המחזור ה-13 בפרמיירליג: זיגי סטארדאסט והעכבישים ממאדים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏19/11/15.

1. k_700 Member

רבים מהרכישות האלה שציינת נראו גם אז כרכישות של פאניקה, של כמות על פני האיכות(ולראייה אתה רואה גם כמה נשארו שם שני קיצים אחרי העזיבה של בייל).

אומנם לפי לא מעט מקורות העסקה של בייל נסגרה בערך חודש לפני מועד החתימה אבל כללה התניות מצד לוי והמון בבלט ואיומים דרך התקשורת.

זה האיש, ככה הוא חולב כל פרוטה כשמדובר בתרנגולת שמבחינת הפופלריות יכולה להטיל לו ביצי זהב.

אגב, גם מודריץ', זוכר איך זה נמתח וכמה השחקן היה צריך להתחנן כדי שישחרר אותו?

הרבה פעמים כל הסחבת הזאת תגיע על חשבון בנייה נכונה של הקבוצה שהוא עומד בראשה וגם אם לבסוף אתה קורא שהגיעו מס' שחקנים.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שבמקרה של בייל טוטנהאם באמת קיבלה זמן לעשות רכש כמו שצריך (גם אם לא הכל הצליח), אבל זה בגלל שריאל היתה מוכנה לשפוך ים של כסף על בייל וכנראה הסכימה זמן מה מראש, לפני ההודעה על השלמת העסקה ברגע האחרון, להוציא את מה שהוציאה. אתה לא יכול להיות בטוח שכל עסקה תהיה כזו ויכול להיות שבפעם הבאה לוי שוב יעדיף לחכות ולחכות כדי לקושש עוד כמה פאונדים.

רק לפני כמה שבועות דייויד גיל סיפר בראיון על הקיץ של רכישת ברבאטוב ועל איך שבסופו של דבר טוטנהאם לא קיבלה יותר ממה שהיינו מוכנים לשלם קודם לכן. סתם דפק אותה.

3. k_700 Member

רוצה לשמוע סוד?

דפאיי, שהוא לא הפנים של הליגה והכדורגל האנגלי, בלי אף הופעה בנבחרת הנוצצת של שלוש האריות, בסך הכל הפנים של הליגה ההולנדית.
    אותו דפאיי הוא השחקן שמכר הכי הרבה חולצות אחרי מסי ורונאלדו מהקיץ האחרון.
    שנה אחת אחורה ודי מאריה ופלקאו שניהם היו בטופ7 של מכירץ החולצות באנגליה(לפני אגוורו ורוני אגב).

כלומר לא חייב להיות זה שמוביל את הנבחרת האנגלית(כאילו איזה הישג זה היום...בנינו זה אולי מעט יותר יוקרתי ממאנה שהולך להיות הפנים של נבחרת סנגל בחצי עשור הקרוב) כדי למכור הרבה חולצות ולהחזיר את ההשקעה בך.

מצטער כשאתה עולה 50, 60, 65 מליון פאונד הציפיות ממך הן להיות שחקן סופר מוביל ולא רק לרמת הליגה.
    במועדון כמו מנצ'סטר יונייטד כשמביאים שחקן התקפה במחיר פסיכי כזה מקווים שזה יהיה שחקן שגם יוכל לקחת את המועדון לטופ של אירופה.
    אלו הציפיות שהיו מדי מאריה, אלה הציפיות שיהיו יום אחד ממארסיאל, אלה הציפיות שהיו גם על הכתפיים של רוני ביום שהשקיעו בו סכום גבוה מאוד ואפילו הזוי לילד בן 18 בימים ההם.

בן אדם הגיוני לא יצפה שיגיע לפה בחור נחמד ב60 מיליון פאונד ויהיה רק "שחקן שישלים את מארסיאל ודפאיי" או אחד שרק ישתלב בצורה נוחה בהתקפה.

מלינגארד מצפים שישתלב בצורה נוחה בהתקפה שלנו, משחקן שאתה משלם עליו הון תועפות אתה מצפה שיהיה כינור ראשון וקונטנדר לכל שחקם בעולם שמשחק על העמדה שלו.

ופה נופל עניין המילכוד ממי שרק מסתנוור ממוצע השערים שלו לפר דקות משחק.
    שזה דבר נחמד אבל כשאתה משלם סכום כזה פסיכי אץה צריך להיות הרבה יותר תובעני בדרישות שלך.

וכל זה בהנחה שאנחנו בכלל חושבים שצריך מערך עם שני חלוצים בכירים בעתיד(שזה ממש לא משהו ודאי).

אמרת שבשוק אתה יכול לזהות שמות מהסוג של מנדזוקיץ'? חבל שאתה מדלג על הודעות כי נתתי לך למשל את השם של חבר של מנדזוקיץ' לקבוצה והיום כבר אפשר להגיד שזה החלוץ הבכיר של יובה לעתיד הקרוב והרחוק-דיבאלה, זה שעבר אליה עבור 34 מיליון יורו.

רוצה שם שעדיין רלוונטי לקיץ הקרוב? לאקזט.
    נכון הוא התחיל את העונה בעייתית אבל זה החלוץ שאמור להוביל את החוד הצרפתי בעשור הקרוב, שחקן שכבר שנתיים וחצי נותן מספרים משוגעים.
    מהיר כמו שד, בעיטה טובה, מסירה, יכול להתאים למשחק לחץ גבוה והמון תנועה וגם כנראה יעלה חצי מהסכום של קיין.
    ואני בטוח שלמערכת סקאוטינג כל כך עשירה ומשומנת יש עוד הרבה שמות בקנה.
    בקיץ גם אף אוהד לא גלגל על הלשון שלו את השם של מארסיאל, היום חודשיים אחרי ואני חושב שלא יושבים יותר מדי אוהדי יונייטד ומתבאסים על הרכישה הזו...

4. yonmu Member

אם השוק מלא במרסיאלים, שיביאו עוד שלושה.
    דיבאלה יעלה בערך אותו סכום, וזה בהנחה שהוא ירצה לבוא (נגיד את זה ככה - אני במקומו לא הייתי מוכן), ולדעתי הוא פחות סקורר.
    לקאזט? כל כך ברור לך שהוא יהיה עדיף על קיין וזול יותר?

בשורה התחתונה אני לא אומר שאין בכלל אופציות שעדיפות על קיין, אבל הוא בהחלט מהמועמדים המובילים.
    צעיר, מכיר את הליגה, עושה את העבודה בחוד. יקר? אז מה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/15
    nwish ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  5. k_700 Member

לא נתתי לך את השם של דיבאלה כשם של מישהו שאני חושב שיגיע בקיץ.
    פספסנו את הרכבת שיצאה מפאלרמו, סתם נתתי לך דוגמא של פרוספקט שלדעתי הרבה יותר מעניין מקיין ועלה 34 מיליון יורו רק בקיץ האחרון.

כלומר אני לא הוזה, לא כל חלוץ של 20 שערים ונסיון באחת מהנבחרות הטובות בעולם, עולה 50-60 מיליון פאונד, כמו שיעלה כל פרוספקט שנמצא בין הזרועות של לוי וגם רק במקרה מחזיק את הדרכון האנגלי.

האם אני משוכנע שלאקזט יהיה טוב יותר? לא, אף אחד לא יכול להיות משוכנע כי יש המון משתנים שמשפיעים על הצלחה של שחקן במקום מסוים.
    אבל אני משוכנע שלאקאזט כשרון לא פחות גדול מקיין ולא פחות מוכח ממנו, ראיתי אותו מספיק פעמים ב3 העונות האחרונות כדי לגבש דיעה עליו.
    אני נצמד למה שהנשיא שלהם אמר עליו במאי האחרון: שהשחקן לא יעזוב בפחות מ34 יורו.
    כלומר אני מאמין שנשיא שאומר דבר כזה לא מצפה פתאום למכור את השחקן שלו בלא פחות מ65 מיליון לישט.
    מה גם שלאקאזט לא פתח בסערה את העונה ודי סובל מהפתיחה הרעה של הקבוצה שלו(ומהפציעה האיומה של פקיר), כלומר הגיוני אפילו להאמין שאם לא יהיה פה שינוי של 180 מעלות בעונה של לאקזט אז השווי שוק שלו לא הולך להאמיר.

אם העולם מלא במארסיאלים? לא יודע, סביר להניח שלא.
    אבל רגע זה לא אתה שבהודעה הקודמת שלך טען שזה בסדר גם להביא שחקן ב50 מיליון יורו(אגב בהזדמנות זו כדאי שתעדכן את המטבע, אין סיכוי שהוא עובר בפחות מהסכום הזה בפאונד) ולצפות ממנו לא להיות השחקן המוביל בהתקפה אלא רק שחקן שיתחבר טוב ליד השחקנים האחרים?

אני לא אומר שאנחנו לא צריכים להשקיע סכומים פסיכיים.
    אמרתי את זה גם אחרי שרכשו את מארסיאל שאם מדובר בשחקן ששווה את זה אז לא משנה לי אם ישקיעו גם 90 מיליון פאונד.
    שחקנים שהאפסייד שלהם להיות בטופ של העמדה שלהם בעולם הם לדעתי השקעה ששווה את הסיכון וגם אם אתה צריך לשלם מחיר פרימיום כדי להבטיח את הגעתם.
    שחקן שאפילו המעריצים הגדולים שלו כאן אומרים שהוא רק יכול להיות שחקן גדול בליגה האנגלית והפנים של הכדורגל האנגלי, זה לא אומר לי יותר מדי.
    גם וארדי הוא היום בטופ של הכדורגל האנגלי וגם הוא כנראה הולך להיות שחקן מוביל בנבחרת הכי אוברייטד בעולם, אז זהו לברצלונה?

אני לא חושב שקיין כזה ועובדה שגם לך המחשבה הזאת עברה בראש בהודעה הקודמת.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/15
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק, כבר מעכשיו אפשר לקבוע שקיין לא יהיה טופ קלאס ושהוא לא מסוגל להיות עבורנו מה שואן ניסטלרוי נניח היה.
    נו טוב...

7. Roma מנהלים

אתה לא יכול להגיד שהרכש לא היה איכותי, אני מצטער. לאמלה היה שחקן מבטיח מאוד ברומא , אריקסן אין על מה לדבר אחד מחמשת הקשרים ההתקפים הטובים בליגה ורק משתפר על הזמן.

אף אחד לא יכל לחזות את הכישלון של סולדאדו(מפציץ בליגה הספרדית) ופאוליניו(פאקינג שחקן נבחרת ברזיל ונראה מצוין בטורניר לפני שנרכש).

השחקנים שהגיעו אולי איכזבו אבל אי אפשר לומר שהם לא היו איכותיים, זה השחקנים שטוטנהאם יכולה למשוך כנראה הרי הקבוצה עדיין לא מהטופ של הליגה שתוכל למשוך את השחקנים הטובים באירופה.

8. k_700 Member

לא, כבר מעכשיו עדיף לקבוע שהוא בטוח יכול להיות רוד ואן ניסטרלוי הבא אז אצא לי השוקה ו70 מיליון מיליון פאונד אוציא לי... מכיר את המשך המזמור?

9. yonmu Member

הסכומים לא יהיו פסיכיים אם משווים את התועלת השיווקית שלו. מעבר לזה, סכומים כאלה לא אמורים לשנות יותר מדי ליונייטד במצבה. עם כל הכבוד לייצוב שואן חאל הביא לקבוצה, יש לכם עוד קפיצת מדרגה לתת (וזה בלי לדבר על הרמה של באירן ובארסה) וזה ייעשה רק על ידי רכישות בסכומים כאלה, וצריך לפחות רכישה אחת כזאת להתקפה.
    עכשיו השאלה היא לא הסכום אלא מי.
    אתה ממשיך לטעון שקיין לא הולך להיות הנרי או שבצ'נקו וגם אם זה נכון זה לא משנה (אגב, הנרי או שבצ'נקו היום היו עולים פי 2 מהסכומים שמזכירים בהקשר של קיין). אולי לקאזט אופציה עדיפה, לא מכיר אותו מספיק (הוא אולי זול יותר, אבל פחות צעיר ולא מכיר את הליגה כמו קיין). חוץ ממנו לא נתת שמות שעדיפים על קיין, ולכן הדיון הזה לא באמת קיים.

למשוך שחקנים שבאמת נמצאים בטופ של הטופ (מולר, אגוארו) או בדרך אליו (איקרדי לדעתי) יהיה לכם קשה או בלתי אפשרי.
    מלבדם, יש את קיין (או לקאזט, נניח) או אופציות בינוניות כמו מנדזוקיץ'.

10. k_700 Member

מאיפה אתה יודע מה התועלת השיווקית שלו??

יונייטד צריכה להביא שחקנים טובים שכמו שאמרת יקחו אותה לרמה של באיירן וברצלונה.
    לא להוציא 70 מיליום פאונד רק כדי להגיד הוצאנו 70 מיליון פאונד אז עכשיו בטוח השתדרגנו גם אם לשחקן קוראים במקרה דני וולבק.
    אני ממשיך לטעון שקיין לא מריח לי כמו שחקן שבאמת יכול להיות מהטובים בעולם בתפקידו.
    את השמות של הנרי ושבצ'נקו(ג'יזס איזה רחוק הלכת..) אתה הכנסת.
    כשהקבוצה שלי כבר יוצאת לכזה שופינג אני מקווה לקבל שחקן שיהיה מהטובים בעולם בתפקידו ויתאים לסגנון ולרוסטר שנמצא לידו.
    לגביו,אני סקפטי לגבי כל הסעיפים.

נתתי לך את השם של לאקאזט כי סתם היה דחוף לך לקבל שם כלשהוא.
    זה ממש לא אומר שזה נגמר שם, אין לי בעיה שיחליטו להוציא גם סכומי כסף גדולים גם על שמות פחות מוכרים ואם חושבים שהפוטנציאל העתידי שלהם יהיה שווה את זה.

מה זה הטיעון הזה של מכיר או לא מכיר את הליגה? גם אגוורו פעם לא הכיר את הליגה האנגלית אז אתה רוצה להגיד לי שבזמנו סיטי הייתה צריכה לחשוב על דארן בנט או פטר אודמנגי שהכירו מצוין את הליגה(אגב אגוורו עד היום לא יודע לחבר משפט באנגלית, אז נצמצם את הסינון לדוברי אנגלית שהם רק native speakers?).

מאוד יטריד אותי אם זה מה שבכלל יהווה פקטור מרכזי בסוג הרכש שלנו, לשמחתי עד עכשיו אין לזה זכר תחת ואן חאל.

איקארדי זה עוד שם נהדר ולדעתי הוא דווקא כן יכול להיות זמין בשוק.
    לא עוברת עליו עונה מדהימה באינטר אבל הוא כן פרוספקט נהדר ובלי צל של ספק יעלה פחות מהשגעונות שיציב לנו לוי מול העיניים בעסקה שתסגר בשעה 23:59 ב31 לאוגוסט(שתבין כבר כמה אני מסויט ממנו).

בכלל אני לא מבין למה אתם כל כך בטוחים שאנחנו מחפשים רק חלוץ מטרה? כ.רונאלדו/בייל לא יכולים לענות על הדרישה ואם מארסיאל גם יתקבע לעמדה של חלוץ?

עד הקיץ אלוהים גדול.

11. yonmu Member

1. אני משער את התועלת השיווקית שלו בתור שחקן אנגלי שהולך לתפוס מקום רציני בנבחרת בעתיד.
    2. שחקנים שיקחו את יונייטד לרמה של באירן וברצלונה לא רלוונטים בשבילכם. לא רואה את אגוארו\חאמס\רויס\וראטי חותמים אצלכם מחר, מצטער.
    3. מה זה 'מהטובים בעולם' - מתוך כמה? כמה חלוצי מטרה היום עדיפים על קיין? כמה מהם נבחנו ברמות (=ליגות) הטובות ביותר והעמידו את המספרים שלו? כמה מהם בגיל שלו?
    4. טיעון של 'מכיר את הליגה' זה נקודה חיובית לטובת השחקן. לא חסרים שחקנים שההתאקלמות לשיטה-סגנון-תרבות חדש\ה דפק להם עונה או קריירה. במקרה הזה, אתם יודעים שאתם מקבלים את הקיין של טוטנהאם. לא כמו השבצ'קנו שצ'לסי קיבלו או הקאקה שריאל קיבלו או וואטאבר.
    כשהאלטרנטיבה שלך לקיין תהיה אגוארו - לך עליו גם אם הוא חרש-אילם.
    5. רונאלדו ובייל אלה האלטרנטיבות שאתה מציג? תתעורר, אתם לא יונייטד הטרבליסטים. אתם אלה שבקושי מוכנים להגיד את המילה אליפות.

עד הקיץ אלוהים גדול (וגם אחריו), אבל בינתיים קיין הוא אחת האופציות הטובות ביותר להשלמת ההתקפה שלכם. אז אולי כדאי לנהל מו"מ במקביל גם על איקרדי ולקאזט (ואולי עוד מישהו שלא עולה לי כרגע) כי לוי עשוי לעשות לכם שרירים, אבל קיין לא אמור לרדת מהרדאר.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. k_700 Member

שמע, אני מתעסק קצת בעולם שאמור לחזות תועלת, גם שיווקית.
    אתה מוכן לשתף איתי את המודל העסקי הגיאוני שמצאת שמוכיח שלקנות את קיין ב60-70 מיליון פאונד זה גאונות עסקית כי הוא בדרך להיות שחקן מרכזי בנבחרת?

אז רגע גם לקנות את הנדרסון ופאביאן דלף צריכה להיות הברקה שיווקית חכמה והם גם כנראה יעלו פחות.
    איך זה מתחבר לנתון העובדתי שבקושי יש אנגלים ברשימה של עשרת השחקנים שמכרו הכי הרבה חולצות באנגליה בשנה האחרונה?

איך זה מתיישב עם העובדה שמגיע איזה פישר הולנדי בן 21 שעד לפני שנה ו3 חודשים היה שחקן מחליף בנבחרת הולנד ונכון להיום מקום 3 בעולם במכירת חולצות?

אתה יודע איך זה מתיישב עם המציאות? לעולם קשה מאוד מאוד לשווק שחקן אנגלי.
    שם לא קונים מהר כל כך את הבלוף. כדי שהוא יניב לך פירות ממרקטינג טוב הוא צריך להיות שחקן טוב שגם מצליח בבמה הגדולה של מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי וכדומה.

אתהמיודע לא חסרים מקרים של אנגלים מוכשרים שהיו שם חם ואז עברו לבמה גדולה יותר וקרסו... ואז מי יקנה את החולצה שלהם?? איך נשווק אותם ליושבי האן ארבור בצפון אמריקה שאוהבים מאוד לקנות מרצ'נדייז מקורי??

2. לא מסכים. העסק בריאל מדריד מריח כמשהו שקרוב לפיצוץ, אף אחד לא יכול לחזות היום מה קורה שם.
    רונאלדו רוצה לעזוב? פרס רוצה להעזיב אותו?היום כבר איסקו מטפטף לעיתונאים שהוא רוצה כבר בינואר לעזוב ומה עם בייל אוהדי המטפחות הלבנות יסבלו עוד עונה בינןנית שלו??
    כבר הוכחנו שאנחנו יודעים לערוב טוב למקרים שמועדון כמו ריאל מדריד יחליט שאיזה די מאריה לא מספיק טוב לו.
    ולכן אני אומר לך תחכה, תוריד את החיוך מן השפתיים בינתיים.

3. לא טיעון ענייני מבחינתי. לפי הטיעון הזה גם מארסיאל בקיץ לא צריך היה להכנס לדיון השוואתי מול קיין, היום תמצא יותר קולות שחושבים שהצרפתי יצמח לשחקן טוב ממנו.
    אמרתי לך נתונים וסטט' זה יפה אבל לא תנאי מחייב לשיפוט לגבי פוטנציאל.
    הווה אומר, בשביל זה יש צוות שלם של אנליסטים וסקאוטים שזה המקצוע שלהם, למצוא כשרונות שהם לא מולר אבל אולי יום אחד יגרדו את הרמה שלו.

4. טיעון של מכיר את הליגה זה שום דבר אחד גדול כי זה אינדיבידואלי לאופי של השחקן ולנסיבות הגעתו, למצב הכללי של הקבוצה שאליה מגיע וכו..
    על כל די מאריה שתביא לי אני אתן לך אגוורו וטבז שהצליחו בלי לדעת אנגלית, על כל קיין תקבל אנדי קארול שזינק לבמה אחת יותר מדי גבוהה בסכום גדול והתרסק.
    רוצה להמשיך במשחק החביב הזה?

5. תתחיל לקרוא קצת עיתונים, להכנס לפורומים ברשת וללמוד קצת על המרקחה ששוררת שם.

מישהו אמר שקיין לא צריך להיות על הראדאר?(הוא כבר מזמן תהיה בטוח).
    אחת מן האופציות היותר טובות?זה כבר הדיעה שלך.

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/15
  13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאוהד יונייטד אני תמיד בעד רכישת השחקנים הבריטים הטובים ביותר כי חשוב לי שיהיה בסיס מקומי ואני מאמין שיש לזה משמעות, כל עוד הוא איכותי מספיק. אבל אני לא חושב שיש לזה השלכות שיווקיות. כוכב נוצץ ביונייטד יהיה גם נכס שיווקי ולא משנה מאיזו מדינה הוא, כי זה הכדורגל היום - גלובלי לגמרי. כשהשוק הכלכלי של קבוצה אנגלית היה בעיקר באנגליה, זה היה אחרת. היום האוהד האנגלי מאמץ ללבו בקלות שחקנים זרים, ובכל מקרה הוא רק חלק מהשוק של הקבוצה האנגלית.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

שוב למה שהפנים הבריטיות של הקבוצה לא יבואו מהאקדמיה? צריך לשפר אותה.
    בהחלט ניתן לחפש חלוצים גם מחוץ לבריטניה מה קרה? יש לפעול בחוכמה גם אם למועדון לא חסר כסף.
    להביא רק כי הוא בריטי זה לא חכם. כמובן שאני לא פוסל החתמות של בריטים אלא אני בעד שיקול דעת. ליברפול משתתפת שנים בחגיגה הזו בשוק הבריטים ומה זה הועיל לה?
    לפחות התרנגולים משיגים את זה בזול אז בסדר.

דפו נותן לסנדרלנד 3 נקודות סופר חשובות בסלהרסט פארק והם רק נקודה מתחת לקו

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/15
  15. Mellow29 Kopite