המחזור הראשון בפרמיירליג: For Tomorrow

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/8/19.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אני חושב שכולם ראו את הטוב ואת הרע. הטוב ביותר - אולי שלא במפתיע, לנוכח הדיבורים הרבים על זה בקיץ - נובע מהיבטים פיזיים. גם הכושר הגופני המשופר, הלחץ שהפעלנו לפרקים על צ'לסי וכו', וגם העובדה שיש לנו חלק קדמי עם הרבה שחקנים דינמיים ומהירים. מי שייתן לנו ספייס, מי שיילך קדימה עם הרבה שחקנים וישאיר חללים מאחור, ישלם על זה מחיר.

מצד שני, במשחק עומד לא הראינו כלום. קצת מזכיר לי את פתיחת העונה לפני שנתיים, כשדפקנו רביעיות לווסטהאם ולסוואנסי, אבל במקביל היה ברור שבמשחקים קשים יותר אנחנו נסתבך, כפי שאכן קרה בהמשך. אז אמנם מדובר במשחק אחד, אבל בתצורה הנוכחית אין לנו כנראה את הכלים להיות קבוצה יצירתית מי יודע מה. ועם זאת, דברים כמו התיאום בין מרסיאל, ראשפורד, פוגבה ומי שלצדם עדיין יכול להשתפר.

בנוגע לפוגבה, אני מודה - יש לי טונה של סימפטיה לבחור. ועם זאת, אני לא יכול להסתנוור משני הבישולים שלו היום - אחרי שכבר הובלנו 0:2, צ'לסי התפרקה והמשחק היה גמור. עד אז הוא היה רע מאוד. כשעוד הלך קשה והיינו צריכים מישהו שיעזור לנו לעשות את ההבדל במאני טיים, הוא לא היה שם מלבד כדי לאבד עוד כדור. ועם זאת, כולם בחלק ההתקפי/יצירתי לא היו טובים. אז נתייק את זה ונמשיך הלאה לראות מה יקרה במשחקים הבאים.

אהבתי לראות את מגווייר היום, אהבתי לראות את וואן ביסקה היום. גם כאן אני עוד לא מוכן להסתנוור. ההגנה שלנו - מול התקפה צעירה ומוגבלת של צ'לסי - לא היתה עד כדי כך מרשימה. ואם במקום להוביל 0:3 באמצע המחצית השנייה היינו בפיגור 3:0, אי אפשר היה לומר שזה לא משקף את מה שראינו ברחבות. מגווייר היה טוב מאוד, וואן ביסקה היה טוב מאוד בהגנה ולא קיים כמעט בהתקפה, אם כי יצוין לזכותו שלא היה לו עם מי לשחק. היו מקרים, בעיקר במחצית הראשונה, שהוא פשוט היה לבד מול שני שחקנים. גם מרוברטו קרלוס לא הייתי מצפה ליותר מדי.

2. k_700 Member

אני חושב שרק הגמישות של סולשאייר העונה יכולה להוציא משהו.

במשחקים מול קווי הגנה נמוכים יותר הוא יהיהה חייב את השחקן היצירתי בקישור ליד מקטומיני שמסוגל גם להיות אחראי(אולי פריירה?).

ביסאקה לא קיבל עזרה בכלל בהתקפה היום.
    בכל מקרה שהיה שם מבודד הוא סימן לשחקן התקפה להתקרב אליו וזה לא קרה.
    פריירה היה כמו עוד קשר בכלל.

כשהיו לידו קיצוניים בקיץ הוא הראה לא מעט גם מבחינת יכולת לקחת את המגן מולו עפ הכוח והמהירות בדרך לכניסות מסוכנות לרחבה.

מארסיאל כ9 קרוב לראשפורד זה הנשק שלנו העונה.
    זה שילוב שבסגנון הזה יכול להוליד לפחות 40 שערים אם הם לא יפצעו.

הקו הגנה שלנו היה מצוין כל המשחק, כולל מחצית ראשונה.

תסתכלו ממי נבעו ההזדמנויות שלהם.
    פעם ררשונה ראשפורד מאבד את השחקן, בשאר הפעמים פוגבה גמר אותנו וכל זה כשהוא משחק בקישור אחורי.

הקור רוח של מגוויר עוד גרם לנו לטאטא כמה מצבים ממש טובים שלהם.
    זה מה שאנחנו צריכים מהבלם שקנינו, להיות זה שמכניס שקט ובטחון בשאר השחקנים ובעיקר בדה חאה.
    כשדה חאה עם בטחון אין מישהו בעולם שמדגדג אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/19
  3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב ששיטת המשחק הפרקטית ביותר עבור הסגל הנוכחי של יונייטד היא משחק מעבר מהיר, או במילים פחות מכובסות, מתפרצות.

נדמה כאילו הסגל נבנה לשם כך, הגנה פיזית, קו נמוך יחסית, קישור אמצע שהחזקה בכדור זה לא הצד החזק שלו וטיסנים בהתקפה.

העניין הוא שמגנים הם כוח קריטי בסגנון משחק שכזה, בטח בקישור חסר מעוף ויצירתיות.
    האם שואו וואן בייסקה יוכלו לעשות את האפגרייד הזה אני לא יודע, כן צריך לתת לזה זמן להתחבר.

אני כן רואה את יונייטד כמתמודדת החזקה ביותר למקום הרביעי, אבל היציבות תהיה שם המשחק.

4. Clichy COYG

ובהמשך למה שאתה אומר - זה סגנון משחק שקלאסי בשביל פוגבה לפרוח. ההשתחררות משחקנים והיכולת להוציא מתפרצת במסירה היא אחת החוזקות שלו (ובמונדיאל זה בלט), הוא פשוט חייב לשחק למעלה יותר ולא ליד מקטומיני.

לגבי ואן ביסאקה - אתלט אדיר אבל יהיה חייב לשפר את קבלת ההחלטות שלו.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון מהנה מאוד שכמו הניצחון ההוא בפריז מלמד שיש לנו אחלה אפשרויות למשחק מעבר ומתפרצות ושאנחנו גם יודעים ללחוץ כשצריך. השאלה היא מה יקרה מול רוב הליגה שהקבוצה היריבה תשאיר פחות שטחים ותשחק עם יותר שחקנים מאחור ותיתן לנו הרבה פחות לשחק בחופשיות.
    אני גם לא בטוח עד כמה צ׳לסי הנוכחית חזקה, גם מבחינת ההרכב הפותח היום היו חסרים לה כמה שחקנים שבוודאות ישחקו בהרכב בהמשך, וגם מבחינת לאמפרד גם לי יש סימני שאלה לגביו כי היום צ׳לסי לא נראתה כמו קבוצה מאומנת, שיחקה פתוח מידי ושכונתי מידי, זה הביא אותה למצבים והיה יכול להביא את המשחק לתוצאה גבוהה מבחינת כיבוש שערים, אבל עמידה הגנתית נוראית, עמידה טקטית נוראית, וכמובן התפרקות מוחלטת בסוף.

6. alexshw Member

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ורובם הם החוליות החלשות בקבוצות האלה.
    אין מה לחגוג לאנגליה.

8. alexshw Member

יש גם מספיק שחקנים מובילים ולדעתי יותר ויותר ירגישו שהחוליה הכי חלשה של הנבחרת זה המאמן שלה.

9. k_700 Member

עם ההיסטוריה של הגנום האנגלי בפציעות וכאלה אין דבר כזה שחקנים מובילים ומחליפים.
    הכל נזיל.

היום ארנולד כשיר, מחר משה יפתח עין והוא בחוץ 7 חודשים עם אכילס ואז ביסאקה מוקפץ קדימה.
    הוא לא רוצה לראות את המגן המחליף שלו בהתמודדות הראשונה שלו על הבמה הגדולה מקרוב?

חוץ מזה שהסותבבו מספיק שחקנים שהם שחקני הרכב על המגרש הזה ועוד כמה שעוד יכולים לעשות את הסגל השנה ואף אחד לא יהיה מופתע(גרינווד, מאונט).

חוץ מזה, הבלם הבכיר שלו שיחק בהופעת בכורה ונתן לו אחלה אינדיקציה לכמה הוא טוב.

לדעתי סאותגייט עושה אחלה עבודה, מי שמצפה להרבה יותר ממאמן נבחרת, מפתח ציפיות לשווא.

10. alexshw Member

להזמין לנבחרת זה לא מספיק. סאותגייט מורה ספורט שפשוט יוצר אווירה טובה בנבחרת. אפשר בהחלט לצפות ליותר ממאמן.
    חוץ מזה ואן ביסקה בכלל עוד לא זומן אף פעם לנבחרת, ולדעתי רק כי שיחק בקבוצה קטנה שזה שיקול לא ענייני. עכשיו אני משוכנע שהוא יזומן קבוע.
    כבר רשמתי לדעתי כדאי לאנגליה ללכת על קיירוש.

אגב לדעתי העונה יש יותר שוערים אנגלים שפותחים בקבוצות פרמייר ליג. הנדרסון גם צריך להיות בסגל.

11. k_700 Member

שוב,
    אתה בא עם אג'נדות מוכנות מראש ולא מוכן להסתכל גם על הדברים הטובים שהוא עושה.
    הוא יוצר אווירה טובה בחדר הלבשה אבל זה לא שהוא מקרין להם ארצ'י באנקר ומוריד איתם שוטים של פרופר12.
    הוא יוצר את זה הרבה בזכות הגישה שלו, היכולת שלהם להתחבר אליו, הצורה שהוא הולך עם סגל שהוא די מאמין בו כבר הרבה זמן ורואים את השיפור.

הוא גם זה שהכניס יפה את המשחק עם השלושה בלמים כשווקר אחד מהם.
    הוא איזן יפה את היכולת לשחק מהר עם שחקני ההתקפה ועדיין להיות קיימים גם בהגנה, משהו ששנים לא היה קיים באנגליה.
    וכל זה בלי קישור גדול בכלל.

אני הייתי מגדולי המזלזלים באנגליה פה לפני המונדיאל, אכלתי את הכובע בשקט(למרות שהמרחק בין כשלון להצלחה במקרה של אנגליה היה קטן מאוד), מאז נראה שהעסק רק משתפר.
    אנחנו מדברים פה על כדורגל נבחרות, היכולת של מאמן שם באמת להשפיע בכל כך הרבה תחומים מוגבלת ממילא.
    צריך לעשות סדר, לבחור נכון, לשחק נכון עם מה שיש, להתמוד עם אילוצים ופציעות ולקדם את הדור הבא.
    על כמעט הכל אפשר לשים ווי, זה מספיק כדי להעריך את העבודה שלו כמאמן נבחרת טוב(עם דגש על מאמן נבחרת).

וואן ביסאקה לא זומן לנבחרת אבל ברור למה וברור לגמרי שזה המגן הימני השני הכי טוב ברוטציה אחרי טרנט.
    הוא לא היה שם בעיקר בגלל הפריצה של טרנט, בכל סיטואציה אחרת הוא היה כבר עם 10 הופעות.

Mellow29 אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

הוא לא היה שם בגלל טריפייר. יכל להיות לפחות בסגל ויכלו כבר לתת לו צ'אנס במשחקי אימון כאלה ואחרים.

13. k_700 Member

אם יש משהו שאני נורא אוהב בסאותגייט וזה מאוד לא פופלארי אצל מאמני נבחרות זה שהוא משתדל לא לזרוק סתם שחקנים במשחקי אימון כדי לתת להם וי של הופעת נבחרת ולשמח כמה אוהדים ביציע.
    הוא גם במשחקי נבחרות מנסה ומשחק עם מי שהוא מאמין שיכולים לשרת אותם בזמן אמת.

ביסאקה, העדיפו שימשיך לשחק קבוע ולעזור לאנדר 21 במקום לראות את המשחק מהיציע כי טרנט כשיר.
    הזמן שלו יגיע, התקרה שלו גבוה משל טריפייר והוא גם צעיר יותר.
    וטרנט לא הולך לשחק קבוע ב15 שנים הקרובות.

ברור לגמרי למה הוא רוצה לעקוב אחרי ההתפתחות שלו.
    ביסאקה לא משחק יותר בפאלאס, הוא משחק במועדון גדול הרבה יותר, תחת זכוכית מגדלת גדולה יותר ויצא שגם שני המשחקים הראשונים שלנו הם מבחן גדול עבור ההגנה שלנו.
    הצלחה אצלינו תקרב אותו לסגל הנבחרת הרבה יותר מהר.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם הלכתם לכיוון מגוויר וביסאקה אבל אם מישהו יביא רשימה של ה22 הנקודה שלי תהיה ברורה יותר.
    לצורך העניין:
    הנדרסון - אחד הפחות טובים ב11 של ליברפול, קונצנזוס.
    אברהאם ומאונט - מהפחות טובים בצ'לסי.
    ווילוק וכו' בארסנל - משחק מחריד של כל ה22. אם ארסנל תהיה קבוצת טופ היא תמעיט באנגלים ולא להיפך.
    ווינקס - הכי פחות טוב בקישור של טוטנהאם, בטח לא יפתח משחק הבא.
    לינגארד - הכי פחות מוכשר בהתקפה של מנ יונייטד.
    ווקר - יעוף ברגע שקאנסלו ייכנס לעניינים.

אז על מה אנחנו מדברים פה בעצם? סתם כותרת.

15. k_700 Member

הנדרסון אחד הפחות טובים בליברפול ועדיין ישחק מלא העונה.

אברהאם ישחק מלא, איזה עוד אופציות יש? ג'ירו המבוגר.
    לצ'לסי יש הרבה משחקים העונה.

ווינקס ולינגארד ישחקו מלא, שניהם פייבוריטס של המאמנים שלהם.
    ווקר ישחק בלם אצל פפ והוא ישחק מלא.
    מסטונס פפ לא באמת מחזיק, מאוטמנדי קצת יותר.
    פפ עד היום לא נראה שהתאושש מההצלה שלו במגן הקהילה.

יש הרבה אנגלים שמובילים קבוצות בטופ 6.
    אחרים כמו רוב אלה שנתת ברשימה פה ישחקו הרבה מאוד העונה.