הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/DGifQ6sW0AAmzqE.Xxx

הליגה הצרפתית אמנם איבדה כוכבים גדולים כמו לקאקזט והחבר'ה ממונאקו, אבל היא גם מתחמשת. שם חדש עתיד להצטרף, לפי הדיווחים: ווסלי סנידר. הקשר בן ה-33 ששיחק בגלטסראיי בארבע וחצי העונות האחרונות והיה מועמד לשוב הביתה לאייקס - אישר לחבריו שהוא מצטרף לניס הצרפתית שסיימה שלישית בעונה שעברה. סניידר צפוי לחתום בקבוצה עוד היום וצפו להתפתחויות.

בשנתיים האחרונות סניידר נחלש מאוד ואיבד מכוחו אבל קודם לכן רשם מספרים נפלאים. קאמבק לאייקס היה מרגש וחבל שזה לא יצא לפועל אבל גם כמס' 10 מתחת לחלוץ, פטור לחלוטין מעבודות הגנה ועם הרעב כתוצאה מיעד חדש - הוא יכול לעשות משהו. הבעיטה וחוכמת המשחק תמיד תישאר. הבנתי שניס פתחה את העונה עם הפסד לסנט-אטיין.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשכח שהוא שיחק בגמר גביע הקונפדרציות לפני חודש וחזר להתאמן עם הקבוצה אחרי חופשה רק לא מזמן והרבה אחרי היתר.

muller אוהב/ת את זה.
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחזור הראשון ננעל אתמול:

- מארסיי עושה את העבודה עם 0-3 על דיז'ון. את המחצית הראשונה בקושי ראיתי אבל כנראה שפאייה לא הרשים כי כבר במחצית הוא יצא בחילוף מפתיע, קלינטון אנז'י נכנס במקומו לאגף שמאל, ז'רמאן זז לימין ותובאן עבר לשחק כשחקן החופשי באמצע או אם תרצו "חלוץ מדומה" וזה עשה את העבודה. אנז'י עם צמד מצוין, ז'רמאן בישל פעמיים ותובאן שתחת רודי גארסיה נראה שחקן מפחיד הבקיע גם הוא ואלמלא כמה החמצות גדולות מאוד מארסיי עוד יכלה לכבוש את הפסגה אבל הסתפקה בשלושה שערים והיא פותחת עונה עם ניצחון לראשונה בארבע השנים האחרונות.

- במפגש המעניין בין ביאלסה של ליל לראניירי של נאנט ניצח הארגנטינאי 0-3 והציג את ליל החדשה - 5 שחקני רכש בהרכב וממוצע גיל של 23.5, השחקנים הותיקים ביותר בהרכב דה-פרוויל ומאלקוויט רק בני 26. נאנט לעומת זאת רק עם שחקן רכש אחד בהרכב ועדיין ללא טטארושאנו סופגת הפסד לא נעים ובשבת מחכה לה מארסיי בבוז'ואר. ג'וניור אלונסו, דה פרוויל בפנדל ואל גאזי הבקיע במחצית השניה. לפני כן במחצית הראשונה פרז'וס נאקולמה סיפק החמצה מזעזעת שיכלה לשנות לגמרי את הסיפור של המשחק.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבנתי שביאלסה שיחק 3:3:3:1. כן, אתם קוראים נכון.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הייתי יותר מופתע אם היית רושם שהקבוצה של ביאלסה שיחקה 4-4-2 או משהו בסגנון. בגדול, עם הבדלים קטנים לפה ולשם, זה פחות או יותר סוג המערך שהוא השתמש לרוב לאורך הקריירה שלו עוד מהימים בתחילת הדרך בניואלס.

אלעד אוהב/ת את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Franco,

אם כבר עסקינן באיש - מה אתה חושב עליו? אובר מתפלסף או גאון כדורגל?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין פה בהכרח סתירה בין ההגדרות האלו .:) בארגנטינה נהוג שאתה מעריץ או אנטי שלו, אני יותר מהראשון אבל לא ברמת עיוורון. אני מאוד מעריך אותו כמאמן ומוצא אותו מרתק גם כאדם, ההשפעה שלו על הכדורגל הארגנטינאי הייתה ונשארה עצומה וחיובית אבל לפעמים הוא גם עקשן בלתי נסבל והיום הוא גם כבר לא המהפכן כדורגל שהוא היה פעם. לקבוצה שאין לה שאיפות מטורפות וכן יש לה סבלנות לאדם קשה וחולה שליטה שמסתכל תמיד לטווח הארוך (מדי, כי זו דרך חיים מבחינתו), הוא נשמע לי מתאים. אבל גם לקבוצות מפרופיל שונה הוא יכול להתאים, עם סיכויי הצלחה נמוכים יותר אבל עדיין טובים לדעתי.

אלעד אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יאללה לארסנל, קראחו. ניתן לו 20 שנה על עיוור.

Franco אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

נייג'ל מה זאת המנגינה הזאת שמנגנים במשחקים של פסז'? מזכיר מאד את Sussudio של פיל קולינס

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא טועה.
    מארסיי אגב עולה עם Jump של ואן היילן.

11. alexshw Member

לי נדמה שתמיד נראה שבסוף העסק מתפרק לביילסה. הוא בשלב מסוים מאבד שליטה בצורה מאוד בולטת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@אלעד אני מתעקש שזה ממש לא נראה כמו מערך חריג מה שמתואר בקישור שהבאת, סאמפאולי שמזוהה "כתלמיד" (מושפע) של ביילסה דווקא כן עושה דברים באמת הזויים בניגוד "לרבו", אבל עושה רושם שיש אתרים שגם לא היו מוכנים לחזרתו של אל לוקו לצרפת :)

http://www.image-share.com/upload/3593/120m.Xxx

אלעד אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

לא רק סניידר. ניס קרובה להביא את סיינט מקסימין ממונאקו וגם בן ארפה עשוי לחזור.

14. gilad16 Member

ראיתי לפני כמה ימים שניס לחצה על אל-עין לגבי עבדולרחמן,
    לא הצליח להם ובסוף יצטרכו להסתפק בסניידר.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

סן-מקסימאן הצטרף כבר אתמול לניס, הסיבה היא שמונאקו העדיפה שחקן מוכח במקומו בצד ימין והחתימה את ראשיד גזאל שהיה שחקן חופשי לאחר שסיים חוזה בליון, גם ג'יאנלי אימבולה שזכור ממארסיי סגור במונאקו שמעבה את הסגל.

סן-מקסימאן עובר בהעברה קבועה(10 מ', ההעברה היקרה בתולדות המועדון) לאחר שנתיים בהן הושאל ולא קיבל הזדמנות אמיתית במונאקו לאחר שנרכש לפני שנתיים מסנט אטיין. הסיבה שניס מתחזקת היא גל העזיבות הצפוי, דאלברט יעזוב לאינטר(מדברים על 20-25 מיליון יורו), אייסריק גם קרוב לאיטליה וכנראה יצטרף לפיורנטינה רשמית בימים הקרובים. דווקא סרי עושה רושם של נשאר לפחות בינתיים אבל אי אפשר לדעת אם ברצלונה או כל קבוצה אחרת לא תיקח אותו עם הצעה גדולה בקרוב. אבל אני מעריך שלצמד המשחקים מול נאפולי הוא ישאר.

בניס רצו את ז'ורדן אמאבי שגדל במועדון ועזב לפני שנתיים לאסטון וילה כמחליף לדאלברט אבל ע"פ הפירסומים האחרונים סוביסארטה שכנע את המגן להצטרף למארסיי ולהתחרות עם פטריס אברה על מקום בהרכב. בן-ערפה נראה לי כמו רכש לא הגיוני, אני לא רואה את ניס משלמת עוד משכורת גבוהה(באלוטלי, סניידר, פאברה מרוויחים המון במונחים של ניס) ומה גם שאני לא רואה את בן-ערפה, סניידר, באלוטלי משחקים יחד באותו הרכב, יכול להיות מאוד מלהיב ואני גם בעד אבל קשה לי לראות את העסקה יוצאת לפועל.

בניס מייעדים לסניידר את העמדה שמאחורי החלוץ, ההרכב המשוער של הקבוצה הוא כזה:

קארדינאל
    סוקה/ז'אלה, דאנטה, לה מרשאן, X(מול נאפולי מאלונג סאר עשוי לפתוח כמגן)
    קוזיילו, סרי
    סן-מקסימאן, סניידר, ליס מלו/סרארפי
    באלוטלי/פלאה