הכדורגל הגרמני חוזר: באיירן נגד דורטמונד בסופר קאפ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Raulito, ‏3/8/19.

1. Raulito Madridista

אחרי כמעט שלושה חודשים של פגרה ושבוע לפני פתיחת הבונדסליגה - הכדורגל הגרמני חוזר, ואין טובות מבאיירן מינכן ובורוסיה דורטמונד כדי להכין את יריית הפתיחה כששתי אימפריות הענק ייפגשו הערב (21:30, שידור ישיר בספורט1) לסופר קאפ הגרמני, בפעם השביעית בהיסטוריה (הטורניר החל את דרכו מאז 1987) ובפעם החמישית מאז 2013. המשחק ייערך בסיגנאל אידונה פארק. המשחק האחרון בין השתיים היה אמור להיות קרב אליפות של ממש אך דורטמונד התפרקה והפעם, בטוחים שם - זה יהיה צמוד.

https://derivates.kicker.de/image/upload/w_2707,h_1522,g_auto:subject,c_fill,c_crop/w_1000,h_563,q_auto/boxslp6ybakhq5hekivp.Xxx

באיירן מינכן הדאבליסטית מגיעה למשחק ללא חיזוק רציני בהתקפה לאחר עזיבתם של אריאן רובן ופרנק ריברי, אך החלק האחורי בהחלט שודרג ושם מבטיחים כי לא אמרו את המילה האחרונה ברכש. הקבוצה השתפרה לאחר פתיחה מגומגמת של קדם העונה. היא פתחה עם הפסד לארסנל אך לאחר מכן חיברה ניצחונות על ריאל מדריד, מילאן ופנרבחצ'ה (1:6), והפסידה לטוטנהאם בדו קרב פנדלים בגמר טורניר "אאודי". בקבוצה לא היו רגועים לאחר הפציעה של קינגסלי קומאן אלא שהוא בסגל למשחק כשמי שיעדרו הם חאבי מארטינז, סרג' גנאברי וגם לוקאס הרננדז, השחקן היקר בהיסטוריה של הקבוצה.
    המאמן ניקו קובאץ' אמר: "זה יהיה משחק גדול נגד היריבה שתיאבק מולינו על הכתר שוב. הם התאמנו יותר זמן מאיתנו ואנחנו צריכים להיות בשיא שלנו".

בורוסיה דורטמונד הובילה את הטבלה בפרק זמן ניכר בעונה שעברה אך התפרקה בסיום. הקבוצה הצליחה לשמור על היהלום ג'יידון סאנצ'ו אך איבדה את כריסטיאן פולישיץ', בכל מקרה, הקפטן מרקו רויס שנבחר לשחקן השנה - רעב מתמיד. הצהובים-שחורים התחזקו בצורה יפה בקיץ כשצירפו את ניקולה שולץ', תורגן הזאר, ג'וליאן ברנדט וכמובן מאטס הומלס המנוסה שחזר הביתה לאחר שלוש עונות במדי באיירן מינכן. הבלם יהיה במוקד העניינים כמובן ויתרום מניסיונו הרב. כשיו"ר המועדון, יואכים ווצקה, נשאל על חזרתו, אמר: "זו ברכה עבור דורטמונד. זה שונה ממקרי עבר כמו נורי שהאין או שינג'י קאגוואה שלא הצליחו בקבוצות האחרות והמועדון קיבל אותם בכל זאת. הומלס היה שחקן משמעותי בבאיירן".

https://data.whicdn.com/images/240539901/large.Xxx

קצת היסטוריה: באיירן מינכן זכתה בתואר בשלוש השנים האחרונות לאחר שלפניכן הפסידה שלוש פעמים ברציפות. אשתקד הביסה 0:5 את מחזיקת הגביע איינטרכט פרנקפורט בתצוגת תכלית של רוברט לבנדובסקי שכבש שלושער. לבווארים שבע זכיות בתואר (לצד חמישה הפסדים) לעומת בורוסיה דורטמונד לה חמש זכיות בתואר (ארבעה הפסדים). ב-2017 הקבוצות סיפקו דרמת ענק כשבתום 90 דקות קיבלנו 2:2 (הצהובים-שחורים הובילו פעמיים) ולבסוף באיירן זכתה לאחר 4:5 בדו קרב הפנדלים.

גלצ אוהב/ת את זה.
  2. Roma מנהלים

סאנצ'ו פשוט אדיר, שער ובישול ודורטמונד בדרך הבטוחה לתואר.
    דורטמונד חייבים להביא חלוץ מחליף, לבנות על פאקו למשך עונה זה מסוכן ועלול להתפוצץ להם בפנים.

AS R אוהב/ת את זה.
  3. SaSa Member

ווייגל עם משחק מעולה.
    מקווה שיחזור ליכולת שהפגין לפני כמה שנים וגרמה לכך ששמו כיכב בפנקסים של כל הגדולות.

4. VAR Member

נס שסנצ׳ו עדיין כאן. מעניין אם יהיה כאן גם בפתיחת העונה.

אקנג׳י פשוט בלם אדיר.

5. AS R Member

באיירן חייבת את סאנה. זה היה ידוע גם לפני המשחק, אבל קומאן זה פשוט לא שחקן של מספרים והוא לא יוכל לקחת אותם רחוק.
    מה רנאטו סאנצ'ז עדיין עושה בקבוצה כמו באיירן מינכן ?
    בושה שיש VAR ועדיין לא תיקנו את החלטת השופט להוציא רק צהוב לקימיך.

טופראק לדעתי חייב לשחק יותר במהלך העונה, בטח לפני זגאדו. היום הוא היה טוב מאוד.
    על סאנצ'ו אין לי מה להגיד, רק להיות שמח שהוא עדיין משחק בקבוצה שאני אוהב.
    גריירו לא עם משחק מדהים, אבל המסירה לסאנצ'ו עם החיצון בגול השני עשתה את השער. שחקן כל כך חכם. מאוד מקווה לראות אותו משחק בקביעות העונה ולא עוזב לאיזה פסז'.
    חייב שיהיה איזשהו חלוץ שיחלוק דקות עם פאקו, ואני לא מתכוון לגצה. לבנות במשך עונה על חוד כזה זאת בעיה רצינית.

6. Roma מנהלים

AS R,

היה דיווח על התעניינות בפטריק שיק בהשאלה. יכול להיות בינגו רציני בגרמניה.

7. VAR Member

טופראק היה טוב היום אבל זו מלכודת דבש. כבר שכחתי מתי הייתה הפעם האחרונה שראיתי ממנו משחק טוב. משחקים טובים היו גם לזגאדו, ולו לפחות יש אפסייד כלשהו.

אני חושב שהמטרה היא שאחד מבין תורגן הזארד או מרקו רויס (ובראנט בעמדה המקורית שלו) ישחק בשפיץ.

8. AS R Member

את זגאדו הייתי בכלל מוכר או משאיל, בלם שאי אפשר לסמוך עליו לא שווה יותר מדי. בכל פעם שהוא נוגע בכדור אתה מרגיש אותו רועד.
    היה משחק מהנה בסך הכל עם תוצאה משקרת.

@Roma את שיק לא הייתי רוצה לראות באף אחת מהקבוצות שאני אוהד.. ובכל מקרה לדעתי עדיף לו לעבור לקבוצה קטנה יותר עם פחות לחץ ויותר דקות משחק פוטנציאליות.

9. Jefecito Member

הרכש הכי טוב של דורטמונד - שסאנצ'ו נשאר.
    אגב למה המשחק היה באיצטדיון של דורטמונד?

10. WHITERM Member

סאנצ'ו אדיר,שנה הבאה בבאיירן\ריאל\בארסה?

11. Raulito Madridista

הקצב היה סבבה לגמריי וגם היו מצבים למרות כדורגל די מסורבל. באיירן קצרה מאוד כרגע עם הספסל ומפתיע שהייתה רק הרמה אחת נורמלית - מצד קימיץ בהחמצה המשולשת. את סאנצ'ו כולם ציינו והוא שחקן ענק כבר בגילו והזוי שהיה שקט בגזרה שלו, התרשמתי בעיקר מהשער - אבל אותי ריגש רויס בכל נגיעה בכדור גם אם היה חלוד. חבל שהומלס לא שיחק הוא בטח התבאס אבל ההגנה לא טעתה. מחמאות לעוד שניים - בואטנג נתן הכל בבאיירן והגולים נבעו מהפקרות קבוצתית, ואלקסר עם שער בנגיעה.

מרענן היה לראות את דורטמונד אבל עוד מוקדם מאוד להסיק מכך לקראת העונה הקרובה אם בכלל.

12. riquelme1 Member

הסיומת של אלקאסר, הקור רוח והחוש שלו לשערים- אחד הדברים היפים בכדורגל העולמי.

לא יודע איך ספרד מחלטרת עם בלופים כמו רודריגו מורנו. פאקו חלוץ מדהים.

17 שערים בעונה שעברה, שלרוב עלה מהספסל. עם הוא באנקר השנה עובר את ה20 קל.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הבעיה עם פאקו, שהוא בחיים לא ישחק יותר מ20 משחקים בעונה.
    כמו שנכתב למעלה, עונה שלמה עם פאקו כחלוץ המרכזי בלי אלטרנטיבה ראויה זה שווה ערך ליריה ברגל. במיוחד לקבוצה כזאת שהפוטנצייאל שלה הוא עצום.
    אני עדיין פסימי לגבי פברה, זה לדעתי הבעיה הגדולה של דורטמונד.

לגבי באיירן, מי שחושב שזה הקאדר שאיתו הם יצאו לעונה משלה את עצמו.
    אני בטוח שלפחות סופרסטאר אחד יצטרף, אולי אפילו שניים.
    בייל וסאנה יכול להיות ריאלסטי לחלוטין. למרות שבייל זה מסובך.

Jefecito ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

אין מה להזכיר כרגע את לירוי סאנה וגארת' בייל כאותו משפט, אחד יכול 'לסתום' את האגף למשך עשור ולהיות יורש ראוי לריברי ורובן אבל באיירן לדעתי חוששת מהסכום, אחרת ההעברה הייתה נסגרת ממזמן. אגב, שניהם יחד? תסריט מוגזם. דמבלה למשל שחקן פחות טוב ממנו לדעתי. אני אגב חושב שבאיירן חייבת חיזוק נוסף כדי להוות איום רציני על ליגת האלופות. מה דעתך לגבי בואטנג? זו הפתעה? הוא יישאר בסוף כגיבוי? אם כן - באיירן הרוויחה.

לגבי בייל נקודתית:
    - לא רואה אותו ממהר לעבור לגרמניה, הוא אאוטסיידר ומטורף על מדריד.
    - רוצה לומר שהוא חייב ניצוץ חדש, קבוצה אחרת, אבל עצם המחשבה לעבור לסין מראה שאין לו חשק לשחק כדורגל, הוא שבע.
    - פצוע כרוני ברמה של רובן וריברי רק שהם מבוגרים ממנו והוא חרסינה מגיל 27 בערך.
    - בעונה האחרונה דווקא היה בריא אבל איכזב על כר הדשא.
    - אני חושב שמדרגת השכר שלו עדיין גבוהה יותר מהסכומים שבאיירן מחלקת גם לבכירים כמו לבנדובסקי, נוייר ומולר.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בואטנג ישאר וגם אני חושב שזה החלטה נבונה.
    עם כל הכבוד לשחקני הרכש הצעירים, במיוחד בהגנה חייבים ניסיון.

יש לי דווקא הרגשה שבייל כן ירצה לעבור לבאיירן. אבל מהסיבות שרשמת אמרתי שזה מסובך.
    סאנה אולי בגלל הפציעה לא יגיע בסוף. מה שכן אני די מאמין שמחר עם הדדליין של שוק ההעברות באי אנחנו נדע יותר.
    וכן באיירן חייבת חיזוק לקישור ולהתקפה.
    טיאגו, קומאן, גנאברי...יותר מדי שחקנים שלא ישחקו עונה שלמה.
    ואם מוסיפים את תומאס מולר שלא ממש יודעים לאן המסע הולך, וצעירים כמו ארפ שקשה לי להאמין שיקבל הרבה דקות, מקבלים בסך הכל הרבה סימני שאלה.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.