המחזור השני: בית א' נפתח לחלוטין

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Captain Canada, ‏11/6/12.

1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GRE.Xxx יוון - צ'כיה http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/CZE.Xxx

יום שלישי, 12.6, 19:00
    שופט: סטפן לאנואה (צרפת)
    שידור ישיר בספורט 1 וספורט 1 HD

האצטדיון העירוני בוורוצלאב, פולין

פתיחת אליפות אירופה עבור נבחרת יוון הייתה נמוכה מהשאיפות האישיות שלה. סביר להניח שהלחץ סביב העובדה כי היא לוקחת חלק במשחק שפותח את הטורניר וכל העיניים יהיו נשואות אל המשחק הזה לא תרם להכנות המנטליות של הנבחרת היוונית. הפגישה במארחת, אל מול אצטדיון כמעט מלא בקהל ביתי רק הוסיפה עוד כמה קילוגרמים למשקולות שגם ככה היו על רגליהם של היוונים, שיודעים שלא יהיה להם קל לעלות מהבית שלהם, אף על פי שהוא לא בית מוות. אפשר לומר שהלחץ עשה את שלו, לפחות במחצית הראשונה. הפולנים התנפלו על היוונים, שנותרו חסרי אונים במחצית המגרש שלהם ואת המחצית הראשונה סיימו בפיגור, בעשרה שחקנים ועם בלם פצוע. עם זאת, נראה שדווקא כשהכל היה שחור ולא נראה היה שקיימת דרך מוצא מהמשחק הזה, המחצית השנייה נפתחה מצוין עבור נבחרת יוון, שכבשה כבר אחרי שש דקות והשוותה את התוצאה. בכלל, נראה היה שיוון שכחה לגמרי מהמחצית הראשונה והתרכזה רק בלמצוא את הדרך להשיג את הטוב ביותר שהיא מסוגלת מהמשחק הזה. פרננדו סנטוס, מאמן הנבחרת, התראיין לקראת המשחק ואמר: "הדעה שלי על נבחרת צ'כיה לא השתנתה בעקבות התבוסה שלה לרוסיה. אחרי הכל, הם שלטו במשחק ב20 הדקות הראשונות. הם מהירים ומסוכנים. אנחנו מקווים לנטרל את הנקודות החזקות שלהם. ננסה לנצח. אם לא נצליח, נשתדל שלא להפסיד. זוהי תוצאה שאנחנו חייבים להימנע ממנה וזה לא אומר שנשחק כדי להשיג תיקו. נעשה הכל כדי לנצח את המשחק". בפן המקצועי, סנטוס ייאלץ לערוך שני שינויים הכרחיים בהרכבו, שניהם בעמדת הבלמים. אברם פאפאדופולוס, אשר נפצע במשחק מול פולין וייעדר כ7 חודשים מהמגרשים, יהיה כמובן מחוץ להרכב ומי שיחליף אותו הוא הבלם הצעיר, קיריאקוס פאפאדופולוס. הבלם הנוסף שייעדר הוא סוקרטיס פאפאסטאת'ופולוס, שהורחק בכרטיס אדום במשחק הקודם. עדיין לא הוחלט מי יחליף את פאפאסטאת'ופולוס בהרכב.

http://i46.tinypic.com/ih06dd.Xxx
    היוונים חוגגים את השוויון מול פולין. ינסו לקחת את שלושת הנקודות מול צ'כיה

אמרו עליה שהיא הנבחרת הכי חלשה בבית. אמרו עליה שעבר זמנה. אז כנראה שצדקו, כי נבחרת צ'כיה נראתה מאוד לא משכנעת אחרי המשחק הראשון שלה ביורו. יותר מזה, היא נראתה כמו אחת שוויתרה מהר מדי, מוקדם מדי. אף על פי שפתחה את המשחק בצורה טובה, שלטה בקצב המשחק והגיעה למס' מצבים לא רעים בכלל, הבדלי הכוחות בין הצ'כים לרוסים היו ברורים לעין. הגנה מפוזרת עשתה לרוסים את החיים קלים הרבה יותר ואת המחצית צ'כיה בילתה כשהיא בפיגור 0:2, אך זה לא מנע מנבחרתו של בילאק לעלות לדשא ולהילחם על מה שנשאר לה כי היא יודעת שבשלב כזה, כל משחק וכל נקודה הם מאוד משמעותיים להמשך הדרך בטורניר. ואצלב פילאז' הותיר שביב של תקווה בקרב שחקני ואוהדי נבחרת צ'כיה כאשר צימק את התוצאה ל1:2 בדקה ה52, אבל דווקא שם, כשהייתה ציפייה לשיפור במשחק של הצ'כים, ראינו את רוסיה מגבירה את הקצב ודורסת את הצ'כים בדרך ל1:4 בסיום. פטר צ'ך, שוער נבחרת צ'כיה, אמר לקראת המשחק: "אני חושב שיוון תציג את אותו משחק שהיא הציגה במשחק הראשון – היא תתגונן היטב ותחכה להתקפות מתפרצות. התוצאה מהמשחק הראשון אומרת, למעשה, שאנחנו חייבים לצאת קדימה ולתקוף במשחק מול יוון, אבל זה לא יהיה משחק בו נשים דגש רק על ההתקפה מכיוון שאם נעשה את זה, נשאיר את ההגנה חשופה וניתן ליוון את מה שהיא רוצה – התקפות מתפרצות". בגזרה המקצועית, למרות התבוסה במשחק הראשון, מיחל בילאק לא צפוי לערוך שינויים בהרכב הצ'כי, מה שאומר שהמערך יישאר 4-2-3-1, אותו ינהיג תומאש רוזיצקי כאשר בחוד יפתח מילאן בארוש. בשער יפתח פטר צ'ך, רביעיית ההגנה תכלול את תאודור גברה סלאסי, רומן הובניק, תומאש סיבוק ומיכאל קדלץ. ארבעת השחקנים שיחברו לרוזיצקי בקישור יהיו יארוסלב פלאשיל, פטר ייראצ'ק, יאן רזק ו-ואצלב פילאז'.

http://i50.tinypic.com/672rty.Xxx
    לצערם של הצ'כים, ארבע פעמים ניתן היה לצלם את התמונה הזו במשחק הקודם. משהו ישתנה מול יוון?

תודה ליובל (HapoelFan) על הסיקור!

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/POL.Xxx פולין - רוסיה http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/RUS.Xxx

שלישי, 21:45; האצטדיון הלאומי, ורשה (פולין)
    שופט: וולפגאנג שטארק (גרמניה)

לו הייתם שואלים אוהד פולני באשר לתחושותיו לאחר הופעת הבכורה של נבחרתו כמארחת יורו 2012, הוא בוודאי היה מפגין רגשות מעורבים. "הנשרים הלבנים" כבר הריחו את ריח הנצחון במשחק מול יוון, לאחר ששטפו את הדשא במחצית הראשונה, עלו ליתרון מראשו של לבנדובסקי ונהנו מהרחקה מפוקפקת של סוקרטיס, אך בחלק השני של ההתמודדות - הכל התהפך: היוונים הבקיעו שער שיוויון מהיר מרגלי המחליף סלפינגידיס, בעוד שהפולנים התקשו לפתח התקפות פשוטות. מי שרואים את חצי הכוס המלאה (כמובן, מדובר בזן נדיר בקרב בני העם הפולני) יזכירו את הצלת הפנדל של השוער המחליף, פז'מיסלב טיטון, אשר הותירה את שאיפות ההעפלה של פרנצ'ישק סמודה וחבורתו בחיים - אך בשורה התחתונה, להתמודדות מול הפייבוריטית של הבית הייתה מעדיפה פולין להתייצב כשבאמתחתה יתרון מבוסס יותר. כעת, אין עוררין בדבר נחיצותו של נצחון אדום לבן; אחרת, אוהדי הכדורגל בוודאי יאלצו להיפרד מהמארחת הסימפטית בשלב מוקדם למדי.
    בפן המקצועי, אף על פי שההיגיון הישר אומר כי יהיה על סמודה לבחור הרכב התקפי למדי - עושה רושם שהמאמן הפולני ידבוק באותו מערך אשר נראה על דשא האצטדיון הלאומי ביום שישי האחרון; הווה אומר כי עיקר כוחו של החוד יתרכז באגף הימני - בתמיכתם של קובה ופיז'שצ'ק המהירים במיוחד - כאשר רוברט לבנדובסקי, הצלע השלישית בטריו של דורטמונד, יארוב להגבהותיהם במרכז הרחבה.

הרכב משוער: טיטון; פיז'שצ'ק, פרקיס, ואסילבסקי, בואניש; פולנסקי, מורבסקי, קובה, ריבוס, אוברניאק; לבנדובסקי

http://s.v3.tvp.pl/images/2/9/a/uid_29a39e921dca55691f5aa0f40a861d9b1289211081004_width_590_play_0_pos_3_gs_0.Xxx
    הטריו של דורטמונד יצטרך לקחת את המושכות. פיז'שצ'ק, קובה ולבנדובסקי

מפחידה; זאת המילה אשר תתאר את הפתיחה של רוסיה באופן הטוב ביותר. הכשרון הרב הגלום בחבורתו של דיק אדבוקאט התפרץ במלוא הדרו בהתמודדות מול צ'כיה: הטכניקה של דזאגוייב (שהוסיף לרזומה צמד שערים מרשימים), המסירות של ארשאבין, העוצמה של קרז'אקוב ופאבליוצ'נקו והנחישות של שירוקוב - כל האספקטים הללו פצחו יחדיו בשירה הרמונית ומלבבת, אשר העניקה לנבחרת נצחון 4-1 מרשים במיוחד וסימנה אותה כאחת מהמועמדות הבולטות לתואר "הסוס השחור של הטורניר". מעבר להצהרת הכוונות החד משמעית שהביאה עמה התצוגה המדוברת, היא גם סידרה לרוסים ראש שקט לקראת המשך המאבקים בבית ואף העמידה אותם בעמדה נוחה להעפלה: נצחון בורשה יבטיח להם מקום ברבע גמר הטורניר, ובמקרה שהמשחק המקביל יסתיים בתיקו - הם אף יבססו את מעמדם במקום הראשון בבית. על פניו, בהתחשב ביכולת שהפגינה במשחק הראשון, עושה רושם שהנבחרת אינה אמורה להיתקל בקשיים רבים בדרך להשגת המטרה - אך המאמן הלאומי, מצדו, ניסה לצנן את הרוחות כאשר טען כי "עדיין לא השגנו דבר" ו"אסור לנו להיכנס לאופוריה".
    בתוך כך, בהתאם לאמירותיו בתקשורת, עושה רושם שגם בפן המקצועי מתכוון אדבוקאט לדגול בקלישאה ידועה במיוחד: הרכב מנצח לא מחליפים. כל אחד מה11 ששמעו את שריקת הפתיחה מכר הדשא בורוצלאב ביום שישי האחרון צפויים לקבל את האשראי גם במשחק מול "הנשרים הלבנים"; החלק ההתקפי ימשיך להתבסס על הברקות של ארשאבין ודזאגוייב, לצד הצטרפות מאסיבית של שחקני הקישור האחורי, בעוד שויאצ'סלאב מלאפייב יתפוס שוב את מקומו של אקינפייב בעמדת השמירה על השער.

הרכב משוער: מלאפייב; אניוקוב, ברזוצקי, איגנאשביץ', ז'ירקוב; דניסוב, שירוקוב, זיריאנוב, דזאגוייב, ארשאבין; קרז'אקוב

http://cdn.caughtoffside.com/wp-content/uploads/2012/06/Alan-Dzagoev.Xxx
    האם התמונה הזו תחזור על עצמה? דזאגוייב חוגג את אחד משעריו מול צ'כיה

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/12
  2. Leoforos Member

טוב משחק קריטי עבור נבחרת יוון.

קצוראניס כנראה יפתח במקום סוקרטיס בתור בלם לצד קיריאקוס פאפאדופולוס, החלטה טובה של סנטוס קאצור לא נייד כמו לפני שנתיים שלוש אבל כבלם תמיד משחק טוב בעיקר בניהול המשחק מאחורה וכדורים ארוכים.

בקישור במקום קאצוראניס נאבקים פוטאקיס ומאקוס. פוטאקיס קשר 50-50 מדאיג אותי כי הוא חוזר מפציעה והיה בכושר לא טוב לאחרונה. מאקוס קשר אחורי סולידי ויכול לתרום בעיקר בצד ההגנתי.

בהתקפה סנטוס כנראה יפתח עם פורטוניס בן ה19 שנכנס מול פולין יפתח בצד שמאל וסלפינגידיס מימין ובאמצע סמאראס או גקאס.

סנטוס שוב לא נותן אמון בשחקנים הכי מוכשרים התקפית בנבחרת בניניס פטפאצ'ידיס ומיטרוגלו וכופה את הסגנון הזהיר דווקא מול הגנה לא מרשימה שהציגו הצ'כים.חבל מאוד.

3. שער 7 Member

רוסיה תבטיח את המקום הראשון גם אם צ'כיה תנצח, לא חייב תיקו.

4. h2z Member

על הנייר לא נראה שתהיה התלהבות כלשהי ממשחקי היום, אבל אני מאוד משתוקק לראות את רוסיה, הנבחרת שלטעמי שיחקה את הכדורגל הכי טוב בסיבוב הראשון.

5. Gunner_ForeveR Member

דווקא פולין-רוסיה אמור להיות אחלה משחק.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני המשחקים יכולים להיות מאד מעניינים. יוון וצ'כיה צריכים ניצחון בשביל להגיע למצב שהמשחק השלישי עוד יהיה באמת מעניין עבורם. כדורגל גדול לדעתי לא נראה, אבל מתח בהחלט שכן.

פולין נגד רוסיה יכולה להיות מלחמה של ממש. אני צופה גם בעיות עם האוהדים. קשה לדעת מה יקרה כי פולין משחקת בבית. עם הרגשה ביתית אני לא פוסל ניצחון מקומי למרות שרוסיה פייבוריטית מבחינת איכות הסגל.

יהיה מעניין...

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני חושב שאנשים קצת נסחפו פה עם העניין הרוסי. זה לא שהם לא נבחרת טובה או מוכשרת, אבל אחרי ההצגה שלהם במשחק הראשון, עדיין אנשים שכחו שזו בסך הכל צ'כיה וצ'כיה כיום היא ממש לא הנבחרת המפחידה של נדבד, קולר ופובורסקי. אז שוב, לא צריך להמעיט בניצחון הבאמת מרשים של רוסיה אבל מכאן ועד מפחידה או מועמדת לתואר זה נראה לי קצת יומרני. לרוסים לא יהיה הערב קל וגם לא מול היוונים, אבל אני מאמין שאחרי היום או אחרי השלב הראשון נוכל לקבל רושם קצת יותר טוב, למרות שבכללי הבית הזה לא ממש מאוזן ביחס לבתים האחרים.

8. RiverPlate#35 Member

שאלה, אני מתכנן לשים ווינר, מה דעתכם על המשחקים ל היום?.., יש סיכוי לתיקו היום בין פולין לרוסיה?...

9. איגור .פ. Member

אחח ההתרגשות מהמשחקים של רוסיה עוברת בי...זה פעם ראשונה בחיים שיש לי פרפרים בבטן שרוסיה עולה לשחק..אני רוצה שרוסיה תנצח אך זה יהיה קשה מאוד מול הפולנים.

ויוון חייבת ניצחוון ואני רואה את יוון מנצחת ללא בעיות את הצ'כים הצ'כים לא נבחרת.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו פתח כבר את הטלוויזיה? אחרי שש דקות כבר 2-0 לצ'כיה!
    איגור, השוער וההגנה היוונית פשוט זוועה. השער השני בכלל בושה. קודם לא מצליח השוער היווני להדוף כמו שצריך, אח"כ מצליח צ'כי לדחוק את הכדור מול שני שומרים יוונים...

11. ראיין אדלי Member

אני פשוט לא מאמין, איזה אכזבה ענקית...
    כל כך ציפיתי מהיוונים

12. skyday20 Member

הכתב Eli Shvidler מדווח בטוויטר שלו על אלימות חמורה מאוד ברחובות בין אוהדי רוסיה לפולין לקראת המשחק היום.
    https://twitter.com/#!/EliShvidler
    --------------
    de Middenweg הספקתי בדיוק להדליק את השידור קצת לפני השער השני, וזה גם היווה זמן מצוין לכבות את השידור עם תוצאה כזאת. נשמור אנרגיה לראות את המשחק הנוסף מאוחר יותר היום.

בסוף פטר צ'ך השוער בהרכב שלי ב fantasy league, אני מקווה שישאר ככה ושהוא ישמור היום על רשת נקייה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

Czech Republic is the first team to score twice in the first six minutes of a EURO game.
    שחכתם את ה #FACT http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. ראיין אדלי Member

בזיון אחד גדול, אבל למה כבר אפשר לצפות מהשופטים השנה ביורו?
    מוציא את החשק להמשיך לראות.

14. Ricky van Wolfswinkel Member

היה נבדל.
    זה בדיוק כמו הנבדל של רפאלוב נגד הפועל בעונה שעברה.

15. Jimmy Jazz Member