המחזור ה14 בליגה האנגלית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Dyer, ‏27/11/03.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחזור ה14 מגיע ואיתו המשחק שרבים חיכו לו מרגע מהפיכת אברמוביץ', השדים האדומים בסטאמפורד ברידג'.
    זה יהיה ביום ראשון, אך קודם לכן ביום שבת יתקיימו שישה משחקים אחרים.

וולבס - ניוקאסל
    ניוקאסל מגיעה לאחר ה3-0 המשכנע מול הסיטי, ולאחר המשחק מול באזל. בשורות המגפייז חזרו קיירון דייר, אלן שירר וג'ונתן וודגייט. אין סדפק כי ניוקאסל תכבוש, היא כבשה 19 שערים בעוד וולבס ספגה 26. באזל עצמה כבשה 8 שערים, 3 פחות מאלן שירר חלוץ ניוקאסל ומוליך טבלת מלך השערים.
    נראה כי ניוקאסל של העונה היא קבוצה שנופלת משלוש העליונות, אך לא יותר מזה. וולבס לא צריכה להפריע לה בדרך המחודשת למעלה, במיוחד אחרי ההפסד 2-0 לאברטון, פחות מהתוצאה היכולת של חניכיו של דייב ג'ונס הייתה פשוט מחפירה, ואין ספק כי היא לא תספיק לה מול המגפייז.
    וולבס יכולה להתנחם בעובדה שבמפגש הקודם בין הקבוצות היא ניצחה. זה היה בעונה שעברה במסגרת הגביע, באותו 5 ביאנואר ארור שבו ניוקאסל מעשית סיימה את העונה (3-2 במשחק דרמטי ומרתק).
    שידור ב5+.

אסטון וילה - סאות'המפטון
    אסטון וילה מגיעה למשחק הבית מול הקדושים לאחר שבחמשת משחקיה האחרונים השיגה 5 נקודות מתוך 15 אפשריות, כאשר היא כובשת רק 3 שערים. דאריוס וואסל החלוץ האנגלי המוכשר עדיין לא כבש ואין ספק כי הקבוצה סובלת מכך. במחזור האחרון התארחה הקבוצה אצל הספרס מלונדון ואפילו הובילה, אבל שני שערים ב3 דקות נתנו לה הפסד נוסף ושוב סיבוך במאבקי התחתית.
    מנגד בסאות'המפטון מאוכזבים מההפסד למאריו מלכיוט של צ'לסי. הקבוצה שיחקה לא רע ואף הגיעה למספר הזדמנויות אבל לא הצליחה לכבוש. מלבד זאת כבר 3 משחקי ליגה שהקבוצה לא מנצחת, ובסיינטס יש מספר שמועות לגבי עתידו של גורדון סטראכן, שמסיים את חוזהו בקיץ, בקבוצה. לידס נקשרה עם שמו, ויכול להיות שבקרוב מאוד נראה אותו עוזב. אך בינתיים הוא כאן והוא ינסה להנחיל לאסטון וילה הפסד בית, משימה לא כל כך קשה.

בלקבורן - טוטנהאם

בלקבורן בינתיים מזייפת ובגדול בליגה. הקבוצה שבעונה שעברה הייתה הפתעה נעימה בראשות השוער ברד פרידל, מקרטעת העונה. האם זה בגלל מכירתם של דייויד דאן ודאמיאן דאף? יכול להיות, למרות שהקבוצה התחזקה בקיץ בשחקנים כמו ברט אמרטון, בארי פרגוסון, לורנצו אמורוסו ועוד. בלקבורן לא ניצחה בחמשת משחקיה האחרונים ומעמדו של המאמן גרהאם סונס מתחיל להתערער. בשבוע שעבר הפסידה הקבוצה באולד טראפורד למרות ששיחקה לא רע.
    מנגד מגיעה טוטנהאם, שגם היא דיי מאכזבת עד כה, לאחר ניצחון בית משחרר למדיי על אסטון וילה, ששיחרר המון לחץ במערכת. בקבוצה מנסים להמשיך את המומנטום ומקווים שהחלוץ המחמיצן, הלדר פושטיגה, ישבור את הקרח ויכבוש סוף סוף . למרות זאת לקבוצה יש מה להציע בחלק ההתקפי, כשפרדריק קאנוטה ככל הנראה יהיה כשיר למשחק, יחד עם רובי קין ובובי זאמורה.
    על הנייר זה אמור להיות ניצחון לטוטנהאם, אולם אם בלקבורן סוף סוף תתחבר אולי נראה תצוגת כדורגל מרשימה ומעניינת.

צ'רלטון - לידס

איי לידס לידס.... הקבוצה הזאת היא פשוט קטאסטרופה מהלכת. היא הפסידה את חמשת משחקי הליגה האחרונים שלה, כולל תבוסות של 6-1 לפורטסמות' ו4-1 לארסנל. לידס נראית בדרך הישירה לליגת המשנה, ואם לא יקרה משהו בקבוצה כנראה זה מה שיהיה. משהו יכול להיות מינוי גורדון סטראכן לעמדת המאמן, או קנייה של איזה מיליארדר ערבי שיעזור לקבוצה (פולדש זיין לי את השכל על איזה משהו בסגנון... לא ממש הקשבתי).
    בצ'רלטון העניינים דופקים טוב. לקבוצה יש עד כה עונה טובה, וככל הנראה מזל של קבוצות צמרת, בעקבות הפנדל המפוקפק שקיבלה בדקה ה90 בלסטר שהעניק לה נקודה שלא הייתה ראוייה לה. מלבד זאת הקבוצה נמצאת כרגע במקום הרביעי המוליך אל ליגת האלופות. בששת משחקי הליגה האחרונים ניצחה הקבוצה בארבעה, וכרגע שקט ונחת בקבוצה. לא צריכה להיות בעייה מסוימת לצ'רלטון להביס את לידס, ועוד בבית.
    בלידס ינסו להתנחם בעובדה שבשנה שעברה לאחר מסכת הפסדים הגיעה הקבוצה כמו הפעם לוואלי עם הגב לקיר, והתפוצצה עם 6-1. זה אמנם לא מה שיקרה הפעם, אבל אדי גריי היה בכיף קונה משהו בסגנון.

פורטסמות' - לסטר

מאבק בין שתי העולות החדשות. פורטסמות' לאחר פתיחת עונה מוצלחת מזייפת לאחרונה (מלבד ה6-1 מול לידס הפאטתית), והיא הדרדרה עד למקום ה11. פומפיי קיבלה מכה בדמות פציעה של השוער שאקה היסלופ לתקופה של חודשיים.
    ממול תתייצב הקבוצה של מיקי אדאמס שדווקא נמצאת בכושר לא רע לאחרונה. ניצחון החוץ המשכנע ביותר 3-0 על מנצ'סטר סיטי מפיח בקבוצה תקווה במאבקי ההשרדות. הזאבים נמצאים במקום ה16 המבטיח הישארות נוספת בליגה. בשבוע שעבר ספגה הקבוצה שער שוויון מרגלי פאולו די-קאניו של צ'רלטון, שער מפוקפק כשאפשר לראות בבירור את ההצגה שלו ברחבה. בלסטר מתעודדים מהכושר הטוב של לס פרדיננד שבש מול צ'רלטון, ובונים עליו במשחק החוץ מול פורטסמות'.

משחק נוסף:
    בולטון - אברטון
    ביום ראשון:
    ארסנל - פולהאם
    ליברפול - בירמינגהאם
    צ'לסי - מנצ'סטר יונייטד
    מנצ'סטר סיטי - מידלסבורו

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

רציתי לדבר על וולבס ניוקאסל..סתם נראה לכם!!!!
    אש במכתש...או ליתר דיוק אש בגשר!!!
    איזה משחק..כמה כסף יהיה על המגרש ביום ראשון!!

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן יהיה אש בגשר, אבל אני דווקא רציתי להפנות את תשומת הלב לנושא אחר: בחירת השידורים של ספורט 5+. אומנם המשחקים של יום שבת הם לא הכי אטרקטיביים שיש, אבל אני משוכנע ש-90% מחובבי הכדורגל האנגלי בארץ יעדיפו לראות את בלקבורן-טוטנהאם במשחק צמוד ומעניין על חשבון צ'רלטון נגד הקרקס הנודד של לידס יונייטד (מה גם שלספרס יש הרבה יותר אוהדים בארץ מאשר ללידס יונייטד...). בנוסף גם המשחק בין וולבס לניוקאסל לא צפוי להתעלות לרמה גבוהה במיוחד (וייסלח לי דאייר) כך שאני בכלל לא בטוח אם אני אצפה בשידורים של שבת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

4. AFC Member

וולבס-ניוקאסל משוחק בשעה מוקדמת יותר וזו הסיבה היחידה שערוץ הספורט משדר אותו. אני דווקא מעדיף את צ'רלטון-לידס מאשר לראות את החלאות נגד בלקבורן האומללה.

5. Julian Joachim Member

כמעט ולא ראינו את צ'רלטון העונה... מה גם ששנה שעברה ערוץ הספורט פספס את ה 6-1 של לידס, ואני חושב שעדיין מצטערים על זה... :)

ובקשר למשחק אני אגיב מחר, אני רק אומר שיש שמועות שמת'יו קילגלון בדרך ישר להרכב (חזר מההשאלה בווסטהאם) ואולי זה חיובי. בטוח שזה לא רע.

6. ArsenalFan Member

בכל מקרה אני אצפה בכל שידור ישיר מהפרמייר ליג, אבל אני דווקא חושב שהבחירה של 5 פלוס נכונה למשחקי שבת. זו הזדמנות לראות את ניוקאסל אחרי הרבה זמן שלא ראו אותה (וגם לא את התבוסה שלה לצ'לסי), ושבוע אחרי ההצגה הגדולה שלהם ביותר העונה מול מנ' סיטי. וצ'רלטון-לידס, זה משחק מאוד מעניין. לפי הטבלה זה ממש חד צדדי, אבל באיזשהו שלב לידס חייבת להפסיק לבזות את עצמה ולהתחיל לשחק כמו קבוצה נורמלית, או לפחות להילחם. נכון שהם הפסידו לבולטון במשחק שהם היו חייבים לנצח, אבל יכול להיות שעם קצת יותר עבודה ושפשוף של הקבוצה תחת אדי גריי נראה משהו מלידס, אולי כבר השבת. נכון שהואלי זה לא המקום האידיאלי, אבל אני לא חושב שלצ'רלטון הולך להיות קלי-קלות. בשבוע שעבר היא סחטה תיקו מלסטר סיטי. וגם אם כן, זו תהיה הזמנות מצוינת לראות את הקבוצה שכרגע נמצאת במקום הרביעי ושבמשחקים רבים בחודשים האחרונים הפגינה יכולת טובה מאוד.

ספרס- בלקבורן? יש למשחק הזה פוטנציאל מסוים, אבל מבחינת רמת העניין הכללית במצבן של שתי הקבוצות? לא נראה לי. ולטוטנהאם יש "הרבה יותר" אוהדים מללידס? לא הייתי משתמש במושג "הרבה" כשמדובר בהן, אבל כן, יש לספרס יותר משגיא כהן ופולדש... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

על המשחק שלנו מול פולהאם ביום ראשון (שאם כבר לבוא בטענות ל-5 פלוס, זה כאן) אני ארשום מאוחר יותר.

7. Julian Joachim Member

פולהאם ארסנל לא באותה שעה כמו מנצ'סטר-צ'לסי?

אגב שעות, מישהו מוכן להגיד לי מתי המשחקים? 2? 4? 6? זה די חשוב, כי אני חושש שלא אוכל לראות את המשחק.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מניח ששתיים עד ארבע וחמש עד שבע, כמו בדרך כלל...

באמת סוף סוף קצת ניוקאסל. עם כל הכבוד, הפעם האחרונה שזכיתי לראות בשידור ישיר את המגפייז הייתה בערב ראש השנה, באותו 3-2 מול ארסנל.
    והשבת הזו היא מה שנקרא בפי שבת כדורגל אנגלי טיפוסי. אין פה לא את מנצ'סטר, לא את ארסנל, לא את צ'לסי, לא את ליברפול. כל מי שיצפה במשחקים הוא באמת אחד שאוהב כדורגל אנגלי, ולא סתם אוהד את מנצ'סטר או משהו כזה.

בחירת המשחקים: כמו שנאמר לא הייתה ברירה אלא לבחור בניוקאסל (תודה לאל), והבחירה השנייה לפי דעתי מוצדקת. לפי דעתי זה באמת יהיה משחק מעניין, וכמו שאמרתי, בשביל אוהב כדורגל אנגלי טיפוסי קלאסי, אין טוב יותר מזה. אלה המשחקים שהוא רוצה לראות בשבת בשידור ישיר, ולא רק את השערים בסיכום המחזור.

9. ArsenalFan Member

כל המחזור, זמנים מדויקים, שעון ישראל:

יום שבת

14:30 וולבס- ניוקאסל (5+). אגב, מאוד מפתיע שניוקאסל שוב משחקת פחות מ-48 שעות אחרי משחק בגביע אופ"א. זה קרה כשהיא הגיעה גם להייבורי. האם לניוקאסל לא חשובה העייפות? או שזו סתם שלומיאליות כשחשבו בקביעת המשחקים שניוקאסל תהיה בליגת האלופות ולא שינו את זה?

17:00 צ'רלטון- לידס (5+)
    17:00 בלקבורן- טוטנהאם
    17:00 אסטון וילה- סאות'המפטון
    17:00 בולטון- אברטון
    17:00 פורטסמות'- לסטר

יום ראשון

16:00 ארסנל- פולהאם
    17:00 ליברפול- בירמינגהאם
    17:00 מנצ'סטר סיטי- מידלסברו
    18:00 צ'לסי- מנצ'סטר יונייטד (5+)

אגב, אני אנצל את המקום (אין לי מקום אחר...) לומר שסוף סוף בשעה טובה ומוצלחת עשיתי מנוי ל-Arsenal Plus. לא, אני לא הפראייר שישלם 25 פאונד לחצי שנה (דווקא זה לא פראייר בכלל, פשוט כל גרוש שיש לי נחסך למטרות אחרות שקשורות בארסנל), בשביל דברים כאלה יש הורים, ודרך טובה לסחוט מהם דברים כאלה היא אצטלה של ימי הולדת... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

10. Julian Joachim Member

אז אני לא אראה את צ'לסי מנצ'סטר... כי אני אהיה באותו זמן במלחה.

ועדי, מה למשל יש בארסנל פלוס?

11. ArsenalFan Member

תקצירים נרחבים של משחקי ארסנל, תקצירי משחקי עבר, שערים להורדה למחשב, שידורי רדיו מכל המשחקים ואם אני לא טועה גם תכנית שבועית של לפני המשחק, לייבסקור כולל תמונות מהאיצטדיון בזמן משחקים של ארסנל בהייבורי, ראיונות וידאו עם שחקנים, עם ונגר, שחקני עבר (השבוע- קני סנסום) ועוד כל מיני דברים נחמדים...

בעונה שעברה בסטמפורד ברידג' צ'לסי ומנ' יונייטד נפרדו ב-2:2. באולד טראפורד יונייטד ניצחו 2:1 משער בדקה ה-90 של דייגו פלגמט. לפני כן אני צריך להיזכר טוב יותר, אבל אני רק יכול להזכיר את ה-5:0 המדהים של צ'לסי בסטמפורד ברידג' ב-99/00 (או שמא זה היה בעונת הטרבל של יונייטד? לא זוכר...).

12. נדב Member

כן שמעתי על הארסנל פלוס , דווקא נראה יפה .

דרך אגב , באתר של סקיי ניוס גם יש דבר כזה . אבל זה ניתן בחינם (לתושבי בריטניה ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx )

לדעתי במקרה של המשחק הזה אי אפשר להתייחס לתוצאות מהעבר (בעבר לא היו לצ'לסי את ורון , קרספו ועוד חברה כאלה ....)

13. duff beer Member

מאלין, המשחק במלחה מתחיל ב-8:30.
    המשחק של צ'לסי נגד מנצ'סטר יסתיים בערך ב-8...
    אני חושב שתוכל לראות את כל המשחק או את רובו.
    (אגב יש לי מחשב חדש!!! מזל טוב לי!!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx )

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם אני חייב לצין את ההקדמה של דייר למחזור, באמת שהיה כיף לקרוא.
    שנית, אני חייב לצין שהשידורים השבוע נעשו בשביל דייר את פולדש שיוכלו סוף סוף להנות מהשידורים של הקבוצות שלהם בלי איזה ארסנל את צ'לסי באמצע, אני אזכה לראות רק את המשחק של ניוקסאל בגלל הנסיעה לבלומפילד אחרי באר שבע, אבל עם לא היה משחק של באר שבע בהחלט הייתי נשאר בבית לצפות גם במשחק המסקרן של לידס, שדבר אחד בטוח יהיה שם, וזה מבול של שערים.
    מחזור באמת מסקרן ומותח, צפו להפתעה במשחק של לידס מול צ'רלטון.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשה משה....

ותום, המשחק מול בני השרון הוא בשבע ורבע. http://www.hapoel.co.il/hello.asp
    בכל מקרה פולדש ואני מסיימים רק בשבע את בצפר באותו יום ככה שלא נוכל לראות את המשחק... נסתפק בעדכונים. אבל כמו שאומרים בפריוויו, זה באמת משחק שמאוד מאוד חבל לי להפסיד.