המחזור השני בפרמיירליג: כוכב בשם שמש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/8/15.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחרי מחזור פתיחה רווי שערים והפתעות, מגיע המחזור השני עם המשחק המרכזי באתיחד: מנצ'סטר סיטי נגד צ'לסי. לאור מאורעות השבוע, ניתן להגדיר דווקא את האלופה כאנדרדוג: צ'לסי גימגמה עם תיקו ביתי מול סוונסי, קורטואה מורחק ובגוביץ' יפתח בשער, ובנוסף מוריניו היה עסוק השבוע בריב קטנוני עם רופאת המועדון הפופולרית. מנגד, סיטי פתחה את העונה בסערה עם 3-0 בהות'ורנס והצגה של יאיא טורה, והרבה פרשנים כבר סימנו אותה כפייבוריטית לאליפות. מוקדם עוד להגיע למסקנות כאלה, אבל ניצחון ביתי על צ'לסי יכול לתת לה מומנטום מצוין.

עוד במחזור: כבר בליל שישי מנצ'סטר יונייטד תתארח בוילה פארק, ואולי כשמציינים 20 שנה ל"משחק אלן האנסן", וילה תרשום את ניצחונה הביתי הראשון על יונייטד מאז. סאות'המפטון תארח את אברטון למשחק בין שתי קבוצות עם שאיפות דומות למדי, ארסנל תנסה להשיג נקודות ראשונות העונה אצל קריסטל פאלאס המרשימה, וביום שני ליברפול תארח את הסינדרלה בורנמות', שפתחה את העונה בהפסד ביתי מאכזב.

אסטון וילה-מנצ'סטר יונייטד, שישי, 21:45, וילה פארק

סאות'המפטון-אברטון, שבת, 14:45, סיינט מרי'ז
    סנדרלנד-נוריץ', שבת, 17:00, אצטדיון האור
    סוונסי-ניוקאסל, שבת, 17:00, ליברטי
    טוטנהאם-סטוק, שבת, 17:00, וייט הארט ליין
    ווטפורד-ווסט ברומיץ', שבת, 17:00, ויקארג' רואד
    ווסטהאם-לסטר, שבת, 17:00, אפטון פארק

קריסטל פאלאס-ארסנל, ראשון, 15:30, סלהרסט פארק
    מנצ'סטר סיטי-צ'לסי, ראשון, 18:00, אתיחד

ליברפול-בורנמות', שני, 22:00, אנפילד

alexshw אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

אני חייב לעשות אתנחתא מוזיקלית ולציין שזהו עיבוד בעברית לשיר המפורסם של להקת הרוק הסובייטית קינו("סרט" ברוסית). היא נחשבת ללהקת רוק הפופולרית ביותר בברה"מ לשעבר והפכה לקאלט. עשתה ממש מהפכה בתחום הרוק במדינה והפכה לאחת מסמלי קריסת השלטון הקומוניסטי.
    בימים אלה ימלאו 25 שנה למותו הטרגי של סולן הלהקה ויקטור צוי בתאונת דרכים והוא בן 28 בלבד.

נערך לאחרונה ב: ‏14/8/15
    yonatan ו-אלעד אוהבים את זה.
  3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אכן. אני לא רוסי והאמת שלא הכרתי את השיר והלהקה (הרוסית או הישראלית) עד השבוע שעבר, כשבמקרה נסעתי בבוקר ושמעתי באוטובוס את שי ודרור משמיעים את הגרסה העברית ונדלקתי עליה.

4. All_Hale_Conradinho Member

אני חשבתי שלהקת הקאלט הסובייטית הגדולה ביותר היא משינה וורמיני...

5. alexshw Member

לדעתי קינו אפילו יותר. אבל אין ספק שגם זו להקה ענקית.

6. Ori8 Member

אז היה דיבור על משחקי פרמייר-ליג בשישי העונה, אבל כשאני מסתכל על הלוח - וילה-יונייטד זה המשחק היחיד כל העונה שמופיע באותו יום. האם כך הדבר?

7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אכן, רק מהעונה הבאה יועברו 10 משחקים למשבצת שידור של סקיי ביום שישי. הפעם זה חד פעמי בגלל צעדת האיסלמופובים בברמינגהאם בשבת.

Ori8 אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

לא זוכר שבת שנראית כל-כך משעממת על הנייר, אף לא קבוצה גדולה אחת. בכל-מקרה, מדובר בשינוי מרענן כשיש משחק ביום שישי.
    הנה המשחקים שאני זוכר מיום שישי בפריימרליג:
    1. צ'לסי - יונייטד 2:2| עונת 2002/03 - מחזור שני| שער גדול של בקהאם ברגל שמאל ומשחק מעניין.
    2. ארסנל - לידס 0:5| עונת 2003/04 - הצגה גדולה של הנרי שכובש רביעייה! לידס מתרסקת בסיום העונה ויורדת ליגה.
    3 ארסנל - ליברפול 2:4| עונת 2003/04 - אחרי ההדחה המאכזבת בליגת האלופות מול צ'לסי, ארסנל נקלעת לפיגור בהייבורי אחרי שער של מייקל אואן. אבל היא מגיבה בצורה נפלאה. הנרי כובש שער גדול כשהוא חולף ממחצית המגרש על פני כל הגנת ליברפול. עונת 'הבלתי-מנוצחים'.

יונייטד יכולה לפתוח את העונה עם 6 מ-6 שזה משהו מרענן אחרי השנתיים האחרונות הכושלות. מצד שני הם חושבים כבר על המשחק הסופר-חשוב בפלייאוף הצ'מפיונס-ליג נגד ברוז' ומעניין אם נראה רוטצייה קטנה אפילו ואיך המנג'ר ואן-חאל מחלק את הכוחות.

- חיפשתי קצת בארכיון על המשחקים של יונייטד בוילה פארק וזה פשוט בלתי-נתפס. לאורך ההיסטוריה יונייטד אמנם במאזן שלילי 30-28 לטובת המארחת, אבל וילה ניצחה את יונייטד בפעם האחרונה בבית בעונת 1995/96. בעונה שעברה - 1:1 דלוח. בעונת האליפות האחרונה של יונייטד היא מחקה פיגור 2:0 בדרך לניצחון 3:2 עם צמד של צ'יצ'ריטו כשבין-לבין גם רובין ואן-פרסי מבקיע בפנדל.
    - באותו משחק מי שפינה את מקומו לצ'יצ'ריטו היה אשלי יאנג. אני זוכר איך הקשר המחונן חוזר ע"י כל הגדולות בפריימרליג חוץ מצ'לסי - ליברפול רצתה אותו, גם ארסנל ובסוף הוא נחת במנצ'סטר יונייטד. ריו פרדיננד צייץ אז בטוויטר בהתלהבות - 'עוד שחקן משמעותי לחיזוק הסגל. צעיר, רענן, דריבליסט'. בפועל אשלי יאנג הוא כישלון מהדהד במנצ'סטר יונייטד, שום זכר לשחקן שהיה מלך הבישולים כבר בעונתו הראשונה באסטון וילה. במדי האקסית יש לו 38 שערים ב-190 משחקים. במדי יונייטד הוא כבש רק 5 שערים ב-83 המשחקים האחרונים שלו.

בכל מקרה, התמונה הכי זכורה מהמשחקים בין יונייטד ו-וילה היא בכלל מאולד-טראפורד. ד"ש ממאקדה:

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03255/Kiko_macheda_3255949b.Xxx

9. All_Hale_Conradinho Member

וילה - יונייטד זה המשחק הכי מעניין של המחזור, למרות צ'לסי-סיטי. זה היחיד שבו באמת יש לי ספק גדול מה תהיה התוצאה. וילה עשויה להתבטל בפני קבוצה גדולה בבית כמו שהיא עושה הרבה בשנים האחרונות, מצד שני יונייטד לא נראתה טוב במחזור הראשון ובכל זאת ניצחה אז זה לא אומר הרבה, וכנראה ההתנגשות הזאת תוביל לתיקו. כנראה.
    בשאר המשחקים אני חושב שאולי להוציא את טוטנהאם שתקבל סטוק רעננה עם שאקירי בהרכב, כנראה, כל הקבוצות הביתיות ייקחו את מלוא 3 הנקודות. כן, ולצערי אני חושב שקריסטל פאלאס היא אחת מהן. אני באמת לא רואה סרט שאנחנו מצליחים להוציא משם יותר מתיקו במצב הנוכחי וגם זה בשיניים. ועוד יש לנו את ליברפול וניוקאסל בהמשך החודש... אני ברצינות רואה מצב שאת אוגוסט אנחנו מסיימים במקרה הסביר עם שתי תוצאות תיקו.

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארסנל קיבלה את הכאפה שהיא הייתה צריכה לקבל מול ווסטהאם כנראה, אני לא חושב שתפסידו אצל פאלאס. תיקו? אפשרי. ליברפול באמירויות זה באנקר, 3 נקודות וודאיות כל עונה גם אם אתם תגיעו למשחק הזה מהמקום ה19 ואנחנו מהמקום הראשון, וניוקאסל בחוץ זה לא איזה משחק שצריך לפחד ממנו. לא צריך להגזים.

וילה מול יונייטד היום, קצת כמו סטוק-ליברפול בשבוע שעבר אני בספק שנראה פה משחק פתוח ומרתק מ2 קבוצות ששינו את פניהן בקיץ, בכל זאת אני אנסה לתפוס לפחות חלק ממנו ולקוות לטוב.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בסקיי הזכירו עוד משחק של יום שישי-ערב ראש השנה התשס"ד (2003/4 למניינם), שוב ארסנל בהייבורי, 3-2 מותח על ניוקאסל שבוע אחרי ההתנפלות שלהם על ואן ניסטלרוי. אני זוכר את המחזור ההוא מצוין-שלושה ימים של חג, בשישי זה, בשבת 4-1 של יונייטד בלסטר עם שלושער של ואן ניסטלרוי כאמור שבוע אחרי שהחמיץ פנדל בדקה ה-90 וכל ארסנל עלתה עליו, ובראשון-קווין פאקינג ליסבי כובש שלושער וצ'רלטון מנצחת 3-2 את ליברפול.

alexshw אוהב/ת את זה.
  12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בינתיים דיווחים על פקקי תנועה בדרך לוילה פארק, גארי נוויל תיזמן שלוש וחצי שעות, יש מצב ששריקת הפתיחה תידחה.

alexshw אוהב/ת את זה.
  13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

שינוי אחד מההרכב של שבוע שעבר-יאנג יורד לספסל, ומי מחליף אותו? שויינשטייגר? לא! הררה? מה פתאום, השתגעתם? זהו כמובן ינוזאי, האיש שלא נתן אף משחק ראוי לאורך העונה שעברה, ודיווחו שהוא עם רגל וחצי בהשאלה בסנדרלנד.

כן, יש משחק חשוב ביום שלישי, אבל לכו תדעו אם זה השיקול שהנחה את ואן חאל או סתם הדווקאות המפורסמת.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  14. k_700 Member

שינוי מצוין לטעמי.
    שחקן הרבה פחות צפוי מיאנג, הרבה יוצר מוכשר ולמען האמת היו לא מעט רמיזות שהוא הולך לשחק במשחק הזה.

אני מאמין שיאנג יפתח מול ברוז' אלא אם יאנוזיי יתן משחק אדיר.אגב לא אתפלא אם תוך כדי המשחק יאנוזי יזוז וישחק מתחת לרוני.

הרכב מצוין.

15. alexshw Member

יונייטד לא הפסידה בוילה פארק בליגה מאז אותו משחק מפורסם לפני 20 שנה - 12 ניצחונות ו - 7 תיקו.
    מקווה להמשך הרצף

סך הכל המאזן של יונייטד מול אסטון וילה מאז הקמת הפרמייר ליג 32 ניצחונות, 11 תיקו ו - 3 הפסדים. 85:27 לזכותה בשערים.