואנס!

8. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/10/15786940984015.Xxx

עוד חלוץ עוזב? חאבייר הרננדס "צ'יצ'ריטו" (31) ייפגש עם סביליה ביום שני. על הפרק: לדון בעזיבתו ללוס אנג'לס גלאקסי, כך לפי המארקה. החלוץ שהגיע בקיץ מווסטהאם לא ממש מצא את מקומו. הקבוצה מ-MLS מוכנה להקציב לעסקה עשרה מיליון יורו, כולל שכרו. החלוץ רשם העונה 14 הופעות (782 דקות) בהן תרם שלושה שערים - אחד נגד חטאפה בליגה ועוד שניים בליגה האירופית.

אני לא מבין מה הדחף של סביליה לוותר על חלוצים לפני שהגיע מישהו אחר. מבחינתי סדר ההירכיה הוא כזה: צ'יצ'ריטו>דאבור>דה יונג (פשוט לא מגוון מספיק)>מוניר. חבל

9. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/16/15791724334469.Xxx

סביליה מתחזקת: יוסף אן נסרי חתם עד 2025. חלוצה של לגאנס כבש העונה ארבעה שערי ליגה ב-18 משחקים, מגיע לקבוצה בתמורה ל-20 מיליון יורו בתקווה לשפר את ההתקפה החלשה (24 שערי זכות בלבד בחצי עונה). בסביליה בטוחים שמדובר בפרוספקט גדול לעתיד שכן אן נסרי רק בן 22 ושהוא מסוגל לשפר משמעותית את המספרים שלו כשהוא מוקף בשחקנים טובים יותר. אשתקד כבש תשעה שערי ליגה ב-31 הופעות ובכל המסגרות היו לו 11 שערים.

אני חושב שחבל מאוד שסביליה לא שמה את ידה על שחקנים כמו פורטו (הגיע לריאל סוסיאדד) או סטואני מג'ירונה - שחקנים שיודעים לתת גול בליגה הזו, אבל זה כבר היסטוריה. אגב, אם סביליה הייתה קצת יותר מחוייבת ואגרסיבית (למרות שאני מודה שהעונה היא גם משחקת פחות התקפי) בעונה שעברה, עם שחקנים איכותיים כמו בן ידר וסארביה - אולי הייתה נראית טוב יותר וגם הייתה משיגה את הצ'מפיונס.

10. Ever Banega Member

מסכים איתך גם אני לא עף על אן נאסירי, יש לא מעט חלוצים טובים ממנו בליגה. מיילא אם הוא היה מגיע במחיר מציאה אבל ב20 קשה להבין את המהלך הזה.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

פאקו אלקסר בדרך החוצה מדורטמונד, לא נכלל בסגל במחזור האחרון וזה לא סוד שהוא רוצה לחזור לספרד. במארקה נכתב שולנסיה מעוניינת בו וזה יכול להיות מהלך נהדר, בדיוק מה שחסר לה - רגל מסיימת, איש שעובד ברחבה, מה גם שהוא שיחק בה ואני מניח שיש בו סנטימנטים לעומת אתלטיקו. נכתב שזו בעייה של פייר-פליי ושאין לולנסיה הרבה כסף, אולי היא תוכל להשאיל אותו ולרכוש בקיץ, לא יודע, מקווה שימצאו פיתרון. ככה המאבק שלה על ליגת האלופות יהיה חד משמעי.

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/25/15799799964182.Xxx

איזו הפתעה: אבר באנגה חתם בקבוצת אל שבאב ריאד מערב הסעודית אליה יגיע כשחקן חופשי בקיץ. הקפטן בן ה-31 לא הגיע לסיכום על הארכת חוזהו בסביליה וייפרד מהקבוצה אחרי שש שנים בסה"כ בשתי קדנציות במהלכן רשם למעלה מ-200 משחקים וזכה עם הקבוצה פעמיים בגביע הליגה האירופית. ז'ולן לופטגי אמר לאחר המשחק נגד גראנדה: "ידענו את זה ועכשיו זה רשמית. אנחנו נהנה ממנו עד חודש יוני, הוא מקצוען גדול וימשיך ככה עד לרגע האחרון. הוא יעזור לנו להשיג את המטרות שלנו".

מניח שמדובר בכסף גדול אבל לטעמי זה עוד מוקדם, ואם היה ממשיך עוד שנה מה היה קורה? אני חושב שהיה סביבו הייפ מוגזם בחלק מהזמן אבל הוא קשר ליגה בכיר וזו מכה קשה.

13. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/28/15802243957577.Xxx

זה היה באוויר: סוסו הצטרף לסביליה. יגיע בהשאלה ל-18 חודשים עם חובת רכישה בגובה 20 מיליון יורו (פלוס-מינוס) אם סביליה תגיע לצ'מפיונס. בסקר במארקה שאלו את הגולשים לגבי ההחתמה - 90% אהבו את הבחירה של סביליה. סוסו אמר: "היו ימים אינטנסיביים אבל בסופו של דבר אני כאן כפי שכולנו רצינו ואני מאוד שמח. הייתי בספרד כבר שנה במדי אלמריה והפיחואן הוא האצטדיון הכי טוב ששיחקתי בו איי פעם. אני חושב שאני במקום הנכון ובזמן הנכון, דיברתי עם לופטגי ובטח שזה מעולה שהוא מכיר אותי, אף אחד לא מכיר אותי טוב ממנו. הוא אימן אותי בכל הקטגוריות הנמוכות של הנבחרת. מחכה להוכיח את עצמי בסביליה".

אני משוכנע שיש לו יותר מטריק אחד של לחתוך מימין למרכז ולבעוט בשמאל, היו לו תקופות די יפות במילאן ואני חושב שזו אחלה עסקה גם אם הוא לא שחקן קו קלאסי, יכול להעיר קצת את סביליה שלדעתי ממש לא מייצרת מספיק מצבים. בהצלחה

14. Raulito Madridista

כן, זה שווה פוסט נפרד ובעוד הקבוצות הגדולות רדומות, קבוצות הבטן-צמרת ממשיכות להחיות את השוק:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/01/30/15803862854771.Xxx

פאקו אלקסר הוא הבומבה של חלון ההעברות הזה, השחקן היקר בהיסטוריה של ויאריאל. הצוללת שילמה 25 מיליון יורו עבור החלוץ שהחזיק ברקורד נפלא בבורוסיה דורטמונד והוא חתם עד 2025. ולנסיה שהייתה הראשונה להתעניין ורצתה שיסגור מעגל (גם אתלטיקו הייתה בתמונה) - הפסידה. במארקה נכתב שסאנטי קאסורלה וראול אלביול שנחשבים לחברים קרובים שלו גם מהימים בנבחרת ספרד - הפעילו עליו לחץ גדול כדי שיצטרף. ויאריאל רצתה הלוואה עם חובת רכישה בקיץ אבל דורטמונד התעקשה על תשלום כאן ועכשיו לאור רכישתו של ארלינג הולנאד ו-ויאריאל עשתה את זה. השחקן יוצג מחר בערב במגרש ובויאריאל מצפים לכמות אוהדים יפה.

15. Raulito Madridista

כפי ששמתם לב, וויליאן חוסה שהיה עם רגל וחצי בטוטנהאם - נשאר לבסוף בריאל סוסיאדד, לא לפני שהתנצל בפני האוהדים, המועדון, המאמן והשחקנים. הן בשיחות פרטיות וגם בפנייה ישירה בערוץ הטלוויזיה של המועדון. "אני מתנצל בפני האוהדים, הייתה לנגד עיני הזדמנות טובה לצאת לשחק בליגה אחרת עבור קבוצה שמתמודדת בליגת האלופות. אולי טעיתי כשלא שיחקתי נגד אספניול, היה לי בלאגן בראש. אני רוצה לבקש סליחה עבור כל מי שסמך עלי. אמשיך לעבוד כדי להבקיע שערים כמו תמיד ותגרלום לאוהדים לצעוק את שמי שוב באנואטה, זה יהיה אושר עצום". העונה כבש שמונה שערים, המבקיע הבולט בקבוצה חוץ מאיסק שהבקיע עשרה.

מצב נושא:
הנושא נעול.