המחזור ה-37 ב-Serie A - יובנטוס הבטיחה אליפות שישית ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י SerieA, ‏19/5/17.

?

קרוטונה תדחה ליובנטוס את חגיגות האליפות?

1. לא

2 הצבעות
    18.2%
  2. כן

2 הצבעות
    18.2%
  3. קייבו תעשה את העבודה

0 הצבעות
    0.0%
  4. אתה צוחק עליי?

7 הצבעות
    63.6%
  1. DRORIKO Member

לא ראיתי את המשחק,אבל גם אם לאציו נתנה מעצמה עדיין לא הייתי שופט לכאן או לכאן על סמך משחק אחד. לגבי איקרדי כקפטן, עוד כשקיבל את הסרט כתבתי שאני לא חושב שהוא מתאים, מצד שני אני לא רוצה לדחוף את האף שלי לקבוצות אחרות, אם באינטר חושבים שאחד כזה ראוי להיות קטפן שיבושם להם.

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שים לב לסיטואציה המעניינת:
    אם קרוטונה יורדת ובעונה הבאה פאלרמו נכשלת לעלות חזרה מיידית לסרייה A, פאלרמו תקבל 15 מיליון יורו.
    אם אמפולי יורדת ובעונה הבאה פאלרמו נכשלת לעלות חזרה מיידית לסרייה A, פאלרמו תקבל... 0 יורו.

בכל עונה סכום של 60 מיליון יורו מוקצה כדמי מצנח לשלוש היורדות, כשהחלוקה נעשית לפי ותק (מספר עונות סרייה A בשנים האחרונות, אני חושב 4). פאלרמו בתור ותיקה תקבל 25 מיליון, פסקארה תקבל 10 כי זאת העונה הראשונה שלה. אמפולי בקטגוריה של פאלרמו ו"שווה" 25, כלומר 25+25+10 והנה הלכו להם 60 המיליון. קרוטונה לעומת זאת היא בקטגוריה של פסקארה, כלומר 10 מיליון. אבל: 25+10+10=45. נשארו 15 מיליון. מה עושים איתם? הסכום יושב שנה בקופה והולך ליורדת הותיקה ביותר שנכשלה לעלות מיידית ליגה, כלומר לפאלרמו. אין לי מושג מה קורה עם ה-15 במידה ופאלרמו עולה מיידית.

בקיצור, לפאלרמו יש אינטרס מסויים (גם אם מאוד זניח עבור השחקנים) שקרוטונה תרד.

למי שתוהה מה פשר שיטת החלוקה ומה כל הסיפור עם ותק - די פשוט והגיוני: המצנח הוא כדי להקל על קבוצות סרייה A שמחזיקות בסגל של סרייה A ומשלמות בהתאם, רק כדי לרדת ליגה ולמצוא את עצמן עם הוצאות שכר של קבוצת סרייה A אבל עם הכנסות של קבוצת סרייה B. זה מתכון להתפרקות כלכלית שקבוצות איטלקיות סבלו מהן מספיק. הרעיון הוא שקבוצות שנמצאות מספר שנים בסרייה A יושבות על שכר גדול יותר וסגל "ותיק" יותר במונחי סרייה A, בעוד שעולות טריות כמו קרוטונה ופסקארה לא באמת הספיקו להחליף סגל שלם תוך עונה ועדיין מחזיקות בלא מעט חוזים בקנה מידה של סרייה B. כלומר 10 מיליון אמורים לחפות על ההפרש. עבור פאלרמו ואמפולי למשל, צריך הרבה יותר. בגלל זה הקריטריון הוא מספר עונות סרייה A ב-4 השנים האחרונות, שזה בערך אורך חוזה ממוצע של שחקן סרייה A. זה גם מסביר למה במקרה ונשאר כסף בקופה (כמו ה-15 שעלולים להשאר העונה), הם הולכים לקבוצה הותיקה שנכשלה לעלות מיידית ליגה, זאת שכנראה עדיין יושבת על חוזים גדולים וצריכה עוד עונת הסתגלות שכן קבוצות מהסוג הזה לרוב לא מקצצות דרסטית בסגל, בניסיון לחזור תוך שנה אחת לסרייה A.

Nesta, uri, Dayatso ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ממה שאני יודע יש גם תקרת שכר בסרייה B, כך שאי אפשר בכלל להישאר עם הוצאות של קבוצת סרייה A.

4. SerieA Il Capitano

יותם, מעניין מאד, תודה.

על כן יש אינטרס חזק לפאלרמו לנסות לנצח את אמפולי. מכיוון ששתיהן קבוצות מזעזעות, יש סיכוי שמינוס ומינוס ייתנו פלוס.