המחזור ה-16 בפרמיירליג: Porque te vas

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/12/16.

1. Footballover Member

יש כמה נקודות במה ש@Sir Alex Ferguson אומר, אני חושב שאין לנו בליגה אף קבוצה שמתקרבת ומחקה את הרמה המטורפת שהורגלנו אליה, הרמה של צ'לסי של 2005, יונייטד של 2008 וארסנל של 2004 למשל (אבל בינינו, כמה קבוצות בהסטוריה התקרבו לרמות האלה...)... בסדר, אני מוכן לקבל את זה, אבל לומר שהליגה כולה חלשה? זה אבסורד, זה מוגזם וזה פשוט לא נכון. אני חושב שרמת התחרותיות בליגה הזאת הוא אחד הפקטורים העיקריים לכך שהאנגליות כושלות באירופה בשנים האחרונות. הרמה של הקטנות היא הגבוהה ביותר שיש, לא חושב שאפשר להתווכח על זה, וזה בהחלט נטל עבור הקבוצות שמשחקות גם באמצע השבוע.

חוץ מזה, הפוטנציאל של חלק מקבוצות הליגה הוא באמת בשמיים. אמנם צ'לסי נתנה כמה תצוגות "בינוניות" במהלך הרצף הזה אבל בוא לא נשכח את הניצחון מול אברטון, את המחצית השניה מול סיטי, וכמובן את התבוסה שהקבוצה שלך קיבלה תוך כדי זה שצ'לסי מציגה כדורגל שהוא לא פחות מוורלד קלאס, כדורגל שהיה בחלקו הטוב ביותר שראיתי מכל קבוצה העונה, בכל ליגה.
    מנצ'סטר סיטי מול ברצלונה - 3-1 שיכל היה להגמר הרבה יותר מזה, לא מספיק עבורך? הכדורגל ההתקפי שליברפול מציגה... כל אלה הם ערובה לכך שמבחינת פוטנציאל ובסיס, אנחנו בהחלט שם. יש שחקנים טובים, יש מאמנים אדירים, עכשיו השאלה היא איך ממשיכים מכאן הלאה. כל הגדולות צריכות חיזוקים נקודתיים וקונסיסטנטיות. תראה את אתלטיקו למשל, מי היה מעז להכליל אותה ברשימה הזאת שלך לפני 4 שנים? הכל עניין של מגמות ואלה דברים מאוד מאוד הפכפכים. ניהול נכון, אימון נכון וקצת פגיעה ברכש בהחלט יכולים לעשות את ההבדל ולמחוק לחלוטין את הפער הזה בין קבוצות כמו צ'לסי, סיטי ואפילו בין קבוצה כמו ארסנל לאריות היבשת.

עם זאת, עד שלא יגיע השינוי המיוחל ועד שלא נראה את סיטי למשל, עומדת שווה בין שוות במעמד חצי גמר צ'מפיונס, בהחלט אפשר יהיה להתווכח עד כמה הקבוצות האנגליות הגדולות באמת חזקות. הן עדיין צריכות לפתח אופי, שהוא גם כן מצרך חסר אצל כל קבוצה בערך שהיא לא צ'לסי באירופה. יש עוד דרך ארוכה לפני מאמן כמו פפ ועד שהוא יצליחו להטמיע בקבוצה שלו ווינריות. זאת למרות, כמו שניתן להבין מהפסקה הקודמת, לדעתי אין הבדלים עד כדי כך אקוטיים בין הרמה הפוטנציאלית של סיטי ובין קבוצה כמו ברסה למשל. הכל בראש...

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. חשוב לי להבהיר, לא סתם אני כותב בפורום האנגלי בערך מיום הקמת אייסוקר לפני יותר מעשור, אני אוהב, חיי ונושם כדורגל אנגלי, ואני מעדיף אותו בכל יום על פני הליגה הספרדית, האיטלקית והגרמנית.
    כשהייתי באנגליה בזמנו העדפתי לנסוע לראות משחק של נורת'המפטון מליג וואן, על פני לצפות בברצלונה בחצי גמר ליגת האלופות בפאב.
    אין ספק שאני מעדיף ליגה תחרותית כמו האנגלית שבה גם קבוצות מרכז הטבלה והתחתית מציגות סגלים איכותים ושבה אין חמישיות ושישיות כדבר שבשגרה מידי עונה, על פני ליגה כמו הספרדית עם שתי מפלצות שמפרקות כמעט תמיד בקלות את היריבה.

2. עם זאת, לפני מספר שנים, במקביל לאיכות של קבוצות מרכז הטבלה והתחתית, קבוצות הצמרת היו איכותיות הרבה יותר.

כבר הזכרתי את התקופה שמתוך 4 קבוצות בחצי גמר ליגת האלופות, 3 היו אנגליות.

לא מזמן היה לנו גמר כל אנגלי בגמר ליגת האלופות.

בעונת 2007-2008, אלה היו ההישגים של 4 הנציגות בליגת האלופות:
    ארסנל - רבע גמר (הודחה על ידי קבוצה אנגלית - ליברפול).
    ליברפול - חצי גמר (הודחה על ידי קבוצה אנגלית - צ'לסי),
    צ'לסי - (גמר, הפסידה לקבוצה אנגלית - יונייטד),
    יונייטד זכתה בליגת האלופות.
    שלוש מתוך ארבע הקבוצות בחצי הגמר היו אנגליות, הגמר כל אנגלי!

עונת 2008-2009:
    ליברפול רבע גמר (הודחה על ידי קבוצה אנגלית - צ'לסי).
    צ'לסי - חצ גמר (הודחה על ידי ברצלונה).
    ארסנל - חצי גמר (הודחה על ידי קבוצה אנגלית - יונייטד)
    יונייטד - גמר (הפסידה לברצלונה).
    שלוש מתוך ארבעת הקבוצות בחצי הגמר אנגליות!

עכשיו בואו נעבור לשנים האחרונות:

עונת 2012/2013:
    סיטי - סיימה רביעית בבתים ולא עלתה שלב.
    צ'לסי - סיימה שלישית בבתים ולא עלתה שלב.
    ארסנל - הודחה בשמינית הגמר על ידי באיירן.
    יונייטד - הודחה בשמינית הגמר על ידי ריאל מדריד.
    אפילו לא נציגה אחת בשלב רבע הגמר כששתי נציגות עפו עוד בשלב הבתים!

עונת 2013/2014:
    ארסנל - הודחה בשמינית הגמר על ידי באיירן.
    סיטי - הודחה בשמינית הגמר על ידי ברצלונה.
    יונייטד - הודחה ברבע הגמר על ידי באיירן.
    צ'לסי - הודחה בחצי הגמר על ידי אתלטיקו.
    נציגה אחת בלבד בחצי הגמר, אף נציגה לא העפילה לגמר.

עונת 2014/2015:
    ליברפול - סיימה שלישית בבתים ולא עלתה שלב.
    סיטי - עפה בשמינית הגמר מול ברצלונה.
    ארסנל - עפה בשמינית הגמר מול מונאקו.
    צ'לסי - עפה בשמינית הגמר מול פריס.
    אפילו קבוצה אנגלית אחת לא הצליחה לעלות לרבע גמר ליגת האלופות!

עונת 2015/2016:
    יונייטד - סיימה שלישית בבתים ולא עלתה שלב.
    צ'לסי - עפו בשמינית מול פריס.
    ארסנל - עפו בשמינית מול ברצלונה.
    סיטי - עפו בחצי הגמר מול ריאל מדריד.
    ושוב, אף נציגה אנגלית לא הגיעה לגמר, רק נציגה אחת עברה את שמינית הגמר, כשמאז עונת 2011/2012 אף קבוצה אנגלית לא זכתה במפעל.

3. יתכן ובעתיד הדברים ישתנו, יתכן בהחלט שהשילוב של כסף גדול ומאמנים כמו מוריניו, קלופ, קונטה ופפ יחזירו את האנגליות למעמד שלהם לפני מס' שנים או לפחות לנציגות יותר מכובדת בשלבים האחרונים של ליגת האלופות מבשנים קודמות.
    אבל נכון להיום, הכדורגל של קבוצות הצמרת באנגליה הוא עדין לא מספיק איכותי, הסגלים הם עדין לא מספיק איכותיים, גם בהשוואה לסגלים של האנגליות בתקופה למעלה וגם בהשוואה לקבוצות כמו ברצלונה, ריאל מדריד ובאיירן היום.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שקבוצה כמו לסטר, עם הסגל שעמד לרשותה, לקחה בקלילות את אליפות הליגה בעונה הקודמת. זה מלמד על מעט על האיכות בליגה האנגלית, וגם אם יש שיפור בעונה הנוכחית, אני לא חושב שהוא משמעותי והפערים מקבוצות העלית של אירופה הוא עדין גדול מאוד.

Raulito אוהב/ת את זה.
  3. SoD Member

עונת 2013 היא מעט גנבת דעת - יונייטד בסופו של דבר הייתה טובה יותר מריאל מדריד, והודחה בגלל טעויות שיפוט. באופן כללי, הקבוצות האנגליות סבלו ב15 שנה האחרונות מטעויות שיפוט מזעזעות (לעיתים קרובות לטובת היריבות הלטיניות יותר), ובטורניר כמו ליגת האלופות יש לכך משמעות גדולה.

אם זאת, אין ספק שהייתה ירידה קשה ביכולת מאז עונות השיא של סוף העשור הקודם, וש3 שנים האחרונות היו שנות שפל של הגדולות עם השיא בשנה שעברה (אפילו עם סיטי במקרה הזדחלה לחצי הגמר). אין גם ספק שלא יוצאים מבור כזה בעונה אחת וגם השנה הגדולות לא קרובות לרמה שהציגו לפני קצת פחות מעשור - אבל ברור שהליגה השנה הרבה יותר חזקה מהליגה של שנה שעברה, שהפערים בין הצמרת האנגלית ל3 הספרדיות ובאיירן הצטמצמו משמעותית (גם בגלל שהאחרונות נחלשו). אם טאלנט האימון הנוכחי באנגליה בשילוב אם זה שעידן מסי-רונאלדו שהגדיר את הדומיננטיות הספרדית לקראת סיום, כנראה שמה שאנחנו רואים זו מגמה של חזרת האנגליות לקדמת הבמה.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שכבר לא אכפת לי מהרמה של קבוצות הצמרת כשלעצמן או כמול שאר הקבוצות הגדולות באירופה, השוואות בין ליגות, הצלחות במפעלי נוקאאוט באירופה, ניקוד וכל בבל״ת אחר שאפשר לחשוב עליו. הפרמיירליג חזרה בענק העונה ואנחנו מקבלים כל מח׳ אקשן שאין בשום מקום אחר. זו הליגה היחידה בעולם שאני יכול להגיד שהגיע הזמן לעשות לה רדזון כמו ב-NFL. זה עד כמה המוצר הזה טוב מאדרפאקרס.

שכל אחד יהנה ממה שבא לו ושהשופטים כבר יפסיקו לזיין את יונייטד העונה. זה הכי חשוב.

נ.ב - אתלטיקו ודורטמונד מקום 6 כל אחת בליגה שלה. מה הבעיה?
    א) ליגה חרא
    ב) שיפוט מכור
    ג) מנהל מקצועי
    ד) כל התשובות (לא) נכונות

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/16
    golding אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

"מגמה" צריך להתחיל איפשהו, אתה יכול לחזות את זה, אבל אין לזה שום עדות בשטח. לדעתי כרגע יש לפחות 6-7 קבוצות אירופאיות שטובות יותר מהקבוצה האנגליה הכי טובה.

6. golding מנהלים

גם למה שאתה אומר אין עדות בשטח ככל שאנחנו מדברים על העונה הנוכחית.