המאמן הטוב בעולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Feyenoord, ‏13/6/03.

1. Feyenoord Member

מי המאמן הטוב בעולם לדעתכם? אני מתאר לעצמי מה כולם יגידו אבל עדיין זה יכול ליהיות מעניין...

2. Feyenoord Member

בכל מקרה לדעתי זה סר בובי רובסון

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוטמר היצפלד. גאון.

4. Kgt1 Member

ציפית בטח שכולם יענו פרגוסון? :)
    אני חושב שהמועמד שלי הוא הוס הידינק...

5. Feyenoord Member

כן ציפיתי שכולם יגידו פרגוסון, אפילו דג מת יכול לקחת כל כך הרבה תארים, תראה איזה שחקנים יש למנצ'סטר

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטור קופר..כך אותו לראשל"צ ותראה אותם מקום שני,גמר גביע המדינה וגמר גביע הטוטו..
    הלוזר הניצחי..אבל הוא הפסיד בדרך כלל רק עם האנדרדוג
    אמנם אינטר היא כבר לא אנדרדוג..אבל גם שם היו לא סיבות..בקיצור..מאמן גדול,

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

המאמן הכי טוב בעולם לטעמי זה מרסלו ליפי...מאמן ענק..רק תסתכלו מה הוא עושה ביובנטוס..שנתיים כבר אלופים באיטליה והשנה הגיע לגמר ליגת האלופות.
    ליפי נחשב לטקטיקן גדול ובכלל מאמן גדול מאוד.

8. Fernando Cavenaghi Member

קלאוס טופמולר, עם סגל פחות טוב מכל מי שהיה מולו הוא הצליח עם טקטיקה גאונית להגיע עם לברקוזן לגמר וכמעט לנצח שם.
    שינויים בזמן המשחק שפשוט נתנו ללברקוזן יתרון עצום על כל קבוצה שהייתה מולה.

9. ofer16 Member

איזה פרגוסון...

המאמן הטוב בעולם חייב לבוא מאיטליה, מולדת הטקטיקה. רק שם יכולת של מאמן יכולה לבוא לידי ביטוי. הבחירה באיטליה עצמה מאוד קשה...
    יש את קופר, שהוא מאמן ענק, גאון, אבל לוזר. יש גם את ליפי, לדעתי המאמן הכי חכם בעולם, אבל יש לו סגל מצויין, אז יכול להיות שהוא לא הסיבה להצלחה שלי יובה. מנצ'יני, שהצליח להוציא את המיטב משחקניה של לאציו, וגם קוסמי ודל-נרי שהצליחו להפתיע מאוד מוכשרים.
    אי אפשר לבחור אחד מביניהם.

10. Fernando Cavenaghi Member

עופר (אני לא מאמין שאני פותח את הקרב הזה שוב), טקטיקה יכולה להיות גם בהתקפה...

11. ofer16 Member

והיא קיימת בהתקפה, גם באיטליה. לדוגמה, קופר בונה את ההתקפה שלו על כדורים מהירים לחלוצים, מעבר מהיר מההגנה להתקפה.

אבל בואו באמת לא נפתח את הדיון הזה שוב...

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

די די עופר מה נכנס בך אתה עם איטליה איטליה? דווקא ממך לא ציפיתי שיכנס החיידק המטופש הזה. אתה מדבר שטויות בקילו. המאמן הטוב בעולם חייב לבוא מאיטליה? כמה בלוף.....

13. ofer16 Member

לירן, אתה מכיר אותי. אני לא אחד שאומר שטויות בגלל שהוא מחוייב לכך בשל אהדתו לקבוצה או ליגה כלשהו (אני אומר שטויות בלי קשר... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ). גם קיבלתי את תואר "הכותב האובייקטיבי" בטקס ניסים של השנה (שמעו, צריך קצת להשוויץ...). אני אומר שהמאמן הטוב בעולם בהכרח איטלקי, מכיוון שזאת הארץ עם הכדורגל הכי טקטי בעולם, ולא יעזרו כל האוטמר היצפלדים בעולם...

רק תסתכל על איזה שמות, ואיזה גאונות יש למאמנים שם.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יעזרו כל ההיצפלדים בעולם...? אין הרבה כמוהו, רק אחד.

הוא הרבה יותר חכם מקופר מאנצ'לוטי, מונגר, מפרגוסון ומכל השאר....

לא ציינתי את ליפי וקאפלו כי אני גן מחזיק מהם כפרופסרים לכדורגל ומה שאני אומר שאתה לא חייב לציין שמחוץ לאיטליה אין מאמנים חכמים כי זה ממש לא נכון. לא סתם איטליה נעלמה מהמפה 4 שנים כי הכדורגל שלה היה כבר פאסה. האיטלקיות חזרו ובגדול וברור שטוב שכך זה כיף לראות את מילאן ויובה חוזרות למרכז הבמה האירופאית.
    ואתה יודע... כדורגל משוחק בכל מיני מקומות ובכל מיני מקומות ולהגיד שהמאמן החכם בא רק מאיטליה, או רק מספרד או רק מאנגליה זאת שטות וזה בכלל לא נכון. גם אם אתה אוהב רק את הכדורגל האיטלקי אתה חייב להבין שמאמנים מביאים הצלחות ובא נגיד שאיטליה לא ממש הצליחה בשנים האחרונות. וכמו שאמרתי זה לא פוסל מזה שליפי, קאפלו ובראשם היצפלד הם המאמנים החכמים בעולם. צריך לפתוח עיניים ולא להסתכל רק לכיוון אחד.

15. ofer16 Member

לא אמרתי שרק באיטליה יש מאמנים חכמים, ואני מתנצל אם זה השתמע מדבריי.
    אני חושב, שבאיטליה המאמנים ברמה אחת מעל שאר הליגות, חוץ מכמה יוצאים מן הכלל (פרגוסון, היצפלד וכו'). כמו במקרה של האוהדים, איטליה מובילה בנושא הזה, אבל גם במקומות אחרים יש תצוגות אוהדים יפות (במקרה שלנו - מאמנים חכמים).