המחזור ה-19 בפרמיירליג: Charmless Man

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏27/12/15.

1. k_700 Member

אתם קצת מתעלמים מהעובדה שזה בכלל לא אותו קנה מידה של סיר לחץ.

הפתעות כמו לסטר ומועדונים כאלה צנועים שטיפסו חזק חצי עונה כבר ראינו בעבר בכל מיני ליגות וגם בלי כסף גדול(מישהו זוכר את הופנהיים של לפני כמה עונות ועד בדיוק לפגרת חג המולד בליגה הגרמנית?).

כלומר מה שכרגע הולך שם זה סנסציה, ממש לא דבר מובן מאליו.
    הרבה יותר מעבודת אימון מבריקה וככה צריך להתייחס לזה, בטח לא לגרור את זה לעבר דמגוגיות מעליבות של תראו איך לסטר נראית בתקציב של אחד חלקי 250 מיליון ממנצ'סטר יונייטד וכשזה אחרי הכל עבודה מרשימה מאוד אבל בתנאים של מועדון קטן, בלי ציפיות, בלי סיקור תקשורתי, בלי משקיעים בבורסה, בלי היסטוריה מפוארת, בלי אוהדים מכל העולם.

לצורך העניין לסטר גם ברוב העונה הזאת משחקת הרבה יותר טוב מיובנטוס, סגנית אלופת אירופה.
    גם קבוצה שעכשיו עוברת בנייה, אז גם זה תירוץ? גם פה אפשר לקחת את לסטר ולהשוות אותה ליובנטוס שגם היא מוציאה ומשקיעה הרבה יותר מאשר לסטר הצנועה? ברור שלא כי זה לא אותו קנה מידה של לחץ וציפיות.

לסטר צלחה יפה מאוד את הלוח משחקים הנוראי שהיה לה כשמרביתנו חשבנו שבאיזושהי נקודת זמן היא תעצר חזק ועדיין צריך לקחת שם בפרופורציה הנכונה את עבודת המאמן ואת החוזק האמיתי של הסגל הזה. זה סיפור הרבה יותר גדול של קבוצה שרצה על הבטחון שלה, של שני שחקנים שנמצאים בפורמה הכי טובה בקריירה שלהם ושל אנרגיות חיוביות מאשר עונה שבה ראניירי כביכול עושה הכל נכון עם ציון 10 וכל שחקן בהרכב שלהם הוא איזה טופ 3 לעמדה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/15
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמח מאוד עבור ראניירי, יצא לו שם של חסר מושג כשבעצם חלקים חשובים בקבוצה המטורפת של צ'לסי של 04-05 הורכבו בזכותו ובכלל בצ'לסי הוא עשה עבודה טובה.
    מה שהוא עושה השנה זה מטורף, אין הרי ספק שלסטר הקבוצה הכי מפתיעה של אירופה ואם היא תסיים בטופ 4 זאת תהיה אחת ההפתעות הגדולות בהיסטוריה של הפרמייר ליג.
    אני חושב שבהרכבים מלאים, יש להם קייס לטופ 4, הם לא פחות טובים משמות גדולים מהם ואין סיבה שלא יכוונו לשם. אבל...כדורגל לא עובד ככה וכרגע משחק להם המזל עם הפציעות, זה מדוייק לומר שהם נשענים בהתקפה על היכולות של מהארז לצאת מצפיפות לשטח מת ושל וארדי בשריפת שטחים פנויים, אם אחד מהשניים האלה ייעדר לכמה משחקים הם יכולים להפסיד נקודות בכל אחד מהמשחקים האלה לכן נכון להיום אני אלך עם מנ יו (תשתפר) וספרס ל3-4.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. golding מנהלים

ראניירי תמיד ידע לבנות קבוצות. הוא לקח חלק בהרכבתם של כמה סגלים יוצאים מן הכלל, לרבות צ'לסי של מוריניו וולנסיה של קופר.

לא באמת יצא לו שם של חסר מושג, אלא של לוזר, וזה בעיקר לאור העובדה שהוא נטה לפשל במשחקים חשובים שהיו יכולים להפוך את הקריירה שלו לחלוטין. על קצה המזלג אני מצליח לחשוב על צ'לסי-מונאקו ורומא-אינטר (אני חושב). גם אני שמח מאוד עבורו, הוא בסך הכל בן אדם נחמד ומאמן כדורגל טוב. אולי אפילו טוב מאוד, גם אם היו לו כמה כשלונות קולוסאלים. העונה הזאת היא די מטורפת ואם הוא אכן יצליח לסיים בטופ 4, אחד ההישגים הגדולים ביותר בפרמייר ליג יהיה רשום בעיקר עליו. משום מה אני עדיין סקפטי וחושב שלסטר לא תסיים שם, אבל אשמח לגלות שאני טועה.

AS R, אלעד, Sir Alex Ferguson ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא?

רומא-סמפדוריה, 4 מחזורים לסיום העונה. אם רומא מנצחת את המשחק ההוא היא הייתה לוקחת אליפות ואינטר של מוריניו לא הייתה זוכה בטרבל.

Scouser Tommy ו-golding אוהבים את זה.
  5. AS R Member

באסה שכבר בחצי של העונה הוכתרו 2 יורדות. אני יודע שבפרמייר ליג אי אפשר לדעת, אבל אסטון וילה וסנדרלנד נראות כל כך רע שלא נראה לי שמישהו מאמין שהן יוכלו לחבר כמה ניצחונות.

לסטר כצפוי מאבדת מומנטום בשני המשחקים האחרונים, גם אם ברור שזה מאוד מתקבל על הדעת להפסיד באנפילד ולעשות תיקו מול סיטי.
    לסטר ממש לא משחקת יותר טוב מיובנטוס מפתיחת העונה, בטח כשיובנטוס חזרה לעצמה מאז המשבר של המשחקים הראשונים שלה העונה. ללסטר יש הרבה מזל והיא נשענת על הכושר האדיר של ווארדי ומחרז. כשבמחצית השנייה של העונה הם ירגעו היא תצבור נקודות בקצב של קבוצת אמצע טבלה.
    קשה לי מאוד לראות מצב שלסטר תסיים בטופ4, אולי תהיה בטופ8 שזה גם הישג אדיר.

לפי איך שטוטנהאם נראית יש לה סיכוי די טוב לקחת כרטיס לצ'מפיונס.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/15
  6. Andrei Kanchelskis Member

הסיפור העצוב של אסטון וילה העונה כמעט ולא זוכה כאן להתייחסות(או שאולי כן ופשוט לא ראיתי) ואני שואל כיצד הגיע מועדון הפאר למצב העגום הזה? האם יש שם בעיות כלכליות חמורות שמובילים אותו למצבן של מועדוני פאר אחרים שקרסו כמו לידס יונייטד,וולבס ונוטינגהאם פורסט? או אפילו גרוע מכך למצבה של פורטסמות' שהפכה למועדון חובבני? באמת תעלומה מה שקורה במועדון מברמינגהאם שעד לפני שנים לא רבות נמנה בצמרת הליגה והכיל בתוכו שחקנים לא רעים בכלל, כמו כן מיותר לציין שזהו אחד מחמשת המועדונים האנגלים הבודדים שזכו בגביע האלופות.

7. alexshw Member

גם לי יהיה עצוב להפרד ממועדון כל כך מכובד שגם לא פספס אף עונה בפרמייר ליג אבל כבר מספר שנים הם מתעקשים לרדת מה אפשר לעשות?

8. Andrei Kanchelskis Member

השאלה היא מה הסיפור מאחורי הנפילה שלו, בעלים קמצן או בעיות כלכליות קשות שמורידות אותו לתהום?

9. alexshw Member

לפי דעתי האישית זה קודם כל בחירת מאמנים רעה

10. RG11 Member

חומר השחקנים שלהם גם לא מספיק טוב לדעתי, בשילוב עם כדורגל מאוד מיושן. בשנים האחרונות קבוצות התחתית-אמצע של הפרמיירליג עשו שינוי באופן בו הן משחקות. סטוק סיטי, ווטפורד וכמובן לסטר הן הדוגמאות הטובות ביותר לכך, שמשחק ההתקפה שלהן מבוסס על שחקנים טכניים ומהירים, שמשחקים כדורגל כזה.
    אסטון וילה תקועה עם שחקנים בסגנונו של אגבונלהור.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה עצוב בזה? שמדובר במועדון שהיה משהו לפני 50 שנה?
    כבר שנים שמדובר באחת הקבוצות הכי משעממות ואפורות בפרמיירליג, נזכרת איך משחקים כדורגל רק כשהיא מגיעה לאנפילד לגמר הגביע שלה ועדיין נחלצת מירידה איכשהוא.

הגיע הזמן שירדו כבר, כנ"ל סנדרלנד. אני אשמח לראות קבוצות כמו מידלסברו, דרבי וברייטון במקומן.

oranfu, אלעד ו-golding אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

תפריד בין קבוצה למועדון. מן הסתם בשנים האחרונות הקבוצה חלשה ולא אטרקטיבית.
    המועדון עצמו מאוד מכובד והיה חלק חשוב מנוף הפרמייר ליג. העמיד קבוצות טובות בשנות התשעים וגם בתקופה של אוניל.

13. k_700 Member

לגמרי קבוצות משעממות.
    שנה שעברה במשך חצי עונה וילה הייתה אולי יכולה לנצח את הצל של עצמה.

אצל שתי הקבוצות האלה זה הרבה יותר סגל שחקנים מיושן, בנאלי ואוברייטד מאשר בחירת מאמן כזו או אחרת.
    מזה כמובן נגזרת הדרך.
    בזמן שסאותהמפטון מנצלת את הכסף שהיא מרוויחה כדי להביא טאדיץ' ווואניימה אסטון וילה נתקעת עם אלן האטון בתור מגן ימני, מגן שאחרי גלן ג'ונסון אני חושב שקל מאוד להכתיר אותו למגן הימני הכי גרוע בליגה בחמש-6 עונות האחרונות.
    בזמן שבפאלאס מביאים איזה זאהה הם נזכרים שהם ממש צריכים מגן שמאלי אז מביאים לפני שנה את אלי סיסוקו, זה שעשה פלאים באגף שמאל של ליברפול.

יותר מדי בנאלי ותקועה הדרך שהחמצן עובר למוח אצל מקבלי ההחלטות שם-
    "אנחנו חייבים בלם? בואו נביא איזה בלם שלפני 6 שנים היה משהו במנצ'סטר סיטי, עובר למצב סריקה...-ג'וליאן לסקוט, איזו הברקה".

וככה זה נמשך ומגיע לסנדרוס, ג'ו קול, "ההברקה" הטריה זה לקחת את הגופה המפורקת והחנוטה של מיכה ריצ'ארדס או ללכת על איזה אוברייטד אנגלי טיפוסי שנפלט ממערכת ולא שיחק כדורגל שנתיים וחצי כמו סקוט סינקלייר.
    ככה מתניעים שם עסקים ולא פלא שהם לא רק הקבוצה הכי משעממת, אפורה, צפויה, אלא גם ממש הכי גרועה בליגה עם עוד קבוצה של אהבלים שחושבת ומתנהלת בדיוק ככה.

עד שנופל להם מהשמיים כשרון גדול כמו אדאמה טראורה(ששיחק איזה 130 דק' מעליבות בקבוצה) הם בקושי ישתמשו בו כי ממש חשוב להריץ את שחקן הבית היחידי שיצא משם ב66 שנים האחרונות וכשרון העל שהחליט לפני כשנה לקחת את הכשרון שלו לנבחרת אנגליה- ג'ק גריליש, זה שחייב ללמוד מהמנטור והקפטן המהולל של הקבוצה(שמגיע ל5 משחקים כל עונה)- גבריאל אגבונלהור.

רוצה לומר, בחרת להתעניין באסטון וילה בחרת על המסלול הישיר והמהיר לאבדון.
    הקבוצה הזאת חייבת לרדת ליגה ולהעלם מהר מאוד בצ'מפיונשיפ ביחד עם כל הגיסטדים והאלן האטונים שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/15
  14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הם למעשה התפרקו בקיץ 2010, כשסיטי החליטה משום מה שהיא צריכה לרוקן אותם מנכסיהם, ומרטין אוניל כעס על ההנהלה והתפטר. מאז הם עשו כל דבר אפשרי כדי לרדת.

Liverpool-Forever ו-alexshw אוהבים את זה.
  15. Andrei Kanchelskis Member

אם אסטון וילה ו-ווסט ברומיץ' יירדו בסיום העונה וברמינגהאם לא תחזור לפרמיירליג(לפי מה שאני רואה הם כרגע לא מתמודדים על העלייה) אז לעיר ברמינגהאם אשכרה לא תהיה נציגה בליגה העליונה! מתי בפעם האחרונה זה קרה? אני חושב שממש ממש מזמן....

בדומה לאסטון וילה קבוצת צמרת לשעבר נוספת שמצויה בעונה גרועה שהיא המשך ישיר של החצי השני של העונה הקודמת וזוהי כמובן ניוקאסל, אבל שם ידוע לכל שיש בעלים קמצן ושערורייתי וכמו כן בחירת מאמנים גרועה מאוד(מי לעזאזל חשב שם על מקלארן?!)