החוליה האפורה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏8/10/02.

1. יוגב אסולין Guest

החוליה האפורה ביותר בקבוצה היא החוליה שעושה את העבודה הכי קשה בקבוצה. אני כמובן מדבר על החוליה האחורית החוליה של המגנים והבלמים.

מתי שהם לא טובים והקבוצה מפסידה הם יהיו הראשונים שיקבלו על הראש... מתי שהקבוצות משחק טוב ומנצחת הם האחרונים שמקבלים את המחמאות... ככה זה ... החוליה שהיא הפועלת השחורה של כל קבוצה. קשה מאוד ליראות שחקן מהחוליה הזאת שמצליח להיות שחקן עונה. שחקן כזה שיגיע לאירופה או שידברו עליו ועל הביצועים שלו במשך כל השבוע. מתייחסים אליהם רק כי נמאס להתייחס לחוליית הקישור וההתפקה כל שבוע אז עושים להם יענו טובה..

שחקני ההגנה הם השחקנים החשובים בקבוצה. שיש לך שחקני הגנה טובים אז יש לך שקט בקבוצה. זה נותן ביטחון לקישור ולחלוצים לצאת קדימה לתקוף את השער שממול ולדעת שעם הם מאבדים כדור התקפה מתפרצת אחת לא חייבת ליגמר בשער.

בין שחקני ההגנה יש התאמה כמעט מוחלטת אחד לשני וקשה לעשות אילתורים כמו בקשיור ובחלוצים... כי פה לכל אחד יש תתפקיד שלו אחראי לשטח או לשחק שלו... צריך להיות תיאום והרבה דיבור בין השחקנים כדי שיהיו מוכנים ושלא יהיו טעויות של איבוד כדור קריטים...

דבר אחד טוב אפשר להגיד על החוליה הזאת... כמעט בכל קבוצה שחקן הנשמה השחקן האהוב על הקהל והשחקן שהוא הסמל של הקבוצה. כמעט תמיד יצא מהחוליה הזאת. וזאת הנחמה.

טוב אז בואו ניתן קצת אור בכל זאת על כמה וכמה מהשחקנים היותר חזקים יותר מוכרים יותר טובים יותר מעניינים שעשו או עושים עבודה על הצד הטוב ביותר.

אריק בנאדו - אריק בנאדו אחד מהשחקים היותר שקטים על המגרש עושה את העבודה שלו באופן מעולה.. אני לא זוכר מתישהו שמישהו הצליח לעבור ואו באחד על אחד.. ונותן בכל משחק הופעה של 100 אחוז מהיכולת שלו.

נג'ואן גרייב - מגן ימני מהיר מאוד. למעשה שחקן ההגנה היחיד שאני זוכר שהיה מאוד קרוב להיות מצטיין העונה. אבל גם זה בזכות יכולת התקפית מעולה שלו.

טל בן חיים - שחקן של מכבי ת"א... אומרים שהוא דור העתמיד שלח שחקני ההגנה בארץ ויש את האוהדים אנטי מכבי.. שאומרים שהוא לא שווה כלום... לפי דעתי כמו כל בלםמגן אחר הוא צריך ניסיון וביטחון קצת חוסן בגוף.. ועוד כמה שנים הוא יוכל להיות שחקן מעולה.

שמעון גרשון - אני לא חושב שהוא השחקן השנוא בארץ... אבל בטוח השחקן שמקללים אותו הכי הרבה. זה בגלל הצלחה שלו בהפועל ת"א... פשוט עושה עבודה מדהימה בחלק האחורי של הקבוצה נותן שקט וגם יודע להוציא התקפות קדימה.

אוקי אתם מוזמנים לתת את השחקנים החשובים שלכם בחוליה הזאת..

2. Roy Member

יוגב אני מסכים לכל מילה שלך....
    אפילו שזה המצב וצריך להשלים איתו...
    זה לא שבנאדו יכול להתאכזב שהוא בלם כי הוא יכל לבחור להיות חלוץ ולקבל תהילה, כי הוא פשוט יותר מוכשר לעשות הגנה....
    מבחינת נתונים פיזיים, ויכולת מנהיגות וכו'

דבר שני, נג'ואן גרייב מגן שמאלי ולא ימני, והוא כבר לא מה שהיה פעם...
    גם אם נשארה לו המהירות, פעם הוא פשוט היה בכושר משחק טוב הרבה יותר, והשחקנים ששיחקו לידו בעונת האליפות הגדולה של חיפה גם עשו אותו לשחקן טוב יותר
    אם הזכרת את גרייב ואתה מדבר על יכולת מלפני כמה עונות, אני לא יכול להתעלם מדוד אמסלם, שהפריצות שלו בעונות האליפות של בית"ר היו טובות פי כמה וכמה ממה שגרייב עשה בחיפה...
    אמסלם גם חזק ובנוי טוב, ככה שכשהוא היה דוהר על הקו כמו סוס אף אחד לא יכול היה להוציא לו את הכדור...
    מי שמזכיר לי אותם הוא יגאל אנטבי, עם המהירות וכוח הפריצה, מה שלאדורם קייסי יש פחות, אפילו שקייסי טוב בדברים אחרים כמו ראיית משחק או הרמות

3. slim Member

יש לכם טעות!
    התפקיד הכי חשוב על המגרש זה קשר אחורי!
    שימו לב לבאדיר במכבי חיפה ויוסי אבוקסיס בהפועל תל אביב
    ויש עוד הרבה הרבה דוגמאות

4. יוגב אסולין Guest

שי על אותו עיקרון שאתה אומר שקשר אחורי חשוב זה כי הוא מנהיג... זה נכון.... אבל כל תפקיד למעשה חשוב... קשר אחורי בלי קשיור לא יעשה כלום קישור בלי חלוצים לא יעשו כלום.. אבל הגנה בלי קשרים תעשה משהו.. וזה תשמור על שער נקי...

5. Ilan Member

אני לא מאמין בדבר- "התפקיד הכי חשוב"... כי תחשבו... אם לא יהיה לכם שוער טוב, הלך על הקבוצה... מצד שני אם לא יהיה לכם מגנים ובלמים טובים אין קשר לשוער וגם הלך הקבוצה..... מצד שלישי אם אין לכם שחקנים טובים במרכז המגרש... הלך המשחק כי גם לא יהיה גולים וגם יהיה חורים במגרש..... בקיצור זה יכול להימשך ככה לנצח... אין כזה דבר "תפקיד הכי חשוב" כל תפקיד חשוב... אם יש דבר שלדעתי הכי חשוב זה קבוצתיות...

6. יוגב אסולין Guest

אני מסכים איתך במאה אחוז רד ליון..
    אבל התפקיד של ההגנה הוא תפקיד מאוד חשוב לא פחות מכל תפקיד אחר.. ולמרות זאת הם מקבלים הכי קצת חשיפה..

7. hini Member

יניב אלול מהפועל ב"ש...בלם מעולה
    יכול להשתלב בספסל של הנבחרת

8. ראול המלך Member

לטעמי התפקיד החשוב ביותר הוא השוער או הקשר האחורי וזה פשוט
    קשר אחורי אחראי על מרכז המגרש ושם זאת העבודה הכי קשה הוא זה שמקשר בין ההגנה להתקפה והוא זה שמחזיק את הקישור בעצם וגם שוער כמו שהוכח בגמר גביע אשתקד