ההגנה של חיפה- יש לה מקום בנבחרת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏14/1/03.

1. ג'רי בית הלוי Member

*הערה- זה לא דיון אם חיפה קבוצה טוב או אם היא הולכת לקחת אליפות. ממש לא.
    -------------

עד היום, ספגה ההגנה של מכבי חיפה 22 שערים, כשרק בני יהודה, ראשל"צ, כפ"ס, אשדוד והפועל פ"ת ספגו יותר ממנה. רוב השערים היו באשמתו של השוער דודו אוואט, שכבר דנו עליו, ושאר השערים היו באשמתה של ההגנה, ובעיקר באשמתו של אדורם קייסי.
    עכשיו, זה עניין של שומי בלבד שהוא מחליט להשאיר את ההגנה האפסית הזאת בהרכב שלו, אבל למה לעזאזל אנחנו נאלצים לסבול את כל חבורת ההגנה הזאת בנבחרת?
    זה שהיא משחקת במכבי חיפה זה יפה מאוד, אבל לפי דעתי בנבחרת צריכים להיות השחקנים הישראלים הטובים ביותר בתקופה הנוכחית(ולפני 8 חודשים זה לא נקרא), והשחקנים של חיפה לא עונים בכלל על הדרישה הזאת.
    מה דעתכם?

2. Rossoneri Member

שאלה רטורית, הגנה שלא נלחמת, חסרת לב. הגנה שמזלזלת ביריבות ובאה לכל משחק כאילו היא מנצחת בטוח - אין לה מקום בקבוצה בארץ - במיוחד שלא בנבחרת, גם עם השחקנים הם בעלי שמות ענקים, צריך ללמד אותם לתת כדורגל מהנשמה ולא רק בשביל הכסף. השחקנים של חיפה לא נלחמים, ראינו את זה לא פעם אחת, ונראה את זה עוד הרבה. הגנה חסרת נחישות!

3. שגיא Guest

בואו אני אלמד אתכם משהו......
    מכבי חיפה קבוצה התקפית, עם זה כולם מסכימים......
    שיטת המשחק של חיפה, כלכך התקפית ששמים פחות דגש להגנה, ככה יוצא שסופגים בכל משחק, אבל בדרך כלל ההתקפה יודעת להחזיר יותר, וזה מנצח משחקים.

כשחיפה תרצה להתגונן, היא תעשה את זה טוב.....
    היה אפשר לראות את זה בעיקר במשחקים שבהם היא הייתה אמורה כביכול להתגונן - המשחקים באירופה.
    במשחק היוונים בחוץ, חיפה התגוננה מצויין, ובתוך זה שילבה שתי התקפות מתפרצות קלטניות, שרמסו את יריב, בהמשך, כשכבר הכל היה סגור והיא לא שמה דגש חזק על ההגנה, היא ספגה.
    עוד דוגמא, שוב מאירופה, מול היונייטד בקפריסין, חיפה באה נחותה, וכשקבוצה באה נחותה, היא יותר מתגוננת, התוצאה היא 0 שערים לרשתה.

בליגה שלנו, מכבי חיפה מגיע לכל משחק כשהיא מועמדת לנצחון, ככה מצפים ממנה, ככה היא מצפה מעצמה, וככה היא מיישמת את זה על המגרש...התקפה, התקפה התקפה!
    לפעמים קורים מצבים שבהם זה לא תמיד עובד, ולא מסיימים עם נצחון, אבל עם האחוז הצלחה הזה, עדיין אפשר לקחת אליפות.
    :wink:

4. Rossoneri Member

התקפית או לא התקפית, יש לה 4 שחקני הגנה? הם צריכים לעשות הגנה, לא סתם קוראים להם הרי שחקני הגנה, נכון?

5. שגיא Guest

לאשדוד יש שחקני התקפה, זה עוזר לה?!

מה שאתה אומר לא קשור.....
    משחק התקפי בא, לעיתים קרובות, על חשבון הגנה, אם תרצה או לא תרצה....
    בלתי אפשרי להיות הגנת ברזל ובו בזמן ללחוץ על שער היריב במטרה לכבוש, אי אפשר!
    להזכיר לך, אמנם יש שחקנים שנקראים "שחקני הגנה" אבל כשהקבוצה תוקפת ומידי פעם חשופה בעורף, 4 שחקני הגנה (שמתוכם תמיד מגן אחד למעלה) לא יכולים להסתדר עם התקפה מהירה.........

אם אתם דנים בזה, זה באמת די דבילי.
    את ההגנה של יש לחלק לשנים - שחקני העורף ודודו אוואט...
    היו לא מעט שערים שאוואט יכל למנוע, ואילו זה היה קורה, לא היינו דנים בדיון הזה היום...

אתם באמת חושבים שיש מישהו יותר טוב מבנאדו?
    אתם באמת חושבים שיש מגן שמאלי יותר טוב ויציב מאדורם קייסי בשנים האחרונות?
    לא נראה לי....

6. ג'רי בית הלוי Member

תראה שגיא, מה שאתה אומר די נכון, אבל זה בכל זאת לא מצדיק את זה שההגנה של חיפה סופגת כל -כך הרבה, גם בשביל קבוצה שלא שמה דגש על הגנה, ומילא שהיא ספוגת הרבה שערים, היא בכל זאת לא יכולה להיות בנבחרת..
    כי בנבחרת אתה נמצא אם אתה טוב, ולא צריך לעניין את המאמן אם הקבוצה שלך שמה דגש על ההגנה או לא, ובתכלס, ההגנה של חיפה השנה פשוט משחקת בושה וחרפה.
    מספיק לראות את המשחקים של דודו אוואט מול לברקוזן(שניהם), בית"ר ואתמול, ולהבין למה הוא לא צריך להיות בנבחרת.
    מספיק לראות את המשחק מול ראשון ולהבין ששהגנה של חיפה לא צריכה להיות בנבחרת, נקודה. רק אריק בנאדו הוא נקודת אור בודדה בחיפה, אמנם גם הוא משחק ברמה הרבה יותר נמוכה מבד"כ, אבל הוא עוד שומר על רמה סבירה. אבל מזרחי, קייסי ואוואט(אג'יפור לא ישראלי עפ"י מה שזכור לי) ממש לא צריכים להיות שם.

7. AFC AJAX Member

אני לא מבין מה אדוקם קייסי ואבישי ז'אנו שאפילו אין לו מקום קבוע בהרכב של מכבי חיפה פותחים בנבחרת!!!

זה בגלל שהמאמן אברהם גרנט אימן את מכבי חיפה.
    אבישי ז'אנו עם כל הכבוד הוא לא שחקן לנבחרת שלנו.
    ואדורם קייסי הוא לא כזה מציאה.

8. שגיא Guest

אמרתי כבר, את ההגנה של חיפה יש לחלק לשניים - אוואט זה אחד, וכל השאר זה שניים.

אתה שמת לב על מי הבאת תלונות?
    על המשחקים של אוואט, אוואט הוא קבוצה אחת, ופה אני מסכים איתך, לפי יכולתו אין לו מקום כרגע בנבחרת.

לגבי הקבוצה השניה, לא הבאת תלונות מנומקות...
    נכון, קורה שלפעמים סופגים במשחק הרבה שערים, זה קורה לכל קבוצה....
    מכבי חיפה אולי סופגת הרבה, אבל זה בגלל שבכל משחק היא סופגת שער אחד......
    לרוב זה אחרי שהיא מובילה וסוגרת את המשחק, ואז פחות משקיעים במשחק ההגנה, משחקים בחופשיות.

בנאדו הוא הבלם הטוב בישראל, אין פה וויכוח.
    אולי בלי טכניקה גבוהה, אבל הבנאדם קורא מהלכים כמו מלך, מנקה כדורים מצויין, מנהיג מאחור..
    לפעמים קורא שהוא שוגה, כמו לכל שחקן אחר, ולעיתים זה עולה בשער...
    גם אתמול, טעות אחד בודדת בהגנה, איפשרה לפ"ת לכבוש - קייסי טעה ואיבד כדור, וזה לא קורה לו הרבה, ופ"ת ניצלה את זה כדי לכבוש, חוץ מזה, היא לא ממש הגיע למצבים טובים......

טענות הבסיס שלכם לא מספיק נכונות...
    גם אני יכול לבוא ולהגיד על שחקן זה או אחר "במשחק הזה הוא לא היה טוב, לא צריך להזמין אותו!"
    זה לא עובד ככה.....

9. Ilan Member

אין ספק שההגנה של חיפה לא מתפקדת- אבל שימו לב, אין אנשים יותר טובים, כיאלו יש את גרשון שאין ספק שצריך לפתוח ליד בנאדו- אבל אני מאמין שקייסי יותר טוב מאנטבי, ובכלל אני חושב שבכר צריך לפתוח בצד ימין- גם כשהוא לא משחק.

10. ג'רי בית הלוי Member

הטענות שלי הם פשוטות מאוד- ההגנה של חיפה גרועה השנה, כולל בנאדו, שבתקופה טוב הוא אולי הבלם הכי טוב בארץ, אבל עכשיו לא.
    אני לא רואה שום סיבה שהם יהיו בנבחרת.
    זהו.

11. Fernando Cavenaghi Member

לדעתי ההגנה של חיפה הולכת להשתפר משמעותית בזמן הקרו, הבעיה שלהם היא לדעתי זה שגם אם הם ספגו שלושה גולים הם עדיין הבקיעו חמישה. עכשיו כשהם צריכים להילחם בהגנה כדי להצליח הם ישחקו הרבה יתר טוב.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שגיא אמר שחיפה סופגת בכל המשחק אבל תמיד יודעת להחזיר.... זה היה עד השבוע, מה קרה השבוע?? איגביני יעקובו הלך.

לחיפה עכשיו אין את מי שיציל לה את התחת כמו תמיד, רוסו לבד לא יספיק, יעקובו הלך אז ההגנה חייבת להתעורר ומהר.
    בקשר לשחקני ההגנה... זה ברור שהם שחקנים ברמה ישראלית הכי גבוהה שיש וקייסי הוא המגן השמאלי הכי טוב בארץ וקורה שעושים טעויות , למשל בפ"ת השבוע. תרומתו של קייסי בניגוד לאנטבי היא הרבה יותר התקפית מאשר הגנתית.
    בקשר לבנאדו זה לא סוד שהוא הבלם הכי טוב בין הטובים בארץ אם לא הכי טוב, אבל מה לעשות שהשנה הוא לא מראה למה מגיע לו להיות בנבחרת ולכן מקומו כרגע לא בנבחרת, הגנה שסופגת הרבה שערים לא יכולה להאשים רק את השוער ונכון שאוואט הוא די אשם אבל הוא לא האשם היחידי ההגנה זה יחידה אחת שכוללת חוליית הגנה ושוער.
    ומי שלדעתי יש לו מקום בנבחרת מהגנת חיפה הוא אדורם קייסי.

13. Fernando Cavenaghi Member

לבנאדו בתקופה טובה גם יש מקום בנבחרת.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נו ברור.... אבל עכשיו הוא לא בתקופה טובה.

15. קופירוק Member

אני מסכים איתך שההגנה של חיפה היא לא ההגנה הטובה בליגה בלשון המעטה, אבל לא מזמינים שחקנים לנבחרת על פי יכולתם בקבוצות בלבד, אלא גם על פי משחקים שהם משחקים בנבחרת ועד עכשיו (השנה) דודו אוואט הצטיין בנבחרת וגם שחקני ההגנה האחרים של חיפה לא מועדים.ובקשר לזה שז'אנו לא משחק קבוע בחיפה אז גם עידן טל לא משחק קבוע בראיו וגם אבי נימני וטל בנין לא משחקים קבוע במכבי ת"א.
    אני בכל-אופן חושב שצריך לתת הזדמנות לשחקני הגנה אחרים בליגה לשחק בנבחרת.