ההישג הכי גדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י רדוסלאב מיכאלסקי, ‏9/12/02.

1. רדוסלאב מיכאלסקי Member

1. מכבי חיפה עונת 93-94 בגביע המחזיקות
    2. כמו סעיף 1 אבל בעונת 98-99
    3. הפועל חיפה מוקדמות האלופות + גביע אופ"א
    4. הפועל תל אביב במסעה המופלא בגביע אופ"א
    5. מכבי חיפה במסעה המופלא בליגת האלופות

יאללה שוט!....

(יש כאן מישהו מ"אדום לוהט" הכבוי?).....

2. Roy Member

אני חושב שמבחינת השואו הכי גדול, והבמה הכי מרכזית להראות לאירופה מי אנחנו, ההישג של מכבי חיפה העונה, גדול משל הפועל בעונה שעברה
    אבל מבחינת קושי ורמת הקבוצות, ההישג של הפועל לדעתי טוב יותר

יש כאלה, שטענו עוד בעונה שעברה, שעליית חיפה לרבע גמר גביע המחזיקות שווה לעלייתה של הפועל לרבע גמר גביע אופ"א, ואף טובה יותר מבחינת ההישג
    אני מעתיק לפה כמה שורות שכתבתי פעם לאיזשהו אתר, כתגובה לטור אוהד ירוק שפורסם, שטען את מה שאמרתי על אוהדי חיפה מקודם-

ההישג של הפועל טוב יותר מהישגה של חיפה מכמה סיבות
    סיבה ראשונה- אנחנו עברנו יותר סיבובים
    אנחנו עברנו 5 כולל המוקדם, חיפה 3 כולל המוקדם
    אנחנו את ירבאן, גזיאנטפספור, צ'לסי, לוקומוטיב ופארמה
    חיפה את האירים, פאריס סן ז'רמן וריד

סיבה שניה- אנחנו עברנו קבוצות גדולות יותר
    איך אפשר בכלל להשוות ניצחונות על צ'לסי, לוקומוטיב ופארמה על ניצחון על פאריס סן ז'רמן וריד?
    ניצחנו בזכות ולא בחסד, ניצחנו בשלג הקפוא את לוקומוטיב שבאותם תנאים חיפה אכלה 3, ניצחנו באיטליה את פארמה אחרי תיקו מאופס בארץ, ותוסיפו להישג ניצחון על מילאן במגרש נייטרלי בקפריסין

סיבה שלישית-חשיבות המפעל

תחשבו על זה... גביע אופ"א היה גם אז והיום מחוסר ברירה הוא המפעל השני בחשיבותו באירופה
    למה?
    מכיוון שמגיעות אליו הקבוצות הטובות של הליגות הטובות... מקום 5-6 באנגליה, ספרד ואיטליה אלה יריבות קשות בהרבה ממחזיקות גביע שיכולות להיות גם סינדרלות כמו שקרה בצרפת לפני כמה עונות
    כמו שאצלנו קבוצה כמו ראשון הגיע למפעל אחרי שהפסידה בגמר לדאבליסטית
    בגביע מחזיקות נציגה אחת מכל ארץ, בגביע אופ"א ארבע ואפילו חמש

3. רדוסלאב מיכאלסקי Member

אני מסכים עם העובדה שההישג של הפועל היה גדול בעונה שעברה, אבל מדובר פה בגביע אופ"א, למרות שגם שם יש קבוצות שבשקט יכולות להעפיל לליגת האלופות ולהצליח שם (תראה את באזל משוויץ. הם היו מדורגים אחרונים מבין 32 הקבוצות. אנחנו לפניהם).
    אבל ליגת האלופות זה סיפור אחר. פה אתה בדיוק כמו ריאל, כמו ברצלונה, כמו דורטמונד, כמו ארסנל, כמו יובה, כמו אייאקס. למכבי חיפה צפו תבוסות קשות (מקינאה כמובן...) ולא לקחו בחשבון שיש לנו התקפה שכבשה שם 12 שערים. רק 5 קבוצות בשלב הבתים הראשון כבשו יותר, וספגנו את אותה הכמות.

בשנה שעברה הפועל ניצחה את ירבאן, גזיאנטפספור, צ'לסי, לוקומוטיב, פארמה, מילאן. אבל במבחן הגדול שלה פה בליגה, היא הגיעה לקרית אליעזר בכושר שיא, פגשה קבוצה אירופית לא פחות ממנה כשהיא מפורקת אחרי ביזיון גדול (0-4 ביתי מול קרית גת) וחטפה בראש....
    ואיך אמר המלך ג'ובאני בסיום? "הפועל תל אביב חייבת להבין דבר אחד: אולי הם אלופים באירופה, אולי גם אלופים בעולם. אבל כאן בארץ הקטנה הזאת ומלאת הבעיות - מכבי חיפה היא האלופה, ותישאר אלופה". אמר, צדק, ולקח את מכבי חיפה לליגת האלופות.....

4. Roy Member

אני לא מבין מה הקשר לדיון... תסביר למה ההישג בליגת האלופות גדול יותר מבחינת רמה או קושי של קבוצות....

5. רדוסלאב מיכאלסקי Member

ליגת האלופות זו אפיזודה אחרת. כאן הרמה הרבה יותר גבוהה וגם הכסף הגדול מדבר ואין קבוצה בעולם שלא תיתן את הדם בשביל זה (חוץ ממנצ'סטר יונייטד. זילזלו בנו וחטפו שלוש....)
    אני בסה"כ רוצה לשמוע דעות של אנשים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

6. המכור Member

לדעתי ההישג של הפועל היה הישג פנטסטי(חבל שמכבי לא עשתה את זה)
    אבל גם ההישג של חיפה היה בעל משמעות גדולה ביותר זוהי הפעם הראשונה שקבוצה ישראלית עולה לליגת האלופות(שוב חבל שמכבי לא עשתה את זה)......
    לי מאוד קשה להחליט מה יותר!!!
    לדעתי שניהם זה שני הארועים היותר טובים והיותר מוצלחים שהיו בארץ
    (אומנם יש עוד כמה ארועים שאפשר להכניס אותם ל"קטגוריה" הזאתי)

7. burning soil Member

קודם כל,חייבים להגיד שכל ההישגים היו מצוינים אבל,

גביע המחזיקות היה מפעל מאוד בלתי חשוב,לא פלא שהוא בוטל

ההופעה של מכבי חיפה מעוררת כבוד רב,ואני לא בטוח שקבוצה ישראלית תזכה לנצח את מנצ'סטר יונייטד שוב,אבל חיפה עברה קבוצה אוסטרית בשביל ליגת האלופות,כשהפועל ת"א עברה קבוצות שעל הנייר טובות ממנה בהרבה,וצריך לזכור שהפועל הגיעה לרבע גמר שזה שלב מאד גבוה.

שני ההישגים מעולים לדעתי,וקדמו הרבה את הכדורגל הישראלי ואני כאוהד של מכבי ת"א מפרגן להם על זה.

עוד משהו,ככל שהכדורגל הישראלי יתקדם יותר ככה יעריכו אותנו יותר באירופה,ואולי הביתיות תחזור,תראו אם היה מצב באנגליה כמו שבארץ,נראה לכם שהביתיות הייתה נלקחת?
    ממנצ'סטר יונייטד וארסנל הגדולות?

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לחלק לשלושה סוגים:
    1.ההישג הכי גדול מבחינת חשיבות-זה של חיפה לא כ יום קבוצה ישראלית מגיעה לליגת האלופות.
    2.ההישג הכי גדול מבחינת הדרך-הפועל ת"א ללא ספק,עברו את קבוצות הצמרת צ'לסי(באנגליה)פארמה(באיטליה)והצליחה לנצח את מילאן הגדולה במגרש נטרלי, מבחינת הדרך הפועל ת"א.
    3.ההישג הגדול הראשון-כמו שתמיד ניזכור שהציגה הראשונה שלנו באירופה הייתה הפועל ב"ש באינטרטוטו תמיד נזכור את מכבי חיפה של עונת 93-94 בגביע המחזיקות,היא הועפה בפנדלים רק ע"י פארמה(שהייתה אז קבוצה הרבה יותר טובה מהיום).
    לסיכום כל אחד מההישגים גדול וחשוב בדרכו,באף אחד מהם ואין להמעיט,נקווה שההתקדמות של קבוצות ישראליות באירופה תימשך.......

נ.ב
    גביע המחזיקות אז נחשב לגביע השני מבחינת חשיבות(אחרי ליגת האלופות)קבוצה הייתה מסימת שנייה ולוקחת גביע היא הייתה הולכת לגביע המחזיקות ולא לאופ"א,.

9. יעקובו Member

לפני שמשווים בין ליגת האלופות של מכבי חיפה לבין ההישג של הפועל ת"א צריך לזכור את הדבר הכי חשוב מכבי חיפה שיחקה את כל משחקיה בחוץ לעומת הפועל ת"א ששיחקה מלבד משחק אחד את כל המשחקים בבית ויכול להיות שאם מכבי חיפה היתה מארחת בארץ היא היתה עולה לשלב השני וכל הדיון הזה היה תיאורטי