הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. Boaz Member

״אבל הם פייבוריטים במשחק הזה.״
    למה לאנוס פייבוריטים, כי ריבר לא צפויים או בגלל שבבית מול ריבר הם בדרך כלל מתעלים על עצמם?

״אני קצת מתבאס״
    אין צורך פראנקו אני בטוח שעד פתיחת הטורניר תתו לנו איזו סקירה עם דגש על הארגנטניות.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הם = המכונה של גאז'ארדו = ריבר :)

Boaz אוהב/ת את זה.
  3. Boaz Member

קראתי בפוטבול איטליה שלאוטארו מרטינז יעבור לאינטר עבור 27 מיליון יורו. סוף כל סוף הארופאים משלמים כסף טוב עבור כשרונות ארגנטינאים.

4. Boaz Member

:D

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה מוזמן לראות התייחסות לכך בדיון של אינטר בימים האחרונים. 27 מ' אירו זה סכום חדש שלא נתקלתי בו וכמו שציינתי שם כל סכום שנוקבים משתנה בהתאם לצורת החישוב (לפני/אחרי מס, מה נכנס לראסינג, מה משלמת אינטר וכו'). יש לציין שאחוז משמעותי מההעברה יגיע לליניארס מבאהיה בלאנקה (4 מ' דולר - 20% מסעיף השחרור החדש), הקבוצה בה לאוטארו גדל כילד לפני שהגיע למחלקת הנוער של ראסינג בגיל 16. יש מו"מ להקטין את הסכום בתמורה לאחוז ממכירה עתידית, נושא שנמצא במו"מ עם אינטר עדיין ולא נסגר למיטב ידיעתי. בכל מקרה מדובר בסכום ענק ואולי אפילו חסר תקדים למועדון מהליגה הרביעית בארגנטינה (פעם אחרונה שבדקתי). בנוסף, למשפחה של השחקן הובטח כ-10% בחידוש החוזה, אבל אני לא יודע אם זה מה-20 מ' סעיף שחרור כמו עם ליניארס או מהסכום הסופי. או האם הסכום הסופי הכולל שאינטר תשלם, או אחרי הניכוי של ליניארס. ככה או ככה ראסינג תכניס סכום שיא.

העסקה עוד לא סגורה, אבל במקרה הרע מבחינת ראסינג זו תהייה המכירה השנייה בגודלה בהיסטוריה של הליגה, אחרי קון אגוארו, בעוד בגלל שזה מאוד קרוב ועדיין יש מו"מ זה יכול אפילו לשבור את השיא ההוא. ככה לפחות על פי התקשורת, אני לא בקיא בסכומים ששולמו על שחקנים בעבר.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הקלאסיקו של לה פלאטה, שני צהובים תוך 7-8 דקות, בינתיים קצב טוב.

במשחק המקביל סאראטה בקאמבק מרגש מול הקהל של ולס.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הקלאסיקו נגמר עם 8 צהובים, אדום אחד ואפס גולים. לא ראיתי ב-100% תשומת לב ופספסתי לא מעט מהמשחק, אבל הרושם היה שאסטודיאנטס קבוצה יותר איכותית למרות שקשה לדבר על איכות במשחק שהיה די רע אבל מלא תשוקה ואגרסיביות. אלדרטה הורחק, אבל עם שופט לא ארגנטינאי יש שם עוד אדומים, בעיקר בוליבאר שעשה תיקול גבוה לשחקן שכבר עבר אותו ויצא עם צהוב איכשהו. גם גומס של אסטודיאנטס נחלץ מצהוב שני והוחלף בזמן, ואלו רק המקרים שראיתי.

ולס מפסידה 2-0 בבית לפטרונאטו ומאזנו האישי של מאורו סאראטה בקאמבק הזה הוא 2 הפסדים. המאזן החשוב יותר הוא הממוצעים של הקבוצה, ושם למרות פור סביר ולס והיינצה עלולים להסתבך בקצב הזה.

ולסיום הערב האקדמיה שלי התייצבה בבהיה בלאנקה למפגש מול אולימפו. כמיטב המשחקים של היום גם המשחק הזה היה רע מאוד - משטח דשא קשה ורוח חזקה בנוהל בעיר הנמל הדרומית לא הקלו על השחקנים. המשחק התחיל עם פציעה של אל פולפו גונסאלס שבדיוק חגג יום הולדת, להערכתי זה נראה לא טוב ויש סיכוי שסיים את העונה עם קרע ברצועות. המשחק האלים של אולימפו נמשך לאורך כל המשחק וראפאליני כבר איבד את המשחק עם צהובים על חרטא והתעלמות מאירועים מסוכנים. הם גם כבשו גול מאוד מקרי אחרי אי הבנה במשולש דומינגס -דונאטי - מוסו (השוער הצעיר מתחיל לזייף לאחרונה). אבל ראסינג חזרה עם שני שערים במצבים נייחים וניצחון בסה"כ מוצדק.
    * אם הפציעה של גונסאלס חמורה אנחנו בצרות, היום נרי קרדוסו נכנס לתפקיד שלו בצורה טובה אבל הוא לא מספק כיסוי הגנתי והעמדה הזו קצרה מאוד ויהיה צורך לאלתר או לשתף שחקנים שכבר היו בדרך החוצה (מלי).
    *לאוטארו, לא מעורב, אבל מתי שכן הראה את היכולות שלו ובסוף התעלל ביריבה שחיפשו לפרק אותו רוב הזמן.
    * סאראביה וסאראצ'ו - אחרי משחק מושלם של אגף ימין הגיעה נפילה, בעיקר מצד המגן שכבר התחילו לבקש אותו לנבחרת (לא ברור).
    * @idans10 ריקי נכנס למשחק בדקה העשירית כבר בגלל הפציעה של אל פולפו, למרות הגול משחק חלש שלו עם יותר איבודים מפעולות חיוביות. אבל לא הוגן לשפוט אותו על משחק בתנאים הכי לא נוחים בשבילו - מגרש קטן, משטח לא טוב, משחק אלים ובלי שטחים - והוא גם הראה את היכולת שלו לשבור הגנה בשתי פעולות שלא סיים כהלכה.

היה נחמד לראות קהל חוץ של ראסינג בליגה אחרי כל כך הרבה זמן, כרגע לא ידוע לי על משהו אבל אני מקווה שלא יהיו חדשות רעות על אירועים בעייתיים מחוץ למגרש בנוגע לקהל. הגיע הזמן לסיים את הפארסה הזאת של איסור קהל החוץ!

AFCA ו-gilad16 אוהבים את זה.
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים איתך בנוגע לנסיבות המקלות. סה"כ זה לא שחקן אלמוני, כולם מכירים ויודעים את מה שהוא מסוגל לתת ואני מאמין שתוך חודש גם נראה את זה. שני משחקים לא מלאים עם הקבוצה, עדיין מוקדם לשפוט.

ואני כמובן מסכים איתך בנוגע להערה על קהל החוץ. אחרי הרבה מאוד זמן (כבר מספר שנים, לא?), אני מקווה שהפנימו שם את הלקח האוהדים ויש לתת עוד הזדמנות לקהלי חוץ להגיע למגרשים.

9. itzik.miro Member

סנטוריון חזר מג'נואה? חבל מאוד רציתי שיצליח

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראסינג רכשו אותו מחדש בסכום שיא היסטורי של המועדון, 4.5 מ' דולר, גם על מנת לחזק את הסגל וגם על מנת להגן על ההשקעה של המועדון. מכיוון ששלושים אחוז ממכירה עתידית היו מגיעים לראסינג.

סיכויי ההצלחה שלו באיטליה אפסיים לדעתי. בברזיל, שם הציג יכולת סבירה ואפילו טובה לפרקים, הוא סיפר על קשיי התאקלמות לחיים רחוק מהבית. מצד אחד הוא לא מצליח רחוק מהבית, מצד שני קרוב לבית הוא נופל לשטויות פעם אחר פעם. בינתיים, חודש בערך מאז שחתם, עוד לא היה לו אירוע משמעתי אחד וזה מעודד. בכלל כל ההתנהלות שלו בתקשורת נראית חיובית, למרות שהוא שחקן ספסל בשני המחזורים האחרונים ופתח בזה שהיה קודם בגלל השעייה של קרדוסו, מקווה שזה לא השקט לפני הסערה.

השער שלו אתמול היה הראשון במדי ראסינג מאז שכבש את שער האליפות שלנו נגד גודוי קרוס :)

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  11. Boaz Member

לגבי ולז הם רק יכולים להאשים את עצמם. כמה החמצות, באמת היו צריכים להכניס משהו.

מי זה ריבס שהבקיע לפטרונטו?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טנק אורוגוואי שיכול להיות יעיל אם מפעילים אותו טוב, כנראה שלפטרונטו הוא תפור, ברוב הקבוצות בהן עבר היו לו בעיות והוא לא התאקלם.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גולאסו של פאברה. גם זה קורה לו. ממש הזכיר לי את הגול של חאג'י נגדנו במונדיאל ב-94' שעד היום אני לא בטוח אם זו הגבהה או ניסיון בעיטה.

והיתה גם הדיפה יפה של פרנקו ארמני במשחק מול לאנוס

14. Boaz Member

ולמרות הכל ובהתאם לציפיות ריבר הפסידו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@idans10 נראה לי בניגוד לרומני פה אפשר להיות בטוח שפאברה ניסה להגביהה