המחזור הרביעי בפרמיירליג-ליברפול שוברת את הנאחס!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/9/08.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

נבחרת אנגליה ללא ספק שימחה את כולנו אתמול, אבל חוזרים לשיגרה עם המחזור הרביעי בפרמיירליג הטומן בחובו שני משחקי ענק. ואיזה הבדל בין משחקי הענק הללו. המפגש המוקדם של שבת ייערך באנפילד ויפגיש בין היריבות הגדולות ליברפול ומנצ'סטר יונייטד, המפגש הקלאסי של הכדורגל האנגלי. יריבות הכוללת הסטוריה ארוכה, שנאה עמוקה ואין ספור רגעים זכורים. אמנם ג'רארד וטורס מחד וכריסטיאנו רונאלדו מנגד ייעדרו (אלא אם כן מישהו יחלים מהר מהצפוי), אך עדיין יש מספיק שמות גדולים במשחק, כולל ריירה וברבאטוב בהופעות בכורה בקבוצותיהם החדשות.
    מנגד, המשחק המאוחר של שבת הוא הכל חוץ מקלאסי-מנצ'סטר סיטי במשחק ראשון אחרי הרכישה הגדולה של חבורת המיליארדרים מאבו דאבי ובבכורה של רוביניו-מכל הקבוצות, דווקא נגד צ'לסי, הקבוצה שכמעט החתימה את רוביניו, הקבוצה שהייתה העשירה באנגליה עד יום שני שעבר.

בנוסף, בלקבורן תארח את ארסנל למשחק מסקרן באיווד פארק, מקום בו התותחנים לרוב מתקשים. ווסט האם וניוקאסל יגיעו למחזור הזה ללא מנג'ר (זולה לא יספיק לנהל את משחקם של הפטישים, הבכורה שלו תהייה בשבוע הבא) מול ווסט ברומיץ' והאל בהתאמה. במשחק שינעל את המחזור טוטנהאם תארח את אסטון וילה, בעונה שעברה זה נגמר ב4-4 ואני מניח שהנייטרלים מבינינו ישמחו לראות שחזור של תוצאה זו.

ליברפול-מנצ'סטר יונייטד, שבת, 14:45, אנפילד
    בלקבורן-ארסנל, שבת, 17:00, איווד פארק
    פולהאם-בולטון, שבת, 17:00, קרייבן קוטג'
    ניוקאסל-האל סיטי, שבת, 17:00, סנט ג'יימס'ס פארק
    פורטסמות'-מידלסברו, שבת, 17:00, פראטון פארק
    ווסט ברומיץ'-ווסט האם, שבת, 17:00, הורת'ונס
    וויגאן-סנדרלנד, שבת, 17:00, JJB
    מנצ'סטר סיטי-צ'לסי, שבת, 19:30, סיטי אוף מנצ'סטר

סטוק-אברטון, ראשון, 15:30, בריטניה סטאדיום

טוטנהאם-אסטון וילה, שני, 22:00, וייט הארט ליין

הבהרה חשובה: כל מי שמעוניין לתרום ולכתוב פרוויו לאחד המשחקים, מוזמן לפנות אלי, אל רועי (Stretford Ender) או אל דניאל (Claret%Blue). אין לכתוב פרוויו ללא אישור של אחד המנהלים.

מחזור מהנה!

2. Red Left Winger Member

כמו שאמרתי אתמול לאריאל...מעניין איך רוני ישחק כשלידו יהיה ברבטוב ולא הסקי....

3. Cosmic Weed Member

מחזור מאוד מאוד מעניין..
    נקווה מאוד להצגה שלנו באנפילד..
    ולראות כבר את ברבה לובש אדום ועליו הסיפרה 9, ועוד באיזה משחק!
    והקלאסה של זה יהיה אם גם ברבה יבקיע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. קינג לדלי Member

אוף איזה מחזור מעניין ועוד אחרי ההצגה בקרואטיה שהשאירה אותנו רעבים כמו זאבים.
    ביום שני זה משחק העונה שלנו וזה וואחאד משחק קשה מול העקשנים של אוניל אבל לפני זה אפשר להירגע עם משחקים כל כך מעניינים מהליגה הטובה,היפה,הענוגה והחסודה בעולם.

5. Bill Shankly Member

אם רוני וברבטוב יפתחו בחוד, אז זה אומר שטבז יהיה על ספסל ? או שפרגוסון ימצא דרך לשלב את שלושתם?

כך או כך טבז חייב להיות הראשון שרשום בteam sheet ... כי רק הוא יכול לעזור ליונייטד לצאת עם
    משהו מאנפילד.

נערך לאחרונה ב: ‏12/9/08
  6. Cup of Tea Liverpool, UK

אני אומר דבר כזה.
    אם מנצ'סטר ישחקו ב4-4-2 הרגיל שלהם,
    יש לנו סיכוי גם בלי ג'רארד וטורס.
    אם הם יוסיפו עוד שחקן לאמצע בדמות אנדרסון,
    אכלנו אותה. http://www.asoccer.co.il/fmisrael/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/9/08
  7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011382_wigan_sunderland.Xxx
    וויגאן-סנדרלנד
    שבת, 17:00, JJB
    שופט: רוב סטיילס.

שתי קבוצות עם הרבה במשותף ייפגשו מחר אחה"צ ב-JJB. את שתיהן מאמן קפטן עבר של מנצ'סטר יונייטד, שתיהן היו אשתקד בתחתית אך לא בסכנה אמיתית של ירידה, שתיהן מכוונות גבוה יותר העונה ולשתיהן יש עד כה במאזן ניצחון אחד ושני הפסדים.

וויגאן פתחה את העונה בשני הפסדים רצופים, לווסטהאם ולצ'לסי, אבל במחזור האחרון הציגה ניצחון חוץ ענק, 5-0 ב-KC סטאדיום נגד האל. סטיב ברוס מקווה שהפגרה הבינלאומית לא פתגע במומנטום של הלאטיקס. ג'ייסון קומאס בספק למשחק עקב פציעה בקרסול, ואילו קווין קילבאן סובל מפציעה בעצמות הלחיים אבל שיחק עם נבחרת אירלנד השבוע וישחק גם מחר.
    סטיב ברוס: "זה אחד המשחקים שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד ורוי קין יגיד את אותו הדבר. אני חושב שסנדרלנד תהייה אחת המתחרות שלנו העונה, וזה יהיה כמו שזה היה נגד האל אחרי שהם ניצחו את פולהאם. זו הייתה תוצאה מדהימה בשבילנו, כי אם האל הייתה מנצחת הייתה להם פתיחה פנטסטית, אז זה היה חשוב להשיג תוצאה".
    הרכב משוער: קירקלנד, מלכיוט, בויס, בארמבל, פיגרואה, ולנסיה, קאטרמול, פלאסיוס, קילבאן, הסקי, זאקי.
    http://www.fyrisskolan.uppsala.se/projektarbeten/0708/premier_league/Bilder%5CWigan%5Cwigan10.Xxx
    ג'ייסון קומאס בספק למשחק

עד עכשיו, כל משחקיה של סנדרלנד הסתיימו בניצחון של קבוצת החוץ, וסביר להניח שרוי קין לא יתנגד להמשך המגמה הזאת מחר. החתולים השחורים פתחו את העונה בהפסד 1-0 לליברפול באתטדיון האור, אחר כך הפתיעו את טוטנהאם עם 2-1 בליין, וביום ראשון האחרון הובסו בביתם 3-0 מול מנצ'סטר סיטי. טימו טאיניו ודין וייטהאד בספק למשחק עקב פציעות בירך. שני שחקני הרכש מווסטהאם, אנטון פרדיננד וג'ורג' מקרטני, צפויים לערוך הופעת בכורה. פסקאל צ'ימבונדה ישחק שוב מול הקבוצה בה פרץ לתודעה הציבורית בעונת 2005/2006.
    רוי קין: "אני חושב שהם הפחידו אותנו בעונה שעברה כשהפסדנו להם 3-0 ואני לא שוכח משחקים כאלה. ספגנו גוליים נוראיים והיינו צריכים שיפור. סטיב ברוס עושה עבודה מבריקה בוויגאן. אין ספק שהם מאורגנים, חזקים ומאיימים על השער. ראיתי אותם מול צ'לסי ומאוד התרשמתי. אנחנו פוגשים אתגר אמיתי".
    הרכב משוער: גורדון, סרדסלי, פרדיננד, קולינס, צ'ימבונדה, מלבראנק, לידביטר, ריד, ריצ'ארדסון, דיוף, סיסה.
    http://www.4thegame.com/media/00/03/15/anton_ferdinand.Xxx
    אנטון פרדיננד צפוי לערוך בכורה באדום-לבן

כמו שאמר קין, בעונה שעברה וויגאן ניצחה את סנדרלנד 3-0 ב-18 לאוגוסט. הסקי, לנדזאט בפנדל וסיביירסקי בפנדל כבשו במשחק בו שפט מייק ריילי.

8. Strawberry Fields Member

9. בועז Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011381_westbrom_westham.Xxx

ווסט ברומיץ' - ווסטהאם

תאריך: 13.9, שבת.
    שעה: 17:00.
    איצטדיון: The Hawthorns
    שופט: לי פרוברט

המשחק יפגיש שתי קבוצות עם תקוות לדרך חדשה. המארחים,שמגיעים ממרתף הליגה, יחפשו דרך חדשה עם נקודות בית ראשונות, והאורחים יוצאים לדרך חדשה עם מנג'ר חדש ורוח חדשה במועדון.

ווסט ברומיץ היא העולה שסיימה בעונה שעברה במקום הראשון,ועם זאת היחידה שעדיין לא השיגה ניצחון פרמיירליג בעונה הנוכחית. בנוסף לעובדה שבמשחק החוץ הראשון העונה באצטדיון האימרויות, ווסט ברומיץ' יצאה עם הפסד מינימלי, גם שאר התוצאות שלה בהמשך הוכיחו שלמרות ההגנה המרשימה, משהו בהתקפה עדיין לא מתחבר.
    שני שערים בלבד בכל המשחקים עד עכשיו ,כולל הדחה מביכה מהגביע להארטלפול מהליגה השלישית, זה מה שיש להתקפה של ברומיץ' להציע בשלב זה.
    מהמשחק הקרוב עשוי להיעדר זויברלון ,הבלם ההולנדי המבטיח של הקבוצה. לעומתו, מוריסון ומייטה צפוי לשוב ולפתוח בהרכב הקבוצה.

הנה מה שהיה לטוני מואברי לומר על המצב בו נמצאת הקבוצה:

"I think we have been decent in the three games we've already played.

"The players believe that they can play in this league and we have shown that we are more than capable of competing. We should have no fears for the rest of the season.

"But we badly need a win to get us off the bottom of the table.

"If the performance level remains as high as it has been we will soon be winning games."

מול ווסט ברומיץ' ניצבת ווסטהאם, שעושה רושם ששמה היה לנקרא ולנשמע ביותר בשבוע האחרון בתקשורת. במהלך שכנראה דחפה אליו ההנהלה, עזב אלן קרבישלי את תפקידו כמנג'ר עם קול חנוק ודמעות בעיניו, ושלח את ראשי המועדון להתחיל בחיפושים אחר מנג'ר חדש לקבוצה. מרשימה שכללה את בריאן לאודרופ, זולה, דונאדוני, ביליץ ומנצ'יני, רק שניים בסופו של דבר עברו ראיון עם הבורד, דונאדוני וזולה. זולה כנראה התאים יותר לשאיפות של הבעלים הקמצן, כטען שהוא מוכן לעבוד עם חומר השחקנים הקיים ובמקביל לנאני(שהיה הבעיה הגדולה ביותר של קרבס), והוא הוכרז במסיבת עיתונאים כמנג'ר החדש של ווסטהאם. באותה מסיבת עיתונאים, כנשאל איזה סגנון כדורגל הוא הולך להביא עימו, ענה עם חיוך רחב:

" כבר אמרתי להנהלה שאני הולך לשחק עם 10 בלמים, אני הרי איטלקי בסופו של דבר, לא?
    מי שמכיר אותי יודע שהפילוסופיה שלי היא התקפה והתקפה, נצטרך לראות האם זה אפשרי במועדון, כי כל מה שאני רוצה זה שהקהל והשחקנים יהנו מהכדורגל".
    חברו הטוב של ג'יאנפרנקו זולה, סטיב קלארק, הגיש מכתב פיטורין להנהלת צ'לסי, שנדחה בשלב זה. קלארק מועמד להיות עוזרו של זולה.

למשחק הקרוב תגיע ווסטהאם בסגל כמעט מלא. מלבד גאבידון ודאייר הפצועים ,ווסטהאם יוצאת למידלנדס עם סגל מלא שכולל את שלושת ההחתמות האחרונות: אילונגה, וולטר לופז ודי מיקאלה.

את הקבוצה ידריך קווין קין, מאמן הריזרבס וזולה יחל בעבודתו רק ביום שני הקרוב.

http://www.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/00873/gianfranco-zola_873625c.Xxx
    גיאנפרנקו זולה, המנג'ר החדש של ווסטהאם.

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011373_liv_manu_0506.Xxx
    ליברפול-מנצ'סטר יונייטד
    שבת, 14:45, אנפילד
    שופט: הווארד ווב

איך תרצו לתאר את המשחק שיפתח את המחזור הרביעי בפרמיירליג? שתי הקבוצות הגדולות והמעוטרות ביותר באנגליה במפגש חזיתי? היריבות המרות בקרב איתנים? היריבות לאליפות במשחק צמרת עם פוטנציאל להשפעה על זהות האלופה? כמה מהכוכבים הגדולים בעולם זה מול זה? גאון הטקטיקה נגד המנג'ר המצליח מכולם? הכל הולך.

סביר להניח שהשבוע האחרון היה עגמומי עבור עורך הפרומואים של רשת סקיי הבריטית. כשפורסם לוח המשחקים סביר להניח שהוא פינטז על איך הוא לוקח קטעי וידאו של סטיבן ג'רארד, פרננדו טורס וכריסטיאנו רונאלדו ומאגד אותם לפרומו נוצץ-והופ, רונאלדו לא ישחק מחר בוודאות ואילו צמד הכוכבים של ליברפול בספק למשחק, הדיווחים האחרונים אומרים שישחקו אבל דבר אינו בטוח והם אינם בכשירות מלאה.

כאמור, לרוע מזלו של ראפה בניטז שני שחקניו הטובים ביותר סובלים מפציעות וגם אם יעלו מחר בהרכב (כפי שמסתמן) עדיין קיים סימן שאלה בנוגע לכשירותם. חיסרון נוסף אצל ליברפול, אם כי משמעותי הרבה פחות, הוא לוקאס הקשר הברזילאי, שחזר באיחור ממשחק נבחרתו מול בוליביה (0-0 מאכזב לסלסאו). אלברט ריירה, הספרדי שליברפול רכשה מאספניול ביום האחרון של חלון ההעברות אמור לערוך את הופעת הבכורה באנפילד, וכמובן שמשחק מוצלח מול היריבה המושבעת יעלה את מעמדו בקרב יושבי הקופ.

שחקן נוסף של ליברפול שעמד השבוע במרכז העניינים הוא ג'יימי קראגר, שציטוטים לא מחמיאים מסיפרו האוטוביוגרפי פורסמו השבוע בתקשורת. קראגר סיפר על מקרה שבו חשב לנקום בלוקאס ניל האוסטרלי כזה פצע אותו, וכן חשף את דעותיו על הזרים באנגליה ("הזרים גונבים לאנגלים את העבודה"). החשיפות הללו העמידו את קראגר השבוע כמושא לביקורת ציבורית רבה באנגליה.
    http://i299.photobucket.com/albums/mm317/LFC4EVER123/OriginalGerrardTorres.Xxx
    ג'רארד וטורס היו בספק גדול, אך צפויים לשחק

סביר להניח שאלכס פרגוסון הודה השבוע לפיפ"א על כך ששיבצה השבוע את משחקי הנבחרות. הדבר האחרון שהוא היה צריך אחרי הסערות בסיום חלון ההעברות זה משחק חוץ באנפילד, והודות לשיבוץ לוח הזמנים הוא וקבוצתו קיבלו שבוע נוסף להתארגן.

ה-1 בספטמבר היה יום עמוס לכל שד אדום באשר הוא-סביר להניח שכל אחד מאוהדיה הרבים של יונייטד בעולם הרגיש חשש קל כשפורסם שמנצ'סטר סיטי, היריבה העירונית, הגישה הצעה על דימיטאר ברבאטוב, חלוצה של טוטנהאם שהיה המטרה העיקרית (שלא לומר היחידה) של יונייטד הקיץ, וחשש כבד יותר כשההצעה התקבלה על ידי הספרס. אבל בסופו של דבר, יונייטד העלתה את ההצעה וברבאטוב חתם, וכנראה יערוך את הופעת הבכורה שלו מחר.

בגזרת הפצועים של יונייטד אין חדש-רונאלדו, הארגריבס ופארק עדיין לא כשירים. נאני חוזר מהשעייה ואם ישחק יערוך הופעת בכורה בליגה השנה. דארן פלטצ'ר הוא עד עכשיו הכובש היחיד של יונייטד בליגה, עם שער אחד בכל אחד משני המשחקים של יונייטד עד כה (בתיקו מול ניוקאסל ובניצחון בפורטסמות'), ובוודאי לא יהיה מאוכזב להמשיך ברצף. פול סקולס ישחק מחר בפעם הראשונה מאז ההרחקה המבישה שלו במשחק הסופר קאפ מול זניט סנט פטרבורג (2-1 לרוסים), כאשר כבש שער ביד.
    http://www.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/00799/berbatov-ferguson_799290c.Xxx
    אחרי דרמה ארוכה, ברבאטוב הוא שחקן יונייטד

מסע אל העבר:
    קצת קשה להאמין, אבל בעונות 2000/2001 ו-2001/2002 ליברפול רשמה חמישה נצחונות רצופים מול מנצ'סטר יונייטד. שניים באנפילד, שניים באולד טראפורד, אחד בקרדיף במשחק מגן הקהילה. אוהדי ליברפול החלו להתבדח על הנושא ולשיר ליונייטד "?Can we play you every week". אלא שמאז, יחסי הכוחות השתנו לחלוטין. בששת המפגשים מאז באולד טראפורד, המאזן הוא חמישה נצחונות ליונייטד ואחד לליברפול. באנפילד לחניכיו של פרגוסון מאזן טוב אף יותר-חמישה נצחונות ותיקו אחד. הנחמות היחידות של ליברפול היו בגביע, עם ניצחון 1-0 בעונת 2005/2006, ובגמר גביע הליגה 2002/2003 שבו ניצחה 2-0. בעונה שעברה הביקור של יונייטד באנפילד הסתיים בניצחון 1-0 משער של קרלוס טבז, למרות שליטה של ליברפול במשחק. הגומלין באולד טראפורד הסתיים ב3-0 חלק ליונייטד.

משחק עבר בין הקבוצות שמאוד מזכיר את זה הנוכחי נערך בעונת 1999/2000. המשחק נערך באנפילד ב-11 בספטמבר 1999 (לעומת ה-13 בספטמבר השנה, תאריך כמעט זהה), גם אז יונייטד הגיעה כאלופת אנגליה ואירופה. אותו משחק זכור בעיקר בגלל צמד השערים העצמיים של ג'יימי קראגר, הישג כמעט חסר תקדים. אנדי קול כבש ליונייטד שער נוסף וגם הורחק, סמי הופייה ופטריק ברגר כבשו לליברפול ויונייטד ניצחה 3-2.

הרכבים משוערים לפי סקיי:
    ליברפול: ריינה, ארבלואה, קראגר, סקרטל, דוסנה, מסצ'ראנו, אלונסו, ריירה, באבל, קויט, קין (החלמתם של ג'רארד וטורס כנראה לא נלקחה בחשבון על ידם).
    יונייטד: ואן דר סאר, בראון, פרדיננד,וידיץ', אברה, קאריק, פלטצ'ר, סקולס, טבז, רוני, ברבאטוב.

דבר האוהדים:
    ליברפול-מאת תומר (Scouser Tommy):
    לאחר שלושה מחזורים ליברפול במקום הראשון יחד עם צ'לסי עם 7 נק' מתוך 9 אפשריות, ובנוסף לכך הסקאוזרים בשלב הבתים של ליגת האלופות. נשמע טוב? בהחלט, אבל המצב מתחת לפני השטח לא מזהיר. שתי תוצאות תיקו מאופסות שגרמו לכל אוהד למרוט את שיערותיו, ועוד שלושה נצחונות דחוקים(אחד מהם אפילו בהארכה) – ובשורה התחתונה, ליברפול מציגה כדורגל לא טוב מתחילת העונה. ליברפול מציגה כדורגל שנגד קבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד, ישיג בקושי נקודה. ומבחינת האוהדים, אי אפשר לצאת מהמשחק הזה בלי נקודות. המשחק הזה הוא הרבה יותר מסתם משחק בין קבוצות צמרת. 6 שנים האוהדים בקופ לא זכו לראות נצחון ביתי על היריבה השנואה ביותר עליהם, ו7 משחקי ליגה ליברפול לא מצליחים לכבוש מול היונייטד. המשחק הזה הוא קרב על החזרת הכבוד, ובנוסף לכך- הצהרת כוונות. אם ליברפול מנצחת את המשחק הזה, ושוברת את הבצורת הכואבת הזו מול המאנקס, היא תראה לכל הליגה שהפעם אנחנו יכולים להתמודד עם הגדולות על האליפות, ושבמשחק נתון אנחנו גם לא נופלים מאלופת אנגליה. על ההשלכות של הפסד נוסף ליונייטד אני בכלל לא רוצה לחשוב, וכרגע, הפסד כזה נראה אפשרי בעליל בעיקר בגלל שליברפול מגיעה למשחק הזה כנראה כששני השחקנים הכי חשובים שלה בחלק ההתקפי – פרננדו טורס וסטיבן ג'רארד – לא בכושר מלא.
    ולמרות המאזן העגום בשנים האחרונות, ולמרות זה שאנחנו מגיעים "בלי" אל ניניו וסטיבי ג'י- אני מאמין שאפשר לעשות את זה. אסור לשכוח, אמנם אין לנו את ג'רארד וטורס בכושר מלא, אבל יש לנו את ריירה, מסצ'ראנו וקין. הם שלושת שחקני המפתח מבחינתי. אם ריירה יצליח להתל בהגנה של יונייטד כמו שהוא היתל בזו של ריאל מדריד, מסצ'ראנו יעצור את מרכז המגרש ההתקפי ביותר של היונייטד, וקינו סוף סוף יתעורר וישחק כמו שהוא יודע - אני חושב שזה יכול לעשות את ההבדל. החלק ההגנתי שלנו נראה טוב מאוד העונה(בלי עין הרע), ולמרות הכושר המפחיד של וויין רוני והתוספת העצומה של ברבאטוב להתקפה של המאנקס, אני מאמין באמת ובתמים שההגנה היא הדבר האחרון שבניטז צריך לדאוג לו. מה שבניטז כן צריך לדאוג לו, ולדאוג לו מאוד, הוא התפקוד הלקוי של דירק קויט באגף ימין, ולא רק העונה. ההולנדי מאבד כדורים, עוצר התקפות מתפרצות במסירות הזויות אחורה, בועט בעיטות שטותיות, ועושה הכל חוץ מלתפקד כמו שצריך. הדבר היחיד שהוא עושה טוב, זה להיות במקום הנכון בזמן הנכון ולהבקיע שערים מכריעים. אז לדעתי, בניטז צריך להשאיר את קויט על הספסל, ואם אנחנו נזדקק לגול בדקות המאוחרות של המשחק- להכניס אותו, אך לא כקשר ימני אלא כחלוץ.
    ההימור שלי: התפוצצות שלנו, 3-0 חלק ויפה. אני אולי אומר את זה בעיוורון מסוים, ואולי זה יותר הימור מתוך אמונה מאשר ממה שאני באמת חושב שיקרה, אבל.. 3-0.
    אסיים בכמה מילים שלא קשורות ישירות לכדורגל. מנצ'סטר יונייטד נכנסת לעונה שאם תיקח בה אליפות, היא תשווה את מספר האליפויות של ליברפול. לא אני, ולא אף אוהד אחר, יכול לסבול כזה מצב. הפסד במשחק הזה, עד כמה שזה נשמע הזוי ולא הגיוני בעיקר כשמדובר רק במחזור ה4, יסלול את הדרך לאליפות ה18 של המאנקס. אסור לתת לזה לקרות.

YNWA

מנצ'סטר יונייטד-מאת עבדכם הנאמן:

אז ג'רארד וטורס משחקים. כל השבוע אמרו לנו שהם לא, והם כן. ואתם יודעים מה? לא בטוח שזה עובד לרעתנו. אם אני מנסה להיזכר בקבוצות שעלו נגדינו בלי הכוכב הגדול שלהן בשנים האחרונות, אני בעיקר זוכר כמה נצחונות של ארסנל מולנו ללא תיירי הנרי, בתקופה בה הוא היה השליט העריץ בהייבורי. יכול להיות שעדיף לנו שצמד הכוכבים יעלה לא בכושר מלא, מאשר שבמקומם יעלו שחקנים אפורים יותר וטובים פחות, אבל מלאי מוטיבציה להוכיח את עצמם ולהצדיק את העלתם בהרכב.

באשר אלינו, החיסרון שיותר מפריע לי הוא דווקא לא של הבוגד הפורטוגזי, אלא דווקא של אואן הארגריבס. הארגו הוא הרי ה-שחקן בשביל משחקי חוץ קשים כאלה, ובניצחון המתוק באנפילד אשתקד הוא לדעתי היה המצטיין. עוד שחקן שזכור לי מאוד לטובה מאותו משחק הוא אנדרסון, ששיתק את ג'רארד לחלוטין. אני במקום פרגי עולה איתו מחר בהרכב.

ועכשיו אני אגיע לנושא המורכב ביותר-חוד ההתקפה. עושה רושם שהמשולש האימתני רוני-טבז-ברבאטוב הולך לעשות מחר הופעת בכורה מלאת עוצמה ושלושתם יעלו בהרכב, אני הייתי מעדיף לפתוח עם ברבאטוב על הספסל. הוא עדיין לא מכיר את הקבוצה, עדיין אין לו תיאום עם שאר השחקנים, ולמרות המחשבה מעוררת התיאבון על פרימיירה חלומית עם שער ניצחון באנפילד, עדיין לעלות איתו נראה לי מסוכן. אם נצטרך גול נוכל להעלות אותו מהספסל, ואם לא-אז שיעשה את הופעת הבכורה מול ויאריאל, לעיני הקהל הביתי ובמשחק הרבה פחות חשוב ולחוץ.

שני דברים שמאוד שימחו אותי השבוע היו א' המשחק המעולה של רוני במדי הנבחרת בקרואטיה, ובמיוחד הגול ששבר בצורת כיבושים ארוכה שלו, ו-ב' ההרחקה של טבז במדי ארגנטינה בשבת מול פרגוואי, מה שנתן לו זמן למנוחה. המנוחה הזאת חשובה מאוד, הרי אנחנו מצפים ממנו לשחזור מדויק של מאורעות העונה שעברה!

ולסיום, בנימה אישית: כבר כמה שנים שאנחנו מנצחים את ליברפול בקביעות, שורה של אחת-אפסים קטנים בנוסח עלי מוהר וה"נפרק אותם" הידוע שלו. לכן, עם כל העונג שאותם נצחונות הסבו לי-כך גם סיום הרצף יכאב יותר כאשר הוא יגיע. אני אופטימי לקראת מחר, ניצחון ייתן דחיפה מוראלית עצומה לקראת המשך הדרך ובמיוחד לקראת השבוע הבא, בו נתארח בסטאמפורד ברידג'.

התחזית: נפרק אותם 1-0! (ואם אפשר, משער של גארי נוויל).

תודה לתומר על הקטע שכתב!

נערך לאחרונה ב: ‏12/9/08
  11. אבו Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011365_bla_ars_0506.Xxx
    בלקבורן-ארסנל

תאריך: 13.9, שבת
    שעה: 17:00

לאחר שבועיים של פגרה בינלאומית, הליגה הטובה בעולם חוזרת לפעילות עם מספר משחקים מעניינים במיוחד, שאחד מהם ייערך ב'איווד פארק', כאשר בלקבורן תארח את הקבוצה שמולה הפסידה במגרש הביתי שלה(בפרמייר ליג) יותר מלכל קבוצה אחרת, ארסנל.

לאחר המהפך שעברה הרוברס הקיץ בעמדת המאמן, עם מינוי פול אינס הלא מנוסה, פתחה בלקבורן את העונה עם ניצחון יוקרתי מול אברטון בחוץ, פספוס עם תיקו ביתי בלבד מול האל סיטי, ובמחזור הקודם הגיע ההפסד הראשון, 4-1 לווסטהאם בחוץ, בתוצאה שמשקרת את מהלכי המשחק.
    רוקה סנטה קרוז, הסקורר המוביל של בלקבורן, שהיה בספק למשחק הזה, שיחק באמצע השבוע במדי נבחרתו, ובלקבורן מקבלת אותו, כאשר אמור להיות כשיר למשחק ולעשות בעיות רבות להגנה הנמוכה של ארסנל. החדשות הפחות טובות מבחינת פול אינס, זו היא פציעתו של אנדרה אוייר, שנפצע במדי נבחרתו באמצע השבוע.
    הדבר המפתיע ביותר בבלקבורן במהלך השבוע, זה הוא רכישתו של רובי פאולר, ששוב חוזר לקדנציה נוספת בפרמייר ליג. פאולר כשיר, ואמור להיות כבר בסגל למשחק מול ארסנל. אם כי, ספק עד כמה הוא ישותף במהלך העונה.
    פול אינס התראיין לקראת המשחק ואלו דבריו:" היינו יכולים לבקש משחק יותר פשוט. היו לנו הרבה מאוד שחקנים ששיחקו השבוע במשחקים הבינלאומיים, ואין לנו סגל כמו שיש לארסנל. שהם משחקים טוב, אין קבוצה שמשחקת טוב יותר מהם. צפוי לנו משחק קשה מאוד. אבל, פולהאם בבית שלהם הצליחו להקשות עליהם, אז אני לא רואה מדוע אנחנו לא יכולים לעשות את זה".
    בלקבורן תארח את ארסנל, כאשר המאזן שלה בבית, בשנת 2008, עומד עדיין על 0 הפסדים ביתיים. בשער של בלקבורן יעמוד פול רובינסון, יריב ותיק של התותחנים מימיו בטוטנהאם.
    http://www.4thegame.com/media/00/04/09/roque_santa_cruz.Xxx
    רוקה סנטה קרוז, כשיר למשחק. בעונה שעברה הוא כבש פעמיים מול ארסנל

בצד האורח, ארסנל וארסן ונגר, שיעמדו בפני מבחן חשוב כבר בפתיחת העונה, בניסיון להשיג ניצחון חוץ ראשון העונה, או לפחות נקודה ראשונה, אחרי המשחק המאכזב מול פולהאם במחזור השני. צריך לזכור שאחרי המשחק הזה, ארסנל תצא לעוד שני משחקי חוץ נוספים לא פחות קשים, מול דינמו קייב ובולטון, כך שהמשחק הזה משמעותי גם לגבי המשחקים האלה. למזלה, את שני משחקי הבית הנוספים שלה, ארסנל הצליחה לסיים עם שני ניצחונות, כאשר האחרון שבהם מול ניוקאסל, לפני הפגרה, היה מרשים במיוחד, עם יכולת נהדרת וניצחון 3-0.
    לפני הפגרה הבינלאומית, חלון ההעברות עוד היה פתוח והשאיר מעט תקווה אצל אוהדי ארסנל, שאולי בכל זאת ארסן ונגר יביא חיזוק נוסף, לסגל הדליל שלו באופן יחסי. ונגר אמנם ניסה להחתים בשעת הדד-ליין מספר שחקנים, שאחד מהם הוא צ'אבי אלונסו, אך בגלל דרישות כספיות גבוהות לטעמו, הוא ויתר, על אף הלחץ מהאוהדים שחלקם כבר מתחילים לאבד את הסבלנות.
    כל שחקני ההרכב של ארסנל, פרט לאלמוניה, דנילסון ואדבאיור(שהוא מצידו, החליט פשוט לא להופיע בנבחרת טוגו), השתתפו כולם במשחקים הבילאומיים השבוע, כך שזה עוד עניין בעייתי מבחינת ארסן ונגר. סמיר נאסרי, הרכש החדש שעדיין מתאקלם בלונדון, נמצא בספק גדול למשחק עקב פציעה. גם רכש אחר, מיקאל סילבסטרה, ייאלץ להמתין עם הבכורה, עד כנראה למשחק ליגת האלופות באמצע השבוע, מול דינמו קייב בחוץ. ברשימת הפצועים הקבועה של התותחנים, אין חדש: אבו-דיאבי, אמאורי בישוף, אדואדו דה סילבה, תומאס רוזיצקי, כל אלה ממשיכים להיעדר, ולא אמורים לחזור בזמן הקרוב(אולי פרט לאבו-דיאבי).
    ארסן ונגר לקראת המשחק:" לחזור מפגרת הנבחרות זה אף פעם לא קל. אין לי ברירה אלא לעשות רוטאציות בסגל, כיוון שיש לנו שלושה משחקי חוץ קשים בשבוע אחד".
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42384000/Xxx/_42384997_persie_getty.Xxx
    יש לו רקורד נהדר מול בלקבורן, רובין ואן פרסי

בעונה שעברה הקבוצות נפגשו פעמיים ב'איווד פארק', בליגה במחזור ה-2 זה הסתיים ב1-1, לאחר טעות קשה של יינס להמן שמנעה מארסנל ניצחון, מפגש נוסף היה ברבע גמר גביע הליגה, מפגש דרמטי שבסופו של דבר הסתיים עם 3-2 לטובת ארסנל לאחר הארכה, אדוארדו דה סילבה כבש צמד באותו משחק.

מייק דין ישפוט במשחק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/9/08
  12. Wave Member

ההרכב המשוער הזה של יונייטד נראה לי מופרך לגמרי,
    קאריק כשיר בכלל? דבר שני, אני כלל לא בטוח שהארגריבס לא ישותף, ברבטוב, רוני וטבז בהרכב? קשה להאמין, אני חושב שנאני ייפתח, הוא כבש ב2 המשחקים שלו בפורטוגל, ואנחנו צריכים שחקן מסוגו למשחק הזה

13. Cup of Tea Liverpool, UK

קאריק כשיר.
    הלוואי שהארגריבס לא ישותף.
    לא נראה לי בכלל שרוני, טבז וברבאטוב יפתחו ביחד.

ההימור שלי: 2-2 או 1-0 לליברפול.

14. Stretford Ender Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011379_portsmouth_middlesbrgh.Xxx

תאריך: 13.9.2008
    שעה: 17:00
    איצטדיון: פראטון פארק, פורטסמות'.
    שופט: סטיוארט אטוול.

שתי קבוצות שיצאו מרוצות לפגרת המשחקים הבינלאומיים ייפגשו בפראטון פארק מחר. פורטסמות' מגיעה לאחר ניצחון חוץ מרשים, 3-0 בגודיסון פארק, והיא עם 3 נקודות וכבר אחרי המפגשים הקשים עם צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד. מידלסברו גם מגיעה לאחר ניצחון, אמנם פחות מרשים, 2-1 על סטוק סיטי בבית, אבל מאזן של 6 נקודות מתוך 9 כשהשלוש החסרות נשמטו באנפילד הוא בטח לא משהו שסאות'גייט יתלונן עליו.

המשחק בגודיסון פארק היה מפנה גדול ביכולת של הקבוצה. פומפי פתחה את העונה עם תצוגה עלובה בסטמפורד ברידג' שעלתה לה בהפסד 4-0 והמשיכה עם משחק חסר ברק והפסד מינימלי בבית נגד יונייטד. אבל דווקא אז כשנראה שהקבוצה לא מצליחה להיכנס לכושר, הגיעה התצוגה הנהדרת ובניצוחו של ג'רמיין דפו שכבש שניים ובישל אחד הקבוצה ניצחה 3-0. אם ההתקפה של פומפי תצליח להביא הביתה, למגרש בו היא לא ניצחה מאז סוף מרץ, את אותה יכולת יכולת שהראתה במשחק האחרון, יהיה קשה מאוד לבורו לעצור אותם. המגן השמאלי, נאדיר בלהאדג' שהגיע לפורטסמות' בהשאלה עם אופציה לרכישה עתידית עשוי לקחת את מקומו של הריידרסון בהרכב כבר מחר. עוד שחקן שעדיין לא ראה מגרש העונה הוא קאנו. מעמדו של החלוץ הניגרי שכבש את שער הניצחון בגמר הגביע האנגלי לא ברור למרות שנשאר בקבוצה. יהיה מעניין לראות אם ישחק לאחר שהתגבר סופית על פציעה. ההיעדרות הכי משמעותית של פומפי היא זו של ניקו קראנצ'ר שסובל מפציעה בירך. שניים מהשחקנים שהיו עשויים להחליף אותו בעמדת הקיצוני – ג'רום תומאס וגלן ליטל גם הם בחוץ עם פציעות.
    http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00451/Jermain_Defoe_280x3_451031a.Xxx
    ג'רמיין דפו. החלוץ האנגלי נמצא בכושר מעולה מאז הגיע לפומפי ויכול לעשות את ההבדל מחר.

מידלסברו בניגוד לפורטסמות' הראתה כבר מתחילת העונה כדורגל נהדר. ניצחון ביתי 2-1 על טוטנהאם במחזור הפתיחה, ואחריו הפסד באנפילד באותה תוצאה לאחר משחק טוב וגולים בדקות הסיום. בורו התאוששו עם ניצחון, שוב באותה תוצאה, על סטוק סיטי ששיחקה מחצית שלמה בעשרה שחקנים. לאחר שבעיטה חפשית אדירה של אפונסו אלבש העלתה את הביתיים ליתרון, והם עוד הספיקו להחמיץ פנדל לפני ששער עצמי של ג'סטין הויט השווה את התוצאה. אבל אז הגיעה ההתעשטות וטונצ'אי, שבלי ספק היה מבין המרשימים בקבוצה אם לא המרשים ביותר בכל המשחקים העונה, קבע את תוצאות המשחק.
    אם דיברנו על השער העצמי של הוייט, אפשר לראות שזו תופעה שמתפתחת בריברסייד. בינתיים מתוך ארבעה שערים שפסגה הקבוצה שלושה היו שערים עצמיים – אחד בכל משחק!
    מידלסברו עדיין לא ניצחה בחוץ ב2008 ותחפש ניצחון חוץ ראשון מאז הביקור האחרון שלה בפראטון פארק, בדצמבר של השנה שעברה. מה שבטח לא הולך לעשות את המשימה של סאות'גייט פשוטה יותר היא ההיעדרות של שניים מהשחקנים הכי חשובים שלו. הראשון, שכבר הזכרנו, הוא טונצ'אי שספג פציעה במשחק של נבחרת טורקיה בשבוע האחרון. טונצ'אי היה הכוח היצירתי בהתקפה של בורו בכל שלושת המשחקים ויהיה לקבוצה קשה מאוד בלעדיו. מה שכן מעודד עבור בורו זה שמידו נראה חד מאוד. המצרי שימש כאס מהספסל וכבש בשתיים מתוך שלוש הפעמים שעלה כמחליף, וגם הספיק להוסיף אחד בגביע הליגה. שחקן המפתח השני שיעדר הוא מוחמד שוקי. הקשר המצרי היה פשוט נהדר בשלושת המשחקים הראשונים והוא בהחלט אחת מהסיבות לצורה שבה בורו משחקת עד עכשיו. מי שכנראה יחליף את שוקי הוא דידייה דגארד, הרכש מפאריס סנט ג'רמן שבינתיים הסתפק במקום על הספסל. כשעשה את הבכורה שלו בהרכב בגביע הליגה נגד יאוביל הספיק דגארד לכבוש ולבשל אחד.
    בנוסף לשני אלה גם בראד ג'ונס וג'וליו ארקה ימשיכו להיעדר. דייויד וויט'ר בספק.
    http://img.skysports.com/07/09/218x298/tuncay_573511.Xxx
    סנלי טונצ'אי - הכוח היצירתי בהתקפה של בורו. האם הקבוצה תסתדר בלעדיו?

15. Claret&Blue Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45011000/Xxx/_45011372_ful_bol_0506.Xxx
    פולהאם - בולטון

תאריך: שבת, 13.9.
    שעה: 17:00.
    איצטדיון: קרייבן קוטג'.
    שופט: סטיב טאנר.

בשבת יעלו בולטון ופולהאם לכר הדשא בקרייבן קוטג' למשחק בין שתי יריבות שסימנו לעצמן מטרה דומה:
    הבטחת הישארות בליגה בשלב מוקדם של העונה ולשם כך צריך לאסוף נקודות כבר בהתחלה.

פולהאם יודעת כמה חשובה צבירת נקודות בשלב מוקדם של העונה לאחר שבעונה שעברה הצליחה להישאר בליגה במחזור האחרון ולהוריד את רדינג לליגת המשנה. רוי הודג'סון מקווה כמובן לעונה פחות דרמטית ויציבות של מרכז טבלה תהווה שינוי מרענן ללונדונים. פולהאם לא שיחקה במחזור האחרון מכיוון שמשחקה מול מנצ'סטר יונייטד נדחה עקב המשחק של השדים האדומים בסופר קאפ האירופאי, כך שפגרת הנבחרות רק האריכה את המנוחה של רוב השחקנים. הקוטג'רס יחפשו נצחון ביתי שני ברציפות לאחר הנצחון הגדול מול ארסנל במחזור השני ובכך להמשיך את המומנטום החיובי העונה, זאת כדי להימנע מפתיחה דומה לזו בעונה שעברה שכללה רק נצחון אחד ב-11 משחקי הליגה הראשונים.
    שני שמות בולטים השבוע הם אנדי ג'ונסון וג'ימי בולארד. הראשון הגיע כרכישה הגדולה ביותר של הקוטג'רס העונה מאברטון, אך עוד לא שיחק במועדון החדש שלו עקב פציעה. במועדון ינסו להכשיר אותו בכדי שיחבור לבובי זאמורה(שגם הוא בספק למשחק הקרוב) בחוד כדי ליצור שותפות פוריה. השם השני הוא ג'ימי בולארד שקיבל זימון מאוד מפתיע מפאביו קאפלו לסגל הנבחרת, שנתן את הגושפנקא לעבודה הפנטסטית שבולארד הנהדר עושה בקרייבן קוטג' מאז המעבר שלו מוויגאן. בולארד צפוי לפתוח בפעם ה-250 שלו בקריירה, והודג'סון בוודאי יצטרך אותו בכושר בכדי להשיג את שלושת הנקודות מול בולטון בשבת.

http://www.4thegame.com/media/00/03/50/jimmy_bullard.Xxx
    בולארד. העבודה הנהדרת לא נעלמה מעיניו של קאפלו.

מנגד, בולטון תגיע לאחר תיקו 0-0 ביתי מאכזב מול העולה החדשה ווסט ברום כשבקופתה 4 נק' עד כה. הטרוטרז יצטרכו לשבור את הבצורת הגדולה מול פולהאם, שאותה מעולם לא ניצחו בחוץ ב56 השנים האחרונות. נצחון בקרייבן קוטג' יהיה בוסט מוראלי ענקי עבור בולטון מול יריבה בעלת שאיפות דומות ויהיה הנצחון העשירי תחת מגסון. הנה מה שהיה למגסון לאמר לקראת המשחק הקרוב:
    "לפולהאם יש את אחד הסגלים הגדולים בפרמיירשיפ. רוי הודגס'ון עשה עבודה נהדרת עד כה, במיוחד כשהצליח להשאיר את הקבוצה בליגה. אבל זהו מסוג המשחקים שמהם חייבים להוציא נקודות מכיוון שהמשימה של להוציא נקודות ממנצ'סטר יונייטד, צ'לסי וארסנל הופכת לקשה וקשה יותר."
    אבל מגסון ייאלץ להסתדר ללא יוהאן אלמנדר, שכבש את השער האחרון של הקבוצה מול סטוק. גם מאט טיילור לא ישחק עקב פציעה, בעוד שגארי קייהיל מורחק. למרות המחסור בשערים מגסון מסרב לתת לאבי סמולארק הפולני את הופעת הבכורה בטענה שהחלוץ לא במצב גופני טוב מספיק נכון להיום.

http://www.virginmedia.com/images/ebi_smolarek431x300.Xxx
    סמולארק. יאלץ להמתין להופעת הבכורה.