הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@Die Werkself לא נכנס לסכומים אבל זה בדיוק מה שאני התכוונתי רק מהצד ההפוך :) חצי שנה מעכשיו לריבר יש אופציה לקנות את החלק של קולון בסכום קבוע מראש שנמוך מה-40% שלכאורה קולון תקבל עכשיו ממכירת אלאריו בגובה סעיף השחרור שלו. והם גם מאמינים שיוכלו למכור אותו ביותר מסעיף השחרור הנוכחי ואז בכלל זה ישתלם להם. ככה שלריבר עדיף לחכות עם המכירה, בהנחה שתהייה עליו הצעה דומה או לא נמוכה משמעותית בעתיד, ומהצד השני לקולון עדיף למכור.

הקטע הוא שלקולון אין זכות דיבור בעסקה הזו כי הזכויות על המו"מ, יש לזה מושג אצלנו לא מוצא מקבילה בעברית או אנגלית, הן של ריבר. אז היא ולברקוזן מצאו דרך לעקוף ולממש את העסקה למרות הסירוב של ריבר בכך שלברקוזן לכאורה תפעיל את סעיף השחרור, ובפועל תקבל מקולון חלק מהכסף חזרה. שזה עדיין יותר משתלם לקולון מלחכות לכסף מריבר עוד חצי שנה. צריך גם לזכור שקולון במצב כלכלי מהגרועים בליגה ועדיף לה כסף ביד עכשיו אפילו אם לא הוא גבוה משמעותית ממה שיקבלו בהמשך. ושגם חס וחלילה יקרה משהו לאלאריו בחצי שנה הקרובה והכל נאבד.

ריבר עצבניים גם על הקטע של הבדיקה הרפואית והצילום עם החולצה, עליו להבנתי התנצל השחקן אגב, אבל העצבים על אלאריו, סוכניו, קולון, הגרמנים וכל המעורבים לא נובעים מהסיפור הזה שרק הרתיח אותם עוד יותר. ההנהלה והצוות המקצועי עשו ועושים כל מה שביכולתם למנוע את העסקה עכשיו ויש גם להערכתי הרבה תסכול מהכישלון האישי של ההנהלה במקרה הזה שלא השכילו למצוא את הדרך להבטיח מראש את ההישארות שלו. יחד עם הקומבינה שקולון עשו בשביל להקל על זירוז העסקה... מכאן העצבים על כל הסיפור עוד לפני האפיזודה האחרונה.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מבחינת בוקה העונה נפתחה כאילו הקודמת לא נגמרה - ניצחון עם יכולת לא מרשימה ושער של בנדטו :) החלוץ הלהוט ממשיך להפגיז ואחרי שקושר לחצי מהקבוצות ביבשת הישנה, מטורקיה ועד איטליה, הוא עומד כרגע על 3 שערים בשני משחקי ליגה ועוד צמד במשחק הגביע האחרון... גם הפעם, כהרגלו, מדובר בשער יפה.

אחרי התיקו אצל סאן לורנסו ראסינג חוזרת לנצח עם 4-1 גדול על טמפרליי. דייגו קוקה מגלה פרגמטיות וכמו שעשה במחזורי הסיום של העונה שעברה, נוטש את ה 4-4-2 הקבוע שלו לטובת מערך עם שלושה בלמים. החלטה מתבקשת עם חומר השחקנים הנוכחי בזמן שהסינקו היחידי שלנו לא בסגל (ארבאלו ריוס שחזר מהמשחקים של אורוגוואי). למרות התוצאה היכולת שלנו לא בשמיים אבל היו מספיק דברים חיוביים לאופטימיות - הרכש טריביירו כובש ושוב נראה בסדר גמור, ליצ'ה חוזר לעצמו ורשם משחק טוב, הילדים (הפעם רק סאראצ'ו) לא מאכזבים, סולארי טוב משחק שני ברצף, מוסו צובר ביטחון ואפילו בישל שער עם בעיטת שוער ארוכה, והרכש היקר בהיסטוריה של המועדון כובש.

הקולומביאני עדיין לא מקבל הרבה דקות, למרות שהוא בכושר פיזי טוב ומתאמן במועדון כבר מספיק זמן, אני מאוד מקווה שיש לכך הסבר כלשהו שאני לא מצליח לחשוב עליו מלבד בעיות התאקלמות (הכחישו מהמועדון) או שקוקה הבין שהשחקן שהוא התעקש עליו כל כך לא מספיק טוב/לא מתאים. לצערי, אני חושב שהאחרון הוא הנכון. במשחק עצמו הוא נכנס שהעסק די גמור, ונראה קצת לא מחובר.

צ'קריטה פותחת את העונה עם הגולאסו הזה של מרטינס ונקודה מול טיגרה של קארוסו (לא יחזיק שם הרבה לדעתי)

ועוד מהמחזור, הפיראטים מקורדובה חוגגים את החזרה לאצטדיון הבייתי המשופץ טיפה עם קבלת פנים מרשימה! הם גם זכו להנות מניצחון על סן מרטין על הדרך.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ולא ראיתי את המשחק המעניין בין באנפילד וריבר, אבל הקבוצה המתחדשת של גאז'ארדו עם לא מעט שחקנים חדשים בהרכב, עם הפנים למשחק בבוליביה השבוע, משיגה ניצחון יפה על קבוצה חזקה.

4. gilad16 Member

אורבן לא היה טוב בגביע, אבל זה ששיחקנו עם שני בלמים.
    מוזר שקוקה השאיר אותו בחוץ שעבר לשחק עם שלושה אבל הדילמה קשה.
    סוטו נראה טוב בווינג בק ואת גרימי קשה להוציא מההרכב, למרות שהוא שמאלי הייתי מנסה במקום ויטור.

5. gilad16 Member

מי צריך להיות התשע של הנבחרת, מתוך סקר בטוויטר

34% בנדטו
    29% היגוואין
    26% איקרדי
    11% פראטו

מה דעתך אלי?

מי השיכור ששם את פראטו באופציה הרביעית?
    מי הם 1500 האיש שהצביעו לו?

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא חושב שזהות התשע היא הבעיה, הקישור המרכזי לדוג' יותר מהותי בחוסר היכולת של הנבחרת לייצר משהו, ואני מבין לחלוטין כל בחירה מקצועית בין היגוואין ואיקארדי. בנדטו? מעניין, יכול להיות, בהתחלה הייתי סקפטי לגביו אבל הוא שומר על יציבות ונראה שזו לא סתם "תקופה טובה". לא פוסל, הוא גם לפני קון אצלי, שזה פשוט לא עובד לא בנבחרת. פראטו? לא קשור לרמה למרות הרקורד המוצלח. אלאריו לא נוגע גם כן למרות שהוא בשמות שמסתובבים.

גרימי מוצהב ולא ישחק מול הברזילאים וככה אפשר היה לתת לאורבאן מנוחה, אני מאמין שזה העניין אבל נראה בהמשך.

7. gilad16 Member

ליגה רביעית! דרבי בקומודורו ריבדביה

Franco אוהב/ת את זה.
  8. gilad16 Member

רוטציה מעצבנת של קוקה,
    זורק את המשחק ומול קבוצה טובה שלא תסלח.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בניגוד לרוב המקרים, הסופרקלאסיקו סיפק את הסחורה לא רק בעניין אלא גם באיכות

שבוע קשה לריבר בכל הנוגע לשיפוט ובכלל

idans10 אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הגול הפסול אכן היה שגוי, פיטנה היה צריך לאשר את השיוויון. מצד שני, האדום לריבר לדעתי היה מוצדק לחלוטין בעוד שהאדום של קארדונה היה אחד ההזויים שאי פעם ראיתי. ובכלל, גולאסו אופייני של קארדונה, המצטיין לדעתי במשחק. וכן אני מסכים, בניגוד לעבר, המשחק הפעם היה מצויין.

11. gilad16 Member

המצטיין של בוקה היה נאנדס, רק לחשוב איך היינו נראים עם שחקן כמוהו בסגל.
    חבל שהתעכבנו במו"מ, הילד ענק.
    האנטיתזה של קרדונה, לא מפסיק לרוץ ועובד בשביל הקבוצה שהפעם גם הגיע הבונוס עם הגול.
    לדעתי השחקן הכי טוב על המגרש היה פונסיו, להוריד את הכובע, כבר היו שהפרישו אותו
    אבל באולה הקהל הרחב בחר בפבלו פרז לפני נאנדס (ואח"כ קרדונה).

האדום לקרדונה טעות כי בכלל לא הייתה עבירה, מקווה שיבטלו לו את ההשעייה כי זה מגוכח.
    האדום לנאצ'ו החמרה של פיטנה שאוהב להראות מי הבוס, צהוב אצל שופט עם פחות אגו.
    משחק כזה אף אחד לא היה מסיים בלי טעויות ופיטנה הוא הכי טוב שיש בליגה שהיא מאוד קשה לשיפוט.

חבל על הליגה שנגמרה מוקדם מתמיד

12. gilad16 Member

והקוון השני גם לקח גול כנראה, לבוקה, באופסייד שלא היה של נאנדס
    לא מדברים על זה כי המהלך נעצר לפני שהכדור ברשת, אבל רוב הסיכויים שלשם היה מגיע

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני אהבתי מאוד את ההופעה של נאנדס, התקדם מאוד בעונה האחרונה וכיום הוא הרבה יותר מהלוחם האורוגוואי הקלאסי שראינו כל כך הרבה בנבחרת בקדנציה הבלתי נגמרת של טאבארס ועוד לפני. כבר שנים שלבוקה יש סגל מעל הליגה, או לפחות אחד משני הסגלים שמעל הליגה כשלסאן לורנסו היו קבוצות סופרסטארים גם כן, אבל עכשיו זה גם נראה טוב ומחובר מתמיד ואפילו פציעה של גאגו לא עוצרת אותם. היחידי שאולי אין לו תחליף הוא בנדטו, אבל כבר עכשיו הפער הוא כזה שלא נראה שיש משהו שיעצור אותם.

גם עם פריסה של כל הטעויות מהמשחק הזה תמחיש שהשיפוט לא היה מגמתי נגד הביתיים, והיא תמחיש (בכלל שכחתי מהאופסייד שגלעד הזכיר), אני לגמרי מבין את התלונות והתסכול של ריבר. העסק בליברטאדורס כל כך מתסכל עם ה-VAR והשימוש העקום בו שהשחקנים הגיעו כל כך טעונים שכל דבר קטן ידליק אותם ולא חסר היה במשחק הזה... פיטנה, דווקא לא שופט שמוכר כבעייתי בהתנהלות מול השחקנים (למרות העימות עם טאו בזמנו :) ), גם לא הכחיש שפנה בצורה לא הולמת לשחקנים כשגאז'ארדו האשים אותו בכך בסיום המשחק. הוא כן אמר שהוא יסביר לו אח"כ למה פנה ככה לשחקן הצעיר... מסקנה, פוטה VAR!

קלדרון אוהב/ת את זה.
  14. natanel432 Member

מישהו מוכל להסביר לי לעזאזל היכן נעלם לוקס לובוס? הבנאדם אליל חימנסיה חתם לפני זמן בחימנסיה שיחק והכל טוב ויפה ופתאום נעלם כמו חלום של מסטולים.

בנוסף הייתי מאד רוצה להבין ממכם מה קורה בחימנסיה לעזאזל מאז שנבחר נשיא חדש הכל נראה פח שחקנים שאלוהים יודע רק מאיפה הביאו מאמן צעיר וחסר ניסיון מי זה בכלל? שוער שלא מתאים לליגה לאומית בישראל מה קורה פה? אני יודע שנהוג כאן לרשום על בוקה וריבר ואולי קצת ראסינג אבל אשמח לקבל תקציר קטן על הנעשה השנה בחימנסיה כי זה פשוט בדיחה מה שהולך שם !

15. gilad16 Member

גם לי חסרים הסיקורים של אלי על שאר הקבוצות!

לובוס כבר לא היה מספיק טוב לכדורגל מקצועני ולא שיחק כמעט בחימנסיה שנה שעברה
    החליט לפרוש מכדורגל מקצועני והיום משחק בליגה חובבנית ליד הבית