המחזור ה-15 בפרמיירליג: Behind Blue Eyes

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/12/16.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

סאות'האמפטון ספגה גם פחות שערים מיונייטד העונה ובכללי נראית נהדר בהגנה. לוקח את ההגנה שלה גם על פני שלכם?

אני לא אוהב את ההשוואות האלה, זה שטחי מדי, אתה לא יכול בכדורגל המודרני לנתק את ההגנה מההתקפה ולהעמיד פנים שהם קיימים בוואקום ואתה לא יכול לשים את ההגנה של סאות'האמפטון אצלנו ולקבל את אותן תוצאות רק עם פחות שערי חובה, הקבוצה הזאת משחקת כדורגל הרפתקני עם מגנים שטסים קדימה, בלי קשר אחורי ועם המון הצטרפות להתקפה מהקישור, והסיכון שאתה לוקח בזה הוא שתחטוף בצד השני - אם לא היינו סופגים 20 שערים העונה גם לא היינו כובשים 37, שניהם חלק מאותה משוואה. שים את הרביעייה האחורית שלנו בסאות'האמפטון והיא בחיים לא חוטפת שער כמו השער השני של ווסטהאם היום כי היא מלכתחילה הייתה עומדת בקו עמוק יותר ועם יותר תמיכה מהקישור.

בהחלט יש מקום להרבה שיפור, בעיקר בשער, גם בלם ומגן שמאלי לא יזיקו בלשון המעטה, אבל "אני לוקח את ההגנה של סוטון\אברטון\ווסט ברום\סווינדון טאון חה חה חה" זה סתם זול. אנשים פה מסוגלים ליותר.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לוקח את שני הבלמים והשוער של סאות׳המפטון על פני מה שיש לכם?

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוהדי יונייטד, כשהקבוצה משחקת טוב אבל נשדדת ולא לוקחת את שלוש הנקודות - מבקרים את מוריניו, קבוצה בלי דרך.
    אוהדי יונייטד, הקבוצה משחקת פחות טוב אבל לוקחת את הנקודות, מבקרים את מוריניו, קבוצה בלי דרך.
    הגיוני סך הכל.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הייתי שמח להגיד שראינו היום משחק שונה מכל קודמיו, אבל לא ראינו. בדיוק כמו מול ארסנל, סטוק, אברטון-שיחקנו לא רע עד השער הראשון, היינו רכים וחסרי מחץ ולא יכולנו להשיג שער נוסף, ולקראת הסוף נדחקנו אחורה. ההבדל הוא שהפעם היריבה לא הצליחה לכבוש, בין אם בגלל יום חלש, או בגלל שפלייני לא קיבל מספיק זמן כדי לתת להם פנדל, זה לא ממש משנה. העובדה היא שנראינו פחות או יותר אותו דבר בכל המשחקים בחודשיים האחרונים (למעט התבוסה בברידג') ויצא עם ניצחונות רק בשניים מהם. זה מראה שמשהו לא עובד.

ואני לא חושב שהיה העונה משחק שבו נשדדנו. משחק שאנחנו מגיעים בו למלא מצבים ולא מנצלים-זה בגלל שאין לנו מחץ, שמרסיאל נראה נורא, שזלטאן פעמים רבות איטי מדי ומתמהמה עם הכדורים, שאין לנו קור רוח, ועוד סיבות שכולן באחריות מוריניו. זה לא שוד. וגם טעויות השיפוט מתאזנות.

alexshw אוהב/ת את זה.
  5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שאנחנו הרבה יותר הרפתקנים מסוטון ועדיין פורסטר וואן דייק לא על אותה סקאלה בכלל כמו קאריוס ולוברן.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. SoD Member

זלאטאן הוא ממש לא הבעיה של יונייטד. העובדה שאחרי כל הרכש שנחת כאן השנה (שסה"כ כולו רכש מאוד חיובי) נשאר כ"כ הרבה זבל בהרכב זה בסה"כ עדות למצבו הרע של המועדון מאז הפרישה של פרגוסון ורק ממחיש את המורכבות של התהליך שאותו המועדון נאלץ לעבור. בנוסף, גם בעונות האחרונות של פרגוסון לא שיחקנו כדורגל טוב או מהנה במיוחד.

מבחינתי אני רואה תהליך. הקבוצה משחקת טוב יותר (גם אם חסרה מאוד קליניות בהתקפה והמשחקים האחרונים מצביעים על לוזריות) ומראה פוטנציאל להמשך. הרבה יותר מהקבוצה של ואן חאל בשנה שעברה שדרכה במקום.

7. alexshw Member

בחירת מאמנים לקויה עומדת במרכז הכישלון. לא יכול להיות שכל מאמן מתלונן על הכושל שהיה לפניו ומתרץ את המצב ככה.

8. Mellow29 Kopite

לפני שלוש שנים לוברן היה הואן-דייק של סאות'המפטון ומניולה היה הפורסטר של סנדרלנד, לקחנו אותם וראינו איך זה נראה. אנשים באמת חושבים שכל מה שצריך זה לעשות קופי-פייסט מקבוצה של מקום 8-10 עם הגנה נחמדה וזה יתורגם להגנה טובה יותר גם אצל קבוצה של טופ 4?
    ברור שיש לנו חולשות פרסונליות, כשהבולטת כרגע היא בעמדת השוער. את זה אפשר לפתור בהרבה דרכים, אבל מעבר לזה יש לנו חולשה הגנתית לאורך כמה שנים והפתרון לא נמצא בלהסתכל על ווסט ברום, סאות'המפטון או אברטון. @Walkon הסביר את זה מצוין בהודעה הראשונה בעמוד הזה.

אני לא יודע אם קיים פתרון רציני שיענה על ההגדרה של "קלופ יודע להעמיד הגנה". כן, אולי יהיה לנו שוער שמדי פעם מרוויח נקודות (האחרון היה מניולה ב-2013/14), אולי יהיו לנו שחקני הגנה עם ביצים ולב, אבל אני לא חושב שבסגנון שאנחנו משחקים "הגנה חזקה" זה משהו אפשרי. אני לא מצליח לחשוב על המון קבוצות ששיחקו כדורגל הרפתקני כ"כ כמו שקלופ (ולפניו גם רודג'רס, צריך לתת לו את הקרדיט) משחק אצלנו, והצליחו להחזיק הגנה ראויה. הקשר האחורי הוא בכלל קשר 50-50 מוסב, שני המגנים משחקים פחות או יותר כקשרים, לשחקני התקפה יש חופש מוחלט לנוע לכל הכיוונים והרבה פעמים זה בא לידי ביטוי בהפקרה של שטח מאחוריהם לפני שאנחנו מאבדים כדור. כן, אולי ברצלונה ובאיירן של גווארדיולה עשו דברים הרפתקניים לא פחות, אבל הן חיו ביקום שבו הן עדיפות משמעותית על רוב מוחלט של היריבות שלהן. אני חושב שכל עוד קלופ ימשיך פה, והלוואי שזה יקרה למשך עוד הרבה שנים, אנחנו עדיין נהיה קבוצה מאוד דלילה מאחור עם ממוצע של ~40-50 ספיגות בעונה. אנשים צריכים להבין את הקונטקסט הזה כשהם משווים אותנו לקבוצות הגנתיות מובהקות.

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי איך לוברן היה הואן דייק ומיניולה היה הפורסטר.
    סתם כי הם הגיעו מהקבוצות האלה?
    לוברן הוא בלם בינוני ומטה, זה שהוא הגיע מסוטון לא הופך אותו לואן דייק.
    אין שום היגיון בלוגיקה הזאת.
    הבעייה ביציאות אצל מיניולה הייתה ידועה עוד מימי סנדרלנד, אני כתבתי שזה הדבר שהכי מפחיד אותי ברכישה שלו. פורסטר שוער נחמד.
    אני לא רושם פה שצריך להביא את ואן דייק ופורסטר, אבל הם לבטח טובים יותר מאלה שמשחקים אצלנו.

עם פרסונל טוב יותר, אין סיבה שנגיע ל40-50 שערי חובה גם עם הסגנון ההרפתקני שלנו.
    יש לנו המון גולים שבאים כתוצאה מטעויות אינדיבידואליות גסות.

Scouser Tommy, אלעד, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

לא צריך לעשות קופי פייסט אבל פורסטר ביי פאר שוער מרשים יותר ממניולה. הוא גם היה מרשים יותר מהארט, אבל הינשוף העיוור לא ראה את זה.
    היה חצי ראשון של העונה שעברה פצוע ובחצי השני משוערי הליגה הטובים יותר.
    היה חלק חשוב בהגעה לאירופה של הקדושים.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שציפינו ליותר ומוריניו רחוק מאוד מלהיות הצלחה כבירה או הצלחה בכלל, אבל במקום להתייחס למצב כמשהו שממנו עדיין אפשר להתקדם, העונה ובכלל, אנשים כבר קברו את הקריירה שלו ביונייטד. זה מוגזם.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע, לא ראיתי אותם מספיק העונה כדי להחליט, וגם כשכן לא התמקדתי בשחקנים ספציפים, ויש לי הרגשה חזקה שגם שאתה לא, אבל מה אני יודע, אולי ראית יותר מ2 משחקים של סאות'האמפטון העונה.

מלו אמר את זה מצוין - פעם גם לוברן היה וואן דייק. אפילו באותה קבוצה.
    כבר שנים ארוכות מאוד שליברפול היא ההוכחה האולטימטיבית לכך שהכוכבים התורנים של קבוצות מרכז הטבלה באנגליה לא מביאים אותך לשום מקום ולכך שלככב בסאות'האמפטון זו אופרה אחרת לגמרי מלשחק בליברפול. בפורום הזה אוהבים מאוד לציין את זה, לכן זה מוזר בשבילי שאני בכלל נמצא בדיון הזה.

אבל זה מראה מצוין את ההפרעה הבי פולארית שיש לאנשים פה, שכמובן מגיעה ישירות מהתקשורת האנגלית עצמה. מצד אחד קורעים לגזרים את ליברפול וסיטי על החתמות יקרות ממועדוני מרכז הטבלה, מצד שני מנפחים כל פלוץ שעושה 3 חודשים טובים בסוטון\אברטון התורנית לפרופורציות מצחיקות. ליברפול רוכשת את הפלוץ המדובר, והלופ נמשך.

Big Virgil ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכוונה היא לא שתביאו את פורסטר וואן דייק (למרות שלדעתי ההולנדי יכול להיות פיתרון מושלם עבורכם), אלא שאם ההגנה של קבוצה כמו סאות׳המפטון טובה משלכם (פורסטר-ואן דייק-פונטה) אז אתם בבעיה.

קבוצה שתתקוף כמוכם גם תהיה חשופה מאחור, אבל לא הבנתי מה הקשר בין התגובה למעלה לשני השערים שספגתם היום, בעיטה מ40 מטר שנכנסה וכדור עומק לרחבה שהם הלחם והחמאה של בלמים באנגליה ועדין הצלחתם לסדר לסאות׳המפטון מצב לכיבוש כשהשוער שלכם גם בשער השני לא החליט אם הוא יוצא או נשאר בקו ונתקע באמצע.

מבחינה אינדיבידואלית, לא רק קבוצתית, החלק האחורי שלכם לא מתאים לקבוצת צמרת. גם עם כדורגל פחות הרפתקני אתם תענשו עם שחקנים באיכות שיש לכם.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת בעיה כשכל שחקן שמצליח בקבוצה לא גדולה נכנס אצלך לקטגוריית ה"פלוץ". אין הבדל בין שחקן אחד לשני.
    אז לוברן זה בדיוק ואן דייק.
    לאלאנה זה בדיוק דאונינג, או שמה קרה שם בדיוק?
    איזה מן נקודה זאת?
    כל שחקן מסוטון שנביא אמור להיכשל כי לוברן נכשל משם?
    כל שחקן זה סיפור אחר, אי אפשר לאחד בין הסיפורים רק כי שחקנים מגיעים מקבוצות מרכז טבלה.

אגב אני נאלץ בפעם ה3 לרשום שוב שאני לא אמרתי שנביא את שניהם, אנחנו צריכים להיכנס לשוק ולהחליט מי הבלם והשוער שאנחנו רוצים ואם נגיע למסקנה שזה ואן דייק ופורסטר אז אחלה, קודם כל שנגיע להבנה שלוברן וקאריוס הם שחקנים חלשים זה הצעד הראשון.
    פשוט לא הגיוני לפסול שחקנים רק כי הגיעו שחקנים אחרים מהקבוצה שלהם בעבר ונכשלו, אין בזה שום היגיון. כל מקרה פה הוא לגופו והרי רואים שמאנה ולאלאנה כן מצליחים אצלנו למשל.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/16
  15. oranfu Member

אני לא רואה איפה הסגנון ההרפתקני שלנו אשם בשערים. כמעט ולא מגיעים מולנו למצבים, אנחנו פשוט סופגים מכל רבע ניסיון לעבר השער שלנו.

קלופ אשם שהוא מעמיד שחקנים שמוציאים את החשק לחיות, לא בסגנון. הצלחנו לעשות משהו שבאמת לא האמנתי שאפשרי - הבאנו שוער יותר גרוע ממיניולה.
    להשוות בין לוברן וואן-דייק זה מצחיק. לוברן תמיד היה בינוני מינוס, זה בלם שנזרק מליון. לא שההולנדי הגיע מאיזה קבוצה אדירה, אבל בחייאת, איך מישהו יכול להסתכל על שניהם ולהגיד שהם זהים? הקשר היחיד בינם הוא שאחד שיחק ואחד משחק בסוטון.

חבל, אבל הקבוצה הזאת לא מסוגלת באמת יותר מזה והמקסימום זה טופ4. בשביל יותר מזה צריך את ההתקפה של ברצלונה.

היתה להם חצי התקפה כל המשחק והם הבקיעו פעמיים.