הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. gilad16 Member

אתלטיקו הציעה יותר מ 9 מיליון כבר כי השחקן לא דרש הפעלה של הסעיף כשהגיעה ההצעה הראשונה.
    @Franco לפני מרטינס היה משחק מצוין של פולפו, תתקן אותי אם אני טועה אבל כל פעם שהוא טוב הקבוצה טובה!
    אולי ליצ'ה באמת היה מסוכסך עם קוקה? כאילו קם לתחייה בשבועים האחרונים

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יש לו מה לעשות והוא כבר עשה כנראה (הכל יתבהר יותר עכשיו כשנגמרו הבחירות) - הציע למרטינס משכורת גבוהה משמעותית מזו שקיבל עד היום במקביל להעלאת סעיף השחרור. השחקן כנראה ניאות ללכת בכיוון הזה, או לפחות הלך חצי דרך לקראת המועדון, שכן על פי כל הגורמים שהדליפו שהעסקה סגורה הסכום שתשלם אתלטיקו גבוה. זה אמנם לא מקור רשמי, אבל ההדלפה הזו נועדה לפגוע בבלנקו לקראת הבחירות ועל מנת לעשות זאת האינטרס שלה היה לספר את האמת או אם כבר להמעיט את סכום המכירה ולא להיפך.

הסעיף שחרור הוא עניין של השחקן, מול המועדון עימו חתם על החוזה, ואם השחקן לא דורש להפעיל אותו הוא פשוט לא רלוונטי לאתלטיקו מדריד.

אז כאמור בקרוב נדע יותר טוב, מה שבטוח זה שגם אם הסעיף שחרור יגדל זה לא לסכום לא הגיוני ועדיין מתחת למחיר ששחקן כזה היה נמכר ללא סעיף שכזה (מקסימיליאנו רומרו יימכר ביותר, וגם לאירופה, לשם השוואה). ככה שמרטינס לא לוקח סיכון גדול מדי.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים לגבי אל פולפו, מהאהובים עלי בקבוצה ואנדרייטד בתקשורת. ליצ'ה אמנם כבש ברוסאריו במחזור האחרון אבל לא שיחק טוב והחמיץ גם לא מעט בשבועיים האחרונים. יכול להיות שקוקה לא הסתדר עם השחקנים ועם ליצ'ה, אבל זו לא ההוכחה מבחינתי.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בוקה מצאה לחצי השני של העונה מחליף לבנדטו הפצוע, וואנצ'ופה אבילה. מרגש אותי לראות שחקן שאני מלווה את הקריירה שלו די מההתחלה שלה, לא משהו מכוון פשוט יצא לי להתקל בו בלא מעט משחקים מהליגה השנייה והשלישית בארגנטינה, ממשיך להגשים חלומות ולהגיע לשיאים שאף לא ציפה שיעשה (מודה שגם אני לא,למרות שכן חשבתי שיש בו משהו יותר).

וואנצ'ופה לא חלוץ גדול והוא גם אנטיתזה לבנדטו בהקשר של הקבוצתיות והתרומה בלי הכדור, אבל הוא יודע את העבודה והפער בטבלה ביחד עם האיכות של שאר הסגל אמורים להספיק לבוקה אלא אם יהיו הפתעות נוספות במובן של פציעות או שוק ההעברות.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@YYY

http://i64.tinypic.com/2ibndhz.Xxx

gilad16 אוהב/ת את זה.
  6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יותר אמין מהצהרת הסוכן.

7. gilad16 Member

@Franco מה דעתך על המינוי החדש?
    אני פאסימי

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למה? עשה עבודה טובה מאוד בסנטראל. גם הכדורגל היה בסדר גמור והתוצאות להוציא את התקופה האחרונה שלו שם היו טובות מאוד. האמת שבנק השמות שעלה במועדון היה די חיובי לשם שינוי, לא יודע אם הוא האופציה הכי טובה מבינהן אבל אני לא פאסימי. מה שאני זוכר שלא אהבתי אצלו ברוסאריו היה הבכיינות בראיונות אחרי המשחקים, אבל זה פחות קריטי נראה לי :)

9. gilad16 Member

אז כנראה אני מושפע מהתוצאות האחרונות שלו שם.
    שמרני כמו קוקה ופחות נסבל ממנו בהתנהגות.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הארגנטינאים יודעים לעשות כסף על שחקנים נחמדים, דווקא עם כשרונות צעירים גדולים הם הרבה פעמים נופלים במכירות נמוכות יחסית, ועוד הוכחה לכך היא המכירה האחרונה של הגלובו. אלחאנדרו רומרו גאמרה, שחקן מוכשר יחסית בן 22 שמופיע מדי פעם עם דריבל נחמד אבל בינתיים לא הרבה יותר, נמכר לניו יורק RB תמורת 6.25 מ' דולר ו-20% ממכירה עתידית! עסקה נהדרת של הורקאן. על פניו, לא בדקתי כמה נכנס נטו אבל בכל מקרה זו עסקה נהדרת למישהו שמקבל את הכסף :)

צעיר נוסף שצפוי לעשות את דרכו לארה"ב הוא אסקיאל ברקו מאינדפנדיינטה. בניגוד לרומרו גאמרה ברקו הוא אחד מהצעירים היותר איכותיים שיש היום בליגה המקומית, קשר התקפי מאוד מוכשר שכנגד סיכויי ההצלחה שלו ברמות גבוהות יותר עומד בעיקר מימדי גופו הצנום והקטן. היעד של ברקו הוא אטלנטה של טאטה מרטינו, אחד מהסניפים הארגנטינאים הבכירים בארה"ב ותוספת מרעננת לליגה. הינקים הציעו בהתחלה כ-12 מ', האדומים סירבו וכרגע מדובר על סכום שעולה על 20 מ' תמורת התכשיט. המועדון הצפון אמריקאי כבר החתים ארגנטינאי אחר בפגרה, בלמה של ניואלס פרנקו אסקובר שבמעט שראיתי לא נראה שצפויה לו קריירה גדולה במיוחד בארגנטינה או בארה"ב ובהתאם הלפרה פוצו בסכום שולי יחסית להעברות ארגנטינאיות החוצה.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קצת מחלון ההעברות (ממש על קצת המזלג):

ולס סארספילד - המועדון שנמצא במאבקי התחתית של טבלת הממוצעים, זו שקובעת במקרה הזה, התחיל את הפגרה בידיעה שהוא נפרד מהתכשיט הצעיר מקסימיליאנו רומרו תמורת סכום יפה שיקל כלכלית על המועדון שנמצא בקשיים אחרי שנים שהיה המודל לניהול תקין. ההכנות להמשך העונה התחילו מוקדם עם החתמתו של גבריאל "אל גרינגו" היינצה החביב למאמן הקבוצה. בלם ומגן הנבחרת לשעבר זוכה להערכה חיובית עד כה בקריירת האימון שלו, ששיאה עליית הליגה עם ארחנטינוס והצעת הנישואים מאוהד כבד משקל שרץ את כל המגרש לחבקו.

המועדון כבר החתים בין היתר את גידו מאינרו, קשר מבטיח שמגיע מאינסטיטוטו מליגת המשנה, ואת הבלם המנוסה מרקו טורסיגליארי שלא שיחק העונה בראסינג ושב למועדון נעוריו. אבל החדשה הגדולה אליה מחכים כולם היא אישור סופי על חזרתו של אחד השחקנים היותר אהובים על האוהדים שעזב מוקדם מדי מבחינתם, ואח"כ שב לתקופה קצרה מדי - מאורו סאראטה! אם החלוץ יגיע, אני מאמין שבניגוד לנפילה עם קריסטלדו שהגיע בכושר מזעזע הקבוצה תתחזק משמעותית. במקביל נערכים מגעים על החתמתו של פרנקו סולדאנו, חלוצה של אוניון, שהרשים יחסית בחצי הראשון של העונה.

לאנוס - נפרדת בצורה לא נעימה מחוסה "פפה" סאנד, הסקורר והאגדה, שהחליט לעזוב ובטח נקבל הסברים מפורטים יותר בהמשך על ההחלטה התמוהה לאור השנה המוצלחת וגילו של החלוץ (37). סוכנו מסר שהחלוץ רוצה חוזה ארוך יותר משהוצע לו, אבל קשה לי להאמין שימצא קבוצה טובה שתחתים אותו על חוזה ארוך מעונה אחת בגילו...

אינדפנדיינטה - אחרי סאגה ארוכה שלא מוסיפה כבוד למועדון ולכדורגל הארגנטינאי, בה המאמן המוערך אריאל הולאן הודיע שלא ימשיך במועדון בשל תקריות אלימות ואיומים שספג במהלך העונה מהבארה בראבה של המועדון, שניסו לסחוט ממנו כסף והוא סירב, הצדדים הגיעו להסכמה כלשהי והמאמן שהוליך את האדומים לזכייה בסודאמריקנה הסכים להשאר.

את הגשר הזה חצו באינדפנדיינטה, ועכשיו מתחילה מיני-סאגה עם הילד המוכשר אסקיאל בארקו שלא הופיע לאימון הפתיחה על מנת להפעיל לחץ על המועדון לשחרר אותו. כרגע המועדון נמצא במו"מ, שקצת נתקע, עם אטלנטה מה-MLS והסכומים עליהם מדובר לא קטנים וכך גם הפערים. לבארקו, שחקן סופר מוכשר עם סימן שאלה בגלל מימדי גופו הצנומים והקושי הצפוי להתמודד פיזית עם שחקנים גדולים, יש שוק גם באירופה אבל הוא לוחץ על מעבר לקבוצה של טאטה מרטינו מארה"ב. יהיה המשך...בצורה יפה יותר נפרדו במועדון מהקפטן ניקולאס טאגליאפיקו הנהדר שיחתום באייאקס.

בוקה - מוליכת הטבלה לא עוצרת וממשיכה לחזק סגל חזק גם ככה. התייחסנו כבר לפני כמה שבועות לוואנצ'ופה אבילה שיתפוס את מקומו של בנדטו הפצוע. החיזוק הבא הוא לעמדה הבעייתית השנייה של המועדון, עמדת המגן הימני, אותה יתפוס חוליו בופאריני ששב מברזיל ולא לסאן לורנסו מה שגרם לאוהדי הקוארבו להתאכזב מאוד. בופה יוכל גם לשחק כקשר ימני, העמדה המקורית שלו בקריירה, במידת הצורך. בוקה לא עוצרת פה ורוכשת את המגן השמאלי עמנואל מאס שמקווה לחזור לסגל הנבחרת אחרי תקופה בינונית בתורכיה. בנוסף, בוקה מכוונת חזק להביא עוד כוח למרכז ההגנה והשמות החמים עם גוסטבו גומס הפאראגוואי ממילאן וקצת מאחוריו ועם פחות סיכויים ליסנדרו לופס של בנפיקה. כל אחד מהם יהיה החתמה נהדרת בעיניי, בעיקר הראשון.

כל זה כמובן מתרחש שברקע קרלוס טבס חושב מה הוא רוצה לעשות בחייו ובמידה ויקרוץ לכיוון המועדון סיכוי טוב שהם ירימו את הכפפה וקרליטוס יחזור שוב פעם לבוקה...

ראסינג - לא רשמי עדיין, אבל הרכש הראשון של האקדמיה צפוי להיות נרי קרדוסו הוותיק ששב מהגלות הארוכה במקסיקו.

חימנסיה לה פלאטה - חברנו הזאב לא ישמח לשמוע שלמרות מספר שחרורים, מועט אמנם, ולמרות המצב הלא טוב של הקבוצה ההנהלה לא מתכננת להביא חיזוק יקר בשל מחסור במשאבים. מי שכן הגיע הוא המאמן פאקונדו סאבה, שסימן ההכר שלו הוא כדורגל התקפי אבל גם לא מוצלח יותר מדי (אוהב את הג'ינג'י עד המוות, אבל חייבים להגיד את האמת).

כמובן שיש עוד הרבה חדשות, אבל התעייפתי :)

idans10 ו-yonatan אוהבים את זה.
  12. benos Member

כמה דלק יש עוד לאורטיגוסה ?

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://i68.tinypic.com/vfie7d.Xxx

מצטער, הייתי חייב... אני חושב שעוד יש לו מספיק, גם בתקופה האחרונה בסאן לורנסו הוא היה בסדר גמור בעיני ובפאראגוואי לא עקבתי אבל הוא שיחק די בקביעות ממה שהבנתי. לא יודע מה התכניות של פרנאנדס והאם ישחק דובלה סינקו או יהלום. אבל גם אם ישתמש באופציה הראשונה, שלכאורה תדרוש ממנו יותר עבודה ללא הכדור, אני מאמין שהשמן יוכל לתרום יפה. עם האינטלגנציה והיכולת מסירה שלו אין לו בעיה לנהל את הקבוצה גם מבלי לכסות הרבה שטחים.

14. natanel432 Member

תהרגו אותי אבל לא יודע מה נסגר עם הליגה הזאת שאבד לה כל ריגוש שהיה בתקופהגה היתה בת 19 מחזורים וסיבוב אחד היה מתח ולחץ וריגוש לא היית צריך לחכות יותר מידי בשביל לדעת עם הקבוצה שלך אלופה או לא היה תמיד 3 4 קבוצות שנאבקות עד הסוף שהקטנות עושות צרות בסיום העונה למועמדים לכתר הליגה במתקונתכחית פשוט איבדה את זה לגמרי אתה כבר לא יודע מי אלופה מתי זה קרה ומה קורה עכשיו רצוי מאד שהקלאסורה והאפרטורה יוחזר לאלתר

Franco אוהב/ת את זה.
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני איתך בנושא הזה, אבל הרכבת כבר יצאה מהתחנה ולא נראה שתחזור. מה שכן ברור וקורה לאט לאט, זה שחייבים להקטין את הליגה...

חדשות גדולות לבוקה! בלם עוד לא הגיע, כן קרוב להגיע, אבל מי שכן חוזר זה קרלוס טבס שהתיר את חוזהו בסין בשעה טובה. בתקשורת מחפשים בכוח צדדים שליליים ואוהדים כועסים על טבס, אבל בכל הסקרים עושה רושם שכצפוי הבוסטרוס מאושרים לראות את החלוץ חזרה בקבוצה. עכשיו רק נותר לתהות מה ההרכב האידיאלי אותו מתכנן שלוטו עם הקאדר האדיר שנבנה שם בחלק הקדמי ואני מאמין שנראה שינוי שיטה חזרה ל 4-2-3-1 שיכלול את ארבעת הסטארים של החלק הקדמי (וואנצ'ופה, פאבון, טבס וקרדונה) בהרכב על חשבון אחד הפועלים השחורים (נאנדס או פרס).

ראסינג - אז נרי קרדוסו כבר מתאמן עם הקבוצה והחדשה הגדולה הבאה היא הצעה שהגישה אינטר על לאוטארו מרטינס - 15 מ' דולר, גבוה משמעותית מההצעה של אתלטיקו שנשקה לסעיף השחרור הישן של השחקן (שהסכים לוותר על העזיבה תמורת חוזה חדש שצפוי להחתם השבוע). השחקן, כך טוענים מקורבים למועדון, יישאר ככה או ככה עד לסיום הדרך בליברטאדורס הקרוב, אבל מבחינת היעד הבא מעדיף את הספרדים (יש התעניינות רצינית גם מדורטמונד) שיצטרכו קודם לעלות את ההצעה לסעיף השחרור החדש שייקבע בחוזה המשודרג.

ריבר - פרנקו ארמאני נפרד מאתלטיקו נאסיונאל אחרי 7 וחצי שנים וחוזר לארגנטינה לקדמת הבמה. השוער ששיחק בקבוצות קטנות בארגנטינה, חתם בקולומביה אי שם ב-2010 כשוער מחליף תחילה, אבל לאט לאט טיפס למעמד השוער הראשון והפך לאליל כולל זכייה בליברטאדורס לצד אין ספור האליפויות שהמועדון אסף בתקופתו. בגיל 31 הוא רוצה להוכיח את עצמו גם בארץ מולדתו. מי שיעזוב הוא באטאז'ה, השוער הצעיר והמבטיח שכבר פחות צעיר ולא מבטיח. באטאז'ה יושאל לאתלטיקו טוקומן.

ריבר לא מככבת כרגע בענייני הרכש, אבל מורה חזרה מפציעה בזמן שגם קאמילו מאז'אדה ולוקאס מרטינס חוזרים לעמוד לרשות גאז'ארדו אחרי תום ההרחקה שקיבלו בעקבות כישלון בבדיקת סמים. עדיין אין התקדמות במטרה הגדולה של הקיץ, לוקאס "הדוב" פראטו שסאו פאולו מערימה קשיים על שחרורו וריבר לא מוכנה לשים יותר מדי כסף על שחקן שלא ניתן יהיה למכור אותו ברווח בעתיד (יהיה בן 30 בסוף העונה).

וולטר ארביטי הוותיק שוחרר, ולא בצורה נעימה, מאינדפנדיינטה. טיטו נוייר חתם בהורקן אחרי תקופה בה לא שיחק בראסינג. נסטור אורטיגוסה הוותיק יחזק את מרכז השדה של רוסאריו סנטארל אחרי שהגיע בהעברה חופשית. הרנאן ברנדרלו חוזר לניואלס אחרי תקופה קצרה יחסית ב-MLS.

gilad16 ו-idans10 אוהבים את זה.