הכישרונות הכי מבוזבזים:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏19/9/02.

1. Ilan Member

אין אצלנו בארץ הרבה כישרונות- אבל לפעמים יש כמה ודווקא הם איכשהו מתבזבזים בגלל כל מיני סיבות...
    אני יכתוב כאן כמה כישרונות שלדעתי מאוד התבזבזו:

1. רונן חרזי- היה לו את כל הנתונים להיות שחקן ברמה אירופאית... לא פחות טוב מרביבו- חלוץ עם סיומת יוצאת מן- הכלל וגם נתונים פיזיים לא רעים בכלל... אבל- במקום לעשות קריירה יפה באירופה הוא הלך לכל מיני קבוצות מוזרות באירופה כמו סלמנקה והשיא היה שהוא שיחק בבורסאספור ונהרס שם לחלוטין- לא רק זה, הוא גם סבל מהרבה פציעות שהרסו את ההתפתחות שלו והיום הוא בן 31 (משהו כזה) יושב בבית, ולא משחק כדורגל.

2. מנור חסן- אני לא מבין איך זה... אבל אני חושב שלא מעריכים את השחקן המצויין הזה מספיק... אולי בגלל שהוא שחקן שקבוצה צריכה להיות בנויה עליו (כמו ריבאלדו) ולכן לא נותנים לו קרדיט- אבל בכל מקום שהוא שיחק- הוא כיכב...
    הוא נקנה ע"י שחר מהפועל פ"ת לפניי שנתיים ב-400 אלף דולר- סכום גבוהה מאוד לשחקן ישראלי- ובהתחלה הוא שיחק ולא רק ששיחק אלה נבחר בתחילת העונה בכל שבוע ל11 של המחזור- כבש, בישל ומה לא- אבל אז- בלי שום הגיון ואני לא מבין גם למה- גרנט הושיב אותו על הספסל ונתן לו פעם בכמה משחקים להיכנס דקה 70 - וככה שהוא בלי ביטחון הוא לא יכל לעשות כלום.
    שנה שעברה, הוא הושאל לבית"ר בעיסקאת רוסו- והוא לדעתי האיש שהשאיר את בית"ר ליגה- ולא איציק זוהר- למרות שגם בבית"ר הוא עלה הרבה מאוד פעמיים מהספסל אבל עדיין סיפק את הסחורה...
    העונה הוא שוחרר בחינם (!!!) ממכבי חיפה- איך שחקן כזה משוחרר בחינם אני לא יודע... מה שכן אני יודע זה שהוא עבר לבני- יהודה והוא כבר כבש שער במחזור הפתיחה והוא מוכיח שוב שהוא שחקן גדול- יש לו עוד זמן לצאת מהקטגוריה הזאתי של "שחקן- מבוזבז" ואני מקווה שזה מה שיקרה לו- כי לא מגיע לו להיות פה...
    יש לו שליטה מעולה בכדור, מסירות חכמות אבל הבעיה העיקרית שלו זה המשעמת והוא לפעמיים מאבד את הראש.

3. אבי נימני- כן כן, נימני... אתם שואלים למה? אז ככה - שחקן עם היכולות שלו צריך להיות המועדון הרבה יותר גדול ממכבי ת"א- ובעצם אני לא מבין למה הוא לא כמו ברקו' ורביבו- לדעתי הוא מוכשר כמוהם ויש לו יכולות טובות מאוד.
    הוא ניסה לשחק באתלטיקו מדריד- ולא הצליח וחזר לארץ- וזה הטעות שלו- אני חושב שהוא היה צריך להיות יותר עקשן ולנסות לשחק באירופה- כי פוטנצייל היה לו... כמובן שעכשיו זה לא יעזור בכלום כי הוא כבר זקן.
    עוד דבר שבגללו הוא כישרון מבוזבז- זה בגלל שהוא לא הצליח להביא למכבי אליפות... ואני לא מדבר איתכם על הזמן שהוא היה עם קלינגר ודריקס כי זה לא חוכמה... בדור הזה הוא לא הצליח לעשות עם מכבי כלום חוץ מגביע... בהחלט שחקן מבוזבז.

אלה השחקנים שעכשיו עלו לי בראש- אני בטוח שיש עוד מלא שחקנים כאלה.
    אני מבקש שתוסיפו שחקנים ותגיבו- אבל זכרו- רק תגובות איכותיות בבקשה.

2. chaos Member

רונן חרזי באמת פספוס
    לא יודע מה קרה איתו...........
    מנור חסן נרכש ב600 אלף דולר, מה שמדגיש עוד יותר את הטמטום של לשחרר אותו בחינם
    ואבי נימני טוב רק למכבי ת"א (וגם זה לא בטוח)

3. ראול המלך Member

מנוח חסן בהחלט כישרון ענק הטעות שלוו היתה שהוא עזב את פתח תקווה ועבר לחיפה וראה שלא הולך לו שם הוא היה חייב לחזור לפתח תקווה שם הוא היה מצויין
    אני מקווה שלזנדברג לא יקרה אותו דבר

4. RE-QL Member

חסן באמת שחקן ענק אבל הוא אגואיסט מידי כמו השחקן השלישי שהזכרת...
    אבל מה באמת עם רונן חרזי הוא פרש או בחופשה או פצוע או מה?

5. Julian Joachim Member

מחמוד סלמן היה יכול להיות הדבר הגדול הבא...

רק חבל שהוא היה צריך לרדת עד לארצית כדי שבכלל הוא יוכל לשחק עם הפועל ירושלים...

6. Uli Uli Member

איזה מחמוד סלמן ואיזה נעליים.
    חסן עדיין שחקן מצויין וכל הקריירה לפניו כך שבאמת חבל להספיד אותו.
    בני יהודה זה מקום אידיאלי בשבילו.

7. Julian Joachim Member

מה זאת התגובה שלך?

אני חושב שהוא יכול היה להיות הבניון הבא, אם הוא היה גדל במחלקת נוער אחרת, ובא מרקע אחר.

יש לך בעייה עם זה...?
    אני פשוט לא מבין...

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

איציק זוהר...שחקן עם בעיטות חופשיות כמו שלו..מסירות מדויקות..בעיטות חזקות
    וגם אופי של מנהיג..צריכה הייתה להיות לו קריירה יותר טובה..

9. Uli Uli Member

זה לא אישי נגדך תירגע.... :?
    פשוט לא שמעתי עליו אף פעם אז טבעי שהוא לא שחקן ברמה גבוהה

10. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לאבי נימני- הוא שיחק באירופה רוב הזמן בגלל גארסיה(הסוכן שכל אוהדי מכבי מקללים) והוא חזר אליה מאהבה(נראה לי) וכי הוא הסמל של המועדון.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה פתאום מאהבה!!!

פשוט הוא לא הצליח שם אז לא היתה לו ברירה אלא לחזור.
    זה ברור שאם הוא היה מצליח אז הוא לא היה חושב בכלל על מכבי ת"א.

ולדעתי הוא באמת בזבוז כי הוא היה יכול להצליח באירופה יש לו את הכישרון אבל הוא נפל בקבוצה שלא מתאימה לו ולכן הוא בקושי שיחק שם.

12. omer Member

חחחחחחחחחחחחחחח
    מאהבה

מאהבה למרשרשים אולי.........

13. ראול המלך Member

ח פולדש הזכרת לי את הוצא מהקשרו
    "אני מוכן למכור את מחמוד סלמן במיליון דולר וזה גם במבצע כי הוא פצוע"
    עכשיו ברצינות מדובר בשחקן מוכשר שהתדרדר יחד עם הפועל ירושליים ומעניין יהיה לראות אותו

14. Don p1 Member

איציק זוהר הוא לא כישרון מבוזבז, כמו שאיתן מזרחי לא שחקן כדורגל. נכון שלזוהר יש רגל אדירה, אבל הוא סה"כ די חלש. זוהר כבר ותמיד היה כבר, יש לו נטייה בזמן שהוא מקבל את הכדור ללכת אחורה במקום להתקדם הלאה. הוא תוקע את התתקפה של בית"ר.

ובקשר לנימני, נשמה....את חושבת שנימני היה חסר במשחק מול פ"ת?....אני לא כל כך חושב. מכבי יכולה להסתדר יפה מאוד בלי נימני, ואולי הגיע הזמן לנסות את זה.
    יש למכבי צעירים כמו ביטון, ועובד שיכולים לתפוס את המקום של נימני....

עוד שחקן מבוזבז....לירון וילנר. מאז שהיה ילד, לירון היה היהלום הגדול של מחלקת הנוער של נתניה, הוא הפציץ רשתות בכל גילי הנערים, ומעל הכל לקח את אליפות העולם עם אורט ליבוביץ'.
    למזלו הרע של וילנר בזמן שהוא היה בשל לבוגרים, נתניה ירדה ליגה, הוא הושאל למכבי חיפה, בה לא ממש הצליח להשתלב היה נכנס לדקות ספורות וסה"כ בכל השנה בחיפה הוא כבש שער אחד שהיה שער ניצחון לקבוצה.
    וילנר חזר לנתניה בעונה שהקבוצה חזרה לליגת העל, הוא נתן כמו משחקים טובים כמו משחק מיוחד מול מכבי ת"א בהם הוא הבקיע פעמיים ששער אחד היה במספרת, סה"כ נתניה ניצחה 3-1, עונה אחרי זה הוא העלה את הדפוקה השנתית ל14 שערים שברוב המשחקים הוא עולה כמחליף ושנה אחרי זה כבש 7 שערים.
    ללירון יש חדות כמו שלחלוץ טבעי יש, הוא "מריח שערים"....אבל מה הזמן בורח לו, וילנר חייב להתחיל להוכיח את עצמו והלתקדם הלאה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לפי דעתי עוד כישרון מבוזבז בליגה הוא מוטי קקון.

במשך כל השנים הוא היה בין החלוצים הכי בולטים בליגה אם לא הכי בולט, ולצערו חוץ מטיול קצר לספרד למרידה הוא לא השיג שום הישג יוצא מן הכלל בקריירה אפילו בנבחרת הוא לא שיחק חוץ מהופעה אחת או שניים.

אני חושב שהוא היה יכול לתרום לנבחרת ושהוא היה יכול להיות חלוץ מצויין גם באחת הקבוצות הגדולות.