המחזור השביעי בפרמייר ליג - הזדמנויות אחרונות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏24/9/15.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אבל הנקודה פה היא לא צבירת הנקודות אלא שצ'לסי לא משחקת יפה לעין. מבחינת נקודות אני הכי בעד לשחק מסריח.

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגל יפה לעין זה עניין סובייקטיבי, אולי לדעתי כדורגל ישיר ומהיר זה אטרקטיבי ואתה מעדיף את הטיקי טאקה של ברצלונה שבשבילי זה כדור שינה?
    צ'לסי בחצי העונה הראשונה בעונה שעברה הייתה נהדרת מבחינה התקפית וכמו שהראו לך חילקה שלישיות ורביעיות בקלות.

EO11 אוהב/ת את זה.
  3. JohnTerry26 Member

כבר מזמן לא כועס, העסק ברור, אבל העניין הוא שאני לא מצליח לראות איך אנחנו מסיימים בטופ 4 ללא פרידה ממוריניו. לכן זה חייב להיגמר בקרוב, הוא פשוט חסר מושג כרגע. אחד האנשים שאני יותר אוהב בכדורגל, והיינו צריכים אותו בשביל האליפות בעונה שעברה, אבל זהו אין לו עוד מה לתרום.

קלופ נראה כמו האופציה הברורה, יכול לבוא עכשיו להכניס קצת חיים וגם יכול לבנות את הקבוצה לכדורגל ה"אחר" שאנחנו רוצים לראות. הייתי מעדיף רק את פפ עליו, ואותו יהיה קשה מאוד להביא בקיץ.

4. Gunner_ForeveR Member

איך זה שמאמן כל כך מצליח ואהוב נהפך תוך כמה חודשים לחסר מושג וסופג אין ספור ביקורות מהאוהדים שלו? מוזר...

5. yonmu Member

טעות שחוזרים עליה הרבה פעמים לא הופכת לאמת. יש כמה סגנונות של 'כדורגל יפה לעין', אבל זה לא הופך את זה לענין סובייקטיבי. יש כדורגל ציני בלתי נסבל שמאפין יותר מדי משחקים של מוריניו. האם צ'לסי בליגה היתה ככה? לא יודע, לא ראיתי מספיק. אבל לאור המשחקים שלה שכן ראיתי בעונה שעברה, אני בכלל לא אתפלא אם כן.

6. k_700 Member

צ'לסי שיחקה כדורגל נהדר בחצי הראשון של העונה שעברה.
    לא ציני, לא "אופייני למוריניו", לא אוטובוסים ולא נעליים, כדורגל נהדר.
    אני לא אוהד שלהם וזה אמור להיות ברור לי כמו שזה אמור להיות ברור לכל מי שהיה פה בתאריך הזה בדיוק בעונה שעברה.

ראבאק עד מחזור שבע היא הספיקה לנגוח באברטון בחוץ, לנצח את ארסנל בצורה משכנעת מאוד, לנצח למעשה כל משחק ומשחק כולל שלישיות, פרט לתיקו אחד באתיחאד, זה היה מצבה עד מחזור 7 בעונה שעברה.
    בהמשך היא נתנה שישייה למאריבור, חמישייה לשאלקה, שלישייה לספורטינג.

כל מי שראה את הכדורגל שלהם ראה כדורגל מהיר מאוד, ראה פאברגאס שהיה כמו בוס, קוסטה מסוכן בטירוף גם במשחקים שהוא אפילו לא כובש ואדן האזארד שמנגן על התזמורת.

לא היה שום רמז שהולכים לקבל את המוריניו הציני והחסר מודעות הזה שמקבלים היום חד וחלק.

ובקשר לבחור שנפגע פה, לא תקפתי את דעתך כי אין פה בכלל דיעה היה פה סילוף מוחלט של עובדות.
    כמו שאומרים אל תתן לעובדות לבלבל אותך.

7. JohnTerry26 Member

מוזר שיש ביקורת? אתה רואה את צ'לסי משחקת? מוריניו יישאר מצליח ואהוב, אבל תוצאות הוא לא מביא היום ולא נראה שיש כיוון, הוא לא מוצא שום רעיון = חסר מושג (סתם נשמע מעליב אולי).

לגבי חצי העונה שעברה, במשחקי החוץ מול הגדולות מוריניו גם אז הגיע להוציא תיקו, בעיקר בגלל שלא הצליח לשמור על תבנית משחק דומה מול קבוצות מוכשרות מהממוצע (בגלל הקישור המרכזי והבלמים האיטיים). בשאר המשחקים לרוב שיחקנו התקפי וטוב לדעתי, וגם היה נראה שיש כיוון לשיטה. שלא תפסה בסופו של דבר.

8. alexshw Member

לא הייתי מחבר את היכולת לחצי השני של העונה שעברה כי משחק ההגנה לא דומה לשום דבר מהעונה שעברה.
    אולי משהו לא טוב קורה בתוך חדר ההלבשה, אולי בגלל היעדר רוטציה הם התעייפו. לא יודע.
    הוא מתעקש על שחקנים שממשיכים להיות חלשים ולא נותן אמון מספיק במחליפים.

9. k_700 Member

אולי משום שצ'לסי הזאת לא קבוצה כל כך גדולה כמו שעשו ממנה ובגלל ליגה מאוד מאוד חלשה בסופו של דבר לקחה את האליפות בשנה שעברה.
    הרבה יותר קשה לשמור על הסטטוס שלך כאלוף מאשר לקחת את האליפות הראשונה.
    כמובן כחלק מחטא ההיבריס הגדול מוריניו והנוגעים בדבר לא רעננו את הסגל מספיק איפה שהיה צריך מאוד לרענן.

10. JohnTerry26 Member

אין באמת צ'לסי "הזאת", לא היתה פה קבוצה אחת מאז שמוריניו הגיע, היא השתנתה בעונה השניה, השתנתה בינואר, השתנתה שוב העונה.

אלכס חצי צודק, בפן ההגנתי באמת יש שינוי קיצוני ולא מוסבר, אך בפן ההתקפי זה בהחלט חיבור ישיר ליכולת של החצי השני לעונה שעברה.
    קבוצה שקשה לכבוש מולה לא הופכת סתם ככה למה שנהיה מההגנה שלנו, הליגה ה"מאוד מאוד חלשה" לא שינתה את פניה תוך שלושה חודשים כדי שכל זה יקרה רק בגלל היריבות. זה ברור שיש פה עניין מנטלי עמוק מאוד, הקבוצה לא מצליחה לקום.

11. Gunner_ForeveR Member

לא אמרתי שהביקורת לא מוצדקת, אבל זה מוזר כי רק בעונה שעברה הוא הביא לכם אליפות מרשימה, ובכלל הוא נחשב כמאמן מצליח מאוד ובמיוחד אהוב בקרב אוהדי צ'לסקי, ככה שלא ברור לי למה הביקורת כלפיו כל כך קשה וחסרת סבלנות. התהייה שלי גם נובעת מכך שהקבוצה לא עברה יותר מדי שינויים ואפילו התחזקה מעט (פדרו, באבה רחמן) אך למרות זאת יש כמה שחקני מפתח מהעונה שעברה שפשוט נראים כמו חושך העונה ולגמרי אחרת מאיך שציפו מהם להיראות. אף אחד לא יכל לחזות את הדבר הזה ואני די בטוח שהרוב פה חשבו שצ'לסי גם העונה פייבוריטית לאליפות ועד עכשיו כולנו מופתעים מאיך שהיא נראית, אף אחד לא חשב שזה ייראה כל כך גרוע.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

היכולת האישית הלקויה של טרי ואיבנוביץ' משחקת תפקיד גדול מאוד בזה. במקרה של טרי היה צפוי שזה יקרה מתישהו, זה בלתי נמנע. אצל איבנוביץ' זה קורה מאוד מוקדם ואולי זה זמני, אבל לפעמים שחקן פשוט "נגמר" ואין לזה חוקיות. תוסיף לזה גם שינוי כפוי בשער (למרות שהבעית היו עוד לפני הפציעה של קורטואה), שילוב שחקנים חדשים ובכלל כדור שלג שהתחיל להתגלגל, ותקבל סיטואציה לא כל כך בלתי מוסברת.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Las' Killa

מוריניו מאמן של קדנציות קצרות.

14. k_700 Member

צ'לסי שסיימה את העונה שעברה זו אותו סגל של שחקנים+ כמה רכישות, לא באמת נראה כמו רענון קיצוני ולמקומות שבאמת היה צריך(בסדר, נעוזב שניה את ההצהרות על פלקאו שהוא יחזיר אותו להיות וורלד קלאס).
    וכן זו כנראה לא קבוצה גדולה שתצליח להביא עונה אחרי עונת אליפות את אותן האנרגיות, אותו הרעב, רעיונות חדשים(כי אף קבוצה לא יכולה להשאר במקום).
    הקבוצות ההיסטוריות שעשו את זה היו מה לעשות הרבה יותר גדולות מצ'לסי הזאת. בנראות, בסגנון, בסגל, בעומק.

וכן הליגה בשנה שעברה מריחה יותר חלשה מהליגה העונה.
    אברטון, לסטר, ווסטהאם, סוואנזי, סטוק וסאותהמפטון(לדעתי עניין של זמן עד שיותר יתחברו ויתרגמו לנצחונות), טוטנהאם לעומת הטוטנהאם של העונה שעברה, יונייטד שהתחזקה, סיטי שחיזקה את הסגל שלה.
    זו בהחלט מריחה ליגה יותר חזקה ובעיקר יותר תחרותית לליגה שלא סיפקה יריבה אחת על התואר לצ'לסי במשך עונה שלמה, גם בשלהי הגמגומים שלכם בחצי השני עם כדורגל ברמה ירודה מאוד.

וכן, יכול מאוד להיות שאמיר צודק והבעיות האלה לא רק מנטליות.
    אני זוכר את עצמי מתכחש לכל העולם כשאברה פתאום ברגע הפך מהמגן השמאלי הכי טוב ופרודוקטיבי בעולם לחור מהלך, גם עם וידיץ' לקח לנו כמעט שנה שלמה של הכחשות והתפסות לבריאות הגב שלו כדי להבין שהוא גמר את הסוס.
    יש שחיקה אצלה שחקני הגנה. חלקם יראו אדירים כמו טרי בחצי השני של העונה שעברה וחלקם יכולים לגמור את הסוס בגיל 31-32 וכשהירידה תלולה מאוד, ממש בבת אחת זה כבר יכול להיות שחקן אחר לגמרי.
    מאוד יכול להיות שזה חלק מההסבר לתופעה שרואים מול העיניים כי טרי, כהיל, איבנוביץ', קוסטה לא היו סתם שחקנים שוליים בסגל שלכם.

15. alexshw Member

ברור שלשמור על אליפות יותר קשה בדרך כלל, עדיין ההגנה של צ'לסי בקריסה מוחלטת מתחילת העונה.
    אם תסתכל על הכסף שהשקיעו אפשר לראות שעל פניו כן רצו לעשות ריענון, אבל שוב מוריניו לא מאמין בינתיים כמעט באף שחקן חדש, פרט לפדרו וקצת לא ברור על מה הוציאו כסף אם כך.