המחזור ה-17 בפרמיירליג: ואלס עם מתילדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/12/15.

1. AE94 Member

אתם מזכירים לי את ואן חאל ושגיא כהן וגוארדיולה ואורי קופר מברברים על הכדורגל כפילוסופיה ומדע מדויק .הכדורגל הוא לא כל כך כך מתוחכם כמו שאתם עושים ממנו וכן יש פחות או יותר 2 סוגים של חלוצים: החלוץ שהוא אימתני בתוך הרחבה בלבד. לדוגמה אני לא זוכר את לבנדובסקי או מולר או דרוגבה עושים איזשהו סלאלום או לוקחים כדור 30 מטר מהשער עוברים 2 שחקנים ונותנים ציפ מעל השוער למרות שאלו חלוצים אדירים ומצוינים רק שעיקר האיום שלהם הוא בתוך הרחבה.
    לעומת זאת שחלוצים כמו סוארס או הנרי או רונאלדו הברזילאי למרות שהם שונים במהירות או בפיזיו או בטכניקה כל אחד מהם יכול לקבל כדור 30 מטר מהשער ולהוות איום גם משם באמצעות דריבל או מהירות.
    לא השוותי בין מולר לדרוגבה למנדזוקיץ ולא אמרתי שזה אותו סוג שחקן בדיוק אלא שהם מהווים כולם איום בעיקר בתוך הרחבה
    וכריסטיאנו רונאלדו הוא בכלל לא חלוץ כך שזה לא רלוונטי לדיון

2. Raulito Madridista

גם תומאס מולר לא בדיוק חלוץ, למרות שהוא קילר וממש 'רוצח' ברחבה. הייתי מוסיף לדיון המרתק שלכם גם אלמנט של מיקום ולא רק תכונות. ראול לא היה וירטואוז למשל, הוא לא בלבל של רונאלדו והנרי כמובן(אבל בינינו - כמה שחקנים כאלה כבר היו?) - אבל גם אם עיקר הכוח שלו היה חמקמקות, חשיבה מהירה ומיקום נכון ברחבה - הוא לא חלוץ רחבה קלאסי, הוא לא ואן-ניסטלרוי או דרוגבה, הוא היה מעין חלוץ שני, כמו ווין רוני לצורך העניין.

אני כן מחזיק מלוקאקו ואני חושב שצ'לסי כן פיספסה איתו, גם אם הוא רצה הכל 'כאן ועכשיו', הבוס היה צריך להבהיר אותו שלא עושים את הקפיצה מחלוץ של קבוצת צמרת לחלוץ של קבוצה אלופה תוך משחקים ספורים. הגיע הזמן ששחקן צעיר ובעל פוטנציאל יעשה את ההתקדמות תחת מוריניו, הוא פיספס קצת הרבה שחקנים.

http://c.files.bbci.co.uk/1055A/production/_87260966_cech.Xxx

- ארסנל - מנצ'סטר סיטי. המשחק היום באימרויות מרתק. אני מקווה שארסנל תלך על כל הקופה במשחק בית ולא תסתפק במועט. העונה היא איכזבה מול ליברפול וטוטנהאם וסיימה רק בתיקו במשחקי הבית האלה ולא הציגה את הקשיחות הנדרשת, שלא נדבר על משחק הבכורה של העונה נגד ווסטהאם. זה הזמן שאני רוצה לראות את ז'ירו משחק טוב ומבקיע, מכריע משחק צמרת אמיתי. נגד אולימפיאקוס זה עבד נהדר והוא בהחלט הפתיע אותי. אלכסיס ואגווארו חוזרים בידיוק בזמן. תמיד יש פציעות אצל שתי הקבוצות האלה אבל חזרתם של שחקני המפתח יאפשר לנו לראות את הקבוצות כמעט במלוא הדרן. מעניין איזה שחקנים נוספים יבלטו, נניח אוזיל מצד ארסנל שמבשל בלי הפסקה או אצל סיטי האם דה-ברוין או סטרלינג יביאו ערך מוסף. ארסנל תשלוט בכדור הרבה אני מניח וסיטי תהיה מאוד מסוכנת בהתקפות המתפרצות.
    אחד משחקני המפתח של ארסנל הוא פטר צ'ך. אם ישמור על שער נקי הערב הוא יקרב את ארסנל לניצחון ויהיה השוער היחיד בתולדות הפריימרליג ששמר על שער נקי 170 משחקים. כשונגר צירף אותו הוא ראה בו ערך מוסף בדרך לאליפות ראשונה אולי מאז 2004. מה יקרה הערב?
    - שני המפגשים האחרונים באימרויות הסתיימו בתיקו.
    - ב-18 משחקי הבית האחרונים שלה נגד סיטי - ארסנל הפסידה רק פעם אחת - 11 נצ', 6 תוצאות תיקו והפסד אחד. מצד שני, היא ניצחה רק פעם אחת ב-6 המשחקים האחרונים.

http://c.files.bbci.co.uk/0C90/production/_87261230_gettyimages-461722084.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/15
    Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  3. RG11 Member

בסדר אתה פשוט לא מבין, זה הכל. אין מה להתקדם כאן בדיון.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

4. alexshw Member

כרגע צ'ך שווה לג'יימס רק שלראשון 349 הופעות פרמייר ליג ולשני 572

5. Roma מנהלים

https://pbs.twimg.com/media/CWxXbFfWIAAiKbZ.Xxx
    https://pbs.twimg.com/media/CWxWoT1WwAQBEM4.Xxx

6. golding מנהלים

מחצית סופר יעילה של ארסנל, זה די מרשים. מדהים איך מהלך אחד יכול לשנות משחק שלם, ההחמצה הטיפשית הזאת של דה בריינה עלתה להם ביוקר.

7. All_Hale_Conradinho Member

אוזיל ברמה אחרת. השנה אפילו כבר אי אפשר להגיד עליו שהוא לא מגיע למשחקים גדולים. יונייטד, באיירן א', היום.
    להבקיע שני שערים במשחק שבו אנחנו פחות טובים מהיריבה, ועוד מדובר ביריבה שהיא אחת מהגדולות של הליגה והמאיימת הראשית על שאיפות האליפות שלנו. לא זוכר מתי קרה דבר כזה פעם אחרונה.

(אלוהי המנחוס: אני מדבר רק על המחצית שהייתה, לא מתגרה בך).

8. k_700 Member

זה מדהים, נראה לי שמנצ'סטר סיטי היא מקום שני בטבלת הקבוצות שיספגו שנייה אחרי מצב של 100 אחוז(מקום ראשון למי שתוהה- אברטון).
    כבר דבר שבשגרה, מדהים כמה ההגנה והקישור יכולים להיות מזעזעים ועם שמות כאלה.

ג'ירו כובש במשחק גדול נוסף?? שניה תנו רגע לשפשף את העיניים, משהו לא בסדר.

אני חושב שנשאר לו רק לכבוש חמישייה בחצי גמר ליגת אלופות מול באיירן מינכן והוא יעלה יום אחד לדרגת חלוץ סביר לקבוצה ששואפת לזכות באליפות באנגליה.

9. Kompany Member

אם לא כובשים סופגים כבר מזמן לא קלישאה. דה ברויינה פשוט מסתכל על סילבה וקון ומאכזב אותם, אני לא יודע אם זה נבע מחוסר ביטחון מזה שיתפקשש לו הפס או שלחילופין הוא חושב שהוא אלוהים, לא מתאים בקבוצה שלנו אלוהים שהוא לא קון... יש באיזשהו מקום צד חיובי בגולים שספגנו שאולי פלגריני יעיף את דלף מהאגף השמאלי ב4-4-2 המביך הזה ויכניס לשם את סטרלינג אולי?!!! וואי לא להאמין שעונה כל כך נוחה אנחנו פשוט מבזבזים איזה ביזיון בא לי כבר קיץ, בא לי כבר פפ...

Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  10. All_Hale_Conradinho Member

בשבועות האחרונים ז'ירו בהחלט מתעלה לטובה על כל הציפיות (בדיוק בגלל שעד עכשיו הוא הרגיל אותנו לכ"כ הרבה כאב וכעס) ואתה לא תשמע מישהו מתלונן על הכושר הנוכחי שלו. הבעיה בכל ה-Running Gag שלך על אוהדי ארסנל הבכיינים היא שאתה עשית אותה עוד בימים שבהם ז'ירו היה ללא עוררין חלוץ לוזר ובינוני.

11. k_700 Member

לוזר, בינוני שעדיין נמצא בכל עונה על קצב של 20 שערים והעונה יעקוף את המספר הזה די בקלות למען האמת*.

אני מרגיש כאילו מדובר באחד מהאנדרייטדים הכי גדולים באירופה באמת, אשכרה אני המליץ יושר היחיד שלו.

12. All_Hale_Conradinho Member

רק שעד היום ה-20 שערים האלה הגיע בעיקר מול קבוצות שהשם שלהן נגמר ב-יץ'. העונה הוא נותן תפוקה, כך נראה, גם במשחקים שבהם צריך אותו. פה מצוייה ההפתעה, ואם בזכות ההפתעה הזאת נגיע להישגים, וואלה אני אקח בחזרה את כל מה שאמרתי.
    אבל שוב, אני מדבר במחצית וזה לא רעיון טוב. אולי סיטי תעשה 2:2 ואז ז'ירו לא יהיה שם כדי לשים את השלישי, כמו אז מול מונאקו.

13. k_700 Member

רגע, אם סיטי חוזרת ל3-2 אז בעצם צריך לטשטש איכשהו את השער הזה של ג'ירו??
    בוא נסכם מעכשיו שאם זה קורה אז השער שלו "לא נחשב" כי הוא חייב להיות שער שמנצח לארסנל התמודדויות כאלה, אחרת זה סתם ממחיש כמה הוא לוזר ובינוני ובעצם זה יהיה טיפיקל ג'ירו לכבוש שער כזה במשחק שארסנל תפסיד בו.

שוב, אנדרייטד.
    יש עוד חלוץ שזוכה לכזו דקדקנות וברירה מהאוהדים שלו?("כבוש רק נגד קבוצות שמסתיימות ב-יץ" ).

כמו שאמרתי רק חמישייה מול באיירן חסרה לו(ורצוי שאחד מהם לפחות יהיה בסלאלום) והוא יעלה לדרגת הסביר שניתן לסבול.

14. k_700 Member

לא כוחות באמת,

ונגר השנה במשחקים האלה בליגה, אולי למעט 65 דקות בדרבי, מכין את הקבוצה שלו פשוט נהדר.
    העוקץ במינון הנכון, היציאות למתפרצות קליניות מאוד, מעבר מהיר מהגנה להתקפה.

ארסנל בקלות שווה במחצית הזאת עוד שלושה שערים.

15. oranfu Member

אם העונה הם לא יקחו אליפות...