המחזור השמיני בפרמיירליג: היא לא תשוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏6/11/20.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא בהחלט ניסה להזיז את היד אחורה, אתה צודק. בראייתי זה עדיין פנדל. כשדה בריינה מניף את הרגל כדי לתת קרוס, יד שמאל של גומז צריכה להידבק לגוף. זה מאוד harsh אמנם, אבל לדעתי זה באמת פנדל... אגב אם הוא לא עוצר את זה עם היד הכדור הזה בסבירות גבוהה מגיע לסטרלינג.

אז אנחנו נבדלים בדעתנו בזה שאתה טוען שהוא לא יכול היה לעשות אחרת, ואני חושב שהוא כן היה יכול להצמיד את היד לגוף מיד כשהבלגי מתחיל את התנועה של הקרוס.

---

LiVARpool

אופס.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גומז תפס נפח עם היד ועצר קרוס לרחבה, איך זה לא פנדל?
    סתם שאלה, שחקן מפגיז מתוך הרחבה, שחקן היריבה כדי להגן על הפנים מרים את היד ומותח אותה, חלק מהיד על הפנים אבל חלק תופסת נפח מחוץ לפנים, הכדור פוגע בחלק שלא על הפנים ובכך נמנע שער. זה יד או לא? כי לכאורה מדובר באינסטינקט להגן על הפנים, יש גם שיגידו שהוא לא יכול היה לעשות כלום אחרת כי האינסטינקט היה למנוע מעצמו לקבל כדור חזק לפנים והוא לא התכוון לתפוס נפח ושהחלק שלא על הפנים יבלוט ויחסום את הכדור. המטרה שלו היה אך ורק להגן על הפנים, אבל זה לא רלוונטי, ברגע שהיד תפסה נפח ומנעה מצב לשער, לא משנה אם בלמה קרוס לרחבה או בעיטה ישירה לשער, זה פנדל. גם אם במבט מהצד אתה אומר לך שמדובר באינסטינקט או שהשחקן לא התכוון.

ראיתי כבר שחקני הגנה שבמצבים של קרוסים עוד לפני המסירה שמים את הידיים צמודות מאחורי הגב כדי שלא בטעות יגעו ביד מתוך אינסטינקט של שבריר שנייה או מתוך זה שהם יקפצו לכדור ובטעות כחלק מהקפיצה היד תתפוס נפח.

3. VAR Member

בסדר, לא אמרו איזו קבוצה של העיר ליברפול.

oranfu, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגומז אין מה להתלונן פה.
    ראינו כדורים שנבעטו השנה ממש צמוד למגן ופגעו לו ביד לא צמודה ואלה המקרים האפורים שצריך לדון בהם.
    פה היה פער בין דה ברוינה לגומז, הכדור מהיר והכל אבל זה החוק.זה לא בעיית VAR, למי שיש בעיה שיפעל לשנות את החוק.
    פנדל ברור.

Roma, LFC-Gerrard1, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה אומר בפועל?

נניח אתמול כשמאנה וסטרלינג הוכשלו שניהם בצורה דומה ברחבה, במקרה של מאנה השופט ישר מצביע על הנקודה הלבנה וה-VAR אומר לשופט שמדובר בהחלטה נכונה, או שהוא בכלל לא מתערב, אז לפי מה שכתוב למעלה זה לא נכנס תחת ה-VAR כי הפנדל ניתן בלי ה-VAR.
    אבל במקרה של סטרלינג למרות העבירה השופט לא שורק. עכשיו אם ה-VAR היה מתערב (מה שלא נעשה), אז נוצר מצב כאילו סיטי נהנתה במשחק יותר מליברפול מהחלטות ה-VAR. אבל בפועל דווקא ליברפול נהנתה יותר מהשיפוט כי היא בכלל לא הייתה צריכה את ה-VAR. שכמו שראינו אתמול גם יכול לא להתערב, כלומר דווקא העובדה שליברפול קיבלה 4 פנדלים העונה בליגה ולא הייתה צריכה בכלל את ה-VAR יכול ללמד שבניגוד למה שאוהדי ליברפול לפעמים טוענים, השיפוט במשחקים שלהם הוא כן טוב, כי הם בניגוד לאחרים זוכים לשריקה הנכונה כבר משופט המשחק, ולא צריכים לקוות שה-VAR יתערב, מה שכולנו ראינו שלפעמים לא קורה גם במקרים שההילוכים החוזרים כן מלמדים שהייתה צריכה להגיע שריקה או לחילופין שאם השופט הראשי כן היה שורק לפנדל ה-VAR לא היה מתקן אותו.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://media.giphy.com/media/l0IylOPCNkiqOgMyA/giphy.Xxx

כל מה שעשיתי זה להגיב לטענה שליברפול נהנית מהVAR יותר מקבוצות אחרות כפי שלא פעם נטען ברחבי הרשת. לא התייחסתי לשיפוט אלא נטו ל-VAR.
    כנראה שהייתה עבירה על סטרלינג מחוץ לרחבה, זה נכון. פשוט אין שום קשר למה שאני העליתי פה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/11/20
    oranfu אוהב/ת את זה.
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין בעיה, ואני פשוט טוען שעצם העובדה שקיבלתם כבר 4 פנדלים העונה באנגליה בלי ה-VAR, כלומר בלי צורך שהשופט יטעה ואז המשחק יתעכב לכמה דקות, והמשחק יעצר, ואולי המומנטום יפגע מה שהרבה פעמים עוזר לקבוצה הקטנה יותר, ורק אז תקבלו את הפנדל, רק מלמד שלכל הפחות אין כאן משהו מכוון כנגד ליברפול מצד השופטים כפי שחלק מהאוהדים שלכם טוענים.
    תן לי להיות בתחתית של ההחלטות של ה-VAR, ופשוט לקבל את הפנדל שמגיע לי בלי לעצור את המשחק לכמה דקות ואז לקבל אותו בעזרת ה-VAR.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא קפץ תוך כדי ספרינט לכיוון השער שלו. אי אפשר לרוץ ככה עם הידיים מאחורי הגב או אפילו צמודות לגוף, אני מניח שאתה יודע את זה מצוין, זה פשוט לא טבעי.

זה פנדל תחת החוקים הנוכחיים אבל זה רק מראה שהחוקים אידיוטיים. חייב להיות מופעל שיקול דעת לגבי האם התנועה היא טבעית או לא. במקרה של שחקן שסתם מגן ברחבה שלו כשהמשחק די עומד, נניח חוסם אופציית בעיטה, הגיוני לצפות לידיים מאחורי הגב או צמודות לגוף. במקרה כזה לא.

9. oranfu Member

אתה מקבל את הפנדלים שלך קבוע משה.

במקרה של גומז, להגיד לו להוריד את היד זה יפה, אבל אני לא חושב שאנחנו רואים יותר מדי שחקנים מורידים את הידיים במצב כזה. הוא לא עמד והתכונן להגבהה של דה-בריינה אלא היה בריצה ובמצב כזה קצת יותר בעייתי להוריד את הידיים.
    יחד עם זה, וכמו שרשמתי כבר, זה פנדל ברור לדעתי. אין מה לעשות, היד לא היתה צמודה לגוף והכדור פוגע בה בבירור. זה חוסר מזל, אבל זה קורה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Sir Alex Ferguson
    אני מעולם לא אמרתי שיש משהו מכוון נגד ליברפול בהחלטות הVAR באופן גורף. כן אמרתי בעבר שלאטקינסון יש אג'נדה נגדנו, וגם הדביל שלא בדק/אה בעצם כן בדק/החליט שלא מגיע לפיקפורד אדום כנראה לא בדיוק מחבב את ליברפול על סמך החלטות העבר.
    בקיצור, להיפך, התגובה היא לאנשים שטוענים שהVAR בא לטובתנו, לא ניסיון שלי להראות שהVAR בא לרעתנו.

באופן כללי אני חושב שבמקום לראות גרף שיפור בהחלטות אנחנו רואים רגרסיה בכמות ההחלטות הנכונות. שערוריות כמעט בכל מחזור, זה נהיה פאתטי. אבל זה בטח לא בא לטובת ליברפול.

@Walkon
    הסתכלתי שוב פעם על האירוע הזה, אני חושב שכשגומז קופץ מהקרקע זה הרגע שהוא צריך להבין שהוא חייב להוריד את היד למטה. להזיז אותה אחורה זה בעייתי. אם היה מזיז למטה אולי היה יותר קייס גם אם הכדור עדיין היה פוגע ביד.

אני באמת לא בטוח שזה פנדל רק תחת החוקים הנוכחיים, יש לי תחושה שראיתי פנדלים כאלה בעבר. בכל אופן לא בדיוק הבנתי מה הטענה שלכם לגבי החוק. אם אתם אומרים שרק יד מכוונת צריכה להיות פנדל, אז אני יכול להסכים. אם אתם טוענים שרק אם היד בתנוחה לא טבעית, אני אולי אסכים. אבל במקרה הזה נראה לי מובהק שהיד שלו פשוט חסמה את הקרוס למרות שהוא ממש לא התכוון.

אגב בגלל זה אני גם לא "שופט" אותו על זה כאיזו טעות חמורה... אבל לדעתי הוא כן היה יכול להזיז את היד לעמדה שפחות תסכן אותו בהיבט הזה.

נתקלתי עכשיו בדעתו של גומז על זה:

יכול לקבל את הטענה שבזמן אמת, כשהכדור עף במהירות כזאת, אין לו מה לעשות. אני יותר הסתכלתי על הפרספקטיבה של הסלואומושן. יש מצב שבמקרה כזה זאת טעות, לא סגור על זה כבר...

נערך לאחרונה ב: ‏9/11/20
  11. k_700 Member

איזה חיסרון מספרי?
    מחצית ראשונה לחצתם כל הקבוצה למעלה, צמודים אחד לשני. ממש לא הייתם בחיסרון מספרי.
    ונצא מנקודת ההנחה שכן זה כמו הלאיינאפ שמקושקש על הלוח.
    ראית את רודרי כל המשחק הזה? כמעט כל פעם שנתנו לו קצת חופש הוא מסר לכם לרגליים.

דה בריינה היה פשוט חופשי. באגפים, בקישור ההתקפי. היה יותר חופשי מרודרי וגונדוגאן.
    שני שחקנים שגם ככה לא תרמו כלום להתקפה ובקושי נגעו בכדור היית מצפה מהם שלפחות ידעו לסגור את דה בריינה יותר טוב בטח כשהקבוצה גם מבצעת לחץ מאוד גבוה בחלק גדול מהמחצית הראשונה.

הם לא אמורים להיות ביתרון מספרי ברגע שעוברים את קו ההתקפה שלכם, אם זה קרה אז פרמינו היה צריך כבר להיות בחוץ.
    פרמינו אתמול היה אמור לשחק קשר לכל דבר.

איך ראית שם משחק מצוין שלהם? חצי מהחורים באמצע הם לא היו במקום ובהתקפה לא נתנו כלום.

עוד דבר, אין לי בעיה שג'וטה יפתח בימין כמו שכבר קרה אבל הוא חייב תוך כדי המשחק להחליף מקומות עם סלאח(גם סלאח לא צריך להתקע באמצע כל הזמן). נראה שאתמול קלופ הקפיד שזה פשוט לא יקרה, בטח לא בתדירות של המשחק מאמצע השבוע.
    כשזה יקרה בתדירות דחופה יותר אתם תוציאו יותר משניהם לדעתי.
    את מאנה אי אפשר להזיז כרגע משמאל, שם הוא צריך לשחק.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

״פירמינו היה אמור לשחק קשר לכל דבר״ הו שלום יורגן, טוב שבאת לספר לנו איפה רצית שהוא ישחק אתמול...

כן, גם אני ובערך כולנו חשבנו שהתוכנית היא לשחק עם בובי מס׳ 10 מאחורי סלאח. בפועל, אתמול היה אחד המשחקים הבודדים, אם לא היחיד, שעלינו במובהק ב4-4-2 (או 4-2-4, וואטאבר).

https://e0.365dm.com/20/11/2048x1152/skysports-liverpool-graphic_5166524.Xxx?20201109082634

עדיין וויינאלדום בגול לא צריך לרוץ על ווקר אם זה אומר להפקיר את דה בריינה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שמישהו ישנה את החוקים במקרים כמו של גומז.
    כן המשחק היום מהיר יותר ולכן יהיו יותר נגיעות יד שהשחקן לא התכוון לגעת ביד ויתכן גם נגיעות יד שיהיה לשחקנים קשה מאוד להימנע מלגעת ביד, אבל בשורה התחתונה צריך להיות לזה פחות משקל לתוצאה הסופית, כלומר אם היד תפסה נפח ומנעה כיבוש או מצב ודאי לשער זה צריך להיות פנדל כי אם לא יש כאן פגיעה קשה בספורטיביות ובפייר פליי כשמנעו מהקבוצה שלך מצב לשער או שער בעזרת שימוש ביד כשהיא תופסת נפח.
    בדיוק כמו שראינו בעבר שחקנים שגולשים לכדור ברחבה, מנסים בכלל למנוע את כיבוש השער באמצעות הרגליים או הגוף, אבל במהלך הגלישה אחת הידיים שלהם תופסת נפח ומונעת שער או מצב ודאי לשער זה עדין יהיה פנדל גם אם ברור שהשחקן לא התכוון.

מאותה סיבה שחקן שהולך ברחבה לכדור, נכנס לתאקל כשהוא מתכוון לתאקל רק את הכדור אבל אז בשנייה האחרונה שחקן ההתקפה נוגע בכדור וגורם לשחקן ההגנה לייצר איתו מגע בעקבות הנגיעה זה תמיד יהיה פנדל לא משנה כמה החוקים ישתנו כי עם כל הכבוד להתכוון לפגוע או לא, התכוון לגעת ביד או לא, מבחינה ספורטיבית אי אפשר לקבל מקרים כאלה שמונעים שער או מצב ודאי לשער, התוצאה תהיה קשה מידי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Rushie Member

עדיין לא ראיתי פה מישהו מסביר מה גומז יכול היה לעשות אחרת. להגיד שפשוט ישלח את הידיים אחורה זה קל, אבל הוא היה באמצע ספרינט חזרה להגנה. בMOTD הראו שהמרחק בין קד"ב לגומז בזמן הקרוס היה 8 מטרים, מוזמנים להרים את הכפפה ולבדוק מה הייתה המהירות של הקרוס ולחשב כמה זמן תגובה זה השאיר לגומז. עניין של שנייה או משהו כזה לדעתי. אף שחקן לא יכול להגיב כל כך מהר, אז אולי כדאי ששחקני הגנה יפסיקו לנסות לחסום קרוסים בכלל?
    יש מספיק מקרים בליגה ששחקנים פורסים את הידיים בצורה לא טבעית ובאמת מגדילים את נפח הגוף בצורה שנותנת להם יתרון. המקרה של גומז לא כזה.

הביקורת היא כמובן לא לשופטים שמבצעים את ההנחיות אלא לאלה שנותנים אותן.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, זה כמו ששחקן הולך לתאקל ברחבה ברחבה כי הוא רואה את הכדור ובאמת אמור לפגוע רק בכדור אבל בכדורגל של היום שחקני ההתקפה זריזים יותר ומסוגלים בשבריר שנייה לגעת בכדור ואז במקום את הכדור אתה נוגע ברגל או בגוף של השחקן ואז למרות שהשחקן הלך לכדור זה תהיה עבירה ופנדל.
    לפעמים זה לא משנה מה התכוונת בתחילת המהלך אלא מה התוצאה, גם אם לא יכלת למנוע אותה. בגלל זה רואים היום שחקנים שרצים לאגף עם ידיים מאחורי הגב עוד בתחילת המהלך, מהפחד שבלי להתכוון בכלל היד שלהם תתפוס נפח ותמנע שער או מצב ודאי וישרק פנדל.
    זה חלק מהכדורגל המודרני, ולדעתי זה תמיד יהיה פנדל, אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות שחקן הגנה של היריבה מונע שער או מונע מצב ודאי לשער עם היד כשהיא תופסת נפח ואז השופט לא שורק כי המשחק היום מהיר מידי.