הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אמת. מנקודת מבט צינית זו החלטה לא חכמה שלו, מגיע לקבוצה שנמצאת בדיוק בשלב שצריך לרענן את השורות ולעשות שינויים גדולים, אולי אפילו קצת אחרי השלב הזה, לפני חלון העברות בו מותר לנו להחתים 2-3 שחקנים :) נראה איזו קבוצה תהייה לנו אחרי הפגרה, עוד לא התחלנו וכבר עזבו 3 שחקני הרכב, שחקן רוטציה ועוד כמה בדרך.

גם לא ברור כמה איכות נוכל להביא עם השתיים-שלוש החתמות שנעשה, אחרי שהבאנו מאמן שמרוויח כמעט פי 3 מזה שעזב.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

באמת? מרוויח הרבה? הוא מאמן צעיר עם רזומה לא כזה היסטרי (למרות התואר אתכם). האם יש לו שם בארגנטינה או שהמאמן הקודם היה ממש חלש שהרוויח גרושים?

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התואר איתנו הופך את הרזומה שלו מטוב למצוין, זה בדיוק ההבדל מסתם מאמני ליגה צעירים יותר או פחות אחרים שמקבלים הערכה על העבודה שלהם בקבוצות קטנות. קוקה היה די מוערך ברמת מועדונים קטנים כשחתם אצלנו. המאמן הקודם לא היה חלש, אבל כן אחד שעבד במשכורת נמוכה יחסית למאמני הקבוצות הגדולות בליגה וגם הגיע בסיטואציה שהקשתה עליו לדרוש חוזה גדול אני מניח (ממש בפתיחת העונה שראסינג). הסיבה הברורה לחוזה הגדול יחסית של קוקה היא שהקולומביאנים שילמו לו הרבה והוא מן הסתם לא היה להוט להיפגע כלכלית יותר מדי. אם הבנתי נכון, קצת אוף טופיק, המחליף שלו יהיה מאמן ארגנטינאי אחר, יקר יותר אגב שכר, רוסו.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נכון, רוסו חתם במיז'וס. אבל האמת? הפתעת אותי כשאמרת שהשכר שלו במיז'ונאריוס גבוה יותר ממה שראסינג רצו לתת לו.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הניסוח שלי לא היה טוב. אני לא בטוח שהוא מרוויח פחות בראסינג, אני לא יודע מה היה השכר בקולומביה רק שהוא היה גבוה משמעותית ממה שהרוויח בראסינג לפני כן בקדנציה הקודמת. אני יודע שהוא הרוויח טוב בקולומביה, הקפיצת מדרגה המשמעותית ביותר שהייתה לו בשכר לאורך הקריירה, ואני יודע שהוא רצה לחזור ברגע שגיששו אצלו על האפשרות ולכן אני מניח שגם היה מוכן להיפגע כלכלית במידה מסוימת. מניח, לא יודע. יכול להיות שבכל מקרה הציעו לו יותר.

אין מספרים, אני כרגע מנסה לברר עם מקורב למועדון שאולי יהיה מוכן לשחרר לגורם שהוא לא עיתונאי ולא בארגנטינה :) , אבל ממה שאני הבנתי זה פי 3 מהמאמן הקודם שלנו.

מצד שני, עשינו ונעשה כמה מכירות גדולות כולל מכירת שיא בהיסטוריה של המועדון (רומריטו) בפגרה הזו.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

השיא הקודם היה נדמה לי שייך לרוג'ר, לא? בכמה הולך להמכר רומרו?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, הסינים פרגנו לנו על רוג'ר בכמעט 9 מ' ועכשיו יפרגנו על רומרו בסכום דומה או טיפה גבוה יותר. לא פורסם מספר רשמי מדויק שהמועדון אישר עדיין, אבל ההצעה השנייה בטיבה הייתה 8.5 מ' מאטלנטה ב-MLS אז... בכל מקרה מבחינת הכנסה נטו למועדון רוג'ר יישאר הגבוה ביותר כי אצל רומרו יורד כמעט שליש מהסכום ברוטו לטובת סרו פורטניו.

idans10 אוהב/ת את זה.
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, רומרו לא צפוי לשחק בסין השנה כי לקבוצה שלו יש כבר מספיק זרים אם הבנתי נכון, ואחד מהם הוא גם די דומה לו בסגנון ועמדה, אחד בשם ג'יו מורנו :) צפויים להשאיל אותו, אולי אפילו לאטלנטה (MLS) שרצתה לקנות אותו והפסידה בתחרות ואולי לאירופה. ארגנטינה, ראסינג כלומר, לא אופציה בגלל השכר אני מאמין.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מעניין שבמכסיקו אין קופצים. התחילו להיות שוק עבור לא מעט קולומביאנים בזכות הכסף ואני מניח שארגנטינה לא שונה. אז אולי הסכומים פחותים מסין, אבל לפחות מבחינת הרמה לא מדובר בירידה.

10. gilad16 Member

נראה לי אליאס קצת מתבלבל, רוג'ר נמכר ביורו ורומרו בדולר.
    הקולובמאני עדיין מכירת שיא של המועדון לפני כניסה לברוטו או נטו שגם לטובתו כשחקן שעלה לבוגרים במועדון.

Franco אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

http://images.wcdn.co.il/2290787-5.Xxx?crop=w635

אני בתור אדם אמוציונלי יחסית תמיד הייתי יכול להתחבר לקרלוס טבז שהפגין הרבה רגש במשחק שלו ובכלל בהתנהלות הקריירה שלו. מיותר לציין את כל האיכויות שלו ועד כמה הוא 'כדורגלן על' עם קסם ברגליים. אבל עצם זה שבשלב מסוים היה חשוב לו לחזור הביתה לבוקה, דווקא אחרי עונה מדהימה במדי יובה, כשהוא בשיא הקריירה, וקבוצות רבות באירופה לטשו עיניים(היה יכול לעבור לספרד למשל לריאל מדריד ולחוות עוד תרבות) - זה היה מרגש. 'מה שווים החיים בלי רגש?'. אני לא יכול לשפוט אדם שבוחר באפיק כלכלי מדהים וההצעה שטבס קיבל היא כנראה כזו שאי-אפשר לסרב לה. אבל דווקא משום שזה הוא - התאכזבתי. כמה דקות אחרי הפרידה המרגשת שלו מבוקה אמרתי - חבל. אבל למה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא רק הכסף, הוא כבר יותר משנה מדבר על הקשיים שלו בארגנטינה, לצד הדברים הטובים כמובן.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמועות בקולומביה שראסינג מתעניינת באנדרס איבארגואן.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ממה שאני מבין להפך, השחקן הוצע לראסינג (לא ברור על ידי מי, הסוכן, המועדון או גורם שלישי). לא ראיתי עוד תגובה מהצד שלנו, שיהיה בררן מאוד בהחתמות שלו עם הסגל הקצר והאופציה להחתים רק 2-3 שחקנים בפגרה הזו. מה דעתך עליו? כעיקרון יש לנו את החוד הטוב, או מהטובים, בליגה. אבל חסר לנו ספסל.

שחקן זר שכן צפוי להצטרף, לכאורה הכל סגור, הוא ג'וניור אלונסו הפאראגוואי. ראיתי אותו בעיקר בנבחרת כמגן שמאלי, אבל מגיע אלינו על תקן בלם שלהבנתי זה מה שהרבה לשחק בליגה המקומית. על פניו החתמה טובה.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בינתיים אצלנו מכחישים גם כן שהוא יעזוב, אבל אי אפשר לדעת. אני אישית אוהב אותו, הוא שחקן עם המון פוטנציאל. התחיל לא משהו אצלנו, אבל סיים טוב ולצערינו נפצע לפני היציאה ליפן ולא שיחק שם. שחקן מהיר שמשחק באגפים, יש לו שליטה טובה בכדור אבל לטעמי לוקה בקבלת ההחלטות שלו. בעיקרון גם אופי לא הכי פשוט וכבר קיבל איומים מרואדה שכדאי ליישר את עצמו לפני שייזרק מהקבוצה וזה בעצם מה שעזר לו.

Franco אוהב/ת את זה.