המחזור ה-22 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/1/13.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחד המחזורים המסקרנים של העונה מגיע אלינו עם סופר סאנדיי אמיתי-תחילה המפגש הגדול ביותר של הכדורגל האנגלי, מנצ'סטר יונייטד מארחת את ליברפול, ואחר כך קרב צמרת בין ארסנל ומנצ'סטר סיטי באמירייטס. בהחלט ייתכן שאחרי המחזור הזה יהיה לנו מושג טוב יותר לקראת איזו עונה אנחנו הולכים במאבק האליפות.
    במשחק מסקרן נוסף יפגוש הארי רדנאפ עם ק.פ.ר את טוטנהאם שפיטרה אותו בקיץ אחרי ארבע שנים מוצלחות.

ק.פ.ר-טוטנהאם, שבת, 14:45, לופטוס רואד
    אסטון וילה-סאות'המפטון, שבת, 17:00, וילה פארק
    אברטון-סוונסי, שבת, 17:00, גודיסון פארק
    פולהאם-וויגאן, שבת, 17:00, קרייבן קוטג'
    נוריץ'-ניוקאסל, שבת, 17:00, קארו רואד
    רדינג-ווסט ברומיץ', שבת, 17:00, מדג'סקי
    סטוק-צ'לסי, שבת, 17:00, בריטניה
    סנדרלנד-ווסטהאם, שבת, 17:00, אצטדיון האור

מנצ'סטר יונייטד-ליברפול, ראשון, 15:30, אולד טראפורד
    ארסנל-מנצ'סטר סיטי, ראשון, 18:00, אמירייטס

2. StevieG Member

כל פעם מחדש, כן. למרות שאסתפק ב1-0 משער של סוארז אחרי שהעביר נאטמג לאברה הקאנט.

3. GentlePunter Member

http://img2.tapuz.co.il/forums/1_166860378.Xxx

המשחקים הגדולים באמת ישוחקו ביום ראשון, בינתים חדשות למחר..

QPR - רדנאפ מול קבוצתו לשעבר. בוסינגווה, זאמורה וג'ונסון פצועים. דאייר שוחרר. הויילט בספק. פארק וסזאר כשירים לחזור. נלסן עדיין שייך לקבוצה. בן-חיים בסגל.
    טוטנהאם - גאלאס פצוע (דיבורים על מעבר שלו, גם ל-QPR). קאבול פצוע. בייל חוזר מהשעיית הצלילות. אדבאיור ישחק ויטוס לאליפות אפריקה.
    תחזית: QPR 2 טוטנהאם 3

אסטון וילה - וולאר ובייקר יחסרו בהגנת הפחים. הרד, אולברייטון וווסטווד בספק. בנט ספג חבטה במשחק המשפיל בברדפורד וכנראה לא ישחק. אגבונלאהור כשיר לחזרה.
    סאות'המפטון - פונטה ולאלאנה פצועים. האלוף מאיוקה חתך לאליפות אפריקה. קליין כנראה חוזר.
    תחזית: וילה 2 סאות'המפטון 1

אברטון - היברט, הייטינחה, גיבסון ומיראלאס פצועים. ביינס כנראה כשיר.
    סוואנסי - טיילור פצוע.
    תחזית: אברטון 2 סוונסי 1

פולהאם - שווארצר בספק קל. דאף וריסה בספק. דיארה ופטריץ' פצועים.
    וויגאן - אלקאראז, לופז, ווטסון, מיאיצ'י וקרוסאט פצועים. החדשים אספינוזה והנריקז בסגל.
    תחזית: פולהאם 2 וויגאן 0

נוריץ' - ראדי, וויטאקר, האוסון, סורמאן ומוריסון פצועים. הולט בספק.
    ניוקאסל - החנוכייה במלוא הדרה.. הטיילורים, סימפסון, בן-ארפה ואמיאובי פצועים. קאבאיה עדיין לא כשיר. פרץ' בספק. קולוצ'יני, סיסה וגוטיירז כנראה כשירים. דבושי ערוך לבכורה.
    תחזית: נוריץ' 1 ניוקאסל 2

רדינג - רוברטס פצוע.
    WBA - יאקוב, ריד, אולסון, פופוב ופורטונה בספק. ג'ארה הושאל לפורסט, וגרה פצוע עד סוף העונה.
    תחזית: רדינג 1 WBA 0

סטוק סיטי - ווילסון פצוע, ווילקינסון כשיר.
    צ'לסי - קצת מוקדם מדי בשביל טרי וכנראה שגם בשביל צ'ך. מיקל, רומאו ובניון פצועים. מוזס באליפות אפריקה. בכורת פרמייר לבה.
    תחזית: סטוק 0 צ'לסי 0

סנדרלנד - קוולאר, או'שיי, בראון, קאטרמול ורוז פצועים. ססניון בספק קל.
    ווסטהאם - או'בריאן, מק'קארטני, דיאמה וקארול פצועים. בניון חזר לצ'לסי. מאיגה באליפות אפריקה. צ'מאח וקול זמינים לבכורה בליגה.
    תחזית: סנדרלנד 1 ווסטהאם 0

יהיה חם אששששש!

4. Mellow29 Kopite

את הסרטון שסטיבי שם ראיתי בערך 50 פעם, כל פעם מחדש אני חושב שהחלק של ריירה בסוף (2:54) לקוח מאיזה מערבון ספגטי ולא מתקציר של משחק כדורגל. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

גם זה, עם הספרינט של ריינה בסוף priceless:

הבילד-אפ של שברולט למשחק (ספונסרית שלי שתי הקבוצות) קצת קריפי, אבל עדיין שווה לראות:

הולכות להיות 48 שעות קשות...

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/13
  5. שםמשתמש Member

מחזור לוהט, גם המשחק של צ'לסי בסטוק מעניין למדיי.

6. StevieG Member

וכמובן, כריס יוטון פוגש את ניוקאסל.

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

על פניו זה נראה כמו עוד מחזור שיש סיכוי קטן שסיטי תקטין את ההפרש, אבל כנראה ששוב מה שיקרה הוא ההיפך והפער בין הקבוצות רק יגדל.

אתמול חברים שלי אמרו לי שהווארד ווב ישפוט, כלומר 0:1 ליונייטד כבר מעכשיו.
    סיטי פשוט עלובים בחודשיים האחרונים, אני מפחד לחשוב שבחודש הקרוב הם יהיו בלי יחיא טורה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

8. סדרו קייטע Member

1. מחזור קריטי להמשך העונה.

יש תחושה שהכיוון אליו ילך מרוץ האליפות יקבע הרבה על פי המחזור הזה: במידה ויונייטד יגדילו את הפער בתום המחזור, קשה לראות את סיטי שוב חוזרים / את יונייטד שוב מאבדים פער כזה.

צריך לזכור שהמשחק של סיטי יערך מאוחר יותר, כך שאם יונייטד ינצחו, הלחץ עליהם יהיה מטורף.

2. יש משהו מוזר ביריבות בין ליברפול ליונייטד. אלו ללא ספק שתי הקבוצות הכי גדולות ומצליחות באנגליה היסטורית, אבל מרבית התארים של כל אחת מהן נלקחו במשך 20 שנה, שהיו במקביל גם החלשות ביותר של היריבה.

במילים אחרות, עם כל התארים, המעמד של שתיהן בכדורגל האנגלי והיריבות האדירה בינהן, מעט מאד פעמים הן בפועל נאבקו ראש בראש על אליפות ב40 השנים האחרונות. באף שלב (תקנו אותי אם אני טועה) הן לא נתפסו לאורך מספר שנים כיריבה הגדולה האחת על השניה, על המגרש, במאבק על תארים.

מצד שני, מה שיפה שביריבות הזאת שכל זה כמעט ולא משנה כאשר עולים על המגרש. עם כל הפערים בינהן ב20 השנים האחרונות, מעט מאד פעמים יונייטד פירקו את ליברפול במשחק ישיר. להבדיל ממפגש מול ארסנל לדוגמה, פה אתה יודע שיהיה משחק קשה לא משנה מה המצב של ליברפול.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לגבי סעיף ב', בשנות השישים היו כמה שנים שהאליפויות הלכו שנה אנחנו-שנה הם.

לגבי סעיף א', לא מסכים. מעבר למה שקרה בעונה שעברה-ב-2009 היה לנו יתרון דו ספרתי במרץ ובשבועיים (כשהפסדנו לליברפול ופולהאם) הוא הצטמק והמירוץ נפתח. ב-2011 הובלנו כל העונה בפער מבטיח ובסוף הגענו למשחק על כל הקופה מול צ'לסי. יש עוד כל כך הרבה זמן וכל כך הרבה מקום לטעויות ושום דבר לא יהיה סגור.

10. alexshw Member

מקווה שהמסורת של שחקני ההגנה של יונייטד שכובשים נגד ליברפול תמשך.
    פליסטר, שחקן של אולי 10 שערי ליגה בקריירה, דפק צמד באנפילד ב - 96/97, פרדיננד כבש פעמיים כולל שער ניצחון בתוספת זמן, סילבסטרה חגג צמד ב - 2004, רפאל כבש העונה, אושי גנב 3 נקודות באנפילד ב - 2007 וגם ווס בראון השתתף בחגיגה

אגב מי שלא יודע, ליברפול הייתה היריבה הראשונה של יונייטד ב - OT והיא גם הרסה את החגיגה למארחים עם ניצחון 4:3 במסגרת של הליגה הבכירה.
    זה קרה בפברואר 1910

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אשכח את הצמד של פאליסטר. זה היה משחק סופר חשוב במאבק אליפות אמיתי ואני בדיוק עברתי דירה ולא היו לי כבלים, הלכתי לראות את זה באיזה קיוסק.

12. סדרו קייטע Member

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport...s-OFFICIAL.html

לקראת המשחק בשבת, טבלת כל הזמנים של הליגה האנגלית.

לדעתי, הדבר הכי בולט זה דווקא המיקום של אברטון. לא עשיתי חישוב מדויק, אבל על פי המספרים הללו, אני מניח שנכון לשנת הקמת הפרמיירליג הם היו במקום הראשון. ומדהים שאחרי 20 שנים כל כך דומיננטיות מצד יונייטד, אברטון עדיין מקדימים אותם.

אנשים בלי ידע היסטורי בכדורגל האנגלי אולי לא מעריכים נכון עד כמה אברטון מועדון גדול, מועדון שנכון לשנת הקמת הפרמיירליג זכה ביותר אליפויות מיונייטד.

הם אולי הקבוצה האנגלית שהכי נפגעה מהעונש שקיבלו הקבוצות האנגליות בשנות ה80, מכוון שאלו בדיוק היו השנים הגדולות שלהם, הזמן מבחינתם לבסס את המעמד גם באירופה. בדיוק כפי שליונייטד היה מזל גדול שהפריחה המחודשת שלהם התחילה בתזמון עם החזרה האנגלית לאירופה והקמת הפרמיירליג.

לפעמים מזל / עיתוי נכון, יכול לקבוע גורל של מועדון לדורות.

13. StevieG Member

חבל, או מזל, שאף אחד מאוהדי אברטון לא ייקרא את זה.

14. alexshw Member

לאברטון הכי הרבה עונות בליגה הבכירה של אנגליה - 110, ככה שטבעי שהם בצמרת מבחינת נקודות.
    עד שהגיע מאט באזבי יונייטד היו מועדון שנע על סקאלה בין בינוני מינוס לפח זבל, שבילה המון זמן בליגת המשנה.

15. skyday20 Member