הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד השחקנים הפחות אהובים על אוהדי פ.ס.וו. הוא הצטרף מגיל צעיר לקבוצה עוזב אחרי 16 שנה בשירות הענקית ההולנדית. בוא נגיד ככה, אם אני צריך לבחור בין נטע לביא ליוריט הנדריקס אני אבחר בהולנדי :p

אגב ידיעה אחרת שפורסמה עכשיו גם בתקשורת הישראלית. פ.ס.וו מתעניינת בטובי אלדרוויירלד, אבל כבר למעשה ברור שאם אייאקס תתענין בו הוא יחזור לאמסטרדם. לפי מה שהבנתי דובר על עסקה אפשרית בקיץ, לא בינואר.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

AZ מאבדת שתי נקודות ומומנטום לקראת מפגש הצמרת הראשון מחר באמסטרדם. הקבוצה מאלקמאר מסיימת בתיקו אחת בזוולה. ויטסה לעומת זאת מנצחת 2-0 באלמלו את הראקלס. היא לחלוטין בעניינים.

3. RubberSoul Member

הנדריקס היה מועמד גם לאייבר, אבל ברוסיה יש יותר כסף.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  4. ארז כהן Piet van Reenen

אוהדי אייאקס בהולנד פשוט יוצאים מדעתם על "הקירח"( ככה הם קוראים לו).
    יש לטן האח מזל שאין קהל ביציעים.
    מעלה הרכב שהוא כבר ראה שלא יכול לעבוד.
    מה עוד שיש לו על הספסל את קודוס וחלוץ שהובא ב22 מיליון יורו.
    קודוס גם על רגל אחת יותר טוב מלביאד ופרומס ביחד.
    אם המאמן לא התעשת בזמן, זה הפסד ודאי בהרכב זה.
    הקירח חייב לעוף.
    אייאקס איתו לא תגיע לכלום .

5. ארז כהן Piet van Reenen

הרבה זמן לא נתקלתי במאמן כזה גרוע.
    לפעמים נראה שהוא רוצה להפסיד בכוח.
    כל העולם ואחותו רואה שהרכב כזה לא יכול להצליח.
    אבל האידיוט בשלו
    מעדיף בהרכב שחקנים בינוניים כמו לביאד פרומס שחורס ובלינד בזמן שעל הספסל יש לך את קודוס, מרטינז והאלר(אולי הוא טוב אם אייאקס הסכימה לשלם עבורו סכום כזה)

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו חסר שם בחלק הקדמי של איאקס עדי שזה יהיה טוב, הכל עובר דרך טאדיץ בלעדיו אין התקפה.

פסו עושה יופי של משחק בסגנון אבוקסיס, הגנה חזקה ומתפרצות

7. Ajax Amsterdam Member

זה תמיד כעה נגד יריבות קצת יותר חזקות. לאביאד על תקן סטיטיסט ככה שאין כל כך עזרה מהקישור, חלוץ 9 זעק לשמיים ולכן האלר הגיע.
    בלינד וסחורס מזעזעים.

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אנטוני באגף הימני לא משהו

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אסתיר את העניין שאחרי השער השני של זהבי סגרתי את הטלוויזיה, והלכתי לטייל. לא מספיק להיות בפיגור שני שערים, דווקא זהבי כובש פעמיים. לא סוד שאני לא סובל את הבחור.

אז לשמחתי חזרנו למשחק, נשארנו מובילת הטבלה, אבל לדעתי לשתי הקבוצות עכשיו ברור מה הבעיות. לנו זו בעיקר ההגנה, אצלם זה חוסר היציבות. לחזור אלינו. טוב לראות שקווינסי כבש, גם האלר מיד הראה את איכותו. ראיתי עכשיו שהוא היה קצת בנבדל אחרת כבר היה בדקה ה-49 שיוויון.

הליגה הופכת כעת לעוד יותר מעניינת כשפיינורד וויטסה כמובן שמחות עם התיקו. רק אציין שלפי הדיווחים "חובבי ציון" גם לא בדיוק נראו טוב מול הקבוצה השנייה מרוטרדם. אייאקס ופ.ס.וו נשארו הפייבוריטיות, אבל לא בהרבה.

לא פוסל עכשיו יותר מתמיד שיגיע מישהו להגנה. ככה לא נזכה באליפות. הקטע עם לאביאד ברור, הוא יחזור לספסל ברגע שקודוס יכול לתת תשעים דקות. התקפית זה היה ויהיה בסדר, ההגנה? איי.

עריכה:
    במחשבה שנייה, איזה בלם תביא שמיד יכול לקפוץ להרכב? בעוד כמה ימים כבר נצטרך שוב לשחק ואלה לא משחקים מול תחתית הטבלה. הפגרה היתה קצרה ביותר כשאפילו לא יצאו למחנה אימון עם כמה משחקי הכנה. במהלך השבוע שבועיים האחרונים פנטזו פה על דאבינסון סאנצז שממה שהבנתי לא ממש בתכניות של מוריניו. אם יצליחו להשאיל את החיה לחצי עונה זה יהיה אדיר, אבל לא נראה לי שבמצב שלנו נביא בלמים שמיד יהיו יותר טובים מאלה שנמצאים. מצב לא פשוט.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/21
  10. ארז כהן Piet van Reenen

ההרכב שצריך לעלות במשחקים הבאים:
    אוננה, נוס, אלבארז, מרטינז, ניקו, בלינד/קלאסן, חראבנברח, קודוס,טאדיץ,האלר, אנטוני.
    יש גם את נרס שיכול להיות גיבוי לכנפיים ואולי גם פרומס.
    אם יגיע בלם אז הייתי שם אותו לצד אלבארז.
    ומרטינז לקישור עם קודוס וחראבנברח.
    לביאד ושחורס- להיפטר מהם בהקדם האפשרי.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו אחר. כרגע נראה שאייאקס ומשפחת נורי לא יגיעו להסכמה על פיצויים ללא התערבות בית המשפט. ממה שאני מבין אין מלחמה בין הצדדים, אבל בגלל שמדובר באירוע חריג אני יכול להבין שאין הסכמה. אני מעריך שהמשפחה רוצה לראות כסף על עתיד ורוד שעבדלחק היה אמור לקבל, אבל אין הוכחה שאם הארוע באוסטריה לא היה קורה שהבחור היה היום כוכב. כן, הוא נחשב בזמנו לכשרון, אבל האם זה מבטיח גם שבבוגרים הוא יהיה אחד שכזה?

לדעתי אייאקס צריכה גם להסתכל על העתיד. ברגע שהיא עכשיו תתן מיליונים למשפחה מה יקרה אם חס ושלום מחר יקרה ארוע דומה? גם קבוצות אחרות לדעתי לא מחכות לפסק דין שבו רק מסתכלים על משפחת השחקן.

בסופו של דבר קרתה למשפחת נורי טרגדיה וכולי תקווה שבסופו של דבר ימצאו טיפה של שקט. עבדלחאק מגיע כמובן טיפול טוב כמו לכל בן אדם וברור לי שהוא גם מקבל את זה פה בהולנד, אבל לי אין דיעה כמה כסף המשפחה צריכה לקבל?

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  12. Ajax Amsterdam Member

אני כמו שי כיבתי את הטלוויזיה אחרי ה2-0 ובכלל אחרי אייאקס טוטנהאם נהייתי קצת רגיש יותר למשחקים חשובים קצת הלב שלי נשבר מאז וקשה לי לעמוד במתח של משחקי הכרעה. @הרצליה עד המוות כתב בטוויטר שהוא מפחד מהמהירות של פ.ס.וו והוא צדק אני חושב שהוא לא יכול לפתוח עם בלינד או סחורס ביחד יותר לשניהם יש ליקויים במשחק ההגנה ושניהם איטיים שיתחיל להכניס את מרטינז להרכב לפי דעתי הוא שווה הרכב.

אם הוא לא רוצה אז שיביאו בלם כי אי אפשר ככה ולא נראה שיש לנו דה ליכט שעלה מהנוער

13. AFCA Member

בלינד ושחורס אחלה שחקנים בפני עצמם אבל הציוות שלהם הוא כישלון והגיע הזמן להפסיק עם זה. בלינד אחד האהובים עליי והיכולת שלו עם הכדור תורמת לנו המון אבל חייבים להודות שמאז הקורונה (או אולי בכלל ב2020 מאז מה שקרה שם מול ולנסיה) אי אפשר לשחק איתו, לא כבלם ולא כקשר. האיטיות וחוסר הפיזיות שלו בלתי נסבלת במשחקים האלה. מרטינז ושחורס ציוות שצריך לקבל ריצה.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Ajax Amsterdam
    בסך הכל יש בעונה אחת תמיד משחקים שאני מעדיף לא לראות. העצבים אז יותר מדי גדולים. משחקי החוץ מול פ.ס.וו ופיינורד הם ימים כאלה. אתמול בעיקר התעצבנתי שזהבי כבש צמד. למה דווקא הוא? הקבוצה הראתה אופי בכך שחזרה למשחק, אבל אני חוזר ואומר, שתי הקבוצות שוב הציגו את הבעיות שלהן.

אני מעריך שלא נראה יותר חיזוק להגנה רק בגלל שאין זמן לתת למישהו חדש להתאקלם. אתה צריך שחקן מנוסה שיודע מה זה לחץ והוא מיד יכול לעשות את ההבדל. קשה לי להניח שאייאקס תבזבז עוד פעם עכשיו מינימום איזה 15 מיליון אירו.

מצפים לנו עוד הרבה רגעי חרדה עם ההגנה הזאת, אבל אני מקווה שאם ההתקפה תכבוש יותר מהר הדבר יגרום לקו האחורי יותר שקט. בכל מקרה אתמול השחקנים לא היו מוכנים לבליץ של פ.ס.וו ושילמנו על כך פעמיים. שוב, באיינדהובן יאהבו את העניין הזה, אבל כבר אחרי המשחק די הודו שהם גם יכלו עוד להפסיד את המשחק. בקיצור, יש לשתי הקבוצות מספיק על מה לחשוב ולהיות מרוצה.

ביום רביעי ממשיכים הלאה. פ.ס.וו תפגוש את א.ז, יום ה' אנחנו באנסחדה. שני משחקים לא קלים. פיינורד וויטסה גם במירוץ כך שנקבל עוד מספיק רגעי חרדה ומתח דרור :p

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

עם זה שהאלר התאמן פעם אחת ושיחק מחצית וקודוס שיחק כמה דקות והוא חלוד ועדיין מחצית שנייה שחטנו אותם והיינו צריכים לנצח. יש לנו את האלר תודה לאל סוף סוף שרק נכנס לעניינים וקודוס שיש לו דרך ארוכה להחלים מהפציעה ולחזור ליכולת ואני מקווה שזה יקרה וביחד עם הקיימים נשאיר להם אבק. לנו עוד יש "בקנה" לא מעט - האלר , קודוס, נרז יחזור (טוב בשביל העומק גם) והם לדעתי פחות או יותר עשו את הכי טוב שלהם אתמול. כן יש להם את גצה אבל הוא פשוט הפצוע התמידי. ככה שבסך הכל אני חושב שעכשיו אנחנו בפוזיציה יותר טובה. הם ירו עלינו הכל ולנו יש עוד לא מעט רזרבות.

מה שהאלר עשה בחצי שעה...לא מאמין לכם שאוברמארס וטן האח החליטו לבוא לעונה הזו עם הפייק 9 או טראורה. זה פשוט מרתיח. אנחנו לא מפסידים לליברפול פעמיים ולאטלנטה בסוף איתו (ובטח לא נשארים על 0 בשלושת המשחקים האלה). למה הכל באיחור, למה למה למה.

אנחנו חייבים בלם.

Ajacied, AFCA ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.