הטלפניג'לה של הקיץ - הסאגה של אנסומבו וטוטואנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏5/7/05.

1. בית"רי מלידה Member

מה כבר חסר בטלנובלה המטופשת הזו?

תככים, שני יושבי ראש גאונים, עורך דין שהיה מפרק מטעם בית המשפט של קבוצה אחת , ומייצג תביעה נגדה, הטעיות, חוזים כפולים, תלונות במשטרה, דירת מסתור, אוטו צמוד, ועכשיו גם מבקר המדינה ואופ"א בתמונה ....

מעניין מתי יצטרף לסיפור הועד נגד עינויים, או העמותה למען פועלים זרים, והאם צפוי גינוי לישראל באו"ם...:

טוטואנה: עצוב לי מה שקורה. מזואה ואני לא אשמים

שני הקונגולזים שחתמו בבית"ר פונו מהדירה ששכרה עבורם הקבוצה בבירה, לא יוכלו להשתמש ברכב שקיבלו ולא יתאמנו עם הקבוצה עד אשר יתברר מעמדם. יואב כץ שכר את שירותיו של עו"ד אפרים ברק, עו"ד יואל גולדברג מאשים את גיא עמוסי בתסבוכת

יניב טוכמן ויונתן הללי
    5/7/2005 8:00

פרשת טוטואנה ואנסומבו ממשיכה להסתבך. אתמול הודיעה בית"ר ירושלים לשני הקונגולזים לא להגיע לאימון הפתיחה הרשמי של הקבוצה, הבוקר בבית וגן. הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, שכר את שירותיו של עו"ד אפרים ברק, כדי שיפעל בשמו בפרשת שני השחקנים. ואכן, ברק שיגר אתמול מכתב בהול לבית"ר, בו הוא מבקש מהקבוצה לנתק קשר עם שני השחקנים, ובמקביל הורו בהפועל חיפה לשני השחקנים להימנע מליטול חלק בפעילות כלשהי בבית"ר.

בעקבות המכתב החליט מאיר פניג'ל לנתק מגע בשלב זה מהשניים, ועד שלא יוסדר העניין מול הפועל חיפה ובקרת התקציבים, הם לא יוכלו לשהות בבית ששכרה עבורם הקבוצה ולהשתמש במכונית שקיבלו מבית"ר. אמש הוצאו השניים מהדירה בירושלים ועברו לת"א על חשבונם, עד שיתבהרו העניינים.

טוטואנה אמר לאחד מאנשי בית"ר: "עצוב לי מאוד מה שקורה, שאנחנו לא יכולים לפתוח את העונה עם הקבוצה. אני מקווה שהכל יסתדר מהר, כי אני ומזואה לא אשמים בשום דבר".

בתגובה למכתב ששלח עו"ד ברק לבית"ר, שיגר לו פרקליטם של שני השחקנים, עו"ד יואל גולדברג, מכתב תגובה וכתב כי הוא הוטעה בנוגע לעובדות שבגללן הצטרפו טוטואנה ואנסומבו לבית"ר. גולדברג גם מאשים במכתבו לברק את המנכ"ל המיועד של הפועל חיפה, גיא עמוסי. לטענתו, הוא זה שבישל את הדייסה בגללה ייגרמו להפועל חיפה נזקים אדירים בבית הדין המשמעתי. עמוסי בתגובה: "אני לא מבין על איזה עיסקה שבישלתי הם מדברים, כי כל עיסקת טוטואנה ואנסומבו התבצעה הרבה לפני שהגעתי לחיפה".

במקביל , יגיש הבוקר גולדברג בשם טוטואנה ואנסומבו, תביעה לבוררות בסך 300 אלף שקל כ"א נגד יואב כץ, הפועל חיפה ויו"ר בקרת התקציבים, יאיר רבינוביץ'. מכץ דורשים השניים הפרשי שכר עבור נקודות ליגה ועבור תשלום חודשי בהיקף של עשרות אלפי שקלים. כמו כן, דורשים השניים להחזיר את קיזוז השכר האחרון, בין היתר על שימוש יתר בחשמל בדירתם. בבוררות גם דורשים השניים בשם קבוצת האם שלהם, טורנדו, את הפרשי דמי ההשאלה, בגובה 50 אלף דולר.

במקביל, פנה אתמול גולדברג למבקר המדינה, וביקש ממנו לבדוק מדוע ממשיך רבינוביץ' להחזיק במישרה ציבורית שחייבת במכרז, בשעה שלעניות דעתו תוקפו של המכרז פג.

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/954/210.html

2. ozi Member

וההתאחדות גם מפעילה משרד חקירות פרטי בפרשה.
    אחרי שגילו שאנשי עסקים ישראלים הם השולטים בקבוצה הקונגולזית טורנדו, ממנה הגיעו השחקנים, החלו בהתאחדות חקירות לבדיקת זיוף החוזים.
    בכל מקרה, השחקנים, הפועל חיפה ויואב כץ יועמדו לדין משמעתי עם חוזים כפולים.

3. נדב מיכאלי Member

הם יכולים לחטוף עונש על חוזה כפול ואז בית"ר יכולה להסתבך מקצועית.

4. idans Member

מה ההבדל בין המקרה של טוטאונה ואנסומבו...למקרה של גיל ורמוט?

5. barakrom Member

יש כאן חשד לחוזים כפולים, לדעתי-בית"ר לא בעניין

6. בית"רי מלידה Member

איך תמיד המאיר הזה מצליח להסתבך? מתי הוא יקנה שחקן בלי צרות???? מתי?

7. barakrom Member

הפעם הוא באמת לא אשם

8. בית"רי מלידה Member

מה לא אשם?

איך הוא קונה שחקנים בלי לברר קודם אם יש להם שיחרור ביד?

תגיד לי ברק:

היית קונה אוטו שיש עליו שיעבוד? היית קונה דירה מבלי לבדוק שאין עליה הערת אזהרה???

9. barakrom Member

זה לא אותו הדבר. כאן הבעיה היתה בינם לסוכן ולהפועל חיפה. פניג'ל לא יכול היה לברר את כל הפרטים.

10. בית"רי מלידה Member

מה לא יכול?

הוא לא היה יכול לשאול את הפועל חיפה אם הם משחררים?

11. barakrom Member

כל קבוצה לא משחררת בהתחלה, התשובה הראשונה היא תמיד-לא!!!

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין על מה מתפלאים.
    1) לא חסרים לפניג'ל סיפורים כאלה (אהמ*חצי כרטיס של אסולין*אהמ)

2) עונת המלפפונים הזו שברה את כל שיאי הטוויסטים (אלן מסודי, ברוך דגו, קולאוטי..)

13. ozi Member

לפי החוזה שהסוכן שלהם הציג לבית"ר הם מסיימים את התקופה שלהם בהפועל חיפה וחוזרים אוטומטית לקבוצה מקונגו. ולכן פניג'ל פנה לקבוצה הזאת ולא להפועל חיפה.
    ניראה איזה עונש הפועל חיפה יקבלו על החוזה הכפול הזה. כשהפועל אשקלון לפני כמה שנים הסתבכה בפרשה דומה הפחיתו לנו 3 נקודות, וזה היה בין הגורמים שירדנו לארצית. גם שנה שעברה היה משהו עם אחי נצרת אם אני לא טועה, ובגלל זה הם ירדו. ניראה מה חיפה תקבל.

14. Igi Member

זה לא נכון - לטוטואנה היה חוזה לעוד שנתיים

15. Melixon 15 Member

אין לי מושג אבל לדעתי העניין הוא שלכץ יש אופציה לעוד עונה והוא רוצה לממש אותה אבל בינתיים בית"ר הספיקה לחתום חוזה...
    בקיצור בלאגן...

אם זה קטע של חוזים כפולים פניג'ל לא האשם המרכזי אבל גם לו יש חלק בזה...

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/05