הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. alexshw Member

דוינסון בפרמייר ליג כמו דה ליכט באיאקס ונבחרת הולנד. יש לו עוד מה ללמוד ולהשתפר, אבל הנתונים שם.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שיש לו עוד הרבה מה ללמוד. אני מעריך שגם דה ליכט בעצמו יודע את זה.

מאד קשה לדעת מה יקרה בקיץ. ברור שלפחות קבוצה אחת תרצה לקנות אותו. אפילו אם זה רק בשביל למנוע שמחירו ימשיך לעלות. השאלה שעדיין אין לנו תשובה עליה היא כמה אייאקס דורשת? כמו שכבר אמרתי, יש לדה ליכט חוזה עד 2022. במציאות הנוכחית לא מן הנמנע שאייאקס תדרוש לפחות חמישים מיליון אירו. לי ברור שלכל שחקן באייאקס יש מחיר ואם קבוצה תציע סכום לא נורמלי דה ליכט בהחלט עשוי לעזוב. זו תהיה מכה מקצועית, אבל אני לא נאיבי. אני רק יכול לקוות אז שאייאקס למדה משהו מהקיץ האחרון ותתחזק כמו שצריך.

אני בכל מקרה מצפה שזייך ואולי גם קלייברט ג'וניור יעזבו. ביחד עם דה ליכט אייאקס יכולה בהחלט להרוויח סכום נאה של מאה מיליון אירו על השלישייה הזאת.

Ajacied אוהב/ת את זה.
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנתיים לא נראה שמישהו יעצור את פ.ס.וו לזכייה באליפות מספר 24. נאק ברדה הצליחה יפה לעמוד בפרץ עד החצי השני, אבל אז התפרקה וספגה חמישייה. 5-1 בסוף המשחק.

א.ז אלקמאר גם ניצחה וממשיכה לאיים על המקום השני. אייאקס תשחק בצהריים בכרונינגן.

4. Ajax Amsterdam Member

משחק חלש של אייאקס שבזכות הניסיון של הונטלאר מנצחת בדקה ה89!!!

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חזרתי הביתה באיחור, הקלטתי את המשחק, אבל לא היה לי שום חשק לראות את כל הזבל שאייאקס הציגה היום בכרונינגן. בנס יוצאים מפה עם הניצחון. מה שכן, פ.ס.וו ניצחה גם מספר פעמים ככה אז זה לא מזיז לי מה שונאינו אומרים.

יותר חשוב לי שמאז שקייזר פוטר הקבוצה למעשה ממשיכה להדרדר. חוץ ממשחק החוץ בזוולה אייאקס פשוט מזייפת. מי שראה היום את החצי הראשון ראה קבוצה פחדנית. כרונינגן היתה ראשונה לכל כדור וצריכים להודות לאוננה שהשאיר אותנו במשחק.

על מה שקרה בחצי השני כבר ותרתי. בהחלט נחמד לראות שניצחנו בעשרה שחקנים עם שער בדקה האחרונה. אגב השופט בלום כנראה היה בקשר לאחרונה עם נייהאוס. לפעמים זה היה נדמה שבמקום כדורגל ראינו ראגבי...זה לא מצדיק את החולשה שלנו, אבל לדעתי השחקנים חשבו שהמארחת תתן לנו את הנקודות.

לדעתי טן האח צריך להזהר כי בצורה הזאת יש לי הרגשה שהוא לא יאמן בעונה הבאה. פלטמן? אנא שיעזוב בקיץ. מנטלי שחקן חלש. גם דה ליכט לא היה היום חד. האליפות תלך לפ.ס.וו אבל אין סיבה שלא לגמור במקום השני.

6. alexshw Member

7. Ajax Amsterdam Member

כל התחת של כל הקבוצות העונה עבר ישירות לאיכרים

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרור, עזוב, האליפות שלהם. רק מקווה שלא יחגגו מולנו בשבוע הבא את זה.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  9. גלץ Member

אלקמאר פתטית.
    דווקא תוצאה טובה לאייאקס, כמעט מבטיחה את המקום השני. מקום 3 בהולנד זה מוקדמות אלופות?

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

AZ הקבוצה הכי טובה מחוץ לטופ3 המסורתי. הם נותנים מדי פעם משחקים נהדרים, אבל לא מול הקבוצות הטובות בליגה. פ.ס.וו תהיה האלופה הצודקת. אני רק מקווה שאנחנו נצחק אחרונים כי לדעתי יש להם קבוצה מאד בינונית. אם אנחנו סוף סוף נשקיע כמו שצריך את הכסף אז בעונה הבאה הם יראו את הגב שלנו. לפ.ס.וו יש את הקבוצה הכי טובה, אבל לנו את השחקנים היותר מוכשרים. חוץ מלוזאנו אין שם איש שעליהם הם ירוויחו הרבה כסף. לקוקו מגיע פסל כמו בזמנו לפרנק דה בור. אז לפ.ס.וו היתה יותר איכות, אבל לנו היתה קבוצה יותר טובה.

Ajacied אוהב/ת את זה.
  11. Ajax Amsterdam Member

מבחינתי זה זמן טוב לסיכומים
    העונה הזאת מבחינתי סמלה את כל הבעיות של אייאקס שהן בעיקרן ניהוליות.

1.למה לקח כל כך הרבה זמן לזרוק את ברקאמפ שממנה מקורבים,ברקאמפ הרס לנו את העונה,אם ואן דר סאר ואוברמרס לא הסכימו אותו הם היו צריכים לחתוך יותר מוקדם

2. זה נחמד שאנחנו קבוצה שנותנת לכשרונות שלה לשחק אבל הזמנים השתנו כבר ואייאקס צריכה קצת להשתולל ולהביא את השחקנים הטובים מארצות השפלה.

לטן האח יהיו הרבה יותר ביקורות עונה הבאה,אני עדיין רואה באייאקס קבוצה גדולה שצריכה להופיע בליגת האלופות עונה הבאה,יהיה מאוד קשה אך אין תרוצים לאי העפלה

de Middenweg ו-Ajacied אוהבים את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרור, אני מחכה עם הסיכומים עד שפ.ס.וו רשמית אלופים. יש לי הרבה מה להגיד כי מבחינתי היינו העונה לקחת אליפות. יש לנו סגל יותר טוב, אבל פ.ס.וו קבוצה יותר מגובשת. יותר מדי אנשים נכשלו אצלנו ונראה מה יהיה בקיץ.

בכל זאת אגיב על כמה דברים שכתבת.
    1) באייאקס החליטו ללכת על צורת ניהול דמוקרטי. במקום איש אחד שמחליט דברים יש שלישייה. אחרי מה שקרה בשנה האחרונה הגיע הזמן לראות אם ה"לב הטכני" כפי שהוא נקרא בכלל עובד. דעתי? ממש לא. ברחקאמפ בצדק עף אחרי שנכשל עם קייזר.

יהיה מעניין לראות מה יקרה עם אדווין ואן דר סאר כי גם הוא נמצא על הכוונת. אליפות לפ.ס.וו היא כנראה סוף דרכו של השוער לשעבר. בטח ב"לב הטכני". מה יהיה עם אוברמרס? הוא האיש שהביא את טן האח. לדעתי מגיע למאמן עוד הזדמנות. הוא הגיע באמצע העונה כשהבלאגן כבר היה בעיצומו. נראה לי שהוא ימשיך בעונה הבאה.

2) אייאקס לא תתחיל להשתולל עם כסף. גם לא צריך. לקבוצה עכשיו בסיס כלכלי טוב והמציאות היא ששוב נרוויח בוחטות על השחקנים שלנו. אני לא מתגעגע שנייה לליגות העשירות. להיות בשר תותחים של עשירי אירופה? לא תודה. בעיניי מקומינו היא הליגה האירופאית. הוכחנו לפני שנה שאפשר להגיע לגמר. כדאי להתמקד בתחרות הזאת. לא רק אייאקס גם פ.ס.וו.

3) טרגדיית נורי. בעיניי דרמה שהשפיעה חודשים רבים על הקבוצה.

13. Ajax Amsterdam Member

שי אמנם הליגה האירופית מתאימה לנו ולמידתנו אבל עדיין בראש של הרבה אוהדים וגם שלנו אנחנו לא שייכים לשם,ליגת האלופות זו הפסגה הספורטיבית,למה הפועל באר שבע הייתה יותר קרובה לליגת האלופות מאשר אייאקס מבחינתי זהו כשלון חמור.
    אנחנו יכולים לבנות קבוצה בסגנון פורטו,בנפיקה ועוד וזו צריכה להיות מטרת העל שלנו להיות ברמה של הקבוצות האלו כי בהחלט יש את האמצעים

Ajacied ו-AFCA אוהבים את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה שוכח שאייאקס נמצאת בחלק הקשה של ההגרלה. לא צודק להשוות את הדרך של ב"ש ושלנו לשלב הבתים של ליגת האלופות.

גם פורטו ובנפיקה מאבדות לאט לאט את המגע עם הצמרת האירופאית. זה לא שהם מגיעות מדי שנה לרבע הגמר או משהו כזה. הפער הכלכלי רק נעשה מדי שנה יותר גדול.

אני באמת חושב שכדאי להתרכז בתחרות השנייה. שם אפשר להגיע באמת רחוק.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  15. Ajax Amsterdam Member

אני הבנתי שההגרלה די משתנה וכל הרפורמה של פלטיני הולכת לפח(יכול להיות שאני טועה),אבל עדיין להיות בשלב הבתים מבחינתי מחזק אותנו כלכלית,אבל אני נאלץ להסכים איתך שאין לנו מה לחפש שם מבחינה תחרותית אבל תמיד צריך לשאוף גבוה,אם לא נשאף גבוה נסיים כמו הונבד בודפשט או המבורג

Ajacied אוהב/ת את זה.