המחזור ה-37 בפרמיירליג: Love Will Tear Us Apart

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/5/17.

1. k_700 Member

פרנסיסקו קושטינהא לא קסטיליו.
    לדעתי הקריירה שלו נגמרה בצ'לסי, במועדון שהפך אותו לענק.
    זה עוד איזה משהו שיצקו טוב מאוד בתודעה, שכאילו זה איזה סיפור גדול להחליף את מוריניו ובמעט מאוד זמן להפוך את הקערה על פיה.

כמה זמן לקח לקלופ להפוך את ליברפול לקבוצה שמשחקת כדורגל, נלחמת וכזאת שצריך לירוק דם נגדה? וכמה זמן לקח למחליף של מוריניו לקחת מועדון מתקופת שפל של עשרים שנים למצב של אליפות קלה??

האדמה לא כזאת חרוכה, יש כסף, יש סגל עמוק, יש מלא כשרון. שלא תתבלבלו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/17
  2. Andrei Kanchelskis Member

תקופת שפל של עשרים שנים? אתה מתכוון לקונטה?! אני משער שהיית ציני כי אחרת אני לא באמת יודע מה באת להגיד פה...

אני באמת מקווה בכל ליבי שנפסיד בשבוע הבא בשביל שיהיה איזשהו סיכוי ולו הקטן ביותר שמוריניו יעוף מאיתנו, ועל זה נאמר אמן!

3. k_700 Member

צ'לסי- סיימה 10(כשמוריניו פוטר היא הייתה קרובה יותר לירידה) שנה שעברה? מתי סיימה במיקום נמוך יותר? 20 שנה אחורה, רק בלי הכסף שהיה למוריניו.

4. Andrei Kanchelskis Member

זה היה נראה כאילו התכוונת שצ׳לסי הייתה במשך עשרים שנים בשפל אבל תודה על ההסבר.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם יש מאמן שיכול להתחמק מעונות כאלה רעות זה מוריניו.
    2 עונות אחרונות שלו זה מקום 10-12 עם צ'לסי ומקום 6 עם מנ יו.
    מישהו אחר היה צריך לרדת עד לליגה 2 עם ניוקאסל כדי לשקם את השם שלו אחרי עונות פחות גרועות, בלי להזכיר שמות.
    אבל עסקים כרגיל אצל מוריניו, ראיתי אותו בראיון אחרי סאות'המפתון, מאסטר קלאס בתקשורת. "ההצלחה של העונה לא תלוייה בכלל בתוצאה שלנו בגמר, עם הנסיבות שעברנו אני יודע שאני נתתי את המקסימום והשחקנים נתנו את המקסימום"
    וואלה. ואנשים אשכרה אוכלים את זה.

oranfu, WellNeverDie ו-Michael Carrick אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

מתקשה לראות אותו מקבל ג'וב בטופ העולמי האמיתי אחרי יונייטד. אולי באחת המילנזיות אבל קצת קשה לקרוא להן היום קבוצות טופ עולמי.
    לא כל ההנהלות מטומטמות כל כך כמו זו של יונייטד. יש גם אנשים שמבינים בכדורגל בענף הזה.

7. k_700 Member

זה חתיכת דבר אחרי התהומות שהביא אותנו לקבל פתאום ג'וב אצל המילאנזיות.
    גיל צודק, מאמנים אחרים על פחות מזה נדדו לליגות משניות ומקומות נידחים ולא קרובים לחזור למעמדם.

הוא באמת גאון תקשורתי בצורה שהוא מאכיל את הלוקש, מעביר אותו ועל הדרך כולם מעכלים את זה.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת ערכת השוואה עכשיו בין אחד המאמנים המוצלחים בהיסטוריה (גם אם יכשל ביונייטד) למלצר הספרדי?
    אז אני מבין שיש לך פינה חמה בלב לבניטז בגלל ליגת האלופות שהביא לליברפול (כשהוא לא מצליח בתקופתו לייצר אפילו מאבק אליפות אמיתי אחד באנגליה), אבל הוא ומוריניו זה בכלל לא באותו מקצוע. מוריניו עם 8 אליפויות ועם 2 זכיות בליגת האלופות (כשבשתי הזכיות באלופות הוא גם השלים טראבל עם הקבוצה שלו באותה עונה), בניטז עם אליפות ספרד אחת וגביע אחד של ליגת האלופות עם ליברפול.

יתכן שלמוריניו אחרי שזכה בהכל אין את המוטיבציה להמשיך ולהיות הטוב בעולם או אחד מהטובים בעולם כפי שהיה מאז פורטו ב2002 עד צ'לסי ב2015, אבל זה לא צריך להוריד מההצלחה האדירה לאורך הקרירה שלו, שהיא אחרת לגמרי מבניטז שהמקסימום שלו זה להיות מאמן טוב למשחק נוק אואט, ושהוא עוד מאמן שעבר ברמות הגבוהות, בטח לא משהו יוצא דופן כמו מוריניו.

9. Coutinho10 Member

חחחחח ואנשים קוראים לברנדן רוג׳רס ״דלודד״..

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר המטרה שלי לא הייתה להשוות בין מוריניו לבניטז כי זה לא הכי קשור לנקודה אלא לתהות איך ייתכן ש2 עונות כאלה כושלות לא מקבלות מספיק נפח תקשורתי שלילי. בשידורי המשחקים שלכם מדברים על עייפות ופציעות, בMOTD מדברים על נסיבות מקלות.
    יש פה עבודה תקשורתית מעולה של מוריניו, כזאת שבניטז רק יכל לחלום עליה. בזה מוריניו נותן לו נוק אאוט אין ספק.
    אני רואה מהצד ומתרשם שזאת גניבת הדעת הכי גדולה שאי פעם ראיתי.
    מעניין אותי אם מוריניו בעצמו מאמין למוריניו. אולי בפנים הוא יודע שהוא כרגע משלים 2 עונות של כישלון נוראי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה כתבת שמישהו אחר (כלומר מישהו אחר שנכשל כמו מוריניו) היה צריך ללכת לליג 2 כדי לשקם את הקרירה אצל ניוקאסל, בכך יצרת השוואה בין בניטז למוריניו.
    גם אם רצית להעביר ביקורת על היחס שמוריניו מקבל מהתקשורת, עדין ההשוואה הזאת היא מופרכת.
    מצד אחד מאמן שזכה בהכל בכל מקום אפשרי ולאורך יותר מ-12 שנה היה מהמאמנים הטובים בעולם. מצד שני מאמן שבכל הקרירה למעט אליפות בספרד וגביע אלופות בליברפול לא התקרב להגיע לגבהים ולהישגים של מוריניו.
    גם מבחינת הכישלון, לפני שהגיע לליג 2 באנגליה, בניטז נכשל לאורך כמה וכמה שנים בכמה וכמה קבוצות לפני שהלך לניוקאסל. מוריניו רק לפני שנתיים עוד זכה עם צ'לסי באליפות אנגליה כבר בינואר.

אז כשיש לך את הרזומה של מוריניו שהוא מרשים הרבה יותר, ויש לך בסך הכל 2 עונות של כישלון אחרי 12 שנה של הצלחות, אתה זוכר ליותר קרדיט ממאמן עם רזומה הרבה פחות טוב וממאמן שנכשל בשנים האחרונות הרבה יותר ממוריניו.

אתה יודע, יש גם אמצע בין קבוצות דרג ראשון כמו יונייטד וצ'לסי לקבוצה דרג 5/4 כמו ניוקאסל, יש גם קבוצות דרג 3 ואפילו דרג 2 שיקפצו על מוריניו בשמחה אם יעזוב את יונייטד.

בקצב הזה אם פפ יכשל גם בעונה הבאה תשלחו אותו לאמן את סנדרלנד בצ'מפיונשייפ...

12. k_700 Member

הכשלון של בניטז עם צ'לסי למשל לא דומה בכלל בהיקף שלו לכשלון של מוריניו השנה(ובניטז חטף על הראש, היה מוקצה מבחינת התקשורת והיחס באנגליה).

מוריניו קיבל מה שרצה בקיץ האחרון, ארנק חופשי לקנות והיה פייבוריט ביחד עם סיטי לזכייה בליגה בגלל העומק והאיכות של הסגל שלו.
    זה די מדהים שהביקורות מינוריות ומתייחסים אשכרה יותר לפציעות, כמות משחקים ולא למהות.

הנושא בכלל לא בניטז או הכשלון היחסי של מוריניו אל מול קריירה ארוכה ומפוארת.
    הנושא זה ההתייחסות הפושעת של התקשורת אל מול גודל הכשלון שלו.
    זה לא סתם להכשל עם צ'לסי(אגב, גיל תרשה לי לתקן אותך, מוריניו לא לקח את צ'לסי למקום 10, הוא הוביל אותה הרבה יותר נמוך מזה, בזכות הפיטורים שלו הם עלו וסיימו 10, שיא שלילי של 20 שנים אצליהם) ואתנו, זה גודל הכשלון מול גודל הציפיות והמטרות והכדורגל המביך ממש על הדשא ועם הכלים שיש לו.

מילא באמת היינו מתעסקים עדיין בטעויות שיפוט או חוסר מזל, גם זה כבר לא קיים. אנחנו לא קיימים על הדשא, זה הדבר הכי מבאס שאפשר לחשוב אליו.
    מוריניו הוא מאסטר קלאס בניהול תקשורת ובעיקר בהסוואת כשלונות.
    הוא קלט כבר מזמן שהשחקנים שלו עם הלשון בחוץ ממנו ומהכדורגל שלא התרומם אז הוא הכריז על סיום העונה מבחינתנו לפני חודש ואנשים לגמרי זורמים עם זה.
    למי אכפת בכלל ממשחק מול סאותהמפטון, טוטנהאם או פאלאס?? אנחנו מנתבים בצדק את מירב הכוחות להופעה מחשמלת בגמר הליגה האירופאית.
    אנחנו "לא מתאמצים" בליגה.73 משחקים.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

עונת 2013/14 לא הייתה באמת יותר מוצלחת מאשר העונה שלפניה עם בניטס גם אם נתחשב בכך שרפא לא בנה את הסגל.

14. Andrei Kanchelskis Member

בניטז בעונת 2013 בניגוד למוריניו של עכשיו לפחות הביא לצ'לסי את הליגה האירופית וגם הביא אותה למקום השלישי ולליגת האלופות, הוא לא חיסל לצ'לסי את העונה בליגה כשעוד היה להם על מה לשחק בתירוצים מפגרים ועלובים של עומס במשחקים, כמאמן זמני שבא על תקן סותם חורים הוא עשה בסה''כ עבודה טובה מאוד. מוריניו בניגוד לבניטז הוא ממש לא מאמן זמני אצלנו ולפחות כרגע אני לא רואה איזשהו תסריט שהוא יעוף מאיתנו בתום העונה המזעזעת הזו ככה שאפשר לומר שהגרוע מכל עוד לפנינו.

בניגוד למה שנכתב מקודם אני ממש לא חושב שמוריניו אחרי שיעוף מתישהו מיונייטד יגיע לאחת המילאנזיות כי למרות שהן במשבר כבר כמה שנים טובות הבעלים שלהן לא ירצו מאמן שהסיכוי שהוא יחזיר אותן אחורה מאשר שיקח אותן קדימה הוא גבוה יותר. מוריניו הוא לדעתי מאמן שרוף שיוכל אולי לאמן רק קבוצות שוליים בצמרת הליגה הפורטוגלית(בראגה או ספורטינג ליסבון) ואני כמעט בטוח שהאגו שלו לא יאפשר לו להגיע אליהן(פחיתות כבוד) ויש סיכוי גבוה שהוא יעדיף לפרוש מאימון.

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיפור של בניטז - בעיניי לפחות - זה כשל מאוד ברור בכל מה שקשור למסביב, קרי ניהול כוכבים בחדר ההלבשה, כמו גם ההתמודדות מול התקשורת.

סתם דוגמא קצרה: אני לא חושב שזידאן ביצע משהו חדש בפן הטקטי שבניטז לא ניסה כאשר הגיע לריאל. כל ההבדל הוא שלאחד קוראים בניטז והשני זה זידאן; לפעמים לא פחות חשוב לדעת לגרום לשחקנים ליישם פעולות בסיסיות עבורך מאשר להיות ״גאון טקטי״. מוריניו ידע להיות בעבר גם וגם.

oranfu, Mellow29 ו-DRORIKO אוהבים את זה.