המחזור ה-16 בפרמיירליג: Porque te vas

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/12/16.

1. Esomech Member

זה שהליגה צמודה זה אומר שהיא נחלשה?
    אתה באמת משווה את הספרדיות ובאיירן? שהן ירדו מאוד ברמה העונה דרך אגב.
    רק תסתכל איזה שחקנים נמצאים בקבוצות האמצע טבלה ומטה האנגליות, לעומת הספרדיות או הגרמניות.
    הרמה של המנג'רים בליגה הזאת, שכל משחק זה לא רק להרכיב 11 שחקנים (אהמ זידאן ואנריקה אהמ) כל משחק זה הכנה טקטית שונה, אינטנסיביות שונה, כל משחק זה מלחמה, אפילו משחק בית נגד האחרונה בטבלה זה לא משחק קל. אין בליגה הזאת משחק קל.
    כשבבאיירן בארסה וריאל יכולים להרשות לעצם לעלות עם שחקני הרכב שני לפעמים לפני משחקים בצ'מפיונס, והכל בסדר (נכון גם הרמה של המחליפים גבוהה), איפה בליגה הזאת קבוצה יכולה להרשות לעצמה לשחק בלי ה11 הכי טובים שלה.
    קוטיניו/סאנצ'ז/הזארד/אריקסן/אגווארו/דה חאה, אי אפשר להרשות לעצמך לא לשחק איתם. שוב לעומת הספרדיות ובאיירן.
    שדרך אגב, גם בגרמניה יש סטייה ששמה לייפציג.

אתה אומר החלשות של הליגה. אני אומר חוזק לא נורמלי.

אבל מצד שני, מה לא תגיד בשביל להצדיק את החולשה המטורפת של הקבוצה שלך? הרי זה כל הליגה חלשה. או שבעצם אתם קבוצה סבירה אבל השופטים דפקו אותכם?

אתה מדבר הרבה על אפרוריות של צ'לסי (קונטה גאון), או על ההגנה החלשה של ליברפול, או על הרכרוכיות של ארסנל..תחזור להתרכז בלבקר את מוריניו וקבוצת הכוכבים שלו, שהיא בעצם הקבוצה שלך, ותביא ביקורת אמיתית עליה ולא כזאת תלושה מהמציאות שרק בגלל שיפוט אתם לא בפסגה. ואז תדבר על קבוצות שמתפקדות יותר טוב ממכם

oranfu ו-HEART BREAK KID אוהבים את זה.
  2. k_700 Member

אתם לא מבינים אחרי ניאום ״הסוף סוף יש לנו מאמן״ שלו בתיקו מול ליברפול(שלא באה לשחק אהה בעצם קיבלה שח מט בטקטיקה ממוריניו...) הוא חייב איכשהו לגבות את ההזיות שלו.
    אז פתאום הליגה ממש חלשה וצ׳לסי היא בינונית לכיוון הפלוס ואם לא השופטים אז אפילו בליגה בינונית יונייטד לא הייתה רק 13 נקודות ועשרים שערים פחות מהמוליכה אלא ״רק 6״ שכל זה סביר בעצם כי השופטים ממש גומרים אותנו.
    כאילו לקבוצות מלפנינו שבאמצע דצמבר נראות 5 רמות מעלינו לא היו עד היום נסבות שהאטו אותן(כמו טעויות שיפוט, פציעות, עוד מפעל של אמצע שבוע על הראש, מאמן חדש, משחקי נבחרות).

כל הנסיבות התאחדו ופגעו רק במנצ׳סטר יונייטד, השופטים הכי גרועים מגיעים אחרי ערב של קוק ואלכוהול רק למשחקים של הקבוצה שלו וחוץ מזה גם אחרי כל המיקס נסיבות הזה אין פה בעצם עבודה מזעזעת של מאמן שעושה ממש עבודה על גבול הפשעים עם השחקנים הכי טובים שלו, אלא יש פה בסך הכל מרחק סביר ממקום 4(רק שש...) והליגה חלשה מאוד אז בכלל יש מקום לאופטימיות, אנחנו שבוע וחצי לפני הכריסמיס.

זה עיוורון(וצביעות, כי כולנו זוכרים איך הוא חרך וחתך את המאמן הקודם שהיה פה ובנינו?הקודם מתעלה על הקבוצה של מוריניו כמעט בכל פרמטר ועם סגל הרבה יותר בעייתי, כמובן באשמתו) שכבר קשה להסביר.

אבל בסיידר אנחנו לא מבינים בואו נתעסק בגיפים וכאלה, דוקטור ג׳יבאגו פה ללמד.

נערך לאחרונה ב: ‏15/12/16
    קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  3. HEART BREAK KID RED DEVIL

ניצחנו פעמיים רצוף, מה שהופך את המשחק נגד ווסט ברום לסופר קשה פול פוגבה לאט לאט מתחיל להיות באמת משמעותי , התנועתיות גוף שלו ללא כדור להתגבר על שחקנים באמצעות כוח פיזי היא נהדרת .
    אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמו ולנצח כמה שיותר משחקים ופחות להתעסק במה שקורה עם שאר הקבוצות זאת דעתי .
    השיפוט אתמול היה בהחלט זוועתי , גם בגול שלנו וגם בפנדל שלא נשרק והגול החוקי של מאטה שנפסל .
    אמרתי את זה פה לפניי כמה ימים ואגיד את זה שוב, אני מאמין שאת כול המשחקים עד המשחק מול ליברפול בבית בחודש הבא אנחנו ננצח .

4. k_700 Member

השיפוט אתמול היה זוועתי, הוספת נקודה ואפשר להסכים על המשפט הזה.

אבל למה המגמתיות שכאילו רק אנחנו נדפקנו פה?

מה עם הגלישה בשתי רגליים של רוחו לגוף של השחקן? כמה פעמים ראינו מצב כזה נגמר באדום ישיר ו3 משחקים בחוץ?
    ומה עם. השער הראשון בתוספת הזמן של המחצית? הכדור שם שיחק ביד של זלאטאן ונבדל של פוגבה, למה זה לא בדוח השיפוט של אנוכי?
    אחרי שתערוך גם נסכים שהשיפוט היה זוועתי, לשתי הצדדים ואלה שיטענו שמי שממש נפגעה היא דווקא פאלאס גם לדעתי יצדקו, כי הם ספגו שער דה פקטו שיכול לחסל בטחון לקבוצה בדקה הכי מעצבנת וממצב שהשער לא היה צריך להאשר.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. HEART BREAK KID RED DEVIL

מייקל קאריק - שים במחזור הבא את morning glory של אואזיס.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה עצמה מעניינת יותר מכל ליגה אחרת בזה אין ספק, כמו שאין ספק שהכסף שנכנס הפך את קבוצות האמצע והתחתית של הליגה לאיכותיות יותר, אבל אני עדין חושב שקבוצות הצמרת באנגליה לא מספיק איכותיות. עם הכסף שיש בליגה והמאמנים שהגיעו זה בהחלט יכול להשתנות, אבל נכון להיום, הפערים עדין קיימים וגם השנה לא נראה קבוצה אנגלית זוכה במפעל כשיתכן שגם גמר או חצי גמר של קבוצה אנגלית יהיה משהו שלא נראה.

7. golding מנהלים

איך אתה יודע מה נראה ומה לא? יש עוד חודשיים עד השלב הבא בליגת האלופות ומי יודע איך הקבוצות המשתתפות ייראו עד אז. בעיניי קבוצות הצמרת העונה, כלומר הטופ 4/5, טובות ובהרבה מהמקבילות שלהן אשתקד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

המדד שלך לחוזק הליגה הוא בעייתי בעיני.
    להישען על תוצאות טורניר נוק אאוט, אין בזה היגיון מבחינתי. צ'לסי שהעיפה את ברצלונה הייתה כן חזקה יותר מצ'לסי אחרת שלא לקחה אליפות אירופה? עזוב. יש בטורניר האלה גורם מזל שהוא חשוב מאוד.
    הליגה השנה יותר חזקה משנה שעברה, זה ברור מאליו. מספיק להסתכל על צ'לסי וליברפול, שתי קבוצות בינוניות בעונה שעברה שעכשיו שוות טופ 4+. שתיהן לדעתי לוקחות אליפות בליגה של העונה שעברה. ארסנל, טוטנהאם, מנ יו ומנ סיטי לכל הפחות שמרו על רמתן.

oranfu ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  9. HEART BREAK KID RED DEVIL

כול מילה בסלע. מנסה להסביר זאת לכול אוהדיי ברצלונה וריאל מדריד כמה שנים טובות . שאפו גבר

Esomech אוהב/ת את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפילו ליגת האלופות, שהוא טורניר נוקא אואט, משקף תהליכים כשהם מתרחשים לאורך שנים (למשל הכישלון של האנגליות במפעל בארבע השנים האחרונות). וחוץ מזה, בארבע השנים האחרונות לפחות, הזוכה בליגת האלופות הייתה קבוצה איכותית (באיירן, ריאל, ברצלונה וריאל).

קל מאוד אחרי עונה כמו העונה שעברה שבה לסטר זכתה באליפות להעלות את הרמה. אני חושב שהרמה לא מספיק טובה, יונייטד למשל עומדת על 7 משחקים ללא הפסד באנגליה, כשרבים מהמשחקים (ברנלי, ארסנל, אברטון) היו גניבה של הקבוצה היריבה ולא היינו רחוקים מלעשות גם 7 מתוך 7 וזה לדעתי אומר הרבה.

ושוב, ראיתי את צ'לסי העונה, היא לא קבוצה שאמורה לנצח עשרה משחקים רצוף. אם למרות הבינוניות שלה, בינונית ומעלה במקרה הטוב, היא מנצחת עשרה משחקים רצוף, זה בהחלט מעיד על רמת הליגה.

השיפור בקבוצות כמו צ'לסי וליברפול לא אומר שהרמה עלתה משמעותית כי מצד שני יש ירידה גדולה מאוד אצל לסטר שזכתה באליפות ואצל טוטנהאם שנתנה עונה גדולה.

אני נגד למדוד חוזק של ליגה רק דרך הקבוצות שרצות לאליפות, אבל מצד שני אני גם נגד למדוד חוזק של ליגה רק דרך קבוצות האמצע והתחתית. אי אפשר להתעלם מהפערים בין קבוצות הצמרת באנגליה (לא משנה אם צ'לסי, ליברפול, סיטי, טוטנהאם יונייטד או ארסנל) לקבוצות הצמרת בספרד למשל (ברצלונה, ריאל ואפילו אתלטיקו).
    כשגם קבוצות הצמרת באנגליה יהיו חזקות יותר מהמקבילות שלהם בספרד, אז הרמה באמת תעלה. כי בסופו של דבר, קשה להגיד שהקבוצות באנגליות חזקות יותר בגלל שקבוצות מרכז הטבלה והתחתית באנגליה חזקות יותר, כי אז אנחנו מגיעים לליגת האלופות ורואים את הפערים העצומים בין קבוצות כמו ריאל וברצלונה למקבילות האנגליות.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יצא לי לראות את המשחק של צ׳לסי אתמול מלבד התקציר. ממה שהצלחתי להבין נראה שהם היו בשליטה מלאה לאורך כל המשחק, ידעו מתי לנצל את הרגע כדי להבקיע ואיך לשמור שוב על שער נקי (קורטואה לא ממש מוזכר, אבל גם הוא חוזר לעצמו בגדול אחרי ביקורת מוצדקת עליו).

אני קצת חושב שעושים להם עוול עם השוואות לכדורגל של מוריניו או ראניירי. הכדורגל שלהם יותר חיובי בחלק הקדמי, בטח עם הזאר במגרש, אבל אני חושב שכן יש בהם משהו מאוד איטלקי. לאו דווקא מזל (כאילו גם, תמיד טוב שיש את זה), אבל המנטליות שם מאוד רגועה. האמונה שם גם שהמצב נראה פחות טוב, וכאילו אתה יודע שגם שער אחד מתחיל להספיק להם עם איך שמשחק ההגנה נראה. שאפו לקונטה ולחבורה שלו.

יש להם סיכוי לא רע בכלל לברוח לליגה, אבל אני עדיין חושב שנראה מירוץ משולש עד הסוף. הליגה הזו הפכפכה מדי.

נ.ב - אזפיליקווטה עם הופעה 200 במדי צ׳לסי. שקט שקט אבל שחקן הגנה מצוין.

12. Sturridge Member

אזפי לדעתי אחד האנדרייטדים היותר גדולים בשנים האחרונות. לראייה האפס קרדיט שהוא מקבל בנבחרת הספרדית, שם אם אתה לא מברצלונה או ריאל אתה לא נספר. מוריניו לפני שהשתגע על ערש דווי הספיק לומר עליו שאם היה יכול היה עולה עם 11 אזפיליקווטות. שחקן נדיר וכמה ברי מזל אנחנו שלקבוצה שלנו כבר מעל עשור ברצף תמיד יש לפחות שחקן אחד כזה, החליף את קאשלי בתמונה ליד ההגדרה במילון לסולידי.

יש מצב שפפ עם ניצחון ליגה ראשון בבית מאז ספטמבר?

oranfu, Gianzola, yakov_y ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  13. golding מנהלים

@Sir Alex Ferguson
    אני מאוד לא מסכים עם הדרך שבה אתה בוחן את הליגה, אבל אם כבר נכנסת להשוואות אז לפחות תדייק.

הטבלה אחרי 16 מחזורים:
    צ'לסי 40 נקודות (25 נקודות יותר בהשוואה לעונה שעברה)
    ליברפול 34 נקודות (10 נקודות יותר)
    ארסנל 34 נקודות (נקודה יותר)
    סיטי 33 נקודות (נקודה יותר)
    טוטנהאם 30 נקודות (4 נקודות יותר)
    יונייטד 27 (2 נקודות פחות)

מלבד יונייטד, כל הקבוצות הגדולות שאתה מדבר עליהן, ולסטר לא נכנסת תחת הקטגוריה הזאת משום שהייתה לה עונה אחת טובה בלבד, השתפרו ביחס לעונה החולפת. אם הבחינה שלך היא השוואה בין הקבוצות הגדולות באנגליה לבין המקבילות בספרד (או גרמניה ואיטליה), אז נכון לנקודת הזמן הנוכחית האנגליות נראות טוב יותר משנה שעברה, גם במישור הפנימי אל מול היריבות המקומיות, וגם באיכות המשחק שהן מציגות. לאף אחת מן הקבוצות אין את איכות השחקנים על מנת להתמודד עם באיירן, ריאל, ברצלונה ואולי אפילו יובנטוס, אבל אין לי ספק שכל 5 הראשונות יכולות להתמודד עם 4 הקבוצות הללו בצורה ראויה לכל הפחות.

יהיה מעניין לראות את סיטי ואת ארסנל בשלבים הבאים. אני משוכנע שלפחות אחת מהן תגיע לחצי.

oranfu, gilad16 ו-owen11111 אוהבים את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. בהשוואה בין העונה הנוכחית לעונה הקודמת האלופה של העונה הקודמת לא רלוונטית?
    לסטר מחוץ לתמונה, צ׳לסי וליברפול בתמונה (למרות שצריך לזכור שבמקרה של ליברפול בעונה הקודמת היא התחילה בלי קלופ ולכן ההשוואה בנקודת הזמן הנוכחית בעייתית), הטבלה שלך דווקא מוכיחה שההבדלים משנה שעברה לא גדולים.

2. התגובה שלי מבוססת על המשחקים שראיתי העונה. לא מזהה עלייה חדה באיכות הליגה או הקבוצות, לא מזהה איזה שינוי גדול בקבוצות הצמרת, עדין חושב שהפערים מהקבוצות הבאמת איכותיות גדול.

3. הלוואי והתחזית שלי תהיה שגויה ונחזור לימים של קבוצות אנגליות דומיננטיות באירופה, אבל מבט על איכות הסגלים, על הרמה הטקטית של הקבוצות, על איכות הכדורגל, מלמדת על פערים גדולים מהקבוצות הבולטות באירופה, גם אם באיירן או ברצלונה של השנה פחות טובות מהקבוצות של באיירן וברצלונה לפני שנה או שנתיים הם עדין איכותיות יותר מהקבוצות האנגליות.

15. golding מנהלים

הנקודה היא שאם משווים בין הקבוצות הגדולות בליגות השונות, אין טעם לציין את לסטר משום שהייתה לה עונה אחת טובה בלבד. אם לייפציג תזכה באליפות השנה, אתה לא תשווה בינה לבין קבוצות גדולות מאנגליה החל משנה הבאה. הבלחות חד פעמיות לא יכולות להיות אינדיקטיביות ולכן צריך לנהל שיח ממוקד יותר.

אני חושב שלקבוצות הגדולות העונה יש מאמנים טובים יותר (צ'לסי, סיטי וליברפול בפרט), שיטת המשחק באנגליה השתנתה בהתאם (הרבה דגש על לחץ מתואם בחלק ההתקפי, תבניות ברורות יותר, בניית משחק מהשוער/הגנה וכו') ופיזור הנקודות בליגה - פער גדול יותר בין הטופ 5/6 לשאר ביחס לשנה שעברה - מצביע על מגמה של ריחוק בין הקבוצות הגדולות לאלה שמתחתיהן. אגב, אני לא בהכרח חושב שזה דבר טוב ומבורך.