המחזור השביעי בפרמיירליג: Workin' For A Livin'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏30/10/20.

1. Raulito Madridista

כשמנתחים את לוח המשחקים אני חושב שצריך לבדוק אם יש התאמה מסוימת ככל הניתן לגבי היריבות. אין לי בשלוף את העונה שעברה אבל ארסנל בינתיים שיחקה באולד טראפורד, באנפילד, באיתיחאד וגם נגד לסטר בבית, לא קל העניין בכלל.
    הדיון על הקורונה מעניין כי רק באיירן מינכן ופ.ס.ז' - אחת הקבוצה הטובה באירופה והשנייה משחקת בליגה בדיחה - מנצחות על אוטומט. מעבר לכך בואו נשווה בין מנצ'סטר יונייטד לריאל מדריד, ואני קצת עושה עוול לקבוצה שלי. לא יודע עד כמה אולד טראפורד מלא היה עוזר, למה זה לא מלחיץ את השחקנים? לא שורקים בוז שם? בברנבאו זידאן לא היה יכול לגרד את כל ה-0:1ים האלה שלו עם שער מפנדל-לא פנדל בדקה ה-70.

ליברפול שהרשימה אותי הכי הרבה הייתה בדווקא לפני האליפות אשתקד, כנראה משום שהיא כבשה יותר שערים והתפרצה. מאז הצטרפותו של ואן דייק וברוב עונת 2018/19. בשנה שעברה ידעתי שהיא תנצח כל משחק צמוד (ומצד שני בליגת האלופות זה לא ממש קרה). לא רוצה לנתח באופן שגוי את העונה אבל לפחות מה שקרה עד עכשיו, היכולת של שחקני המפתח להימנע מפציעות - היא זו ש'יוצאת דופן'. הזאר? נפצע. דיבאלה? נפצע. מסי אשתקד? נפצע. אמבפה? גם כן..
    מה שפוגע במנצ'סטר סיטי פשוטו כמשמעו זה שאין לה חלוצים ולא משנה כמה פראן טורס יינסה להסתגל או ראחים סטרלינג, גם דה בריינה מותש, מותש, מותש.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין שאתה מנתח את ההווה, אבל זה לא אומר שאתה מסיק את המסקנות הנכונות. להשוות 7 משחקים ראשונים של העונה שעברה לעומת העונה בשביל לטעון טענה ספציפית כ״כ כמו השפעות הקורונה, זה longshot במקרה הטוב.

לגבי העומס זה בוודאי נכון, המאמנים מדברים על זה, עובדתית הלו״ז אכן צפוף בהרבה בשלב הזה של העונה. גם לגבי הפגרה אתה צודק אובייקטיבית.

הבעיה עם הטענה שלך זה שאנחנו וסיטי מושפעות מזה יותר, מה שיכול להיות נכון אגב רק במקרה של סיטי - הם באמת קיבלו פגרה קצרה יותר בגלל הצ׳מפיונס. אבל אנחנו, צ׳לסי, ארסנל ויונייטד לצורך העניין - אותו דבר.

לגבי הרף הגבוה והפגיעות שלנו ושל סיטי, זה היה דיי ברור לדעתי שזה בדרך. קבוצות הבטן התחזקו והביאו שחקנים מעניינים, וכן גם מאמנים טובים יותר (או מתאימים יותר). כמובן גם העניין של לומדים את סגנונות המשחק שלנו כי אנחנו הקבוצות שצריך לנצח, יש פה גם את האלמנט הזה. במקרה שלנו קלופ מגיב לזה מאוד יפה אבל עדיין הגיים צ׳יינג׳ר שהבאנו שיחק רק 135 דק׳ עד כה, אבל במקרה של גוארדיולה אני חייב להגיד שאני לא רואה שום שינוי במשחק של סיטי. מרגיש לי שהם משחקים את אותו הכדורגל של לפני 4 שנים בדיוק, שום דבר חדשני. קבוצות לאט לאט לומדות להתמודד עם זה, לא יעזור.

3. oranfu Member

היה לסיטי שבוע אחד פחות של מנוחה, סה"כ.
    אם לוקחים בחשבון את מגן הקהילה אז הייתה לנו אפילו פחות מנוחה כי זה משחק רשמי.

העומס הגדול וההכנה הלקויה ישפיעו בעיקר על הקבוצות הטובות יותר כי הן רצו בצורה כמעט אופטימלית. כשיש לך פחות זמן לאימונים ויותר עומס אז גם המכונה הכי משומנת תחרוק.

במקרה של ליברפול, גם הקהל מאוד חסר לנו. זאת לא קלישאה (משהו שלא חסר בסיטי).
    זה שהעומס גדול יותר פוגע במרכיב קריטי במשחק שלנו - משחק הלחץ. גם זה שאין קהל והמשחקים יותר "מנומנמים" פוגע ביכולת שלנו לשחק באינטנסיביות מאוד גדולה.

אלה לא דברים שפוגעים בנו, אבל כמו שרשמתי כשאתה טס ב200 קמ"ש אז המהמורה הכי קטנה בדרך יכולה לזרוק אותך מהנתיב.

4. k_700 Member

ההשערה של משה שהקורונה הולכת לפגוע ביכולת של קבוצות שהיו רגילות לעשות 95 אחוז הצלחה לשחזר את זה היא נכונה.

לקבוע שזה כבר עובדה אחרי 7 מחזורים- ובכן זה משה.

אבל כן אפשר לראות סימנים מקדימים.
    אין הגנות ברמה גבוהה בתקופת הקורונה(וזה רלוונטי גם לליברפול עם ואן דייק מיולי, כן כפכפים, ים וחול), יש הרבה פחות משמעות למשחקי בית.
    לא מפתיע שכל הנאחסים האלה של 14 שנים בלי נצחון במגרש X, פשוט דברים שקורים על בסיס שבועי ואף אחד לא מתרגש יותר, זה האקלים.

עם תנאי קורונה צ'לסי, ליברפול וסיטי צריכות להיות באיזור ה80+ נקודות , קשה לראות קבוצה שבורחת למעלה לאיזור המאה.

אבל מדגם של 7 משחקים העונה זה עוד לא מספיק.

5. היודע Member

מה הפאקינג קטע של שחקני לידס עם הפאקינג פאקבוי קוקו הזה?!? אנחנו הולכים לדבר על זה או מה??

יש להם בסגל לפחות 6 אנשים עם התספורת הזאת!

golding אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

7. oranfu Member

בצורה מפתיעה - לא העבירו ביקורת.

על סלאח, עוד היום עדיין מתפרסמים טורי דעה ודיונים באולפנים השונים על איך הוא צולל ושבליברפול צריכים לדבר איתו על זה.

נשרקו לטובת סלאח 18 עבירות בכל העונה שעברה. לא פנדלים, עבירות טוטאל. אולי במקום לבוא אליו בטענות שצולל (למרות שבבירור בעטו לו ברגל) ישאלו איך יכול להיות ששחקן ההתקפה המוביל בליגה לא מקבל בכלל שריקות לטובתו.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנצ'סטר סיטי בעונת 19/20, לפני פגרת הקורונה (28 משחקים): 2.03 נק' למשחק.
    מנצ'סטר סיטי בעונות 19/20 ו-20/21, לאחר פגרת הקורונה (16 משחקים): 2.18 נק' למשחק.

חחח

עובדתית.

9. superleeds Member

התבוסה ללסטר היתה קריאת התעוררות שנבין היכן אנו נמצאים , עוד מוקדם אבל כנראה נצטרך להתרכז על הישרדות השנה כל השאר יהיה בונוס

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

עם יורנטה בהגנה, פיליפס בקישור האחורי וראפיניה להתמודד על ירידה?

אולי שביילסה ירד קצת לקרקע ולא יבוא לכל משחק בגישה שהוא מתחיל אותה מיתרון 2-0?

לא בושה לשחק קצת יותר זהיר.

יש ללידס סגל לטופ 10.

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם לא תאבקו על ירידה, אני מאוד אופתע אם זה מה שיקרה. לידס פשוט קבוצת כדורגל טובה בהרבה מהבררה שיש בתחתית ובכנות גם במרכז הטבלה, זה יבוא לידי ביטוי. היא כבר הוכיחה בעיניי שהיא לא עוד איזה נוריץ' שבאה בכאילו לשחק כדורגל סימפטי ולרדת מהמקום האחרון, יש שם איכות אמיתית.

אתם תהיו בסדר, צ'יל. הימרתי על לידס הפתעת העונה (חלק עליון) ולדעתי זה עדיין הכיוון.

oranfu אוהב/ת את זה.