הוא לא מה שהיה פעם...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏9/12/02.

1. Ilan Member

יש הרבה שחקנים בליגה שלנו, שאיך נגיד את זה, כבר לא ילדים... שחקנים כמו יוסי אבוקסיס, אלון חזן, ראובן עטר, אמיר שלח ושות' הם שחקנים מבוגרים שלא נשאר להם עוד הרבה עונות לשחק כדורגל...
    השאלה שלי היא, מי לדעתכם השחקן המבוגר שהירידה ביכולת שלו בולטת במיוחד, ועל איזה שחקנים הגיל עשה את שלו?
    -------------------------

דעתי: השחקן שהגיל הכי משפיע עליו (עם נסיבות אחרות- כמו פציעות, דכאונות, וחוסר חשק לשחק כדורגל) הוא טל בנין, השחקן הזה ממש לא מה שהיה פעם, ואם ניקח את טל בנין בגיל 26 ואת טל בנין של היום (בערך משהו כמו 30) נראה שחקן שונה לחלוטין, שחקן לא רעב, שחקן שמוותר, שחקן שאיבד את הפיזיות והיכולות שהיו לו, ושחקן שכבר פשוט "אין לו את זה"...
    יש עוד מלא שחקנים כאלה, אבל זה לדעתי השחקן הבולט ביותר שהוא כזה...

-------------
    כתבו על איזה שחקן לדעתכם הגיל הכי השפיע...

2. Julian Joachim Member

יש ברשימה כמה שחקנים שאני לא מבין מה הם עושים שם...

אלון חזן משחק טוב כתמיד, חזי שירזי רק משתפר, גרייב לא מושפע מהגיל ודווקא העונה נותן פתיחה מדהימה...

3. Ilan Member

כל אחד והדעה שלו, ויכול להיות שחלק מהשחקנים שציינתי לא הזדבלו, כי סתם נתתי רשימה של שחקנים פוטנצליים, אז אל תתפסו אותי על כל שחקן שכתבתי שם... זה לא מטרת הדיון.

4. זהובניק Member

במילה אחת:קנדאורוב.
    הבחור לא רץ הרבה לא משקיע(ככה לפחות ראיתי במשחק שלנו מול אשדוד)..
    הוא כמעט לא עשה מהלך אחד..
    ציפיתי ממנו ליותר והוא בטח לא יחזור לכושר שהיה...

5. שגיא Guest

אצל קנדאורוב הבעיה היא לא הגיל...
    לידיעתך הוא סבל בשנתיים האחרונות מפציעות חוזרות ונישנות שהשביתו אותו מכדורגל...
    קצת קשה לחזור אחרי שנתיים בלי לשחק ולחזור לכושר מיידי....

--------

בקשר לשחקנים, מבין הרשימה אי אפשר להגיד על אחד שכן השפיע עליו, ועל אחד שלא...
    השחקנים בגילאים שונים, ואם יש שחקן בן 34 שרואים אותו דועך...ורואים שחקן אחר בן 31-32 והוא עדיין משחק כמו שור, אי אפשר להשוות, כי עוד שנתיים הוא יכול לרדת דרסטית ביכולת....

שחקן שמשפיע עליו הגיל...אולי טל בנין...אחרי מספר שנים בליגה האיטלקית הנוקשה, אתה מצפה שפה, בליגה המסכנה שלו, הוא יבלוט בכמה רמות, לצערי לא ראינו את זה,אז נכון, הוא עבר פציעה, אבל בכל זאת...

6. זהובניק Member

אז אתה אומר בעצם שאם הוא היה עכשיו בן 20 הוא היה משחק באותו צורה שהוא משחק עכשיו??
    אני לא מצפה ממנו לחזור לכושר מידי אבל לפחות שיתאמץ קצת שיקח יוזמה ינהל את המשחק כמו שהוא יודע,אבל שלא ישחק לי כמו סבא..

7. שגיא Guest

אתה לא מבין, אה?
    הגיל משפיע על כולם!
    על חלק פחות, על חלק יותר...

אצל קנדאורוב הבעייה העיקרית היא שהוא שיחק בשנתיים האחרונות וסבל מפציעות קשות מאוד.

ואתה מתלונן על זה שהוא ערך שני משחקים אחרי שנתיים והוא לא הציג יכולת טובה...
    תן לו זמן...
    גם אשדוד לדעתי שילבו אותו מהר מידי, היו צריכים להתחיל מכמה דקות ואז לאט לאט להפוך אותו לשחקן הרכב.

8. ג'רי בית הלוי Member

אילן, בקטע של הגיל אני לא חטושב שאפשר להכליל את גדי ברומר, כי למרות המיתוס של הזקן שנוצר סביבו, הוא רק בן 29.
    ---------------------------
    לפי דעתי, הכי משפיע עליו זה טל בנין, שאולי זה לא רק הגיל, אבל הגיל בהחלמט מהווה סממן משתמעותי בירידה שלו ביכולת. הוא כבר לא בכושר כמו שהוא היה פעם, לשחקן יותר צעיר הפציעה שלו הייתה פחות מציקה, וכבר אין לו את הברק בעיינים, כמו שיהה לו לפני איטליה.

9. Emil Member

על כל שחקן הגיל משפיע בצורה אחרת, בזמן אחר.

יש לך שחקנים שהם כמו יין, משתבחים עם השנים, לא מאבדים את הטעם, שחקנים כמו ראובן עטר - שמציג יכולת שיא בגיל מתקדם לכדורגלן, או לדוגמא לותר מתיאוס.

לעומתם, יש את השחקנים שמגיעים לשיאם מוקדם מאד, כמו אואן, סביולה ושות', ועלולים לסבול מנפילה דרמטית ביכולת לאחר גיל 31, שהוא גיל מפנה אצל רוב הכדורגלנים.

על טל בנין לא השפיע רק הגיל, שימו לב שהוא חזר לפה כבר לפני שנתיים, בגיל 28, וגם אז הוא לא היה הרבה יותר טוב ממה שהוא עכשיו.
    גיל 28 זה גיל שאצל כדורגלנים רבים, בעיקר במערך האחורי (בנין אמנם קשר, אבל דפנסיבי), זה שיא היכולת, שילוב של כושר גופני מעולה של צעיר עם ניסיון של וותיק.
    בנין הושפע מדברים רבים, ביניהם הפציעה הקשה מאד שהוא עבר, שבעקבותיה כמעט ופרש מכדורגל. בנין מאז שחזר לישראל הוא לא אותו שחקן, ואין לזה שום קשר לגיל.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הספדתם את קנדאורב?
    רק עוד חודש כשהוא יכנס לכושר תדברו עליו הוא עדיין לא כשיר ב100%כדורגל טוב בטוח יש לו והוא הראה את זה היום מולנו בגביע הטוטו עם שער ומשחק מצוין.........

11. קופירוק Member

זה אמנם נכון שראובן עטר בכושר טוב עכשיו, אבל אין בכלל מה להשוות עם מה שהוא היה פעם...

12. AFC Member

לדעתי אסור להזכיר את אבוקסיס בנשימה אחת, או בעשר נשימות, עם כל שאר האנשים ברשימה מלמעלה. עם כל הטינה שלי לקירח הקופיף, היכולת שלו בהפועל ת"א מעולה, ובלעדיו אני אפילו לא רוצה לחשוב כמה קל היה למכבי חיפה.

אבוקסיס הוא קשר הגנתי מעולה, אין על מה להתווכח על היכולת שלו (למרות שבנושאים אחרים אעשה זאת בשמחה). גם לא בגיל 30+.