- הליגה הארגנטינית חוזרת -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏31/7/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

האפרטורה חוזרת.
    אחרי זכיית בוקה בגביע הליברטדוס,וזכיית ריבר באליפות הקלאוסורה,חוזר טורניר האפרטורה.
    את מי אתם אוהדים?
    דעתכם על מה שיקרה השנה?
    דעתכם על המעבר של ד'אלכסנדרו לגרמניה,ועל חזרתו של סלאס לארגנטינה,לריבר,האם השינוי ישפיע על ריבר?
    מי יהיה החלוץ הטוב בליגה ומי יהיה מלך השערים?
    הכל כולל הכל על הליגה הארגנטינית,כאן.
    תחילת המשחקים:
    הטורניר מתחיל כבר ביום שישי עם משחק מסקרן בין סן לורנסו לצ'אקריטה.
    בשבת שלושה משחקים, רוסאריו מול ואלס, באנפילד מול ניוס אולד בויס, וארסנל מול טאז'רס.
    ביום ראשון: אינדפנדייטה מול אסטודיאנטס, קילמס מול אתלטיקו ראפאלה (מפגש בין שתי העולות), אולימפו מול לאנוס, קולון מול ראסינג, והמשחק המרכזי, ריבר פלייט האלופה מול נואבה צ'יקגו.
    את המחזור ינעל המשחק בין חימנסיה לבין בוקה ג'וניורס.

2. Fernando Cavenaghi Member

למישהו יש ספק שפרננדו הולך להבקיע 20 שערים, לבשל לסאלאס עוד 10, לקחת אליפות עם ריבר ולעבור לקבוצה באירופה?

או שהוא יבקיע 10 שערים, יבשל 5, יאבק עם סאלאס על מקום בהרכב ויישאר בריבר עוד עונה...

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי ריבר יקחו את האליפות..הם הולכים על רכשים ממש טובים[אם הם יקנו אותם]
    אני אוהד בוקה..

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שימו לב.

בלילה בין חמישי לשישי נסגר חלון ההעברות ברגנטינה וסמוך לסגירה בוקה הספיק לרשום את ריקלמה בקבוצה! וריבר הספיקה לרשום את גז'ארדו ואורטגה.
    המהלך הזה לא אומר שהשחקנים ישחקו בקבוצה העונה אלא נותן להם עוד שבוע לנסות לסגור עם השחקנים האלו.
    הקבוצות מאמינות שהם יוכלו להחזיר את השחקנים האלה הביתה.

אם כן יהיה מאוד מאוד מעניין באפרטורה.

5. Arsenal Dude Member

יאלה ריבר אפילו אם יש לי את הסמל של מאראדונה כי אני ארגנטנאי ולמי שלא שם לב מאראדונה במדי נבחרת ארגנטינה בתמונה אוקיי אז ריבר תיקח בקלות את האליפות בלי בעיה יש את באראדו ואת לודאנייה הצעירים שהם אחד מהם לפחות הדאלסנדרו הבא.

כמובן קאבנגי המדהים קוסטנסו החומה ודמיצ'ליס המגן המבריק אותו הרכב רק במקום דאלסנדרו קנינו את מונטנגרו זהו יאלה אני צריך ללכת ביי

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם,אני חייב להגיד שאשני מקווה שהשנה הזאת היא של בוקה.
    שנית,הנה דעתו של יהודה ארם בקשר לעונה הבאה בארגנטינה:
    - הגדולות -
    כרגיל בשנים האחרונות ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס הן המועמדות העיקריות לסיים את טורניר האפרטורה שנפתח כבר אתמול (יום שישי),במקום הראשון.
    את האלופה ריבר פלייט, עזבו אנדרס ד'אלסנדרו ומרטין דמיצ'ליס.
    את בוקה עזב, מארסלו דלגאדו ואת אינדפנדיינטה עזב גבריאל מיליטו, אך קרלוס טאבס בבוקה, פרננדו קאבנאגי בריבר, יחד עם האליל שחזר, מארסלו סאלס הצ'ילאני, יהיו אלה שייתנו את הטון ויגרמו לאוהדים לבוא ולמלא את המגרשים כמו בעונה הקודמת.
    בראסינג ובסן לורנסו, יש מאמנים חדשים, אנחל קאפה ונסטור גורוסיטו, אשר הפילוסופיה שלהם היא לשחק משחק התקפי בלבד.
    אינדפנדיינטה של אוסקר רוג'רי התחזקה ב-12 שחקנים, אך לדעתי החזרה המשמעותית ביותר היא זו של השוער הוותיק, לואיס איסלאס בן ה-37 והחלוץ, קלדרון.
    ואלז סרספילד תמשיך להמר על שחקני המועדון הצעירים.

הקטנות
    קולון, המועדון היחיד ללא חובות הביאו את שחקן נבחרת קולומביה, הקשר עושה המשחק, ג'ובאני הרננדס, שיוסיף המון צבע למשחק של הקבוצה.
    עוד קבוצה שעשויה להפתיע היא קבוצת ניולס אולד-בויס עם המאמן, הקטור ויירה, שחיזק את הגנתו עם הקולומביאני ברמודס, בעל הבית בהגנה של בוקה בתקופתו בראשונה של ביאנצ'י במועדון.
    קרלוס בילארדו, ינסה להוביל את קבוצתו אסטודיאנטס לצמרת, כאשר יש לזכור שמאז לקח את הקבוצה במחזור ה-11 של הטורניר הקודם, הוא עדיין ללא הפסד. צ'אקריטה לאחר עונה רעה, קילמאס חוזרת לאחר 11 שנה לליגה הראשונה, אתלטיקו ראפאלה בעונתם הראשונה, נואבה צ'יקגו עם בטו מארסיקו בפעם הראשונה כמאמן עצמאי, לאחר שהיה עוזרו של טאברז בבוקה, הגאווה של קבוצת אולימפו, הכוח של לאנוס, המסורת של חימנסיה, הרצון של טאז'רס לעונה טובה יותר והחלומות של ארסנל, גורמים להאמין שהטורניר הזה לא יהיה פחות טוב מהקודם.

- הימור -
    מארסלו סאלס וקרלוס טאבס עשויים להיות השחקנים המדוברים ביותר והרוב מהמרים על טאבס כשחקן הטוב של הטורניר ועל סאלס כמלך השערים.
    על מנת להמחיש את הצפייה לטורניר כדי לצטט את הוותיק בחלוצי ארגנטינה, אלברטו אקוסטה מסן לורנסו: "זה יהיה הטורניר הטוב ביותר של השנים האחרונות". וכמו שהוא לא טועה מול השער, אני מאמין שגם באימרה זו הוא לבסוף יהיה צודק.

ועכשיו לשאלה המרכזית,ברור לכולם שאם ריקלמה חוזר לברצלונה טבז הולך במקומו לברצלונה,אז מה דעתכם,את מי עדיף לבוקה בקבוצה,את טבז או את ריקלמה?

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל ריבר לא תיקח את האליפות: בתור אוהד בוקה אובייקטיבי אני לא יודע אם בוקה תיקח או קבוצה כמו ולז או סן לורנצו שמפתיעה מדי כמה עונות אבל ריבר לא.. למה? למרות ההתחזקות בסאלאס דמיקליס הבלם המצויין בבאירן מינכן ולא בריבר כמו שמישהו אמר קודם וב' כי בארגנטינה משום מה קבוצה לא נוהגת לזכות בשני טורנירים רצופים, כנראה בגלל שאחרי כל אליפות באה מכירה של שחקנים והתחזקות בעוד נוער שלוקח לו כמה חודשים להיבנות ולקחת עוד אליפות בדרך הסלולה לספרד ואיטליה... ובאשר למלך השערים: יש לי הרגשה שהוא יבוא מקבוצה שלא תהיה חזק בצמרת (כמו רוברטו נאני המפורסם מהעונה שעברה).

8. Fernando Cavenaghi Member

אז ריבר שיחקו אותה כי חוץ משני שחקנים (ענקיים ,נכון) הם לא איבדו הרבה והנוער שלהם משחק כבר עונה שלישית לדעתי ביחד. ועם סאלאס ואורטגה השמיים הם הגבול.

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז לכל המעוניינים עוד רבע שעה נפתח המשחק בין ריבר לנואבה צ'יקגו.... שידור בערוץ 5 כמובן.... סוף סוף משהו חוץ משיט וסקווש בערוץ המסכן הזה....

וגם לדעתי ריבר יתקשו מאוד לשחזר את ההישג של עונה שעברה (לפחות כך אני מקווה)..... ד'אלסנדרו ודמיקליס היו שני ברגים חשובים מאוד בהצלחתה של הקבוצה. עיקר הבעיה תהיה לדעתה בהגנה, שהיתה חוליה חזקה מאוד של ריבר בעונה שעברה ונתנה לה את התוסף המיוחד בדרך לאליפות (התקפה טובה תמיד יש להם), שתחסר את דמיקליס, המנהיג הבלתי מעורער מרחוק. אבל לריבר עדיין יש את קאבנגי הפנומנלי, את קאודט שאף פעם לא מתעייף ועכשיו גם את סאלאס, שמעניין באיזה כושר הוא נמצא אחרי ייבוש ממושך ביובה.
    בבוקה כרגיל נראה כדורגל חזק ובלתי-מתפשר, קצת פחות מבריק מזה של ריבר (בייחוד עם עזיבתו של אל צ'לו דלגאדו) אבל עדיין יש את טבז עם הפריצות המשוגעות שלו ואת צ'אפיטה שהוא מאסטרו גדול בפני עצמו. הם הפייבוריטים שלי לאליפות.
    אגב ראסינג קלוב מינו מאמן חדש, התקפי מאוד, מה שלדעתי ישר שולל את סיכוייהם לזכות באליפות. ראסינג קבוצה שכולה בנויה על משחק דפנסיבי משמים וגניבת גול משומקום (קצת מזכירה את הפועל חיפה של פעם לא?). אז או שהמאמן החדש יתאים את שיטת המשחק לחומר השחקנים או שהם נועדו לכישלון חרוץ....
    בכל אופן תיכף יש משחק אז אני זז....
    יאללה נואבה צ'יקגו!!!

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/flags/flag-686.Xxx
    - מחזור הפתיחה של ליגת האפרטורה בארגנטינה -
    מחזור הפתיחה בארגנטינה היה סוער ומלא אירועים.
    קודם כל לתוצאות:
    בנפילד 0 - 0 ניואלס אולד-בויס
    רוסאריו 2 - 1 ולז סרספילד
    קילמס 3 - 1 אתלטיקו רפאלה
    ארסנל 1 -1 טאז'רס
    אולימפו 2 - 2 לאנוס
    קולון 0 - 0 ראסינג קלאב
    סן לורנסו 1 - 2 צ'אקריטה
    המחזור הזה היה ענק בגלל המתח והאירעים הסוערים שבו.
    3 הגדולות:
    בוקה,אינדפנדיינטה וריבר עברו משחקים קשים וסוערים.

אינדפנדיינטה אלופת האפרטורה לפני שנה וככל הנראה הצלע השלישית במירוץ לאליפות התמודדה בבית מול אסטודיאנטס במשחק סוער.
    ג'רמיאס קאיאנו העלה את המארחים ליתרון בדקה ה-33 ומרקוס גלאברט השווה כעבור שש דקות, אבל חואן קרופבייסה האורח הורחק (42), וקאיאנו החזיר את היתרון לאינדפנדיינטה.
    למרות שנותרו בתשעה שחקנים, בעקבות הרחקתם של כריסטיאן טאביו (59) והרנן פרנקו (77), כבשו המקומיים גם שער שלישי מרגלי כריסטיאן חימנז.
    בעקבות הניצחון 3-1 עלתה אינדפנדיינטה למקום הראשון בסיום מחזור הפתיחה.

גם לבוקה ולריבר לא היה קל.
    ריבר פלייט, אלופת ארגנטינה בעונת הקלאוסורה פתחה את העונה בבית מול נואבה צ'יקגו.
    האורחים עלו ליתרון מפתיע דקה בתוך המחצית השנייה מנגיחה של דניאל טילגר אולם ריבר, בעידן שאחרי אנדרס ד'אלסנדרו שעבר לוולפסבורג, השוותה בתוך ארבע דקות מנגיחה של גיירמו פריירה.
    גרמן בסואלדו האורח הורחק 12 דקות לסיום,ואז בא הרגע המכריע של המשחק, בדקה ה87 נפסקה בעיטת עונשין לריבר לאחר טענה לנגיעת יד ברחבת האורחים.
    פרננדו קבנאגי לקח את הפנדל וכבש,וקבע את תוצאת המשחק,2-1 לריבר.

המחזור ננעל במשחק של בוקה ג'וניורס מחזיקת גביע הליברטאדורס שיצאה למשחק חוץ קשה מול חימנסיה לה-פלאטה.
    בוקה תקפה כל המשחק אך החמיצה את מצביה.
    בדרה ה77 הורחק שחקן של חימנסיה,אולם בוקה לא הצליחו לכבוש.
    הדקה ה90 הגיעה והשופט הוסיף 3 דקות,נראה שהמשחק גמור,ושתי הקבוצות יחלקו את הנקודות,אך בוקה לא ויתרה,ויצאה להתקפה האחרונה במשחק, באותה התקפה הכדור הגיע לבטאלייה שלא התבלבל וכבש, וקבע את ניצחונה של בוקה בשניות האחרונות של המשחק,1-0.
    לאחר מחזור הפתיחה אינדפנדיינטה מוליכה את הטבלה,כאשר במקום האחרון נמצאת אתלטיקו רפאלה.

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמעו אני ראיתי אתמול את המשחק של ריבר והם לא בדיוק הרשימו אותי. אומנם אני בהחלט מפחד ממה תהיה ההתקפה שלהם אם וכאשר יצטרפו גז'ארדו ואורטגה, אבל בינתיים המשחק שלהם לא היה מבריק בכלל, אולי אפילו נטול יצירתיות (חוץ מהוולה מהאויר של מונטנגרו מהמסירה של קאודט, זה היה גדול). גם ההגנה היתה קצת מעורערת והם עשו מדי פעם שגיאות מוזרות, אבל הגשם היה אחד הגורמים לכך.
    בכל אופן יופי של גול של צ'יקגו (איזו הרמה), גול נגיחה יפה של ריבר ופנדל פשוט מושלם של קאבנגי.
    גם השיפוט היה קצת תמוה..... השופט קצת עזר לריבר לדעתי. שלף צהובים לצ'יקגו בכמויות, הרחיק בצורה קצת תמוהה וגם הפנדל קצת מעורר מחלוקת.
    טוב נו לפחות בוקה ניצחו עם אופי.....

12. eladhagever Member

2 דברים:
    1) אהלן אוחיון! זה אלעד מהפורום של הפועל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    2)
    אתמול נרשם יום חג לאוהדי בוקה, ואני בינהם!!!

בוקה הביסה במשחק בית 4:0 את רוסאריו סנטרל, במעין נקמה על התבוסה שקבוצת הנוער של בוקה קיבלה במחזור הקלאוסורה האחרון, 7:2.
    בנוסף לזה, היריבה השנואה ריב# פל##ט קיבלה בראש מאסטודיאנטס 3:0.

קילמס העולה החדשה המפתיעה ובוקה עד עכשיו הן הקבוצות היחידות שיש להן את מלוא 6 הנקודות (לעצם העיניין, לבוקה יש הפרש שערים עדיף, אך בארגנטינה הפרש השערים לא קובע. אם למספר קבוצות יש את אותו מספר נקודות, עושים בין הקבוצות משחק, והמנצחת לקוחת את האליפות...).

AGUANTE BOCA CARAJOOOOO!!!

13. Fernando Cavenaghi Member

והשחקן הכי טוב בעולם (אתם תיראו את השלושער שלו בגמר ליגת האלופות ב2006) חוגג היום יומולדת 20. פרננדו קאבאנגי נולד בדיוק לפני 20 שנה. החלוץ הנפלא הזה חוגג עשרים עם עוד עונה מעולה שהוא מככב בחוד של ריבר.

אז בסך הכל, אנחנו קאבאנגי, מזל טוב.