הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. orelh94 Member

אני מבין שנכווית אחרי שגנבו לכם את ניימאר.

אף אחד לא אמר להתעסק איתם איפה שיש להם יתרון, אלא איפה שאפשר לנצח אותם, וזה בדיוק במגרש הזה.

"אירוניה". המועדון הכי מעוטר בהיסטוריה באופן טבעי יהיה עשיר ואטרקטיבי מאוד. זה ששתי מדינות התערבו כדי להשאיר שחקן כדורגל בכלוב הזהב הזה אמור להדאיג אותך לא פחות מאשר אותי. ראית מה הם עשו לכם עם ניימאר, אין לחבר'ה האלה גבולות ומי שיפסידו אלו אוהדי הכדורגל.

2. Civil Anti Madridista

אולי עוד כמה שנים סיטי ופסז' יהיו כאן להתבכיין במקומך על ניוקאסל או הshark החדש בשולחן.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה לדאוג. לא להחתים את אמבפה זה הפסד מקצועי עצום עבור ריאל, אבל אפשר לחפות עליו עם קניות אחרות שיביאו אותנו למצב לא רחוק בכלל ממה שהיינו יכולים להגיע (נקונקו/סלאח ושות').
    מבחינת פסז' זו התאבדות מקצועית כמעט בודאות. הצעצוע הנחשק נשאר אצלם, אבל התנאים שנתנו לו מקבעים שם חדר הלבשה לא מתפקד, מאבקי אגו בין 3 הסופרסטארים וניתוק שלהם משאר הקבוצה. שיהיה להם בהצלחה בלקחת תארים חשובים, לא נראה שזה מעניין את הקטרים בכלל אבל שיהיה.

4. Raulito Madridista

בריאל מדריד אף אחד לא גדול יותר מהמועדון. אולי בברצלונה זה ככה. כריסטיאנו רונאלדו רצה ללכת - והלך. סרחיו ראמוס עשה משחקים - משכו את ההצעה כלפיו והוא עזב אחרי 16 שנה. כבר התחלתי להרגיש לא בנוח בסוף הסיטואציה. מעולם באמת לא היה שחקן שהחזיק שני מועדוני על כאלה בביצים, מצד שני פ.ס.ז' לא באמת מועדון כדורגל וכן יש כאן תקדים מסוכן, אפילו חאבייר טבאס התחיל להתחנף אלינו. אני לא באמת הרי אנהל דיון כאן עם בן אדם שאין מה להתדיין איתו. רק נזכיר איזה דף בפייסבוק 'חגג' את הארכת החוזה של קיליאן לא פחות מאשר בפ.ס.ז' עצמם. היום הכי שמח שלהם השנה זה הברנבאו ואולי כשנפסיד בגמר ליגת האלופות. אמאל'ה, ממש מפחדים מאל חלאיפי! */aaarofl

5. alexshw Member

ריאל אולי עוד תצא נשכרת מכך. מקום לעשות מנצ'סטר יונייטד עם לשים את כל הביצים על "מושיע", הם יחדשו את הקבוצה בצורה נבונה עם שחקנים שבאמת רוצים לעבוד עבור ריאל.

עצם זה שהוא לא חתם כבר בינואר, או גג במרץ בריאל, היה די מחשיד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/22
    DRORIKO ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

גם בספרד נגעו בנקודה הזו ואמרו שזה פאשלה של פלורנטינו, שהגג כנראה היה שקיבלנו את ה-'SI' של אמבפה וזהו-זה, כביכול 'מילה של גבר'. אולי פלורנטינו אכן היה שאנן אבל זה שייך להיסטוריה. אני פשוט חושב שבמועדון, מעבר לרודיגר למשל או טשומאני - לא חושבים, וזה משהו שקורה מאז 2018 בערך - ש"הדשא של השכן ירוק יותר" ושיש שחקנים שישפרו אותנו במידה ניכרת. ובלי ציניות, יש אמונה עיוורת בסגל הזה, גם בקרוס המזדקן, גם באלתור במרכז ההגנה, גם בהתקפה, הרי רודריגו על הכל מאפריל ואסנסיו כאילו סקורר עם ה-12 שלו. רוצה לומר שאנחנו כן צריכים חיזוק גם להתקפה לצד ימין. אם נסגור את הקיץ בלי שחקן התקפה טוב אני אהיה מאוכזב והולאנד הרי כבר אבוד, ואין כל כך לאן להסתכל.

7. Civil Anti Madridista

מארקה והצגת שחקנים שדפקו להם ברז - recording a series. מה זה היה שם, התאבדות מקצועית? לשים בטחונות על הפרופיל הכי גבוהה בענף לעשור הקרוב במועדון עם משאבים אינסופיים? גם כן הקטארים האלה, ישר רואים עליהם שאין להם מושג.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אחד שלא אוהב את אמבפה ולא את פ.ס.ז' וגם חשב ורצה שהצב יעזוב את הליגה הצרפתית(וריאל היה היעד המועדף) בקיץ הקרוב אני בהחלט מבין את הגיחוכים והשמחה לאיד כלפי ריאל מדריד ופרס. שמר פלורנטינו פרס הניע את פרויקט הסופר ליג הוא לא חשב על המועדונים הקטנים והעניים יותר בספרד, כשהביא שנה אחרי שנה בסכומים מפלצתיים נכון לאותם שנים את פיגו, זידאן, רונאלדו, בקהאם, רונאלדו, קאקא ואחרים ממועדונים גדולים אחרים ביבשת אף אחד לא אמר על ריאל שהיא הורסת את הכדורגל ומרוקנת מועדונים גדולים מכוכביהם בעזרת כסף גדול. אז קם דג גדול יותר ועכשיו יש מקומות שמציגים את פרס וריאל כמסכנים לעומת הקטארים הרשעים עם הכסף הגדול, מצחיק.

יש כאן בעיקר מוסר כפול, בסוף מדובר פה בילד צרפתי מפרבר בצפון פריז שמשחק עבור פריז סן-ז'רמן ומועדון ממדריד החליט שבגלל שהוא טוב בכדורגל הוא צריך לשחק אצלו, מה זה צריך? חייב, זה נועד להיות, למה? ככה. הרי תמיד יוצאים נגד חוק בוסמן שהוא מונע מהכוכבים ההולנדים, צרפתים, גרמנים, פורטוגזים ובלגים להישאר בליגות המקומיות, אז הנה קם מועדון מקומי בצרפת שבעזרת כסף גדול מצליח להשאיר את הכוכב הגדול שלו אצלו כדי להגשים יעד ספורטיבי(זכיה בליגת האלופות) שלא יתגשם כנראה אף פעם ללא הכסף הגדול של הקטארים, אם יעבור לריאל מדריד זה כדי לעזור לקבוצה שזכתה 4 פעמים ב-8 שנים(אולי 5 מ-9 בקרוב) בליגת האלופות לזכות בעוד אחד, כלומר לחזק את החזקים הישנים.

דעתי האישית על אמבפה וההתנהלות שלו בסאגה הזאת היא שקיבלנו עוד הוכחה שהשהות הארוכה שלו לצד ניימאר וההצלחה המטאורית שלו בגיל צעיר יצרה טיפוס די מגעיל. אפס קלאס בהתנהלות מול פ.ס.ז' וריאל, אם בינואר-דצמבר או לאחר ההדחה מליגת האלופות היה יוצא אל התקשורת ואומר "אני נשאר פה עד שאזכה בליגת האלופות" ומאריך חוזה לא חושב שהיו באים אליו בטענות והגשר לריאל לא היה נשרף. מתח את החבל בשני הצדדים, לקטארים יש אינטרס פוליטי בגלל המונדיאל והרצון לסמן וי על ליגת האלופות אז הם בלעו את הצפרדע ופתחו עוד יותר את הארנק ויצרו לו מעמד כמעט תקדימי בכדורגל של כוכב שהוא גם קובע הכל ברמה המקצועית-ניהולית, קצת מזכיר NBA ולא מהבחינה הטובה. בריאל נראה שהוא כמעט שרוף וגם אם יגיע בעתיד יהיה לזה טעם מר. חבל מאוד כי אין ספק שזה המועדון המועדף מבחינתו מחוץ לצרפת.

ומקצועית-היסטורית, לאמבפה בעונה הקרובה יש אפשרות לרשום כמה שיאים:
    זכיה שניה במונדיאל עם צרפת, גביע אלופות ראשון לפריז, הפיכה למלך השערים של פ.ס.ז' בכל הזמנים, אם זה קורה הוא שם מאחור את פלאטיני, זידאן, קאנטונה, הנרי, פאפן ומי לא ונרשם כצרפתי הגדול בהיסטוריה עוד לפני ששיחק משחק אחד מחוץ לליגה הצרפתית, גם שתי אליפויות עולם וגם הסטאר הצרפתי הראשון שמביא את ליגת האלופות לצרפת, לא יודע אם זה עבר לו בראש בזמן ההחלטה אבל אולי מדובר בסיכוי ששווה לקחת כי לצאת לפרמיירליג או לריאל/ברצלונה בגיל 25 ולהמשיך לכתוב את הסיפור שלו בליגות בכירות יותר הוא יכול ואף אחד לא יזכור שהוא התעקש להישאר עוד עונה-שתיים בפריז.

9. alexshw Member

הבעיה שעד גיל 25 הוא ירקיב עוד יותר ועלול לאבד מוטיבציה. לא יודע אם אכפת למישהו מי מלך השערים של פ.ס.ז'.
    זה מועדון פלסטיק שלא מעניין כמעט אף אחד מחוץ לפריז. כדורגל נבחרות היום הוא כדורגל סוג ב'.
    אני לא מאמין בכך שאפשר לשחק ברמת AMATEUR בכוונה ולהשתפר מזה. להפיק תועלת מקצועית.

10. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם רוב מה שכתבת, אבל:
    ריאל לא כפתה עליו שום החלטה. רצו להביא אותו לקבוצה כמו שכל קבוצה אחרת שהייתה לה האפשרות להביא שחקן כמוהו הייתה עושה. בטח כשהוא עצמו לאורך כל הדרך פמפם מסרים שהוא מת להגיע לריאל ושזה חלום ילדות שלו, ובאותה עת דחה כל הצעה של פסז' ממש עד השנייה האחרונה.

לא אהבתי את זה ששחקני עבר שלנו וכו' דיברו עליו ובהחלט הופעל עליו לחץ אבל זה תמיד היה ברור שהבחירה היא שלו ולאורך כל התקופה הזו היה ברור שנמאס לו מפסז' ושהוא רוצה להמשיך הלאה. יש לי בעיה עם הקטע של הניהול הספורטיבי (וכמובן עם זה שנשיא צרפת מנסה לשכנע אותו, מה אתה קשור בחייאת) אבל אם זה היה רק עוד כסף, לא הייתה לי שום בעיה עם זה שפסז' הצליחו לשכנע אותו אחרת.
    אחרי מה שקרה בשנה האחרונה אני באמת בספק שעוד 3 שנים יהיה לו קל יותר לצאת מפסז'. תמיד יהיו לו "עוד שיאים לשבור" ותמיד יכולים להציע לו עוד כסף ועוד כוח פוליטי בקבוצה אם זה מה שמשכנע אותו.

לא יודע לגבי פלאטיני ופאפן ובצרפת עצמה הוא יכול להיות גדול כמה שירצה (וזה בהחלט מכובד), אבל אם הוא ימשיך להעביר את הקריירה שלו במקום עם עניין ציבורי זעום ברמה העולמית, לא יודע אם יסתכלו עליו כפי שמסתכלים על זידאן, הנרי וקאנטונה. יש חשיבות למקום שבו אתה משחק, עם כל הכבוד להישג שבלעבור את קבאני במלכות השערים של פסז'.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Iker Casillas

ריאל לא כפתה עליו אבל השיח הציבורי במרחב הספורטיבי היה כזה שאמבפה חייב לשחק בריאל מדריד כי ככה התרגלנו שהכוכב הגדול ביותר עובר מתישהו מהמועדון התחרותי בו הוא משחק אם זה יובה/ברסה/יונייטד/מילאן/אינטר/פריז וחותם שם. והסירוב שלו בנקודת הזמן בה זה נראה הכי הגיוני הוביל לשוק גדול ושיחת השבוע. איך כתבו במדרידיסטה ביום ההחלטה של אמבפה כשהיה נראה שהוא הולך להודיע על חתימה בריאל? "אף אחד במועדון לא חושב שאחרי כל מה שקיליאן נאלץ לעבור במשך שנים כדי להגשים את חלומו, הוא יישבר דווקא ברגע האחרון וכשיש הסכם בינו לבין ריאל", זאת הייתה הטרמינולוגיה לאורך כל השנים האחרונות.

אני חושב שאנשים מגזימים עכשיו וחושבים שהוא יישאר שם לאורך כל הקריירה, הוא רק בן 23, אם ירצה לעזוב באמת הוא יעזוב גם בשנה הבאה וגם אם יסיים את החוזה הנוכחי ויעבור בגיל 26 לתת שלישיות ללבאנטה ולקאדיס במקום למץ ולברסט העולם ימשיך כמנהגו והמורשת שלו לא תיפגע.
    נגיד שריאל מדריד היא היעד האולטימטיבי שיכתיר את אמבפה בזיכרון הקולקטיבי כאחד הגדולים בהיסטוריה אז נבדוק מתי הגלאקטיקוס הקודמים הגיעו לשם: פיגו(27), זידאן(29) רונאלדו(26) בקהאם(28) אואן(24) כריסטיאנו רונאלדו(24) מודריץ'(27) בייל(24) חאמס(24) הזאר (28)
    אמבפה עדיין צעיר מכולם, אם יגיע בשנה הבאה זה יהיה בגיל בו CR7 הגיע וגם לו הייתה נחוצה עונת התאקלמות עד שהפך את ריאל ל"קבוצה שלו".
    בינתיים יש לו בארון גביע עולם, גמר צ'מפיונס, כמה אליפויות כולל אחת מול פריז והוא משחק באחת מ5-6 הקבוצות הטובות באירופה ובליגה לא כזאת חלשה ועלובה כמו שמתארים פה. ולגבי הפסקה האחרונה, הגאווה והזקפה הלאומית עבור הצרפתים שווה המון, הצלחה עם הנבחרת זה מעל הכל, גביע אלופות למועדון צרפתי מיד אחר כך.

12. alexshw Member

אין אף כישרון על שהתחיל קריירה בליגה צרפתית ונשאר בה לשחק עד גיל 25. יש לייט בלומרים סטייל ז'ירו אולי. כאלה שלא היו מסומנים מגיל צעיר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

13. Raulito Madridista

@Nigel de Jong,

אתה מפספס חלק בניתוח שלך. קיליאן אמבפה אוהד ריאל מדריד מאז שהוא ילד ויש הוכחות לכך. והוא בעצמו דיבר על זה כל הזמן. אף אחד לא אמר לו להגיע לשחק בחינם למשל. ריאל מדריד 'התכופפה' והציעה לו המון-המון כסף גם אם לא ארגזים כמו הצרפתים. וזה העניין. זה שלא שקיליאן משחק במנצ'סטר יונייטד כמו כריסטיאנו רונאלדו ב-2009 לדוגמא. הוא משחק בליגה לא טובה, אין מה לעשות. הוא לקח שם אליפויות בקצב, זכה בתואר מלך השערים. בריאל הוא היה יכול להיות הכוכב הראשי באמת. בפ.ס.ז' זה כן ולא. הוא משחק 5-6 משחקים גדולים בשנה וזהו. ריאל נזהרה לא פעם, בין אם זה אנצ'לוטי, זידאן שהיה המאמן אשתקד, שחקנים בחדר ההלבשה, למעט בנזמה אולי. ריאל התנהלה בסדר גמור, מותר לדבר איתו הכל מחודש ינואר. אפשר לחשוב שריאל מדריד היא קבוצת הפאר היחידה עם 'צבא של עיתונאים'.

אי אפשר לדעת מה יקרה בטווח של שלוש שנים. אני חושב שאף אחד לא "ציפה" שיבוא ארלינג הולאנד ויהיה שילוב של כריסטיאנו ושל רונאלדו השמן, כך זה נראה לעתים. אפילו לא מבחינת פציעות חלילה ואני לא מאחל לו רע. אבל אולי יהיו כוכבים אחרים. אולי פרס כבר יתעייף ובמועדון גם לא ירצו להחתים אותו. אגב, ריאל הייתה זו שהייתה חזק במירוץ. מנצ'סטר סיטי לא השתתפה, ליברפול גיששה, לברצלונה אין את האמצעים.

אגב חלק מהשמחה לאיד קצת מטומטמת, אני בחיים לא זוכר את עצמי שמח מכך שברצלונה לא הצליחה להחתים שחקן שרצתה, נניח להחזיר את ניימאר שהיא חיזרה אחריו כבר שנתיים ומעלה.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבין מה אתה מנסה להגיד אבל במקרה של אמבפה אני באמת חושב שזה לא נבע מהקביעה המטומטמת ש"הטובים ביותר חייבים לשחק בריאל", כמו שזה נבע מהרצון שלו להגיע אלינו והפלירטוטים המתמשכים מצידו. הבנאדם אשכרה הוציא קומיקס על כמה שהוא חולם להגיע אלינו והתראיין לא פעם על זה שבקיץ הקודם הוא רצה לעזוב.
    אנחנו לא נביאים והכל יכול לקרות, אבל אתה באמת חושב שפסז' תאפשר לו בכזו קלות לעזוב בפעם הבאה שירצה? אחרי מה שקרה בקיץ הקודם לא רואה שום סיכוי שזה יקרה. אפשר לקוות שפעם הבאה לא יצליחו לשכנע אותו להאריך חוזה אבל אני לא בונה על זה בכלל. מה יהיה אם גם עוד שלוש שנים פסז' לא תזכה בצ'מפיונס ואמבפה עדיין לא יזכה בכדור הזהב?

אין ספק שהוא ימשיך להיות שחקן גדול והרבה מנסים להוריד ממנו כי הם פגועים מההחלטה וההתנהלות שלו. אבל הציפייה הייתה שהוא יהיה הדבר הכי קרוב שנראה לרונאלדו ומסי ומבחינת התהילה לדעתי הוא כבר לא יתקרב אליהם (אם הולאנד יישאר בסיטי כל הקריירה אז אני בספק גם לגביו) כל עוד הוא בפסז'. בעיקר כי גם רונאלדו וגם מסי משחקים מגיל 18 במועדונים גדולים עם עניין ציבורי עצום, הייתה לו פה הזדמנות לצמצם מהם כמה שאפשר ולדעתי הוא פספס. יותר גדול מהזאר ובייל הוא בטוח יהיה.

אני לא מזלזל ברמה המקצועית של הליגה הצרפתית אלא בעניין הציבורי סביבה מחוץ לצרפת. זה בסדר גמור אם לאמבפה הצרפתי פתאום חשוב להמשיך שם, זה פשוט כן בא על חשבון תהילה בינלאומית גדולה יותר.

15. Raulito Madridista

@Nigel de Jong, העונה הזו הייתה יוצאת דופן מבחינת העליבות של הקלאסיקו וגם זה הקלאסיקו הראשון. בליגה הצרפתית אין לך שום משחק שקרוב לזה אפילו, גם לא הדרבי של ריאל מדריד ואפילו לא הפיחואן בסביליה. אתה מומחה לליגה הצרפתית, אחלה, הליגה הספרדית גם בשנות השפל שלה עדיין טובה יותר. פריז לוקחת אליפות במרץ, ברוורס, הוא בקושי חוגג את הגולים שם. ולא צריך לספר לך מי זו ריאל מדריד. ריאל כבר 'לא נוהגת' להחתים את הגלאקטיקוס בגיל כה מבוגר. איך אתה חושב שיהיה אפשרי בכלל להוציא אותו משם בעוד שנה או שנתיים גם אם הוא יתחנן לעבור? הרי כשנותרה לו שנה אחת לחוזה בקיץ שעבר ריאל הציעה 200 מיליון יורו שזה כמעט שיא כל הזמנים. התזה שהצגת כאן קצת מנותקת.