המחזור השביעי בפרמייר ליג - הזדמנויות אחרונות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏24/9/15.

1. k_700 Member

השחקן הגנה המרכזי שלהם(טרי) נראה כמו אחד שקרוב לסוף, זה טבעי מובן.
    אתה רוצה להגיד לי שהיו צריכים להיות מופתעים מזה?? לדעתי היו צריכים להיות מוכנים לזה והם לא היו מוכנים לזה.
    גם הרכישות האחרות, הבלם הסנגלי הזה ואפילו באבא לא מריחים כמו משהו מתוכנן יתר על המידה.

הרכישה של פדרו היא סבירה לרמת רענון והעמקת הסגל, לא מעבר.
    הפתיחה הממש טובה שלו בשני המשחקים הראשונים קצת העלתה את רף הציפיות אבל מדובר בשחקן סביר, גם מחוץ לברצלונה, לא יותר מזה.
    צ'לסי לא הביאה שדרוג אמיתי ומרענן לעמדת החלוץ, לא הביאה פוטנציאל מעניין לעמדת הקישור האחורי, לא הביאה בסוף בלם רציני. זה יותר מדי עמדות שהיו צריכות את הרענון והשדרוג.
    מהעומק שלהם לא עפתי. על הספסל מחכים להם ראמירז, אובי מיקל, אוסקר(אף פעם לא עפתי ממנו, טכניקה טובה מאוד עם הכדור על שטח קטן אבל נראה כמו שחקן שביר מאוד מנטלית, כזה שקל לו מאוד לאבד את הבטחון, לצאת מפוקוס, לא להיות עקבי, רמי, פלקאו- לא משהו סוחף).

זו משימה סופר קשה לעשות בק טו בק, אני חשבתי שקודם בגלל מוריניו וההילה שלו הם יכולים להיות מעומדים אבל זה לא מפתיע שזה מתפוצץ מוקדם.

2. alexshw Member

טרי ירד ביכולת? אז הוא גם ירד לספסל. זומה מקבל יותר קרדיט, אבל אי אפשר לתלות הכל בשחקן אחד.
    מוריניו מאמן של קדנציות קצרות? עדיין מתקשה לזכור פתיחת עונה כזו כשהקבוצה נראת לגמרי לא בשליטה אחרי 7 מחזורים.
    מוריניו יכול לחזור לתמונת התואר? בהחלט. אחרי הכל הסגל איכותי והעונה עוד ארוכה.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ההרכב איכותי. יש בעיה קשה בעומק איכותי.

4. alexshw Member

לגבי העומק:
    1) אוהדי יונייטד לכל הפחות הרימו גבה לגבי שאילת פלקאו. ואם כבר הוא רוצה לחזור לאיזשהו כושר סביר זה יכול לקרות רק בקבוצה בה יקבל הרבה הזדמנויות(לדעתי זה בכלל לא יקרה כבר בגלל הפציעה שעבר, אבל עזוב). לגמרי ברור שצ'לסי הוא לא המקום בו זה יכול לקרות עבורו אם אין איזשהי מכת פציעות מיוחדת.
    2) הבאתם את באבה רחמן בלא מעט כסף, אבל לא משתמשים בו.
    3) יש לכם נוער מהולל לטענתכם - מוריניו כמעט ולא נותן להם צ'אנסים כדי להרחיב את הרוטציה, רק אולי מול יריבות מאוד מאוד נחותות, קרי מכבי ת"א.

ניהול סגל זה דבר לא פשוט, ובמיוחד באנגליה. קשה לדבר על עומק כי אין בינתיים למוריניו נכונות להשתמש בו באמת.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש דיבור על תסמונת העונה השלישית אצלו. לא שזה קרה הרבה - יש רק שני מועדונים בהם הוא התחיל עונה מלאה שלישית. בריאל זו היתה התרסקות מוחלטת. בצ'לסי של הקדנציה הקודמת לא, אבל בין הפציעות למריבות עם אברמוביץ', עדיין היתה שם עייפות החומר - למרות הזכייה בשני גביעים. יכול להיות שם שם משהו נורא אינטנסיבי שלא מאפשר לו להצליח במקום אחד לאורך זמן?

6. k_700 Member

נכון אפשר להוריד אותו לספסל אבל אתה לא תקבל תחליף הולם לטרי של העונה שעברה, זה שהפך את ההגנה שלהם להכי טובה בליגה.
    זומה זה פרוייקט לעתיד שאולי יגשים את עצמו ואולי לא(גם פיל ג'ונס פעם היה פרוייקט לעתיד נורא מבטיח), כהיל? זה כהיל. כשטרי איבנוביץ' ואזפי היו ממש טובים אז גם כהיל היה טוב יחסית לרמת הכשרון שלו.
    אני לא מופתע מאיך שפלקאו נראה, גם לי כמו לכולם בערך זה היה נראה תמוהה שבונים עליו ועל רמי כמי שאמורים לתת פייט לקוסטה(וזה לא רק תחליף למשחקים שהוא עייף, עם כמות הפציעות שקוסטה עבר בשנים האחרונות היה צריך להגיע שחקן שיתן לו פייט ויוכל אולי גם להחליף אותו תוך שנה- שנתיים).

עם הנוער שלהם זו בעיה.
    אין להם נוער מוכשר לטענתם בלבד, יש להם נוער מאוד מוכשר לכל דיעה אובייקטיבית אחרת.
    לא מעט שחקנים שכשאתה רואה את הרמה הכללית של הסגל הזה אתה מבין שהם כן היו יכולים להכנס ולהשפיע.
    סולנקה, לופטוס צ'יק במקום כל הדקות של מיקל, רמירז או מאטיץ', יש להם שחקני הגנה מוכשרים, זה משהו שהיה צריך להכנס בהדרגה עוד מהעונה שעברה.
    אי אפשר לעשות מהפיכה שלמה בסגל ולזרוק בבת אחת חברה צעירים וכשדברים יוצאים משליטה. ההכנסה שלהם לסגל צריכה להיות הדרגתית ורצוי דווקא בזמנים שדברים זורמים יפה.
    זה לא קרה וזו פאשלה גדולה, כי שחקנים כאלה יכולים לתת עומק גם לפני שהם מגשימים את הכשרון שלהם.

RG11 אוהב/ת את זה.
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקנו אותי אם אני טועה, אולי זה הרגשה אישית שלי, אבל זה רק אני או שססק משחק הרבה יותר אחורה מאשר שיחק בחצי שנה הראשונה בעונה שעברה?
    בשנה שעברה, לפחות בחצי הראשון של העונה, הרגשתי שססק חופשי הרבה יותר וקידמי הרבה יותר, ודווקא השנה זה מרגיש ששחקנים כמו אוסקר או ווילאן הם הקדמיים יותר.
    צ'לסי חייבת למצוא את הדרך להחזיר את ססק לאיזורים המסוכנים. למעט האזרד, לא רואה עוד שחקנים בקישור של צ'לסי שמסוגלים לייצר מספרים כמו ססק...

8. alexshw Member

המחזור הזה הוכיח שגביע הליגה לא יכול להוות אקמול. דיברו על זה שסיטי עלו עם ההרכב הכי חזק כדי לעצור את הרצף ההפסדים וגם צ'לסי כדי לקבל ביטחון.
    בתחילת העונה של מויס יונייטד ניצחה את היריבה המושבעת ליברפול בגביע הליגה. לא היה לזה שום השפעה לעונה הזו לשתי הקבוצות.
    תמיד מופתע כשמאמנים לא מעלים הרכבים משניים, אלא אם זה גמר.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/15
  9. Sturridge Member

מוריניו עלה למשחק הגביע עם שני שחקנים שלמים מתחת לגיל 20. אם זו לא תעוזה מבחינתו אז מה כן.

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  10. golding מנהלים

זה לא נכון. בתחילת העונה הקודמת לחצנו גבוה יותר, וכל הקבוצה התמקמה בעמדות קדמיות יותר ביחס למה שקורה היום. פברגאס לא עלה הרבה ובקושי חדר לרחבה, אם כי היו לו כמה ריצות טובות ופרודוקטיביות מדי פעם. ההבדל הגדול ביותר הוא שבאותה תקופה פברגאס דייק בכל מסירה שלו ואוסקר ווויליאן חלקו איתו את הנטל ההגנתי. כרגע זה לא קורה, מה גם שיש מרווחים עצומים בין הקישור להגנה וזה מקשה עליו עוד יותר. הוא לא אמור לשחק בקישור המרכזי, לא במערך הנוכחי.

11. nwish Member

אמת מוחלטת.
    בעונה שעברה צ'לסי לכאורה עלתה עם ססק ומאטיץ' במרכז, אבל בפועל שיחקה משהו שיותר דומה לזה -

קוסטה
    וויליאן-אוסקר-ססק-הזאר
    מאטיץ'

בשביל לשחק כך צריך גם קשר הגנתי שיכול לפרק התקפות לבד במידת הצורך, וגם לצמצם את המגרש בלחץ גבוה מה שמצריך הגנה איכותית ביותר - כרגע ההגנה נראית נורא ואיום, וגם מאטיץ' - אמנם סולידי כי הוא לא באמת יכול להיראות רע, אבל לא קרוב לחוליית הקישור של איש אחד שהוא היה בשנה שעברה.
    צ'לסי בבעיה, והפתרון המסתמן מעבר לחילופי הדורות בהגנה, צריך להגיע ממרכז השדה, קשר ורסטילי ליד מאטיץ' נראה כמו הכרח. בדיעבד, היו צריכים לקחת את וידאל לפני באיירן, גם במחיר גבוה.

golding אוהב/ת את זה.
  12. golding מנהלים

מסכים מאוד לגבי וידאל, אבל לדעתי לא היה לנו סיכוי ברגע שבאיירן רצתה אותו.

מה שבאמת מעצבן אותי הוא שאנחנו ככל הנראה בכלל לא התעניינו בו, וזה מחדל בפני עצמו.

13. k_700 Member

אז פונס מורי בינתיים בבכורה בהרכב שהוא לא ירצה לזכור.
    נראה כמו בלם דרום אמריקאי שמאוד אוהב את הכדור וגם לצאת איתו קדימה בלי הרבה שכל ומחשבה.
    1-0 לווסט ברומיץ' בהפסקה ואולי השער הזה יכין מחצית שנייה קצת יותר מהנה לצפייה.

בכלל קבוצות שלדעתי די שוות ברמת הסגל שלהן.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/15
  14. k_700 Member

פי איזה מהפך ענק איזה מחצית משוגעת.
    4 שערים במחצית.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אתה לא באמת מאמין לזה...

מהפך אדיר, לא זכור לי מתי הפעם האחרונה שאברטון ניצחה לאחר שהיתה בפיגור של שני שערים.
    לדעתי שער השיוויון של קונה היה מעמדת נבדל ולוקאקו נגע בידו במהלך שהוביל לשער השלישי שחתם את התוצאה, אבל כמובן שאני לא מתלונן. עוד נדע העונה גם טעויות שיפוט לחובתנו.

המשחק כשלעצמו הכיל דרמה והמון שערים אבל כולם, ללא יוצא מן הכלל, הגיעו כתוצאה מטעויות בהגנה. חסרונו של סטונס מאוד הורגש, מורי לא מרשים וג'אגיילקה היום שיחק כמו ילד שמשחק כדורגל בוגרים לראשונה בחייו. לוקאקו היה הכי חלש במגרש במחצית הראשונה, לא עשה שום פעולה חיובית והתקשה להשתלט על כדורים פשוטים. למזלנו, במחצית השניה הוא התעורר וכשהוא מתעורר התוצאה בהתאם.

השחקנים הציגו המון אופי לקראת הדרבי, יש עוד מה לשפר אבל הניצחון בהחלט מעודד.

golding אוהב/ת את זה.