המחזור ה-13 בפרמיירליג: זיגי סטארדאסט והעכבישים ממאדים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏19/11/15.

1. JohnTerry26 Member

מה לא ברור? אני מדבר איתך על נקודות ועל זה שטענת שאם היתה ארסנל/X חזקה יותר צ'לסי אולי לא היתה לוקחת. אני לא מדבר על סגנון, יכולת וכמה היא היתה טובה ביחס לאלופות אחרות. עובדתית הקבוצה הזאת עשתה 87 נק' כשהיה ברור חודשיים לפני שהיא אלופה והיו לה כמה משחקים בסוף שעלתה למגרש רק כי חייבים (זאת אומרת, אם היה על מה לשחק אולי היתה עושה יותר מ90). הטיעון היחיד שרלוונטי בכל מה שכתבת פה, זה "הסגנון והשיטה שמוריניו הכניס לקבוצה הזאת לא היה מחזיק מעמד מול לחץ יותר רציני ויריבה שנושפת בעורף" - טיעון שאין לו שום ביסוס.

לגבי ההמשך שלך על נושאים אחרים אני לא מסכים, אבל אין לי ממש כוח.

2. alexshw Member

https://pbs.twimg.com/media/CUb5jQVXIAEC3F9.Xxx:large

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לוקח אחריות מלאה על הכושר של הארי קיין. ברגע שהוצאתי אותו מההרכב בפנטאזי הוא חזר להפציץ.

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  4. nwish Member

אלעד - לוללתי בקול.

אגב, אם נפסיד אותו לליברפול או סיטי, אני אתעצבן. עד לפני חודש לא הייתי מעלה בדעתי שליברפול מסוגלת להנחית אותו, אבל עם קלופ? נקווה שהחבר'ה בהנהלה לא ירצו לשמוע על הוצאה כזו ומו"מ מול דניאל לוי.

לגבי סיטי, אני מאמין שזה רק תלוי בנו, לרשת את רוני בחוד של יונייטד ולשחק ליד מרסיאל אמור לקסום לו יותר מלהיאבק על דקות מול אגוארו ובוני.

רק שלא נהיה נאיביים מספיק (כמו חלק מאוהדינו היקרים) כדי לחשוב שאנחנו יכולים לוותר עליו. הבחור סקורר מעולה שיכול להפוך לחלוץ אדיר, אבל בהיותו אנגלי, ילד טוב, ואחד שקשה לא לאהוב, בהנחה וימשיך להתפתח הוא יהיה הפנים של הליגה ושל הנבחרת. אי אפשר לוותר על דבר כזה.

P.S.
    בהיותו לויאלי עד כמה שניתן בימים אלו, פסלתי מראש ואולי מתוך תקווה אופציה של מעבר לארסנל וצ'לסי הלונדוניות.

5. alexshw Member

אני פוסל מעברים ישירים רק בין ליברפול ליונייטד

קיין עם 24 שערי פרמייר ליג ב - 2015, יותר מכל אחד אחר

6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

"תפסידו" אותו לליברפול או סיטי? הלוואי שינחת אצלכם ולא אצלינו, לא שיש לו כ"כ סיבה כרגע לעשות מעבר ישיר מספרס לליברפול.

אולי אתה קצת מתבלבל ולא מבין שזה לא שחקן שאתה תחתים תמורת סכום שהוא בגבולות ההגיון.

הוא חלוץ טוב, אבל אני לא רואה שם שחקן עם תקרה מאוד גבוהה למען האמת. אולי הוא יתברר כאחד מהחלוצים האלה שהם סקוררים גדולים למרות שמכלול היכולות שלהם לא מרשים במיוחד, ואולי לא. הייתי נותן לזה עוד זמן לפני שאני רץ לשבור את הבנק עליו, אין המון חלוצים גדולים מהסוג הזה היום.

oranfu ו-k_700 אוהבים את זה.
  7. k_700 Member

אנשים עוד לא מבינים שהמחיר שלו לא יהיה פחות מ50-60 מיליון פאונד.

ואני מסכים עם וולקון, גם אני לא רואה תקרה הרבה יותר גבוהה ממה שהוא מציג כרגע(שזה בעיקר מתבטא בכיבושים).
    אני גם לא בטוח שהוא מתאים למשחק ליד עוד חלוץ לידו כמו שהרבה פנטזיונרים מפנטזים שיקרה אצלינו.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור, עדיף לשלם כמעט 35 מיליון פאונד על בנטקה שכבש בארבע שנים מה שקיין כניראה יכבוש בפחות משנתיים (כשהוא גם צעיר מבנטקה בשנתיים מבחינת הגיל).
    אני לא יודע באיזה מציאות אנשים כאן חיים, אבל למעט אגוארו, אין חלוץ אחר בליגה נכון להיום שמגיע לכמות של 20 שערים בעונה שנתיים ברציפות.
    אולי אנשים שוכחים שהכובש הכי גדול בתולדות הפריימר לייג הוא אחד אלן שירר, שגם הוא הצטיין בעיקר בזה שהיה חיית רחבה וסקורר בחסד.

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

א' - אולי מספיק עם הקטע הזה של לעגל למעלה את המחירים שליברפול משלמת ולשחק עם המספרים איך שבא לכם ואז פשוט להעביר את זה הלאה כעובדה? לא נמאס מזה כבר?
    ב' - איך זה רלוונטי בכלל? אני לא החתמתי את בנטקה אישית ואתה לא יודע מה הדעה שלי על זה.

אם הנקודה שלך היא שפשוט ככה נראה השוק ואלה המחירים, אז בחרת דוגמא נוראית. אף אחד לא צריך ללמוד מההתנהלות של ליברפול בחלון ההעברות בשנים האחרונות.
    לשלם 32 מ' ליש"ט על בנטקה זה טירוף, לשלם 50-60 מ' ליש"ט על קיין זה גם טירוף, לדעתי אפילו גדול יותר. ושאף אחד לא יתבלבל, זה סדר הגודל של הסכומים - לוי לא יתחיל לדבר בכלל לפני שתציע לו לכל הפחות את מה שקיבלנו על סטרלינג.

אם אין חלוץ בליגה שעונה על הדרישות, חפש מחוץ לפרמיירליג. מה הבעיה בזה?
    שירר לא רלוונטי בדיוק כמו ווינגרים מהירים שרצים על הקו ומגביהים את הכדור או בלמים קשוחים ומחוספסים שהיכולת שלהם עם הכדור מסתכמת בלהעיף אותו באוויר או למסור אותו אחורה לשוער. הכדורגל השתנה, אני לא רואה חלוץ כמו קיין מוביל את החוד בקבוצה עם שאיפות להיות כוח אמיתי באירופה.

אחלה שחקן לביצה המקומית במצב העניינים הנוכחי? אולי, אבל את זה אתה יכול לקבל גם בשליש מהמחיר אם לא מפריע לך שהחלוץ שלך לא יהיה בחור אנגלי נחמד וטוב שהולך להיות ה"פנים של הנבחרת", ואל תטעה, אם אתה מחתים את קיין - זה מה שאתה משלם עליו, הרבה יותר מהיכולת המקצועית שלו.

oranfu ו-k_700 אוהבים את זה.
  10. k_700 Member

אף פעם לא הבנתי את הטיעון הזה שאין חלוץ אחר בליגה שמגיע ל20 שערים פרט לשחקן x(עובדתית לא נכון) אז בואו נקרע את השוק ונקנה את זה שעשה את זה בדיוק פעם אחת.
    לדעתי כבר חלף המועד ש'הפרייס טאג אצל לוי היה "רק" 50 מיליון פאונד. ואם חלילה טוטנהאם גם מעפילה לאלופות בסוף השנה אןל תצפו שהחמדן יענה לשיחות שלא מתחילות עם הצעות של 60 מיליון ומעלה.

העיתונים כבר עושים לו חצי מהעבודה כשיותר מחודש מפמפמים על בסיס יומי שברגע שהחלון בקיץ יוצא לדרך תהיה מלחמץ עולם על השחקן שמטיל לו ביצי זהב.

מה הבעיה אם לחפש חלוץ איכותי מחוץ לליגה? דיבאלה עלה ליובנטוס 34 מיליון יורו, לדעתי חלוץ הרבה יותר מלהיב, הרבה יותר מתאים לכדורגל המודרני ולקבוצה שמחפשת מהירות וטכניקה מקדימה.

זה תמיד יהיה השוואה בין בנטקה לשחקן כמו קיין? כלומר או להאנס ולשלם 70 מיליון על קיין באחת העסקאות המזעזעות שיראה עולם הכדורגל או לשלם 32 מיליון פאונד על בנטקה?תצאו רגע מהבועה של הכדורגל האנגלי כאילו כל האופציות מסתכמות להיצע שיש פה.

בנטקה במצטבר החסיר 246 ימים ככדורגלן באנגליה, הווה אומר יותר מ8 חודשים- עונת כדורגל.
    כמובן שדר אוחיון יתעלם מהנתון הדי קריטי הזה כדי להצדיק טענות אחרות(ואני לרגע לא מנסה להצדיק את הרכישה שלו).

11. Roma מנהלים

למה דניאל לוי נחשב לחמדן? אם יש קונים ויהיו קונים במחירים שהוא דורש אז הכל טוב. זה לא שהוא לא מצליח למכור שחקנים בגלל דרישות מופרזות.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בגלל עסקאות כמו ברבאטוב ובייל, שיצרו רושם שהוא יעדיף למכור בשנייה האחרונה כדי לסחוט עוד כמה גרושים מאשר למכור כשיש לקבוצה זמן לבנות את עצמה מחדש.

13. Roma מנהלים

אם אני זוכר נכון בעונה שבייל נמכר הגיעו: לאמלה, סולדאדו, פאוליניו, אריקסן קפואה וצ'אדלי. אי אפשר להגיד שהוא לא דאג לבנות את הקבוצה שאחרי בייל.

בעונה שבא נמכר בארבטוב הגיעו שלושה שחקנים להתקפה: פאבליצ'נקו, רובי קיין ודפו. יש לציין שגם מודריץ' נרכש.

אולי המצב הכלכלי לא באמת מאפשר להתחזק בלי למכור וכן יכול להיות שה5 מיליון יותר זה ההבדל בין מודריץ' ואריקסן לארטטה ומילנר לדוגמא? סתם הנחה.

14. yonmu Member

1. חושבים שיש חלוצים אחרים (מחוץ לליגה) שעדיפים עליו - תגידו מי אלה. אני לא אומר שאין, אבל המבחר לא כזה גדול. אולי איזה מנדזוקיץ'
    2. בהתחשב בזה שקיין יהיה 'הפנים של הנבחרת' בשנים הבאות, סביר להניח שהוא יחזיר חלק מהמחיר שלו במכירת חולצות (ולא כחלק ממכירת החולצות הקבועה של כל שנה, אלא משהו נוסף).
    3. לא חייבים לדבר עליו כל פעם כ'זה שהולך להוביל את ההתקפה'. לא כל שחקן הוא שחקן מוביל, אפילו אם הוא נקנה ב50מ' יורו. שלישיית התקפה עם מרסיאל ודפאיי לא צריכה דווקא חלוץ נוצץ, אלא סקורר פשוט והוא בהחלט יכול לעשות את העבודה.

מהצד של טוטנהאם אני חושב שהגיע הזמן להפנים שמכירת שחקן מוביל זו מכה הרבה יותר קשה ממה שזה נדמה. סוארז, בייל, שבצ'נקו, קאקה - קיין לא קרוב לרמה של השחקנים האלה, אבל עצם הויתור על שחקן מוביל כמעט תמיד פוגע אנושות בקבוצה, ובמקביל ההון שנכנס גורם לשאר הקבוצות בשוק להקפיץ מחירים. ככה מסיימים עם לאמלה וסולדאדו במקום בייל - כלומר כשכולם מופסדים.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. המחירים בשוק השתנו וכניראה לא יחזרו לעולם למה שהיו בגלל סכומי הכסף האדירים שמכניסים זכויות השידור.
    בנטקה היה פשוט דוגמא למחירי השוק הנוכחים.

2. בליגה האנגלית הנוכחית, אלן שירר מגיע לשלושים שערים בעונה.
    זה יפה שיש היום שחקנים בעולם שמשלבים גם מספרים וגם גיוון במשחק שלהם, זה עדין לא אומר ששחקן "שרק" כובש זה לא מספיק.
    למעשה, שימו את קיין (לפחות לפי קצב הכיבושים שלו בעונה וחצי האחרונות) במקום רוני ביונייטד, במקום בוני בסיטי, במקום וולבק/קמפבל בארסנל, והוא יכול להיות ההבדל בין סגנות או טופ 4 לאליפות.

3. למרות הכסף הגדול של זכויות השידור, האנגליות לא מצליחות למשוך את החלוצים הטובים בעולם בגלל הפערים שפתחו ברצלונה, ריאל ובאיירן על יתר הקבוצות וגם בגלל חוסר הצלחה של האנגליות באירופה בשנים האחרונות.
    בקיץ לפי הדיווחים יונייטד הציעה סכומים פסיכים על מולר וניימאר, שניים מהחלוצים הטובים ביותר בעולם, וברצלונה ובאיירן לא מצמצו.
    לא בטוח שאפילו שחקן כמו גריזמן ירצה לעזוב את אתלטיקו בשביל יונייטד, אימרה שלפני כמה שנים הייתה נחשבת הזויה היום היא מציאותית לאור הירידה באיכות של האנגליות.

4. אז אם אין אפשרות להביא את הטובים ביותר, לשים את הכסף על חלוץ בן 22 שמעמיד מספרים מצוינים בליגה האנגלית, וכן שחקן שהוא גם אנגלי, זה משהו שצריך לחשוב עליו. בטח כשאת המספרים קיין מעמיד לא בגיל 27 או 28 אלא בגיל 22, גיל של תחילת הקרירה, כלומר הוא עוד יכול להשתדרג ביכולת והוא גם יכול לתת בשקט 10 שנים לקבוצה שתקנה אותו.

לא זכור לי שאוהדי ניוקאסל או בלקבורן התלוננו על שירר, בדיוק כמו שאני לא זוכר שאוהדי יונייטד התלוננו על ואן ניסטלרוי. חיית רחבה זה עדין משהו שהוא תוספת כוח משמעותית לכל קבוצה, בטח בליגה האנגלית הנוכחית, בטח כשיש קושי למשוך את החלוצים הטובים ביותר אליך, בטח כשמדובר בהארי קיין בן ה - 22 סך הכל.