המחזור החמישי בפרמיירליג: שלג צח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏15/9/16.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לכם את שניידרלין. הייתי בטוח שתחת מוריניו הוא יהיה באנקר שיחזור לפרוח. זה בדיוק מסוג השחקנים שהיו פעם חלק מהסממנים הבולטים בקבוצות של מוריניו, ואין לי מושג בדיוק מה עובר עליו. זה לא שהכדורגל שלו נעשה מיושן, אלא שהכדורגל שלו סוג של נעלם והלך לאיבוד.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

פלאיני ורוני מרבים להפצע :)
    בוא נתפלל.

ManUnd ו-סיונרה אוהבים את זה.
  3. owen11111 Member

אני תוהה:
    האם 5 מחזורים הם כמות משחקים מספקת בשביל לקבוע שקיים שיפור משמעותי ברמה הטקטית של קבוצות הפריימרליג?

אז אכן אצל מנצ'סטר סיטי קיים השיפור הכי ניכר ובולט לעין. אבל זו לא חוכמה, כי מדובר בקבוצה שהייתה חסרת אימון ומשמעת טקטית קרוב ל-3 שנים. שם ההבדל הוא הכי משמעותי.
    אבל גם אצל אברטון עם קומאן, ליברפול עם קלופ, צ'לסי עם קונטה וטוטהנאם של פוצ׳טינו אנחנו רואים שיפור מאד גדול בכל הקשור ל״כמה הקבוצה מאומנת״. דווקא אצל מוריניו זה בינתיים פחות מקבל ביטוי, אבל ההיסטוריה מלמדת שהקבוצות של מוריניו מגיעות לשיאן בעונה השנייה.

התחושה שלי, שבשני המשחקים שקיבלנו השבוע
    (יונייטד-סיטי, צ'לסי-ליברפול), קיבלנו רמת כדורגל גבוהה יותר מאשר היו בכל מפגשי הצמרת בעונה שעברה יחד. אני תוהה אם זו תחושה סובייקטיבית שלי, או שאכן קיימת איזו מגמה?

כי אם אכן מדובר במגמה, השבועות הקרובים הולכים להביא איתם כמה משחקים שמאד שווים צפייה:
    ארסנל - צ'לסי במחזור הבא.
    טוטהנאם-סיטי בזה שאחריו.
    סיטי-אברטון וליברפול-יונייטד בזה שאחריו.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שותף לתחושה. זה הגיוני מאוד, המשוואה פשוטה - קלופ, גוארדיולה, קונטה, מוריניו, קומאן ופוצ'טינו טקטיקנים טובים יותר מקודמיהם (חלקם בהרבה). היה צפוי שזה מה שיקרה וזה כיף גדול... המגמה היא גם טקטית אך התקפית ולא טקטית סטייל בניטז, מוריניו, מויס ונגיד גם מרטין אוניל בעונה הגדולה עם וילה.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  5. Raulito Madridista

ארסנל בחוץ - V
    לסטר בבית - V
    צ'לסי בחוץ - V
    טוטנהאם בחוץ - תיקו, בסדר.
    ההפתעה: הפסד מאכזב לברנלי

ליברפול נראית עד עכשיו הקבוצה הכי מרשימה באנגליה בהתחשב בלוח המשחקים הקשה שהיה לה ואני הייתי סקפטי לגבי מה שיקרה, אבל קלופ כמו בעונה שעברה - מנצח את המשחקים הגדולים. ליברפול לא סתם מנצחת אלא כובשת המון שערים ומשחקת כדורגל יפה מאוד, היא נראית רעבה ועם הרבה רעיונות וגיוון. מצד שני היא ספגה כבר 8 שערים. קראתי את הכתבה של דור הופמן על המספרים של ליברפול, מאז פרישתו של קארגר היא סופגת בין 40-50 בכל עונה, גם בעונה ההיא בה כמעט זכתה באליפות. העובדה שאין לה את העומס מאירופה בהחלט עוזרת ומצד שני ההגנה לא טובה ואני לא יודע עד כמה היא יכולה להשתפר עם הקיים.

הרבה-הרבה חומר למחשבה לצ'לסי אחרי ההופעה הגרועה שלה ביום שישי, קונטה בינתיים לא מחליף הרכבים יותר מידי אבל זו עדיין לא נוסחה. גם צ'לסי מוגבלת בחלק האחורי מבחינת האפשרויות שלה לשנות וכל פעם שהיריבה מגיעה לשליש האחרון של המגרש זו פשוט סכנה גדולה. לא ציפיתי שצ'לסי תפסיד במשחק בית.

מסדרת הנצחונות של ארסנל אני די מתעלם בינתיים, לא באמת רואה שם משהו חדש. בכל עונה יש להם את החודשיים-שלושה הטובים האלה ואז חוזרים לסורם.

לא בדקתי את זה אבל לדעתי סיטי היא הקבוצה שהכי הרבה שחקנים כבשו לטובתה העונה בליגה. אתמול גונדוגאן עם הרבה בפריימרליג. ההתקפה עובדת.

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

באיי עובר מבחן כשירות ופותח בהרכב, מצד שני פוגבה ממשיך בעמדה הלא מתאימה, רוני כמובן ממשיך עם מקומו הבטוח בהרכב כי למה לא? והספסל נראה עלוב וחסר עוקץ למדי.

7. avdz7 Member

איפה שניידרלין? נפצע או שסתם נותר מחוץ לסגל?

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שדי ברור שמבחינת מוריניו הוא הקשר מספר 5 בהיררכיה.

9. פול סקולס Member

שונא ת'הרכב הזה. כמה איטיות.
    בתקווה שראשפורד ומרסיאל יפציצו...

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא אוהב את הסבתו של ראשפורד לאגף. כן, הוא יודע יופי לעבור שחקן ולחתוך לאמצע. ביסודו הוא חלוץ. ועדיין, עדיף שיהיה בהרכב מאשר שלא יהיה בו, גם כבלם מצדי.

11. פול סקולס Member

מזעזע.

12. alexshw Member

אם מוריניו לא מתכוון לשנות אלא להיות שמרן ועקשן עדיף שיודיע כבר עכשיו.

13. golding מנהלים

״שיודיע עכשיו״? מה חשבת שתקבל?

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

חשבתי לראות כדורגל. בינתיים לא ראיתי העונה. בשביל מה מביאים שחקנים חדשים אם אין מושג איך לנצל אותם.

15. golding מנהלים

זאת לא השאלה. חשבת שתקבל מוריניו אחר?

oranfu, Scouser Tommy ו-פול סקולס אוהבים את זה.