המחזור ה-16: יובנטוס ומילאן נפגשות? צריך לומר עוד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏13/12/08.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://paper.sznews.com/szdaily/images/20080414/pic_363035.Xxx
    לאפו אלקן מיובנטוס קרא לזה ה"דרבי האמיתי של איטליה", בעוד העולם כולו (לפחות כך ערוץ הספורט מתאר זאת) מתכונן נפשית ל"סופר קלאסיקו" הספרדי בין בארסה לריאל באיטליה מתכוננים לסופר קלאסיקו של איטליה שיפגיש את הקבוצה המעוטרת באיטליה לבין הקבוצה האיטלקית המעוטרת ביותר באירופה. שאר המחזור מותיר אותנו עם מספר מפגשים מעניינים. לאציו שחטפה בראש מאינטר תנסה להנחיל הפסד שישי רצוף בליגה לאודינזה. קטאניה שהאריכה את החוזה לוולטר זנגה תתארח בפירנצה.

שבת:
    19:00- בולוניה- טורינו
    21:30- נאפולי- לצ'ה

ראשון:
    16:00- אודינזה- לאציו
    *אינטר- קייבו (שידור ישיר בספורט 2!)
    *פיורנטינה- קטאניה
    *רג'ינה- סמפדוריה
    *רומא- קליארי
    *פאלרמו- סיינה
    *ג'נואה- אטאלנטה
    21:30- יובנטוס- מילאן (שידור ישיר בספורט 5!)

סיקורים יועלו בהמשך הסופ"ש. כל המעוניינים לתרום מוזמנים לפנות.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/08
  2. Milanista3 Member

להוציא את גאטוסו מההרכב של מילאן זה כמו להוציא לבן אדם את הלב .
    בכל אופן לדעתי חלק מההרכב די צפוי אבל יש בו חלק של תעלומה , כל עוד אין פציעות שאני לא יודע עליהן מאלדיני וקאלדזה ביחד (עקב הפציעה של בונרה ) יאנקו וזאמברוטה בצדדים. אמברוסיני וקאקה הם הבאנקרים היחידים לדעתי בקישור של מילאן ,וזה לדעתי יהיה בוודאות.
    עכשיו השאלה מי יהיו אלה שיצוותו ביחד עם אמברוסיני לקישור האחורי? פלאמיני ואמרסון? פירלו? או שבכלל אנ'צלוטי מתכנן לעלות כמו בדרבי ולהציב את סיידורף יותר אחורה.
    לגבי סוגיית החלוץ פיפו בנוי למשחקים האלה אבל לדעתי שבה צריך לפתוח (מה שלא יהיה כנראה).

גול.קום מפרסם שקאקה ספק למשחק הזה
    מישהו יודע על זה משהו?

3. 亚历山大帕托 Member

בטח מין זיון שכל "פסיכולוגי" לפני המשחק, אבל נצטרך לראות מחר את הסגל שיזומן, וקשה לי מאוד לראות איך שמו של קאקא לא יופיע.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.gazzetta.it/tools1024/images/squadre/udinese_middle.Xxx

"אני לא יכול להכחיש שאנחנו במשבר ולא כפי שהיינו, חמש הפסדים רצופים בהחלט לא נחשבים כרגע טוב. זאת בושה איך שבחודש אחד זרקנו את כל העבודה היפה שעשינו עד כה". כך הגיב פאסקוולה מארינו לאחר ההפסד החמישי לאטאלנטה. אודינזה פתחה פנטסטי את הליגה וכבשה את המקום הראשון עם כדורגל מצויין אבל מאז ההפסד לאינטר היכולת בליגה חלשה והתוצאות בהתאם. מארינו לא מצליח להסביר מדוע אודינזה לוקה בליגה בעוד שבאירופה הקבוצה נראית מלאת ביטחון וכך הצליחה גם בזריזות יחסית להבטיח העפלה משלב הבתים של גביע אופ"א. למרות ההפסדים והיכולת האישית הקשה של פליפה, הבלם הברזילאי ממשיך לקבל את הקרדיט במקום דומיצי שכיכב בפתיחת העונה. פרונטי וזפאטה פצועים ולא יישחקו. באודינזה מקווים ששלישיית האזורי שלהם בהתקפה יעשו את ההבדל.

אודינזה משוער: הנדנוביץ', מוטה, קודה, פליפה, לוקוביץ', אינלר, ד'אגוסטינו, אובודו, פליפה, קוואריירלה, די נטאלה.

http://www.gazzetta.it/tools1024/images/squadre/lazio_middle.Xxx
    שלושה הפסדים, תיקו וניצחון בודד, זהו המאזן העגום של לאציו בחמשת משחקי הליגה האחרונים, בין לבין היא הספיקה אמנם להדיח את מילאן מהקופה איטליה אבל עבור האוהדים הליגה חשובה הרבה יותר והכושר הנוכחי ממש לא מקובל עליהם במיוחד שהאחות מעבר לכביש תחזור בקרוב לראות את לאציו הרחק, הרחק מלמעלה. "אני חושב שלא נצליח להשיג תוצאות חיוביות אם לא נשחק כמו קבוצה, כולם צריכים לתרום ולעזור לחברים שלהם" אמר טומאסו רוקי הקפטן של הקבוצה וגם דיבר על כך שהוא מתפקד כמנהיג ומשתדל לעזור כמה שיותר לחלץ את הקבוצה מהמצב לה נקלעה. חדשות טובות כן היו השבוע לקבוצה כאשר ראש עיריית עיר הנצח ג'יאני אלמאנו גיבה את תוכניתו של לוטיטו להקמתו של איצטדיון חדש ללאציו והחל בגיבוש מעשים ומחמאות להנהלתה של לאציו על כוונותיה. בכל הנוגע למצב השחקנים לקראת המשחק אז קולארוב, דה סילבסטרי ופאנדב פצועים ולא יישחקו.

לאציו משוער: קאריסו, דיאקיטה, רוזנהאל, קריברי, ראדו, דאבו, לדסמה, מגני, מאורי, רוקי, סראטה.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר בשעה 4 בצהריים בסטאדיו אולימפיקו של רומא ייפגשו רומא וקליארי מהמקומות ה13 וה12. אמנם זה נראה כמו קרב תחתית, אבל שתי הקבוצות מצויות בכושר מצוין, כאשר מ5 המשחקים האחרונים רומא השיגה 5 ניצחונות בהעוד שקליארי השיגה 3 ניצחונות נגד 3 קבוצות מאוד מכובדות(סמפדוריה, פאלרמו ופיורנטינה), תיקו מול נאפולי והפסד לקאטניה.

http://footballencounters.co.uk/images/LogosLarge/roma2.Xxx
    רומא מגיעה למשחק הזה בכושר מצוין כמו שנאמר למעלה, הם ניצחו 6 משחקים רצופים שביניהם ניצחון על פיורנטינה, בורדו ולסיום היריבה העירונית והשנואה לאציו. בכל ששת המשחקים האלה גם, רומא ספגה אך ורק גול אחד, כאשר בתחילת השנה ההגנה הייתה החיסרון הגדול ביותר של הקבוצה. כמו שזה נראה מה שגרם לגלגל להסתובב, זה הניצחון על צ'לסי לפני 6 שבועות באולימפיקו 3-1. מאז ניצחה 7 משחקים מתוך 8 שגם בו יצאה רומא בתיקו מאכזב(1-1 נגד בולוניה). רומא עדיין מאכזבים ללא ספק, הם נמצאים במקום ה13 עם 20 נקודות ומשחק חסר(אם ננצח במשחק החסר בינואר נקפץ למקום ה8-10). לרומא יש סיכוי ממשי להגיע למקומות 4-2 ואולי גם לאלופות, אבל לא סתם טוטי אמר השבוע שסיכוי אין לרומא במאבק על הסקודטו. אם התוצאות ישחקו לרומא, כבר המחזור היה תיהיה במקום ה8, אבל זה לא נראה ריאלי(אטלאנטה צריכה להפסיד לגנואה, לאציו לאודינזה, קטאניה צריכה לצאת בתיקו או בהפסד נגד פיורנטינה ופאלרמו צריכה לצאת בתיקו או בהפסד נגד סיינה). אקווילאני צפוי לעלות מהספסל, בעוד שפיזארו חוזר למשחק הזה. טאדיי גם צפוי להיעדר אך יש סיכוי כלשהו שהוא יהיה כשיר למשחק מחר.. גם פאנוצ'י חוזר השבוע ואולי נוכל לראות אותו כבר בהרכב הפותח.

הרכב צפוי:דוני; פאנוצ'י, חואן, מקסס, ריסה; פרוטה, דה רוסי, פיזארו; באפטיסטה, ווצ'יניץ', טוטי.

http://www.football-shirts.co.uk/images/kits/cagliari.Xxx
    קליארי היא סיפור ענק העונה הזו. היא התחילה בצורה הכי נוראה שאפשר עם לא פחות מ5 הפסדים, גול אחד ומקום 20. הנקודה הראשונה הגיעה דווקא נגד מילאן שיצאה בתיקו מאופס נגד קליארי הנחושה. מאז קליארי הפסידה רק פעמיים, יצאה ב2 תיקואים והשאר הם 6 ניצחונות. מרשימים בהחלט. יש להם 20 נקודות במאזן, כמו הג'יאלורוסי, והם רוצים לנצח מחר ולהשאיר גם רומא מאחור. הסיכויים יורדים משמעותית לקליארי אם מסתכלים על הסטטיסטיקות. הם ניצחו פעם אחת העונה בחוץ מ7 משחקים, וגם הם אף פעם לא מבריקים נגד רומא. ב27 משחקי חוץ נגד רומא הם ניצחו רק פעמיים(!), וקשה לראות מצב שמחר זה יהיה הפעם השלישית. מאז חזרתם של הרוסובלו לליגה הראשונה ב2004 הם הפסידו 4 פעמים לרומא באולימפיקו. החלוץ אלסנדרו מאטרי ששיחק העונה 14 משחקים(11 מהספסל) וכבש 0 שערים ו0 בישולים פצוע ולא יהיה לרשותו של מאסימיליאנו אלארי, כמו גם המגן מיקלה פארי לא יהיה לרשותו של המאמן. שתי אלו לא חיסרונות כמו הבלם פאולו ביאנקו שנחשב לאחד ממצטייני העונה בקליארי והוא יחמיץ את המשחק בגלל צהובים. דויד ביונדיני חוזר מפציעה וצפוי לשחק.

הרכב צפוי:מארקטי; פיסאנו, לופז, אסטורי, אגוסטיני; פארולה, קונטי, פיני, קוסו; ג'דה, אקוואפרסקה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/08
  6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

את טאדיי נראה במקרה הטוב רק בעוד חודשיים. אקווילני אומנם חזר השבוע לאימונים אך ספאלטי החליט ביחד עם הצוות הרפואי לא לזרז את השחקן ולתת לו עוד חודש להבריא מהפציעה. פאנוצ'י חזר כבר בשבוע שעבר ושיחק 90 דקות נגד בורדו, סיסיניו יפתח מחר בהרכב. פיזארו עזב את האימון היום בגלל כאבי גב, במידה ולא יהיה כשיר, קאסטי יפתח במקומו.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הקרב בין שתי הקבוצות המעוטרות ביותר בהיסטוריה של הכדורגל האיטלקי ייפגשו מחר בערב כדי להיאבק על כתר הסקודטו שנראה לעיתים בלתי אפשרי ללקיחה מאינטר אבל מי אם לא מילאן ויובנטוס היריבות הותיקות יודעות דבר או שניים בכל הנוגע להתגברות על קשיים והשגת המטרות. במוצאי ראשון אם תבחרו להימנע מצפייה בעוד פרק בריאלטי-טראש "האח הגדול" תוכלו לזכות להיות נוכחים בעוד מותחן של יובנטוס מול מילאן. שידור ישיר בספורט 5 (ללא אולפן "מיוחד"..).

http://www.fiuh.it/images/stories/campionato/juventus_logo.Xxx

ברביעי האחרון הקבוצה הבטיחה את העפלתה מהמקום הראשון בשלב הבתים של ליגת האלופות העונה, בתום הגרלת שלב הבתים דבר זה כלל לא היה מובן מאליו ובקבוצה היו שבעי רצון מה"קאמבק" של הגברת הזקנה אל ליגת האלופות ובמיוחד מהניצחון הכפול המרשים על ריאל מדריד. קלאודיו ראניירי נתן לכמה שחקנים לנוח לקראת המשחק בראשון ויקיר האוהדים החדש ג'ובניקו זכה לדקות הרכב נדירות במהלכן הוא בעט בעיטת עונשין החוצה. הגאווה היובנטינית נפגעה מעט שהפסידה לאינטר בדרבי ד'איטליה והיא לא מצליחה להדיח את אינטר מראשות הטבלה עדיין. ראניירי עצמו בטוח שהמשחק הזה יהיה אחרת ומיוחד עוד יותר, "שיש כל כך הרבה שחקנים טובים על המגרש, מובטחת הופעה טובה. רונאלדיניו, אלסנדרו דל פיירו, שחקנים כאלה נותנים לך משהו מיוחד, אני בר מזל לשבת על הספסל במגרש במקום הטוב ביותר ומבלי להזדקק לשלם עבור כרטיס. זה משחק ענק בין שתי קבוצות שהביאו את הכדורגל האיטלקי לתשומת הלב של כל העולם, המשחק הזה משמעותי כל כך אבל הוא לא מכריע כי אני משוכנע שהרבה קבוצות יהיו במירוץ הסקודטו עד לסוף."

בכל הנוגע להרכב הראשון אז בהגנה לגרוטילייה מושעה ולא יכול לשחק ושל כך אמור לפתוח מלברג השוודי לצידו של קייליני שנח השבוע מול באטה בוריסוב. בקישור לא ברור עוד מי ייפתח מבין קאמורנסי או מארקיוני שככל הנראה ההתלבטות בשל כשירותו של המתאזרח הארגנטינאי ובחוד אמאורי ואלסנדרו דל פיירו ייפתחו.

יובנטוס משוער- מאניגר, גרייגרה, מלברג, קייליני, מולינארו, מארקיוני (קאמורנסי), סיסוקו, מארקיזיו, נדבד, אמאורי, דל פיירו.

http://www.brandsoftheworld.com/brands/0019/2055/brand.Xxx

סביר להניח שאוהדי מילאן הם אלה שמגיעים חוששים יותר מן המשחק מחר בערב, ג'נארו גאטוסו הלב של הקבוצה נפצע וכלל הנראה סיים את העונה מה שגרם לא רק לכאבי ראש עזים בראשו של קרלו אנצ'לוטי אלא לכאב דומה אצל מיליוני אוהדי הרוסונרי בכל העולם, גאטוסו שב ליכולת הידועה שלו והשכיח במהרה את היכולת הזוועתית שלו מהעונה שעברה שגרמה לשמועות בדבר מעברו לבאיירן מינכן בקיץ האחרון אבל מה שיותר מפחיד את אוהדי מילאן היא ככל הנראה חזרתו להרכב של אנדראה פירלו מי שהיה פעם עמוד טווח נוסף בקישור של מילאן והיום עבור לא מעט אוהדים נחשב לנטל בקישור שעלול לגרום להפסד. מאז נפצע פירלו מוקדם יותר השנה הצליחה מילאן לאסוף לא מעט נקודות אבל שחזר להרכב היכולת ירדה משמעותית וזה נראה היטב במגרש ואח"כ זה גם התבטא בנקודות. פירלו יגובה בראשון באמברוסיני שיחזור להרכב וגם במתאו פלאמיני הצרפתי שהגיע מארסנל הקיץ בהעברה חופשית אבל לא ממש תקע יתד בהרכב והרשים פחות מהמצופה.
    סימן השאלה הגדול ביותר הוא שילובו של קאקה בהרכב שדיבר על סיכוייו לשחק ובכלל, "לא רק שאני אהיה שם אני גם רוצה להכריע את המשחק. אני אעשה הכל כדי לשחק, במשחקים האחרונים הייתי בכושר פיזי נהדר ואני מקווה שזה יהיה גם כך מול יובנטוס. כל מה שמעניין אותי הוא לעזור לקבוצה ולהיות מכריע בכל דרך אפשרית, גם אם זה אומר להיכנס לשער ולעצור פנדל!"

אם קאקה לא ישחק בסופו של דבר אז אנצ'לוטי צפוי לפתוח עם סיידורף, התלבטות נוספת היא בעמדת החלוץ הבודד בין אינזאגי לבין פאטו. כרגע סיכוייו של פאטו טובים יותר.

מילאן משוער- אביאטי, זמברוטה, קאלדזה, מלדיני, יאנקלובסקי, אמברוסיני, פירלו, פלאמיני, רונאלדיניו, קאקה (סיידורף), פאטו (אינזאגי).

סטטיסטיקת המפגשים בין מילאן ויובנטוס:
    (תודה לאתר הישראלי של מילאן על הסטטיסטיקה.)

Serie A :
    סה"כ משחקים : 146
    נצחונות ליובנטוס : 50 (33 בטורינו 17 בסן סירו)
    תוצאות תיקו : 52 (21 בטורינו 31 בסן סירו)
    נצחונות למילאן : 44 (19 בטורינו 25 בסן סירו)
    שערים, יובה : 202
    שערים, מילאן : 194

קופה איטליה:
    סה"כ משחקים : 19
    נצחונות ליובנטוס : 6
    תוצאות תיקו : 6
    נצחונות למילאן : 7
    שערים, יובה : 20
    שערים, מילאן : 22

ליגת האלופות :
    סה"כ משחקים : 1
    תוצאת תיקו : 1
    שערים, יובה : 2
    שערים, מילאן : 3
    *המשחק הסתיים בפנדלים

כל המסגרות :
    סה"כ משחקים : 199
    נצחונות ליובנטוס : 69
    תוצאות תיקו : 69
    נצחונות למילאן : 61
    שערים, יובה 279
    שערים, מילאן : 267

נערך לאחרונה ב: ‏14/12/08
  8. 亚历山大帕托 Member

מדבריו של אצנ'לוטי על מצב הפצועים לפני המשחק:

פירלו, אמברוזיני, סיידורף ורונאלדיניו כשירים לשחק, קאקא בסגל ורק מחר יעריכו את מצבו. פלאמיני הוא היחיד שמקומו בהרכב מובטח. אינזאגי גם הוא בריא ובכושר משחק.

9. פירנצה Member

מכת הפציעות לא פוסחת גם על יובה-קמוראנסי מחוץ למפגש הענקיות.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בולוניה מנצחת בבית 2:5 את טורינו. אחרי 5 שחקנים של מיכאילוביץ' כמאמן הקבוצה שכולם הסתיימו בתיקו! מצליח המאמן הסרבי לסיים משחק בהכרעה. ומה תגידו על מרקו די ואיו שכובש היום שלושער, זה משחק חמישי ברציפות שהוא כובש, זה השער התשעי שלו בשמונה משחקים ובכלל שערו ה-12 העונה שמעלה אותו לראש טבלת הכובשים. הנצחון הזה של בולוניה מעלה אותה מעל הקו האדום ומנגד מוריד את טורינו תחתיו. טורינו שפיטרה את די ביאסי והחזירה את נובלינו לשרותיה כדי ליצור שינוי הפסידה את ההפסד הכי גדול שלה העונה ועוד לקבוצה שנלחמת איתה על ההשרדות. בצד אחד די ואיו ומהצד הגראנדי רולאנדו ביאנקי. כל השבוע אני קורא על כך שפראנדלי נתו אור ירוק למכור את פאציני לווסט האם ולא כואב לי על הקבוצה שלי שתאבד אולי שחקן מוכשר, אבל גם כזה שפרט לפנדל לא כבש העונה, אלא כואב לי על פאציני שאם יחליט לעזוב לאי חסרי הכשרון עוד יסיים כמו בינאקי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/12/08
  11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

טורינו סופגת 9 שערים תוך פחות משבוע... זה מאזן שמתאים יותר לקבוצה ספרדית, לא לאיטלקיה עם היסטוריה כמו טורינו. די מבזה המצב שם. בעונות האחרונות כמעט כל הקבוצות הקבועות בליגה הצליחו לתת עונה יציבה במרכז הטבלה או לפחות מחוץ למקום שממנו מרגישים מאוימים לאורך כל העונה. טורינו היא אולי היחידה שכבר כמה שנים רצופות נלחמת על הירידה ולא מצליחה להתפתח מעבר לכך. המועדון הזה ראוי ליותר.
    בפרויקט פתיחת העונה כשכתבתי על בולוניה, "ביקשתי" שתשימו לב לדי-ואיו. נו, אתם שמים לב?

12. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מדי כדורגל היום... מתערבבים לי שחקנים ומשחקים.
    למרות התוצאה, המשחק של נאפולי לא היה עד כדי כך חד-צדדי. אי אפשר לומר שלצ'ה הגיעה להרבה הזדמנויות, זה היה יותר העובדה שלא מעט פעמים כדורים הסתובבו חופשי ברחבה של אייצו - לצ'ה לא ניצלה את זה ונענשה בצד השני תודות למשחק גדול של לאבצי ובעיקר מאג'ו שהיה ענק על הקו הימני. לדניס היו כרגיל 2 החמצות מזעזעות ואני מתחיל לחשוב שאולי מדובר בליקויים טכניים של השחקן ולא באיזו בעיה של חוסר ביטחון. נאפולי חזק במאבק על הכרטיס היחיד למוקדמות ליגת האלופות.

13. AS R Member

www.atdhe.net לא עובדים ביום ראשון ? למה זה עדיין על המשחקים של יום שבת ?

14. פירנצה Member

פשוט מחזור ענק, הכי טוב שהיה לנו השנה וזה עוד לפני המפגש בטורינו.
    כמות שערים מדהימה עם דרמות,מהפכים,וחזרה מהמתים(ע"ע לאציו).
    מי אמר שהכדורגל האיטלקי משעמם,מי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx !!!!

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מילים על המשחק האדיר באולימפיקו, לא נהנתי ככה ממשחק של רומא מאז 6-2 נגד אינטר. ריוויו מסודר בהמשך.

35 שערים במחזור הענק הזה בלי המשחק הגדול של הערב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/12/08