המחזור ה-28 בפרמיירליג-סטאטוס קוו בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/3/09.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחרי המחזור החלקי של סוף השבוע, מחר ומחרתיים אנחנו מקבלים מחזור מלא ומעניין. במאבק האליפות מנצ'סטר יונייטד יוצאת למשחק חוץ קשה בניוקאסל, ולליברפול וצ'לסי יש הזדמנות לצמצם את הפער.

גם בשאר חלקי הטבלה יהיה מותח-אסטון וילה תתארח אצל מנצ'סטר סיטי, ויום לפני כן לארסנל תהייה הזדמנות פז לנשוף בעורפה במשחק מול האחרונה בטבלה, ווסט ברומיץ'. גם בתחתית העניינים יתחילו להתבהר.

פורטסמות'-צ'לסי, שלישי, 21:45, פראטון פארק
    ווסט ברומיץ'-ארסנל, שלישי, 21:45, הות'ורנס
    ליברפול-סנדרלנד, שלישי, 22:00, אנפילד

מנצ'סטר סיטי-אסטון וילה, רביעי, 21:45, סיטי אוף מנצ'סטר סטאדיום
    ניוקאסל-מנצ'סטר יונייטד, רביעי, 21:45, סנט ג'יימס'ס פארק
    סטוק-בולטון, רביעי, 21:45, בריטניה
    וויגאן-ווסטהאם, רביעי, 21:45, JJB
    בלקבורן-אברטון, רביעי, 22:00, איווד פארק
    פולהאם-האל, רביעי, 22:00, קרייבן קוטג'
    טוטנהאם-מידלסברו, רביעי, 22:00, וייט הארט ליין

מחזור מהנה, מי שמעוניין לתרום פרוויואים מוזמן לפנות למנהלים.

2. Bill Shankly Member

חח כן. לליברפול וצ'לסי יש הזדמנות לצמצם את הפער שלא יהיה דו-ספרתי בסוף העונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היונייטד אוהבים הביקורים בסנט. ג'יימס פארק, קשה לי להאמין שדווקא המאגפייז יצליחו לשים מקלות בגלגלים המשומנים היטב של היונייטד.
    לא צ'לסי ולא ליברפול צריכות להסתכל כרגע לעבר המקום הראשון, הוא מחוץ לתחום כרגע. משחק לא פשוט נגד פורטסמות' שלא מבריקה אומנם אבל צ'לסי לא כליל השלמות מבחינת היכולת. במשחקים האחרונים ראינו הברקות ודקות טובות מאוד של כדורגל, אבל ראינו גם דקות לא מעטות של משחק מאוד נרפה, משחק שאנחנו מוותרים מהר מאוד על הכדור ונותנים ליריב את כל הכלים לקחת יוזמה ולחזור למשחק, צריכים להפסיק עם זה, הכל תלוי בצ'לסי ובאיך היא משחקת. אם השחקנים יצליחו לשמור על מתח יציב לאורך כל המשחק, לא להרפות גם שמובילים 1-0, המשחק יהיה הרבה יותר פשוט ומשחרר עבור האוהדים. צריכים להפסיק להכניס את היריבות בכח למשחק. הידינק מודע לזה, אומר שהוא שם על זה את הדגש.. נראה היום.

4. Futbol Member

הלוואי שיכולתי לומר שאני באמת מאמין שמישהו ייקח ליונייטד את התואר, זה נראה עסק גמור.. יש להם אחד בכיס, עוד אחד בדרך.. אולי אפילו מדובר שוב על שליטה של מנצ'סטר על הליגה אחרי העונה המופלאה שנה שעברה והם לא יצאו קרחים גם מזו.

5. בועז Member

אני לא חושב שאפילו michael carrick מאמין למה שכתב, אני משער שזה איזשהו ניסיון ניחוס שלא צריך לייחס לו יותר מדי חשיבות.

מדהים איך התמונה אט-אט מסתדרת לה. אחרי ליברפול והריצה שלה לתואר אנחנו מוצאים את צ'לסי במקום השני, ליברפול בצניחה חופשית ואי אפשר לומר שזה לא היה צפוי.
    ואם אנחנו בקטע של סידור התמונה, אני חושב שהיא בקרוב הולכת להיות מושלמת כשאסטון וילה וארסנל יתחלפו בינהן.
    אני מסתכל על לוח המשחקים שנותר לוילאנס, נזכר בדברים של פרגוסון על ליברפול מוקדם יותר העונה, כשאמר שיגיע שלב שהרגליים בליברפול יתחילו לרעוד,ואכן הדבר התברר כנכון.
    ההבדל בין אסטון וילה לליברפול הוא מול מי הם התמודדו, אפשר לומר שליברפול הייתה חייבת לנצח כדי להישאר בתמונה,כאן וילה בנתיים עם תיקואים בלבד מצליחה להסתדר,בעיניי עניין של זמן ובסוף נראה את ארסנל גם בעונה הבאה בליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏3/3/09
  6. קינג לדלי Member

חתיכת מחזור חשוב.
    לגבי וילה,אני חושש שיקרה להם מה שקרה לנו ואני לא מדבר על קלקולי קיבה...
    מי שזוכר באותה עונה טוטנהאם איבדה לפחות 10 נקודות בזמן פציעות ואם אסטון וילה הראתה עד היום אופי חזק בדקות האחרונות אסור לה להתפרק כמו מול סטוק.
    עכשיו שמקום בליגת האלופות הוא מוחשי עבורם הם יצטרכו אופי חזק ודווקא בגלל המוחשיות הזאת אני חושש שהם יתפרקו מנטלית.
    לצערי אני רואה את פרנסנל בליגת האלופות.
    אין לכם מושג איזה לחץ יש בפרנסנל לגבי זה.

טוטנהאם - בורו
    אולי המשחק המרכזי בתחתית.שחקני טוטנהאם סובלים מהתכווצויות אבל בשביל זה בדיוק הרחיבו את הסגל בינואר.
    קינו ופלאסיוס חוזרים,וודגייט והמלך יעדרו ודוסון כנראה כשיר וישחק עם צ'ארלי באמצע וצ'ימבו באגף הימני.
    לא ברור מצבו של לנון והוא קריטי בתקופה הזאת.אני מקווה שגם לוקה יוכל לעמוד על הרגליים.
    בורו משחקים טוב בתקופה האחרונה והם מאוד מדאיגים אותי.
    משחק סופר חשוב.

7. בועז Member

משחק שטוטנהאם פשוט חייבת לנצח,בדיוק כמו הניצחון מול האל שהגיע בזכות אופי ומלחמה.ניצחון הזה בסופו של דבר והכח כקריטי,הרבה קבוצות מהתחתית ניצחו ואם טוטנהאם לא הייתה מנצחת הייתה יורדת אל מתחת לקו האדום.

אם המשחק בין ארסנל לווסט ברומיץ יסתיים היום ב0-0, ארסנל תשבור שיא םרמיירליג לתוצאות 0-0 רצופות,חמישי במספר.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

משום מה יש לי תחושה שהשיא הקיים רשום על שמנו... אני צודק?

9. KirkH Member

השאלה כמה הלחץ הזה תורם כרגע. זה לא שאפשר להסתכל על הסגל של בירת צרפת הבלתי רשמית ולהגיד "וואלה, הנה שחקנים שיודעים להתמודד עם הלחץ..."

וילה מקרה מוזר. הם כבר עושים 2-0 במשחק שבו הם לא בדיוק מרשימים, מראים אופי - ואז פשוט עוזבים את המגרש עשר דקות לסיום. סתם הכניסו את עצמם למצב לא קל.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45507000/Xxx/_45507998_liv_sun_0506.Xxx

ליברפול - סנדרלנד

תאריך: 3.3, שלישי
    שעה: 17:00
    אצטדיון: אנפילד
    שופט: מארק הלסי

ליברפול מגיעה למשחק הזה בכושר רע. למרות הנצחון הנהדר בברנבאו, הסקאוזרים לא הצליחו להמשיך את המומנטום מליגת האלופות נגד מידלסברו, וספגו את הפסדם השני העונה - בתוצאה 2:0 לשחקניו של גארת' סאות'גייט, הפסד שבעצם סתם לגמרי את הגולל על חלומות האליפות של המרסיסיידרס.
    גם המנג'ר רפא בניטז כבר כנראה וויתר על אליפות לפי דבריו לBBC לפני המשחק:
    "אנחנו חייבים פשוט להתרכז ולהמשיך לעשות את עבודתנו למרות המצב. גם אם נסיים שניים זה יהיה הישג, אבל אנחנו חייבים לחשוב על לקחת 3 נק' מסנדרלנד ורק אז לחשוב על המיקום שלנו בטבלה, מכיוון שאיפה נסיים תלוי גם במנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, אסטון וילה וארסנל.
    אפשר לדבר כמה שרוצים על מיקומים בטבלה, אבל מה שבאמת חשוב בסופו של דבר זה לנצח את המשחק הבא."

למרות פציעות רבות של שחקני סגל חשובים, שחקן אחד שחוזר לכושר מלא הוא סטיבן ג'רארד. למרות שפתח נגד מידלסברו הקפטן נראה מאוד עייף ולא פעיל, אך רפא בניטז ציין שהוא כשיר ויפתח במשחק הקרוב - דבר חשוב להתקפת ליברפות שמתקשה מאוד לכבוש באנפילד העונה: רק 20 שערים הסקאוזרים כבשו בבית העונה מתוך 13 משחקים. לצורך השוואה - מנ. יונייטד, פולהאם, מנ. סיטי, צ'לסי, אברטון ואסטון וילה כולן הבקיעו יותר. חזרתו של ג'רארד הולכת להיות מאוד חיונית להמשך העונה וגם נקודתית למשחק נגד סנדרלנד בשלישי.

אך לצד חזרתו של ג'רארד לכשירות מלאה, ישנם כאמור 4 שחקני סגל פצועים, 3 מהם ששיחקו לא מעט העונה - פרננדו טורס, אלבארו ארבלואה ודניאל אגר. עוד שחקן שלא יהיה בסגל בגלל פציעה הוא פיליפ דגן, שבא בקיץ האחרון לאנפילד בהעברה חופשית אך עוד לא עשה הופעת בכורה בליגה. גם אמיליאנו אינסואה לא נמצא בסגל(ע"פ BBC) מסיבות לא ברורות.

הרכב משוער: ריינה, אאורליו, הופיה, סקרטל(דארבי), קראגר, ריירה, מסצ'ראנו, אלונסו, בניון, ג'רארד, קויט.

http://img.skysports.com/09/02/218x298/Middlesbrough-v-Liverpool-Steven-Gerrard-grim_1932843.Xxx
    ג'רארד. ינסה לשבור בצורת ארוכה בליגה עם שער נגד סנדרלנד

והחתולים השחורים נראים בכלל לא רע. מאז הפסדם למנצ'סטר יונייטד בתחילת דצמבר, שחקניו של ריקי סבארגיה השיגו 5 נצחונות ו5 תוצאות תיקו ב12 משחקיהם האחרונים, ובמחזור האחרון סנדרלנד אף הוציאה תיקו מאופס נגד ארסנל באמירויות - כך שאין ספק שהם מגיעים עם תנופה חיובית למשחק הזה.

אך סבארגיה הביע חששות לקראת המשחק למרות תוצאות הטובות של קבוצתו והתוצאות החלשות של ליברפול לאחרונה, כשאמר בראיון לסקייספוטס:
    "האם זה זמן טוב לפגוש את ליברפול? כלל לא. אני לא חושב שיש זמן כזה. הם מסתכלים על כך שהם הפסידו 3 נק' יקרות ביום שבת, והם קבוצה שונה לחלוטין בבית, כך שזה הולך להיות אפילו עוד יותר קשה. אני חושב שסטיבן ג'רארד יחזור, וגם הוא יהווה איום משמעותי בשבילנו. ליברפול מניעה את הכדור מצוין וג'רארד מתאים לסגנון המשחק שלה מאוד. אנחנו חייבים לנסות ולעצור את ההנעה הזאאת בצורה הכי טובה שאנו יכולים."

שחקן שיכול אף 'לגנוב' שער בשביל סנדרלנד הוא אחד שדווקא מכיר את אנפילד בכלל לא רע - דג'יבריל סיסה. החלוץ הצרפתי שכבש מספר מכובד של 9 שערים ב24 הופעות בפרמיירליג, התראיין לאחרונה והביע רצון להשאר באנגליה (הוא כרגע נמצא בהשאלה ממארסיי), ואין ספק שהוא ירצה מאוד לכבוש נגד האקסית, אך כרגע הוא עדיין נמצא בספק למשחק. מי שעוד נמצא בספק לקראת המשחק הוא חברו לחוד קנוויין ג'ונס, ואף שני האקסים של טוטנהאם - טימו טאיניו וסטיד מלבראנק.

הרכב משוער(סקיי): פולופ, מקארטני, קולינס, פרדיננד, בן חיים, ריד, ריצ'ארדסון, ווייטהד, מלבראנק, ג'ונס, סיסה.

http://img.skysports.com/08/10/218x298/Djibril-Cisse-smacks-badge-Sunderland-v-Newca_1384633.Xxx
    סיסה. יחפש לכבוש נגד הקבוצה שהביאה אותו לפרמיירליג

11. George Best Member

אני חושב שלאורך הקריירה של הידינק, משהו כמו 80% מהניצחונות היו בהפרש של שער בודד.
    שוד בפראטון פארק.
    צ'לסי אומנם שלטה, אבל לא שיחקה טוב וכל המצבים הטובים במשחק ללא חד וחלק היו של המארחים.
    פיטר קראוץ' בהופעה גדולה עם כמה הורדות כדור מבריקות, ניוג'נט פעם אחת ניצל אחת כזו כדי לתת סיבוב מושלם על אלכס אבל מול צ'ך הוא בעט הכי פחות חכם שאפשר.
    הגבהה טובה של קראוץ' מצאה את קרנצ'אר לבד מול צ'ך, אבל השד יודע ניסה לעשות הקרואטי.
    ואז הגבהה של קווארזמה שבהחלט הוסיף המון פלפל ומהירות מהרגע שנכנס במקום קאלו החלש, דיפלקשן מהרגל של קמבל ודרוגבה עם השער השני שלו העונה בליגה.
    לא הגיע לצ'לסי לנצח, אבל זה הידינק.
    הפסד ראשון לפול הארט, אין לי ספק שהקבוצה שלו תהיה גם בעונה הבאה בפרמיירליג.
    איש המשחק שלי: גלן ג'ונסון עם משחק ענק, למישהו יש ספק מי צריך להיות המגן הימני של הנבחרת?

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איזה משחק.... דקות אחרונות, ובכלל, פיל דאוד עשה הכל על מנת להבליט את השיפוט החד צדדי שלו לטובת פורטסמות'. מקרה אחד פשוט היה שערורייתי... כדור חופשי לצ'לסי, מצב נפלא לגול, החומה עמדה אולי, ואני לא מגזים, 5 מטרים, לא יותר, שום מצב ששחקן מצליח להעלות כדור מעל לחומה ממרחק כזה. שיפוט מגוחך.

משחק סופר קשה, תנאים לא קלים, דשא לא להיט, וקראוץ' שהיווה איום והיה טוב היום, לא פשוט לשחק ככה(מזג האויר). צ'ך הציל אותנו פעמיים ממצבים של שער בטוח, הבעיטה של שון דיוויס בחצי הראשון הייתה מדהימה וקשה, צ'ך פשוט בהצלה גדולה. חצי שני לא טוב, פורטסמות' החזיקה לא פחות בכדור והכניסה של קווארזמה הביאה לשינוי. לפני השער, 2 פריצות שלו, כדורים טובים לאמצע שדרוגבה היה קרוב מלעשות מהם משהו טוב. גם השער בא מהאגף של קווארזמה, דרוגבה היה חופשי ובעט בחדות, כמו בימים היותר טובים שלו.

בסך הכל, אין טענות היום, זה היה משחק קשה, והקבוצה הצליחה שוב להראות חוזק ולצאת מנצחת.

עריכה: דרמטיות זה יפה אריאל, אבל שוד בטח לא היה היום. בחצי הראשון צ'לסי שיחקה טוב מאוד, הגיעה למצבי בעיטה סופר נוחים שלא נוצלו כמו שצריך, לפני השער דרוגבה פעמיים היה קרוב מאוד להבקיע, זה נכון שלפורטסמות' היו 2 וחצי מצבים טובים מאוד להבקעה, אבל שוד זה בטח לא. תיקו אולי שיקף יותר, אבל שוד זה יפה לכותרות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/3/09
  13. George Best Member

תיקו בהחלט היה משקף, ולזה התכוונתי.

השיפוט של דאוד באמת היה נוראי, ולטעמי הטעות הכי מצחיקה שלו הייתה לקראת הסוף - ג'ונסון מאבד את הכדור ומחליק, באלאק לא עשה דבר ודאוד שרק לכדור חופשי מסוכן לפומפי.
    אכן שיפוט ביתי.

נערך לאחרונה ב: ‏4/3/09
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי של משחק שלנו, סוף כל סוף ניצלנו מומנטום כדי לכבוש שערים.

ריינה 6 - יכל לקחת כרית ולישון בשער ב99% מהמשחק, אבל רק העבודה הטובה בהחמצה הנדירה של ג'ונס שווה חצי נק'.
    מסצ'ראנו 6 - סולידי, יחסית למשחק ראשון בעמדה הזו היה טוב.
    קראגר 6.5 - מנקה כל מה שזז, הבחור בכושר פנטסטי.
    סקרטל 5 - לא יודע מה יש לו. ספרתי 3 טעויות קריטיות שלו, למזלנו אף אחת מהן לא נוצלה. יוחזר הופיה להרכב לאלתר!
    אינסואה 5.5 - סביר. ציפיתי ממנו למעט יותר, אבל בסך הכל היה בסדר.
    בניון 6.5 - יופי של משחק, היה פעיל מאוד וקינח בגול מקרוב.
    אלונסו 5.5 - דיי זייף היום, אבל סך הכל נתן משחק נחמד.
    ג'רארד 6 - משחק סולידי מאוד של הקפטן, בישול פשוט גאוני לאנ'גוג בשער הראשון.
    ריירה 6 - מחצית ראשונה רעה, אבל בשנייה הוא התעורר והיה חלק גדול ברוב במצבים. ההרמה לג'רארד בשער הראשון הייתה נהדרת.
    אנ'גוג 6.5 - אהבתי מאוד את המשחק שלו היום, וראו ניצוצות. יש לו עוד הרבה על מה לעבוד אבל הוא בסך הכל נראה שחקן עם יופי של פוטנציאל. מיקום טוב בשער הראשון, ואחלה חצי בישול בגול השני.
    קויט 4.5 - איך אפשר להראות כל כך רע כשכל החלק ההתקפי נראה טוב היום?

לוקאס - לא יצר ולא הזיק.
    באבל - עשה הרבה בלאגן כהרגלו.
    אל זאהר - לא נגע בכדור.

יאללה ניוקאסל!

15. KirkH Member

עאלק שוד. כשהבלמים שלך משחקים את רוב המשחק בחצי של היריב וכל מה שיש לפומפי להציע זה מתפרצות פעם בעשר דקות, דיבורים על שוד הם מצחיקים.

הגענו ללא פחות הזדמנויות מפומפי ובהתחשב בכך שהדשא הרג לנו את הנעת הכדור זה גם משהו.

משחק קשה, עם גשם ורוח שלא היה רחוק מלהיגמר בתיקו. המון אופי. לא צריך יותר מזה בשלב הזה של העונה. שני הדברים החשובים מבחינתי לקחת הלאה - קווארסמה היה טוב מאוד. החבר'ה חזרו לכבד אחד את השני ורואים את זה בסיום המשחקים.

אהה כן, מיקל סיים משחק בלי צהוב. גם משהו בשביל הדביל הזה.