הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאני רואה מה קרה לאחרונה לאחי מבחינתי לא נשחק באירופה. ברצינות, החיים הרבה יותר חשובים ממשחק מטומטם. משחק שאני תמיד אמשיך לאהוב, אבל החיים יותר יקרים מכל דבר אחר. כן, הבריאות ידידי בסוף באמת הכי חשוב.

oFiRzZz, Ajax Amsterdam ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  2. alexshw Member

שוב אז תסגור הכל ואל תצא החוצה אף פעם יותר. כי תאמין לי שאנשים ימשיכו למות, לרוב אנשים באותם גילאים שמתים מקורונה.

3. DRORIKO Member

העיקר כל המדינה עשתה אמבוש על איתמר גרוטו בגלל שאמר שלא תהיה ליגה בתקופה הקרובה, כאילו שהוא האיש שהמציא את הקורונה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

הבעיה שאנשים כאלו שולטים בשיח העולמי על הקורונה. אנשים שמחפשים כותרות ופרסום. לאו דווקא טיפול יעיל.

5. DRORIKO Member

מעניין אלכס, כי אני לא זוכר ש"מחפשי הפרסום" האלה הטילו עלינו סגר כשהיה את שפעת החזירים או את שפעת העופות. יכול להיות, וזה סתם נחוש פרוע, שהקורונה היא נגיף הרבה הרבה יותר קטלני? בהולנד הלא כל כך גדולה יש כבר 4000 הרוגים, זה כמו שבישראל היו מתים 2000, אז כן זה די הגיוני שיסגרו שם את הכדורגל.

6. alexshw Member

גם אם בישראל היו 2000 מתים, זה לא היה מצדיק הריסת כלכלה.
    כשזה הגיע לארה"ב, אירופה וישראל כבר ידעו להגיד מי הכי פגיע וידעו שאפשר לעשות מיפוי של המחלה ולפי זה לעשות סגרים. גם היה שקוף שהחולשה היא חוזרים מסין ושצריך לבודד אותם ובכלל לסגור גבולות ולבטל טיסות.
    אין הצדקה לטירוף שעובר על העולם. הטיפול הוא חסר הגיון לגמרי.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, תאמין לי שלפני מספר שבועות אפילו הייתי מסכים איתך. אני מקיים לאחרונה שיחות מאד מעניינות עם השכנה שלי שעברה את גיל השבעים. כולנו נמות, אבל השאלה היא איך...?

יש בעולם 7.7 מיליארד איש. כמה אנשים נדבקו ונפטרו מהוירוס? אני מבין לגמרי מה אתה אומר, אבל זה לאו דווקא המספרים אלא המצב שבתי החולים צריכים ברגע נתון להחליט מי מותר לחיות ומי צריך למות. אסור לנו להגיע למצב שכזה ולכן מחליטים את מה שהחליטו. היום היה בארץ יום השואה, היה מישהו באושוויץ שהחליט דברים כאלה...אתה רוצה להגיע למצב שנגיד שהזקנים והחולים צריכים לשבת 24 שעות בבית ולהרקב שם? קשה לי להאמין שאתה תסכים עם זה, לא?

החיים שלנו מלאים צביעות. למה שחקן כדורגל ברמה טובה צריך לקבל כמה טון בשבוע בשביל שיבדר אותנו עם כדור? יש עכשיו בכל העולם אנשים שעובדים 24 שעות ברצף כדי להציל חיי אדם. זה צודק? לא, גם זה צבוע. ככה אפשר להמשיך ולהביא עוד הרבה דוגמאות.

מרק רוטה החליט את מה שהחליט בגלל שאחוז התמותה גבוה בהרבה מהרגיל. הוא רוצה למנוע מצב שהוירוס לגמרי תצא מכלל שליטה. הוא רוצה לתת לכל האזרחים את מקסימום הסיכוי לעבור את התקופה הזאת בשלום. אם יתן לכולם עכשיו לעשות מה שבא להם אתה יודע מה יקרה. שוב, הבריאות הכי חשובה לי. אחי קיבל קורונה בגלל שעובד בבית האבות של הקהילה היהודית באמסטרדם. לפני שהיה חייב להשאר בבית הוא ראה את הסכנה מקרוב. הוא וכל המשפחה חששו ועדיין חוששים, אז כדורגל זה הדבר הכי חשוב שיש? אחי לא זקן וחולה אז עדיף שימות או משהו כזה? היה לו הרבה מזל שהוא חלה בצורה די קלה, אבל גם הוא סיפר שמה שהיה לו לא זכור לו שאי פעם סבל מזה.

אז אולי יש לי השקפת חיים צבועה, אבל בסוף כולנו כאלה...

oFiRzZz, Roma, Ajacied ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. alexshw Member

אף מערכת בריאות של אף מדינה לא קרסה. האם קרס בית חולים ספציפי, היה עומס חריג? יתכן מאוד. אבל הוא קיבל תגבור ועזרה.
    תיאורים של לבחור מי יחיה ומי ימות זו פרופגנדה. אין לנו דרך לבדוק את הדיוק שבדברים האלה. שורה תחתונה אין זה וירוס שמשפיע על התמותה השנתית ולכן אין צורך לעשות סגר כללי.
    אני רואה שיש לא מעט מתים בבתי אבות, אז זו חלמאות ומחדל. שוב קל מאוד לבודד בתי אבות, שם בדיוק אוכלוסיה בעלת סיכון הכי גבוה.
    במקום לזיין את השכל על תחזיות הזויות, היו צריכים לעשות צעדים בסיסיים שבפועל היו יכולים לחסוך חלק מן המתים.
    אני משוכנע שסגר כללי כשלעצמו לא מונע כלום.

9. DRORIKO Member

אף אחד לא רוצה להרוס את הכלכלה, אבל הממשלה מנסה למצוא איזון בין שמירה על הבריאות לשמירה על הכלכלה. אתה כן רואה שמתחילים לפתוח פה חנויות ומתכוונים לפתוח עוד עסקים בהדרגתיות, כמובן בהתאם למשמעת הציבורית. אבל אירועים המוניים אתה לא יכול לקיים בתקופה הקרובה. אפשר כמובן לקיים משחקי כדורגל בלי קהל אבל זאת פרוצדורה מסובכת לאללה. אז הנה הגרמנים מתכוונים להחזיר את הליגה(כמובן הם צריכים עוד את האישור של משרד הבריאות) בוא נראה איך זה עובד שם ונהיה חכמים יותר.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

כדורגל ללא קהל זה לא אירוע המוני.

11. DRORIKO Member

אני מבין שהפסקת לקרוא אחרי 2 משפטים

12. alexshw Member

מה מסובך בפרוצדורה.
    אם פותחים חנויות, אפשרי ש - 300 איש ישהו באיצטדיון ענק. כולם לא בקבוצת סיכון ואנשים בריאים בהגדרה.

13. DRORIKO Member

הם אנשים בריאים, אבל הם יכולים "לייצא" את הקורונה לאנשים פחות בריאים. חוץ מזה שלא כל מי שיגיע למשחקים הוא צעיר ויפה, יש גם מאמנים, אנשי משק, עובדי אצטדיון, צלמים. חלק מהם כן יהיו בקבוצת הסיכון.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהולנד ציינו מספר מאד ברור של מיטות בחדרי הטיפול נמרץ. הגענו לפני תקופה לא ארוכה כמעט למצב שאין יותר מיטות אז מה אתה אומר שהכל פייק ניוז או משהו כזה? מי לדעתך מטפל בכל האנשים האלה? סתם עוברי אורח? בספרד כבר הכינו מחוץ לבתי החולים מקומות נוספים כדי שאפשר יהיה לקחת משם את המתים. אלכס, זה לא קריסת מערכות?

אנחנו לא יודעים הרבה על הוירוס וכל עוד אין חיסון צריך להזהר. בשבדיה אין למעשה שום סגר ועכשיו גם שם הבעיות מתחילות. באיטליה, ספרד, צרפת ובלגיה יש סגר יותר רציני מאשר בהולנד ושם עדיין יש מספרים גבוהים של נפטרים כתוצאה מהוירוס. אצלנו החליטו טיפה לתת חופש לאנשים, אבל גם פה נפטרו ועדיין מתים מעל למאה איש בממוצע ליום. אין לי הוכחות שמה שאתה טוען לא נכון ובהחלט יכול להיות מצב שמגזימים לאללה, אבל המציאות היא שבתי החולים נמצאים תחת עומס קשה ביותר.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לחזור טיפה לדיון שלנו פה :D
    כרגע קראתי שההתאחדות ההולנדית הולכת בקרוב לדבר עם אופ"א איך ממשיכים הלאה. מבחינת הארגון המקומי העונה למעשה נגמרה. כמו שאני מצפה אופ"א תלחץ על הליגות הבכירות לסיים את העונה, אבל לזה אולי צריך לפתוח דיון במקום אחר.

המצב בהולנד כרגע מאד פשוט. אין כדורגל מקצועני עד הראשון לספטמבר. ילדים עד 12 יכולים לחזור בזהירות לפעילות ספורטיבית. נוער עד גיל 18 יכול כנראה בהמשך גם לחזור לפעילות, אבל שם יצטרכו להקפיד על מרחק של מטר וחצי.

צודק או לא, צבוע או לא, זה מה שהוחלט הערב.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 96)

1. de Middenweg
  2. Andrei Kanchelskis