הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. Ajax Amsterdam Member

אני כן מציאותי, אני יודע שהסיכוי של אייאקס לזכות בתואר אירופי שואף לאפס. יכול להיות שאולי אני מגזים אבל אייאקס מועדון גדול ואני חושב שהרבה אוהדים מצפים להגיע לשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות באופן תדיר יחסית. אין לנו כסף להתחרות עם תאגידי הענק של מנצסטר, פאריס, צלסי, ברצלונה, ריאל.

בתור אוהד אייאקס הנרטיב שאתה מסתובב איתו בראש זה "אנחנו היינו אלופי אירופה פאקינג 4 פעמים, עשינו את זה בצורה הכי מרשימה שיש, לימדנו את העולם לשחק כדורגל יפה. ברצלונה היא חיקוי של אייאקס עם כסף" (כמובן שאין רצון להעליב אותך @סמואל אטו :grimacing:).

וכמו שארז אמר זה שאתה מגיע לבאר אחרי 25 שנה במדבר ובסוף שוכח לשתות זה קשה, אתה לא יודע מתי תראה את זה שוב ועדיין הנרטיב הזה מסתובב בראש של הרבה מהאוהדים של אייאקס. יכול להיות שחלק גדול מהאוהדים גם לא חושב ככה ואולי הוא פחות סובל מהפסדים מבאסים כמו אתמול.

2. סמואל אטו Member

על רגשות אין מה להתווכח, אני יכול להבין למה אתם מתכוונים.
    לגעת בשמים ואז לחזור לקרקע זה בלי ספק דבר קשה(בלי קשר לכדורגל).

פחות קיבלתי את המשפט "שווה לתחת בטווח הארוך", כי מבחינה פרקטית(לא רגשית) זה לא מדויק.

מבחינה אישית, אני לא אוהד אייאקס אבל אני גם לא מבסוט שהפערים הם כאלה שקבוצה כמו אייאקס כל-כך רחוקה כלכלית שקשה לה להיות קבוצת נוקאאוט מבוססת.
    מצד שני זה גם כל-כך בולט ברמת הליגות שגם אם יהיה לכם כסף לא יהיה לכם קל לשמור על שחקנים איכותיים, אולי דווקא מעבר לליגות אירופיות(כאלה שבהן משחקים יותר מ-6 משחקים) יתן לכם פלטפורמה להיות קבוצה יותר משמעותית ברמות האלה.

3. Ajax Amsterdam Member

הרמה של הליגה היא בהחלט בעיה, זה היה גם קצת צבוע למשל להיות בעד הקמת ליגת ארצות השפלה (beneliga) עם הקבוצות הגדולות של בלגיה והולנד.

Report: BeneLiga could generate up to €400m from rights deals - SportsPro Media

בכתבה הזאת אומרים שהזכויות שידור יכולות להגיע עד 400 מיליון יורו שזה פי 4 בערך ממה שהארדיביזי מכניסה. גם לא פעם השתעשעו במחשבה מה יקרה אם אייאקס תעבור לבונדסליגה. אם תהיה יורוליג אירופית שתכלול קבוצות מליגות קטנות יותר אז ללא ספק אני בטוח שנראה את אייאקס מצליחה שם.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

אופציה מסקרנת אם תקרה(ובמידה והליגות האירופיות לא יעברו "שדרוג" בזמן הקרוב).
    מעניין איך יגיבו לעניין הזה באופ"א גם ברמה הפוליטית ובעיקר ברמה התחרותית - כמה נציגות ליגה כזו תקבל במפעלים אירופאיים.

5. Ajax Amsterdam Member

קודוס אובחן עם פציעה במיניסקוס ויעדר בחודשים הקרובים. בקיצור אין מזל לקבוצה הזאת

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אוי ואבוי לנו

de Middenweg ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט אין לנו מזל. שוב מתחילים עם הפציעות. זו חתיכת בעיה בשבילנו.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ניצחון מטורף של אלקמאר. מטורף. עם נוער מחוזק. עם קבוצה מוכת קורונה. באיטליה על נאפולי.

מדהים.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

c_web ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

AZ מנצחת בנאפולי. קראתם טוב. 1-0 קטן באיטליה. מדהים, עם חצי קבוצה ובכושר גרוע הקבוצה מאלקמאר גנבה שער וניצחה. תרשמו, היא לא תנצח בדן האח (מהמר תיקו נוסף). אף אחד לא ציפה הערב דבר, AZ היתה אמורה להפסיד וזה ככל הנראה השפיע גם על נאפולי. ראיתי דקות רבות בחצי השני את המשחק, אבל למרות בונקר הולנדי נחמד הביתיים מאד התקשו לאיים על השער של ביזוט. פשוט להוריד את הכובע לקבוצה של עידו!

פ.ס.וו? ללא זהבי החיים כנראה יותר קשים...גצה עשה 1-0 בסוף החצי הראשון. שמידט הוציא אותו בחצי, מכניס את וירחייפר וגרנדה עושה מהפך בחצי השני. 2-1 לספרדים בסיום. מגיע לפ.ס.וו. באירופה הם כבר שנים בדיחה. אחר כך עושים דאווינים בליגה כאילו הם כאלה גדולים...

עוד מעט פיינורד בחוץ בזאגרב מול דינמו המקומית.

c_web, Scouser Tommy ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברחהאוס מחטיא בחצי הראשון פנדל, מקבלת אחרי ההפסקה כרטיס אדום (סנסי, שני צהובים) ומסיימת לבסוף בתיקו 0-0.

סיכום המחזור הראשון באירופה. ניצחון אחד, תיקו אחד ושני הפסדים. ההישג הוא של AZ , האכזבה מפ.ס.וו.

Scouser Tommy ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

יהיה זכרה של VV-VENLO ברוך, למרות שמעולם לא שמעתי עליה, אבל מוות זה תמיד לא סבבה כזה

12. alexshw Member

13:0 הניצחון הכי גבוה בתולדות הליגה ההולנדית המקצוענית. השיא הקודם גם היה שייך לאיאקס שהביסה את ויטסה 12:1 ב - 1972.
    אך זה רק הניצחון הרביעי בגודלו של איאקס. היא ניצחה 17:0 ב - 1931 ו - 14:1 ב - 2009 במסגרת הגביע(שביעיה לסוארס). יש לה גם ניצחון 14:0 בגביע אופ"א על קבוצה מלוקסמבורג ב - 1984 - חמישיה לואן באסטן.

13. DRORIKO Member

היו ניצחונות כאלה גם בליגות בכירות אחרות?

14. alexshw Member

לא חושב. בליגה האנגלית העליונה השיא 12:0. היה 13:0 בליגות נמוכות.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר הכי אבסורד זה שאני לא בהכרח שמח עכשיו. כן, בשביל השיא החדש, כן בשביל שונאינו, אבל משחקים כאלה לא משרתים את הכדורגל ההולנדי. אני חושב ששחקני אייאקס חשבו על נקודה מאד מעניינת. לפני עשר שנים פ.ס.וו השפילה את פיינורד 10-0. שמעתי בבירור בדקות האחרונות מהספסל "tempo tempo". עצוב לי בשביל VVV, אבל ברור לי שזה גם קרה בגלל שאין קהל. מנטלית הקבוצה הביתית היתה היום שבורה לגמרי.

דבר אחרון, לדעתי לפ.ס.וו יש את האיכות לעשות אותו דבר....תן לזהבי אותו תסריט ותראו שהוא לא יסתפק בשום דבר אחר מתוצאה יותר גבוהה. את האמת, זה ספורט הישגי, שיאים נועדים להשבר, אבל אנחנו חיים בשנת 2020 ולא בשנת 1972 כשאייאקס ניצחה את ויטסה 12-1.

EuropeGuy, AFCA ו-הרצליה עד המוות אוהבים את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 80)

1. Andrei Kanchelskis