הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. Ajax Amsterdam Member

אני יודע שיש לנו את הראקלס על הראש. אבל אני חייב לשתף שיש לי חברים אוהדי ריאל שאני מת שאייאקס תדפוק אותם נטו על הדיבור הנגוע

2. Cup of Tea Liverpool, UK

ככה זה אוהדי ריאל בדרך כלל, מזלזלים בהכל וחושבים שהכדורגל הומצא בברנבאו ומגיע להם הכל מעצם קיום המועדון. לרוב גם אין להם חצי מושג בכדורגל, תתעלם וזה יעבור.

3. AFCA Member

ב-3 השבועות לפני המשחק השני הכי חשוב של המועדון בעשור האחרון אם לא יותר, כל השחקנים under-perform, חלקם בצורה דראסטית, לעומת מה שראינו בחצי העונה הראשונה.
    פשוט מדכא.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

חזרה נוראית מהפגרה ובעיקר - אפס אופי.

כל עוד הכל הלך טוב, אז יופי. ברגע שיש קצת קשיים הקבוצה מגלה אפס אופי ומנטליות. משחק ברוטרדאם אחרי פאנצ'ר מול הירנביין? מתפרקים. עכשיו משחק קשה, מבחן אופי, משחקים נורא ורק במזל זה לא יותר מ0-1.

דה יונג וכל הפסטיבל הזה של בארסה...איזה בדיחה. יכול לעוף מחר לקטלאוניה. איזה חושך הוא מאז שהוא חתם שם.

נוראי.

de Middenweg, Ajacied ו-AFCA אוהבים את זה.
  5. Ajax Amsterdam Member

הוצאת לי את המילים מהפה שחקנים עם חלב על השפתיים חושבים על בארסה במקום לקחת פה אליפות כמו גברים

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  6. Ajax Amsterdam Member

הארגון הלוזרי ביותר בהולנד זה אייאקס. בסוף זה יסתיים בפער קטן ואז נבכה על המשחקים האלו

7. alexshw Member

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@ארז כהן
    בבקשה תגמור אותנו פה סופית. יש לך ממני חופש מוחלט לקטול את כולם. אוסף של בלרינות. בחיים לא ציפיתי לכזאת התמוטטות. אני אפילו בשוק מהחוסן המנטלי שלנו. וואו, חבורה של חובבנים. ותיקים וצעירים כאחד. ראיתם את אוננה היום? מה זה היה? בלינד? שילך לעזעזאל, גמרתי איתו. טאדיץ'? נורא נחמד להבקיע מול הקטנות, אבל במאני טיים גם הוא לא עונה לטלפון. שיונה? צריך לעזוב בקיץ, כנ"ל הנטלאר שבמצב קריטי מחטיא. ואן בייק? ליצן .

רק זייך וניקו עוד איכשהו היו בסדר. מחר אוטרכט יפתחו רגליים והעונה הזאת תסתיים. מקווה שגם בהנהלה יבינו שאולי כדאי לא לעשות דילים עם ברצלונה בינואר. פרנקי דה יונג נראה מאז פתיחת הסיבוב השני כפנטום. גם דה ליכט היה רע מאד.

אין הרבה מה להוסיף. זה נגמר. ריאל תוכל לגמור אותנו עכשיו סופית.

Ajax Amsterdam, הרצליה עד המוות ו-AFCA אוהבים את זה.
  9. ארז כהן Piet van Reenen

לא ראיתי את המשחק אז קשה לי להתיחס אליו באופן ספציפי.
    בכל מקרה את כל החסרונות של אייאקס היה כבר ניתן לראות במשחק בתחילת העונה באיינדהובן.
    אני לא מופתע שאנחנו נראים ככה.
    באמת נדהמתי ממה שעשינו במינכן אבל זה מקרה יוצא דופן שלא מעיד הכלל.
    אייאקס חייבת להתחיל לשנות גישה אחרת המועדון יבזה את עצמו פעם אחר פעם.
    השחקנים של אייאקס חסרי אופי וחלשים מנטלית
    ועוד בעיה גדולה שאני רואה היא שאין מחויבות ואחריות למשחק ההגנה.
    רצים קדימה מזניחים את ההגנה....
    נראה שאצל אייאקס משחק ההגנה הוא בגדר המלצה.
    בליגה ההולנדית לא תמיד שמים לב לזה כי הליגה חלשה( מול הירנביין , איינדהובן ופיינורד זה בלט).
    בליגת האלופות אנחנו נשלם מחיר יקר וכבד אם לא נתחיל לחשוב יותר הגנה ולשים יותר דגש על משחק ההגנה

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@ארז כהן
    שמע, רציתי במשך הרבה שבועות להאמין שהקבוצה הזאת יותר טובה מאשר היא ככל הנראה באמת שווה. יש לנו מספר שחקנים עם יכולת אישית גבוהה, אבל כדורגל זה יותר מזה. על הנייר יש לנו סגל יותר איכותי משל פ.ס.וו, אבל הקבוצה מאיינדהובן פשוט תלכיד יותר טוב.

רציתי לתת לבלינד למשל יותר זמן. במשחקים היותר טובים שלנו הוא היה בסדר גמור, אבל הבחור פשוט לא מנהיג. הסטטוס שלו בקבוצה כן אחד שכזה. כנ"ל טאדיץ', שיונה וזייך. בהרבה שנים לאייאקס לא היתה קבוצה מאוזנת, השנה כן. ובכל זאת בכל נראה עכשיו יורד לטמיון.

אתה בא עם טענות נכונות מאד לגבי משחק ההגנה. הקטע הוא שאתה רוצה לשנות משהו קדוש. אם בליגה ההולנדית אפשר לזכות באליפות עם 4-3-3, אז באירופה אתה צריך להיות יותר חכם מזה. ואוהדי אייאקס לא כאלה. עם רוחו של קרויף מעל לארינה אין סיכוי לשינוי תפיסה. דה ליכט וטאליאפיקו הם שחקני הגנה לגיטימיים, אבל אין לנו מגן ימיני איכותי. מאזראווי שחקן התקפה. בלינד גם לדעתי יותר קשר הגנתי מאשר בלם. באמסטרדם שחקני ההגנה צריכים קודם כל לשחק התקפה...מול קבוצות הארהדיביסי זה דבר אחד, באירופה זה כבר לרב לא יעבוד.

אני מעריך שהיום מרוץ האליפות תוכרע. בטח על הנייר. מה שנשאר זה לקוות לשני הפסדים מכובדים מול ריאל ולקוות שבגביע השחקנים יכולים להתעלות. כרגע אני פסימי, אבל אולי יקרה איזה נס קטן.

11. ארז כהן Piet van Reenen

שי אני מסכים איתך, כולי תקווה שריאל תנצח אותנו פעמיים בתוצאות שלא יבזו את שם המועדון

12. Raulito Madridista

אני גם שותף לתחושה שמירוץ האליפות הוכרע, גם המשחק נגד פיינורד היה די קטסטרופה למען האמת. מצד שני אני מסתכל בראייה רחבה יותר ומצד שני קצת פחות שולט בחומר בניגוד לחבר'ה ההולנדים פה - אייקס העפילה לשמינית הגמר אחרי משחקים טובים נגד באיירן ובכלל קמפיין לא רע בכלל, היא לא הייתה שם מאז 2005/06 ולראשונה מזה שנים יש באמת כוכבי על בקבוצה. דה-יונג יעזוב אבל יש חיים אחריו, ואם דה-ליכט יישאר בקיץ זה מעולה, המטרה היא שוב להשיג את הכשרונות הנכונים ולעשות עוד עונה מכובדת בליגת האלופות.

מעבר לכך, אייקס כרגע תגיע כאנדרדוג מובהק למשחקים נגד ריאל מדריד ואולי זה יועיל לה. השחקנים יהיו הרבה יותר נמרצים ומחוייבים מאשר בליגה, תהיו בטוחים. אייקס תעשה חכם אם תעשה מעט התאמות, היא לא יכולה להשאיר שטחים לריאל עם כל הכבוד ל'מורשת קרויף' ולרומנטיקה, היא לא משחקת נגד רודה עכשיו. מעבר לכך. דבר אחרון, לדעתי זה היה קצת נאיבי לחשוב, אם מישהו חשב, שזה יהיה 'מדד העוצמה' של הקבוצות בחודש פברואר, זה היה ברור שזה לא יהיה כמו דצמבר.

גלץ אוהב/ת את זה.
  13. גלץ Member

לפעמים קשה יותר לבוא למשחק נגד הרקאלס מאשר לריאל מדריד. אני חושב שהתוצאות נגד באיירן לא היו מקריות, אייאקס הגיעה יחסית משוחררת והראתה את כל האיכות שלה בידיעה שגם אם רוצים מקום שני מותר להפסיד לגרמנים פעמיים. אם היא תגיעה לתת הכל נגד ריאל מדריד בהרגשה שמה שיהיה הוא שיהיה, אנחנו נושכים ומגיעים להדהים את אירופה, היא יכולה באחד מהמשחקים לעשות מה שאלאבס, לבאנטה וצסקא עשו וזה לנצח.
    משחקי ליגה לא ברי השוואה לליגת האלופות, מאמין שהם לוקחים את המפעל הזה יותר בשביל להנות. זה לא שיש להם אליפות אירופה לשמור עליה.

Ajacied אוהב/ת את זה.
  14. AFCA Member

קל לכם להסתכל על התוצאה ולהגיד את זה, אבל אנחנו שראינו את המשחק אתמול יודעים שראינו קבוצה ברמה של ליגה לאומית עם מחויבות של חובבנים. בחצי העונה הראשונה, בה גם עשינו את התוצאות מול באיירן, טרפנו את היריבות האלה מהליגה ההולנדית. אין קסמים, ונאיבי לצפות שפתאום ביום רביעי נראה אחרת מאיך שאנחנו נראים מאז החזרה מהפגרה.

15. DRORIKO Member

אז תסלחו לי כן אבל זה מגיע לכם. בכדורגל אין מקום לרומנטיקה ולמורשת, יש מקום לתכלס, אם אייאקס לא מוכנה להתאים את עצמה טקטית למשחקים אז היא ראוייה לחטוף שישיה מאינדהובן וכנראה גם שישיה מריאל מדריד. אפילו יורגן קלופ שתמיד הטיף לרומנטיקה מראה בליברפול שהוא יכול לשחק יותר אפרורי בשביל לקחת את הנקודות(אגב איזה שער של וינאלדום אה?)