"המגיפה" הבלגית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/12/07.

1. GIO Member

בעד.
    אני תמיד בעד יציאה של שחקנים לחול.
    בחוץ לארץ ובבלגיה כפרט הם צוברים נסיון,מתחברים יותר למשחק האירופאי ושמה בניגוד לליגה שלנו יש יותר אגריסביות,מהירות ומתנתקים מהמנטליות של הישראלי העצלן.
    הם עוד צעירים יש להם עוד הרבה לעבור ונקווה שהם רק יעלו ויצליחו..

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/07
  2. BeitaReaLiverpool Member

למרות מה שאולי הובן מדברים קודמים שאמרתי בפורום, אני מאוד בעד.
    זה ייכול רק לעזור, גם לשחקנים עצמם שיוצאים, ובעיקר לנבחרות.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני הצבעתי בעד, משום ששחקן אשר עובר לשחק בליגה הזו מרוויח פעמיים. גם מדובר בשדרוג מקצועי, אימונים מקצועיים יותר, ליגה ברמה גבוהה יותר, והזדמנות גדולה באמת לשפר את היכולת. ונוסף לאלו כמובן שסיכוי גדול יותר לכך שסקאוטים מחו"ל יצפו וייתרשמו, ואולי אף ימליצו למועדון בסדר גודל גדול יותר להחתים את השחקן. בנוסף לכל אלו, ישנו שיפור גדול גם מבחינה כלכלית.
    אגב, יש כאן שלושה אשר הצביעו נגד, אשמח אם תנמקו את הבחירות שלכם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/12/07
  4. Gustavo Boccoli Member

אני חושב שזה מצויין לכדורגל הישראלי. זה ברור לכולם שהרמה שם והרצינות שם גבוהה יותר ויותר פשוט להצליח דרך שם, אבל זה גם פותח דלתות נוספות לשחקנים הצעירים פה. אהוד קדוסי למשל, בפ''ת, יהיה עכשיו בורג הרבה יותר מרכזי, אם לא המרכזי ביותר, בהתקפה של מכבי פ''ת. בבית''ר, אחד מהצעירים המיובשים (בן שושן, תמוז או עזריאל) אמור לקבל עכשיו כמות דקות גבוהה הרבה יותר.
    דהירת השחקנים לאירופה היא טובה, הרבה ליגיונרים זה מצויין, ועכשיו אפשר לראות עוד כמה תגליות חדשות בביצה אצלנו.

5. Raulito Madridista

השחקנים לומדים סוף-סוף שליגת העל זה חרטה, כאשר הם עוברים לאירופה. אליניב ברדה תמיד היה שחקן כשרוני, אבל בגנק הוא ממצה את הפוטנציאל האדיר שלו והוא בעונה נהדרת שם.
    האמת שבעיקרון כל מקרה לגופו. תלוי מאוד מה הרמה של הקבוצה, אם היא שואפת לאנשהו בכלל(הקבוצה של טועמה לדוגמא), או האם היא קבוצה חלשה(הקבוצה של וורמוט).
    לכל מטבע שני צדדים וכל אחד לוקח סיכון מסויים וכל אחד יכול להיכשל, אך המקרה של וורמוט הוא דבר שהיה ידוע מראש, אני אמרתי שהוא ייכשל שם ושהוא 'ברח' מהר מידיי. צריך להיות שחקן עליון בליגת העל, שחקן שמכריע משחקים, ולא לצאת לאירופה אחרי דריבל פה ודריבל שם. צריך לבדוק טוב האם המאמן באמת מאמין בך, עם מי אתה מתחרה על מקום בהרכב ולבחון כל אופצייה בכובד ראש.
    ככל שיותר שחקנים יישחקו בחו"ל הנבחרת אמורה להצליח יותר. נכון שליגת העל הופכת דלילה מכוכבים וכאשר טועמה ברדה וורמוט שיחקו היו עוד שחקנים מרכזיים ומעניינים(עכשיו לדוגמא יצחקי, קודם היציאה של בלילה לתורכיה), אבל כל פעם יהיה את השחקן שייפרוץ קדימה ואת 'הדבר הבא' ותמיד יהיה מי שיעשה לנו שמח בליגה.

6. A. Arshavin Member

ההחלטה לעבור לחו"ל, אפילו אם זה לליגה השנייה בשוויץ' כמו אוחיון, מבורכת. אחת הבעיות(מיני רבות)של השחקן הישראלי, היא הכושר הגופני, דבר שחזק מאוד בחו"ל.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע אם זה תלוי בקבוצה אליהם אתה מגיע. כי אם שחקן מפה יחתום בקבוצת תחתית או מרכז טבלה אני עדיין רואה את זה בתור הדבר הנכון לעשות.
    המקצוענות היא עדיין סיפור אחר, אתה עדיין מתמודד יום יום עם שחקנים טובים יותר, משחק נגד שחקנים טובים יותר, עדיין חי בסביבה שיותר תעזור לך לגדול כמקצוען ומה שהכי חשוב- הסקאוטרים עדיין יראו אותך פי כמה וכמה מאשר שאתה בליגה הישראלית הלא מעניינת.

8. kfiros Member

אין ספק שזה לטובת השחקן הישראלי והכדורגל הישראלי.

*בלגיה מבחינת כל שחקן ישראלי, יכולה להיות אחלה קרש קפיצה בדרך לקבוצה גדולה-בינונית באירופה. יש אור זרקורים הרבה יותר "חזק" על הליגה הבלגית מאשר על הישראלית, היא שוכנת לצרפת והולנד וקרובה מאוד לבריטניה ומן הסתם, לסקאוטינג של הקבוצות האירופאיות הבכירות נוח יותר לעקוב אחרי השחקנים בבלגיה מאשר בישראל.
    * אותו "אור זרקורים" אליו נחשפים הכדורגלנים הישראליים בבלגיה, מראה שיש כישרון בישראל והכדורגלן הישראלי שאף פעם לא זכה להיות באופן סדיר מול עיני הסקאוטים של קבוצות הפאר, יתגלה.
    * חוויית הכדורגל האירופאי, גם בבלגיה, רק מחשלת את השחקן. הצורך לתקשר עם שחקנים זרים מכל העולם עוזר בפיתוח יכולות התיאום של השחקן עם חבריו לקבוצה. משחק לצד כשרונות גדולים.. יכול רק לתרום

9. Raulito Madridista

אני חושב שלא באמת בנו על גילי וורמוט בגנט הבלגית. הוא לא 'חווה' פציעה מסויימת ועדיין בקושי שיחק וסביר להניח ששחקנים אחרים כן נפצעו\הורחקו\נחו וכמות הדקות שלו בליגה הבלגית נמוכה מאוד, הוא גם הרבה פעמים מחוץ לסגל.
    בחירת הקבוצה הוא דבר חשוב מאוד. תלוי איזה סגנון המאמן אוהב, האם ישנם שחקנים רבים איתם אתה מתמודד ברוטצייה והאם יש לך סיכוי בכלל לשחק. אתה מתאמן עם שחקנים ברמה אחרת, האימונים רציניים יותר, אתה אולי מבין את המשחק יותר טוב, הכל טוב ויפה. אבל אם בסוף השנה אתה רואה שכמות הדקות שלך היא 5 פה, 8 שם ובדר"כ - נאדה, לא התקדמת.
    הנקודה המרכזית היא דקות המשחק. אף-אחד לא ייראה אותך אם לא תשחק.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועדיין גילי ורמוט יכול לחזור לכל קבוצה בארץ אם ירצה, רק שבינתיים הוא בסביבת עבודה הרבה יותר טובה מכל אחת בארץ. ברור שזה לא אומר שהוא צריך להישאר על הספסל של גנט עוד שלוש שנים, אבל גם עונה אחת כזאת תחשל אותו. אני גם שמח שהוא מצהיר שהחזרה לארץ היא מפלט אחרון, יש מספיק קבוצות אחרות, גם בבלגיה.

11. Sergio Ramos Member

בוודאי, גם בליגה הבלגית בפרט, יש סדר עדיפויות של קבוצות. יש את הטובות יותר, ויש את הפחות טובות. אבל, בסך הכל, על פי דעתי. כל מעבר כזה או אחר לבלגיה(לא כל שחקן, תלוי במצבו בארץ), שהיא עוד תחנה בדרך לתהילה של הרבה שחקנים(פריימרליג, לה ליגה...)עדיף בהרבה מאשר להישאר בליגה המדולדלת והחלשה שלנו . אני מאמין, שגם קבוצות תחתית בליגה הבלגית, רמתם טובה יותר מאשר אצל ישראל. ופרט, הסיכוי להגיע לליגה גדולה יותר משם,(בלגיה)הוא גדול בהרבה מישראל, ולא משנה באיזו קבוצה בבלגיה.

גילי ורמוט הוא דוגמא לאחד שהיה צריך להעביר עוד שנה-שנתיים של התחשלות. נכון שהליגה הבלגית כידוע מלא ביותר סקאוטים ורמתה גבוהה כמעט בכל פרמטר מהליגה שלנו, אבל אי אפשר לקפוץ במכה אחת, עשרה מדרגות. צריך לטפס לאט לאט בכדי להגיע אל התהילה. גילי ורמוט איךלורמ'התלה'יותר מידי והלך מאוד מוקדם ללא שום התחשלות בארץ.
    הספקתי לראות ממנו בליגה שלנו והוא בהחלט שחקן מצוין. אני מקווה שעם כבר, הוא מיהר ללכת בלגיה, שהמזל יקח אותו כמה שיותר גבוהה.

12. kfiros Member

שחקן כזה שחוזר לארץ פשוט מחסל לעצמו את הקריירה האירופאית וראינו את זה בלא מעט מקרים.. שישאר שם, עם קצת סבלנות זה ישתלם בסוף.

13. Sergio Ramos Member

במקרה שיצליח, והלוואי, אז כל הכבוד לו. כי זה לא כל כך קל לעשות קפיצת מדרגה כזאת ולהצליח. בסך הכל, גיל ורמוט לא היה שם חם בליגה הישראלית לא היה איזה בורג בהפועל תל אביב. הראה דברים יפים פה ושם, אבל לא הוכיח יציבות ועקביות ולא הצעיד את הפועל כמו שעושה יצחקי במדי ביתר. אז בשביל שחקן כזה, לעשות קפיצה כזאת ולהגיע לגדר של 'הצלחה', זה קצת קשה.

עם ויצליח? האשראי כולו שלו, וכל הכבוד לו.

14. Spanish Weapon Member

בטח שבעד, כל מעבר של שחקנים לבמה האירופאית (וכן בלגיה היא אחת מהבמות האלו) היא מבורכת
    הן לשחקנים עצמם והן לכדורגל הישראלי.
    הליגה הבלגית טובה מהליגה הישראלית, רמת האימונים שם גבוהה יותר(לפי מה שאני מבין), סכומי
    הכסף המושקעים שם בחיזוק/נוער/מתקנים גבוהה בהרבה מאשר בישראל וכן היא שעה-שעתיים מהולנד/
    אנגליה/צרפת.

אנחנו צריכים לשאוף לכך שכמה שיותר שחקנים יעברו לליגות אירופאיות שכאלה, גם אם זה במחיר ירידה
    ברמה של ליגת העל, הרי מובן שליגת העל היא לא המטרה הסופית של שחקן כדורגל ישראלי שרוצה
    להגשים את עצמו כלכלית ומקצועית.

רק נותר לקוות שאת מקומם של השחקנים העוזבים ימלאו שחקני נוער ישראלים שיגדלו ויקבלו דקות
    על מנת להתקדם כאן כדי שיום אחד גם הם יעופו להם לאירופה.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ברדה לא היה, ואם לא הלוזונים גם עומר גולן הוא לא כזה. אני מאמין שבסה"כ הסיכוי הטוב ביותר של הנבחרת שלנו להתקדם זה אם לא רק הסופרסטארים המקומיים כמו בניון ובן חיים יגיעו לאירופה אלא גם שחקני הרוטציה ואפילו הספסל. גם אם זה ליגה שנייה בשוייץ, בלגיה, ויטסה ארנהיים או סיבאספור.