הליגה הברזילאית 2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Muurad, ‏21/1/12.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

צודק, טעות שלי. את המשחק ראיתי במלואו בלייב, פרט למהלך הזה שפספסתי.
    לא טרחתי לראות את הריפליי בסירטון, ממבט ראשון זו היתה נראית עבירה מכוערת, כנראה שניימאר מוכן לכדורגל האירופאי.

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/12
  2. Muurad Member

השאלה פה היא האם הכדורגל האירופאי מוכן לניימאר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

עכשיו הוא עוד מתון כשטיפה התבגר והתחיל לשלוט על עצמו - כשהוא היה בן 17-18, זה היה ממש בלתי נסבל.

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/12
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הפייר פליי בכדורגל האנגלי בטוח מוכן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב אור, אני נהנה כל פעם מחדש להסתכל על החתימה שלך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הופתעתי (ושמחתי) מאוד לגלות פתאום שמגנה האימתני של נבחרת ברזיל הצעירה מהמונדיאליטו שנערך במצרים, דוגלאס פריירה דוס סאנטוס (או כל שם משפחה ארוך אחר), מצא בית חדש בסאו פאולו בשעה טובה. שחקנה לשעבר של גויאס, שהפתיעה את אתלטיקו מיניירו בגביע לאחרונה, חתם לשלוש שנים באחת מהמועמדות לתואר.

הבחור רק החלים מפציעה וגם ככה לא היה רשאי לשחק בפאוליסטה לדעתי (?), אבל אני מקווה שיקבל דקות להוכיח עצמו בברזילרו וסוף סוף ימצה את הפוטנציאל הגדול שלו. על העמדה שלו משחק פיריס, שהוא מגן נחמד לא יותר, ככה שיש סיכוי לפריצה והרבה דקות (אם לא פספסתי מגן אחר, או החלפתי לו אגף בטעות).

אגב, אור אני אודה לך אם תאשר לי, היריבה של גויאס במשחק הגביע הבא יכולה להיות סאו פאולו נכון? אם כן, דוגלאס יוכל לקבל דקות דווקא מול הקבוצה בה גדל כבר בתחילת דרכו החדשה.

5. Muurad Member

ריבאלדיניו, הבן של, שמשחק בקבוצת הנוער של מוג'י מירים. התפוח לא נופל רחוק מהעץ.

אליאס מצטער על התשובה המאוחרת אבל כן, סאו פאולו אם תעלה(הפסידה במשחק הראשון 1-0) ההגרלה לרבעי הגמר כבר נערכה והיא תשחק מול גויאס, שכבר עלתה לרבע הגמר אחרי שניצחה את אתלטיקו מיניירו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/12
  6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אור, מה מצבו של גאנסו העונה על המגרש ובחדר הטיפולים? האם יש סיכוי לראות טרייד בינו לבין רוביניו?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גאנסו נראה טוב מאוד לאחרונה, לי יש את הספקות שלי בקשר ליכולת של שחקן מהסגנון שלו, שאין כבר הרבה כאלו בטופ העולמי, להצליח ברמות האלו. אבל אם מישהו יכול להביא את הסגנון הזה להצליח ברמות הגבוהות, נכון להיום, זה הוא.

מהצד של סאנטוס, ואני מדבר רק בשמי, לראות את רוביניו וניימאר משחקים יחדיו יהיה מאוד מעניין, אני אשמח אם זה יקרה וגם בורג'ס לא יתלונן לדעתי (למרות התדמית של השניים).

תודה. אגב גויאס, סקאוט שאני מכיר שראה את המשחק המדובר מאוד מתלהב מתוצרי מחלקת הנוער של המועדון. הוא ציין כמה שמות חדשים שלא הכרתי, אבל בהקשר של מיודענו רפאל טולוי הוא אמר שללא ספק זה שחקן של הליגה הבכירה (למרות בעית הכבדות). עושה רושם שעושים עבודה טובה שם עם הילדים, או שפשוט נפלו על מחזורים טובים לאחרונה.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

תודה אליאס.

9. Muurad Member

פיליפה אמורים במקרה?

טולוי חייב להשתחרר מהם ולהתקדם כבר. זה כבר מתחיל לפגוע בו יותר מידי, למרות שהוא עדיין רק בן 21 - אבל הוא חייב לשחק נגד תחרות יותר חזקה על בסיס קבוע. אפילו לא מזכירים אותו לנבחרת האולימיפית למשל.

לגבי גאנסו כמו שאליאס אמר, אם יש מישהו שיכול להצליח ככה זה הוא - ואם יש ליגה שהוא יכול להצליח בה ככה זו איטליה.

הוא משחק מצויינת מתחילת השנה, למרות שבזמן האחרון טיפה נחלש וגם סה"כ היריבות שלנו עד עכשיו הן לא ברמה שאפשר לקבל אינדיקציה משמעותית - אבל סה"כ כאמור הדאגה והדבר הכי חשוב הוא שהוא פשוט יישאר על המגרש לאורך זמן ויוכל לבנות את עצמו מחדש, ובנתיים טפו טפו טפו הכל בסדר גמור..הוא איבד מהמהירות והניידות שלו(שגם ככה לא הייתה מי יודע כמה), וגם נראה הססן לבעוט כמו שעשה לפני הפציעה - אבל עושה סימנים מעודדים לדעתי לחזור למה שהיה.

בהתחלה הוא התאמץ הרבה יותר על המגרש וזה סימן מעודד - אבל לאט לאט הוא התחיל טיפה לזרוק זין לפעמים מבחינה הגנתית, שזה משהו שיהיה קריטי מבחינתו בשלב הבא, כנ"ל היכולת לשחק יותר מהר ולא לקחת את הזמן על הכדור כמו שהוא לוקח כרגע, כי זו פריבילגיה שיש לו כרגע ולא תהיה לו באיטליה - ובמקומות שהוא משחק איבוד כדור יכול להיות קריטי - והוא גם צריך לחזור להיות יותר איום מבחינת כיבוש שערים ובעיטות מרחוק.

אבל היצירתיות והבנת המשחק שלו, ביחד עם היכולת מסירה היוצאת מן הכלל תבטיח לו הצלחה לדעתי לא משנה מה, הוא פשוט טוב וחכם מידי, ואולי זה לא יהיה קל - אבל אני משוכנע שהוא יסתגל. הוא פשוט מישהו שמבטיח לך לשם מישהו במצב וודאי לגול לפחות 2-3 פעמים במשחק לא משנה מה.

הזכרונות מרוביניו במדי סאנטוס גם לפני עשור וגם לפני כמה שנים הם מצויינים, הוא גאנסו וניימאר יצרו את אחת הקבוצות ההתקפיות הכי מלהיבות שאני זכיתי לראות - ככה שאם כבר נאבד את גאנסו זה יהיה אדיר אם נוכל לקבל ביחד עם סכום כסף גם סמל כמו רוביניו בחזרה ולנסות לשחזר את זה הפעם בלי המאסטרו.

גאנסו לדעתי עוזב בטוח בקיץ, ככה שהגיוני שזה יקרה כי חוץ ממילאן אני לא רואה קבוצה שמוכנה לשלם את המחיר שכנראה נדרוש - ורוביניו יוריד נתח משמעותי מסכום הכסף שנרצה שיגיע לכיוון שלנו - מה גם שרוביניו אם באמת ירצה להגיע כנראה כבר יסיים את הקריירה אצלנו, שזה מצויין מבחינתנו - אם באמת גאנסו יעזוב, זה המקום הכי ריאלי - אלא אם כן תתווסף תחרות עליו מקבוצות עשירות אחרות אחרי האולימפיאדה או הליברטאדורס וכו'.

נערך לאחרונה ב: ‏6/5/12
  10. Muurad Member

עוד מעט יתחיל גמר הפאוליסטה בין סאנטוס לגואראני, נדמה לי שאפילו יש שידור בצ'רלטון לשם שינוי.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פליפה אמורים הוא אחד משלושת השמות שהוא ציין מלבד טולוי.

לגבי טולוי, ממה שראיתי בסרייה B הוא אמנם בלם טוב, אבל לא נראה לי שהוא משהו כל כך מיוחד שצריך להיות מופתעים מאי זימונו לנבחרת האולימפית, בטוח שלא חסרים בלמים צעירים שלא נופלים ממנו גם אם לא שיחקו לפני כן בצעירה. וזה בלי קשר לרמה בה הוא משחק כיום.

12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לשם שינוי? יאמר לזכותם של צ'רלטון, שהם עקבו אחרי הפאוליסטה לאורך כל הדרך.
    צמד לניימאר ב3-0 הקליל של סאנטוס על גואראני במורומבי. הגומלין, שיערך באותו איצטדיון, יהיה לפרוטוקול בלבד.

ברכות לסאנטוס על זכייה שלישית ברציפות בפאוליסטה!

13. Muurad Member

באמת? חבל שלא שמתי לב, כל השנה ראיתי אותנו מסטרימים.

סה"כ טיול כמו שהיה צפוי, אין יותר מידי מה לקחת מהמשחק, וגם ככה ראיתי יותר בזיפזופ הפעם - ממש מוריד מהעניין שאנחנו משחקים נגד גואראני בגמר במקום פאלמיירס או קורינתיאנס או סאו פאולו - אבל תואר הוא תואר, עם כמה שניימאר וגאנסו "קילקלו" אותנו בשנים האחרונות:aaa021:.. נקווה שהגומלין של הליברטאדורס יהיה דומה, ומשם נחכה שהליגה כבר תתחיל עוד בערך שבועיים מהיום.

אנחנו חייבים שאלאן קארדק או בורג'ס יתחילו לשחק כמו מישהו שראוי להיות ה-9 הפותח שלנו, ניימאר בנתיים כובש שערים בקצב של מסי וכריסטיאנו, אבל אי אפשר לסמוך על זה שזה ימשיך ככה. חייבים קצת יותר תפוקה מהחלוצים שלנו.

בורג'ס ממש בנפילה האמת ובצדק לדעתי ירד לספסל. אין לו את החדות הזו של שנה שעברה. עם כמה שאני מעדיף את אלאן כרגע, הוא פשוט לא כובש מספיק שערים ומחמיץ יותר מידי.. אנחנו צריכים את בורג'ס של שנה שעברה לשלבים האחרונים של הליברטאדורס.

14. Muurad Member

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם פרד הבקיע שער יפה בגמר הקאריוקה שבוע שעבר, בוטאפוגו הוליכה 1-0 בחוץ אבל סיימה עם 4 ברשת לקראת הגומלין בראשון.