הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. DRORIKO Member

מי זה המאמן הזה? זה מינוי זמני?

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נבחרת מאוד מאוזנת יש להולנד. הגנה חזקה, קישור טוב והתקפה מהירה.

ויש הרבה כשרונות צעירים מבטיחים שיכולים לפתור בעיות נקודתיות בהרכב בשנים הבאות.

הרצליה עד המוות ו-AFCA אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

איזה קבוצה אדירה זאת היתה. אחת הגדולות שיצא לי לראות. לא להאמין שהיא היתה כל כך צעירה.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  4. ארז כהן Piet van Reenen

המסקנות שלי לאחר שראיתי את רוב משחקי ההכנה של אייאקס.
    1. אנתוני שחקן נהדר הוא פשוט מדהים באמת אדיר.
    2קודוס שחקן חזק עם יכולות אתלטיות וטכניות גבוהות אבל משהו בקבלת ההחלטות שלו לוקה בחסר.
    חסרה לו קצת משמעת טקטית- חובה לשחק איתו רק מאחורי החלוץ .
    3.לאלבארס באמת אין מקום בהרכב של אייאקס , במצב הנוכחי בגלל הסגל הקצר יכול לשמש גיבוי מידי פעם לעמדת הקשר האחורי והבלם.
    4. לאקלנקאמפ, אייטינג ולביאד אין עתיד באמסטרדם.
    5 מהצעירים הרשים אותי מאוד דיווין רנש -יכול להיות אופציה ממש טובה לעמדת הבלם.
    נ.ב גם שחורס וחראבנברח היו ממש טובים בכל משחקי ההכנה.

לסיכום: ההרכב שצריך לעלות במחזור הפתיחה של הליגה:
    אוננה, נוס, שחורס,רנש,ניקו,מרטינז חראבנברח,, קודוס/פרומס , אנתוני טאדיץ, נרס.

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/20
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@ארז כהן
    כמה דברים שלא תאהב לשמוע.
    1) אלברז יהיה לדעתי שחקן הרכב. אני מעריך שההרכב יראה בשבוע הבא ככה:
    אוננה, מאזראווי, סחורס, מרטינז, ניקו, אלברז, חראפנברח, פרומס, אנתוני, טראורה, טאדיץ'. יש אפשרות שקודוס ישחק וטראורה יסופסל. אז פרומס יהיה כנראה חלוץ. נרס עדיין חלוד מאד. הוא לא יפתח מול ספרטה.
    2) רנש קיבל דקות להוכיח את עצמו, אבל לא יפתח בעוד שבוע. הבחור רק בן 17. הוא יקבל דקות, אבל לא צריך לרוץ יותר מדי מהר איתו.

אני בעיקר מודאג משני דברים. מצבו של דיילי ועמדת החלוץ המרכזי. על הראשון קשה להגיד משהו, אף אחד מדבר ופשוט מחכים להודעה רשמית מהמועדון. אם בלינד לא יכול לשחק בקביעות אני מעריך שנראה שחקן חדש שיצטרף. טראורה בנתיים לא מרשים. הוא המועמד הראשי למספר תשע, אבל הוא לא כובש. כרגע נראה שפרומס, לו יכולת הבקעה לא רעה, מועמד לשחק בעמדה מספר תשע. טאדיץ' לא שיחק בכל ההכנה בשום שלב בעמדה הזאת. לאבייאד התחיל מצוין את התקופה האחרונה, אבל הוא לא שחקן הרכב.

בסך הכל מדהים לראות שהקבוצה שיחקה בהרכב זה או אחר 9 משחקים. כמה ניצחנו? שמונה. כל היריבות היו קבוצות טובות מהדרג הראשון בהולנד, גרמניה ואוסטריה. אין לי מושג מה אנחנו צריכים עם המספרים האלה, אבל כן ראיתי לפרקים כדורגל מצוין. אני מזכיר גם שבליגה כל משחקי הצמרת יהיו אחרי חג המולד. זה גם דבר ששום קבוצה בליגה רגילה לזה. זה יכול להיות יתרון, אבל גם חיסרון אם רוצים להתקדם באירופה.

עכשיו לקוות שכולם יחזרו בריאים ממשחקי הנבחרת ואפשר בעוד שבוע לפתוח את העונה ברוטרדם מול ספרטה.

6. ארז כהן Piet van Reenen

אל תדאג שי אני לא משלה את עצמי.
    הרי זה ברור לי שהמאמן האידיוט שלנו יעשה את ההחלטות הכי שגויות בדיוק כמו שנה שעברה.
    אני אומר כבר הרבה זמן שצריך להעיף אותו קיבינימט מהמועדון.

7. Ajax Amsterdam Member

השחקנים ההולנדים עושים טובה שהם משחקים

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, זו היתה איטליה שהראתה היום כדורגל מצוין. לא היה לנו תשובה למהירות שלהם. בסך הכל זה היה משחק אחד בספטמבר. באתרים ההולנדים החליטו כמעט פה אחד להוציא את המאמן לודווייחס להורג...שכחו שפלטמן הוא אופצייה שלישית אחרי דה ליכט ודה פריי. הניסיון עם ויינאלדום בצד ודוני באמצע לא הצליח. בשביל זה יש את המשחקים האלה. גם טוב שדפאיי מאד התקשה מול קייליני קשישא. יש לבחור פה יותר מדי גדול.

החל מסוף השבוע מתחילים עם הליגה. שם פרומס כבר יחגוג...אגב, המשחק בין אוטרכט לא.ז נדחה בגלל שבשבוע הבא החבר'ה של עידו משחקים באירופה.

הרצליה עד המוות ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  9. DRORIKO Member

זה לא בושה להפסיד לסלבדור

10. Ajax Amsterdam Member

11. Raulito Madridista

קודם כל להולנד יש מנחוס עם איטליה, פלאשבקים ליורו 2000 (רק נגד פורטוגל המאזן כל כך גרוע), אבל מעבר לכך: כשנבחרת ישראל מאלתרת ומחלטרת כדי לחסוך כמה לירות והמנהל המקצועי הופך למאמן על הקווים אני אומר ניחא. כשבהולנד יש מאמן זמני זה קצת צורם, הולנד צריכה מאמן בכיר. אני לא חושב שהחזקת כדור היא חזות הכל אבל הולנד באמת הייתה מאוד חלשה וחבל כי היא ניצחה יריבות ענקיות בשנתיים האלה עם קומאן. ההגנה והקישור טובים אבל בהתקפה משהו ריק מאוד, אריאן רובן גם בגילו המופלג יכול להיות באנקר :)

בכל קמרה החשק ממשחקי הנבחרות האלה אבד מזמן, על אחת כמה וכמה עם הפציעה של זאניולו וכל מקרי הקורונה שהולכים ונערמים לאט לאט. בדרום אמריקה עשו הכי בשכל שאין משחקים.

12. Jefecito Member

לאוהדי אייאקס שפה, חושבים שזהבי מתאים לקבוצה? (יודע שזה שמועות וזה לא יקרה בחיים)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Raulito
    לא זכור לי איטליה כה התקפית מולנו. הם רצו את הכדור, לחצו נהדר בצד שלנו והיו מהירים כמו לא יודע מה. קטאנאצ'יו זו המצאה איטלקית, אתמול לא ראיתי דבר מזה. הפסדנו בצדק ואני נותן את כל המחמאות לאזורי.

קשה לדעת מתי נראה מאמן חדש. יש בעיה עם "שם גדול". חוץ מואן חאל אין כאלה. פטר בוס יישאר בגרמניה, טן האח גם מרוצה באייאקס. מי נשאר? פרנק דה בור הצליח יפה באייאקס, אבל מאז "נעלמו עקבותיו". סדרה לא מרשימה של ג'ובים מחוץ לאמסטרדם לא הופכים אותו למועמד מועדף. מתנגדיו ברחבי האינטרנט גם מדגישים את הכדורגל הלא תמיד התקפי שראינו בשעתו באייאקס. בקטע הזה אני בהחלט מסכים.

בשבוע האחרון יצא החוצה שההתאחדות דיברה עם השחקנים. הם רצו לדעת את דעתם לגבי המאמן הבא. מבחינתם זה מישהו שמזכיר את קומאן. מאמן ברצלונה החדש נתן ככל הנראה לשחקנים את ההרגשה של אווירה נינוחה. צריך לזכור שכרגע השחקנים המובילים הם למעשה חבר'ה עם דם סורינאמי. דפאיי, ויינאלדום וואן דייק מאד פעילים בכל הקשור לצבע העור שלהם. הדבר כבר הוביל לכמה התנגשויות לא פשוטות באינטרנט ועם העיתונאי הבכיר יוהאן דרקסן. אין פה אנרכיה כמו שרואים בחלק מרחובות ארה"ב, אבל לא חסר פה אנשים שבכוונה זורקים בנזין למדורה. דפאיי לא בדיוק בחור שקט וכאשר הוא הפך לשחקן ההתקפה הכי בולט חשוב שהמאמן הבא לא יתנגש עם הבחור שלפעמים באמת מגזים. כשאני חושב על הצמד דפאיי את ואן חאל אני לא חושב שזה יעבוד.

השבוע עלה שמו של הנק טן קאטה שככל הנראה מאד מבוקש ע"י חלק מהשחקנים בנבחרת. הבעיה היא רק שהמאמן כבר שנים לא עובד באירופה ולפני שקומאן חתם הוא כן היה מועמד, אבל הסתבך עם המנהל הטכני דאז, האנס ואן ברויקלן. האחרון מאד רצה את טן קאטה, אבל אחרי שכנראה כבר הבטיח למאמן את הג'וב השוער לשעבר חזר בו. כנראה בגלל לחץ מבחוץ. טן קאטה השתמש אז בעיתונאי כדי להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה. בתקשורת לא משוכנעים שאחרי העניין הזה טן קאטה יתקבל בברכה במשרדי התאחדות.

קשה לדעת מתי נראה מאמן חדש. בעוד חודש יש שוב סיבוב של ליגת האומות (פלוס משחק ידידות עם מכסיקו). לא אופתע אם לודווייחס עדיין יהיה המאמן. בשלב הזה אני גם לא מוכן לתת ניחוש מי יקבל את הג'וב.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, הוא לא מתאים. אם כבר אז הייתי הולך על סולומון. אתמול הוא הזכיר לי כמה פעמים את הדריבלים של מרק אוברמרס.

לדעתי זהבי לא מועמד לאייאקס ולא לפ.ס.וו. שתי הקבוצות גם ככה לא נוהגות להחתים שחקנים זרים מעל לגיל שלושים. מבחינה מקצועית זהבי לא מספיק טוב. בהחלט הייתי אומר שיש לו מקום בקבוצות שמתחת לצמרת הגבוהה. צריך לזכור שלמרות כל השערים בנבחרת לאחרונה זהבי לא הצליח בשום קבוצה אירופאית. הוא כבר בן 33, לדעתי הוא פספס את הרכבת. בטורקיה כן מחתימים על ימין ושמאל שחקנים בגילאים האלה. לא אופתע אם ישחק שם בקרוב, אבל הצמרת בהולנד לא מתאימה לו.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חדשות טובות. דיילי בלינד קיבל אור ירוק לחזור להתאמן. כרגע אין ממש פרטים נוספים, אבל יש אישור לחזור לשחק.

הרצליה עד המוות ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.