המלך הלך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Fernando Cavenaghi, ‏16/2/03.

1. Fernando Cavenaghi Member

בצעד ממש לא מפתיע הודיע ריינר קלמונד על פיטוריו של המלך, המאמן הטוב בעולם, הטקטיקן הטוב ביבשת, קלאוס טופמולר. טופמולר שהצעיד את לברקוזן לעונה מזהירה אבל חסרת תארים שנה שעברה פשוט לא מספק את הסחורה השנה. הקבוצה שעלתה שלב בליגת האלופות משחקת שם בכושר בינוני ומטה וכנראה לא תעלה מהבית הקשה שלה (בארסה אינטר וניוקאסל). בליגה הקבוצה לא מצליחה להשיג נקודות גם במשחקים בהם היא מובילה ומאבדת נקודות בקצב מול קבוצות תחתית. בגביע הם הגיעו לרבע הגמר אחרי ניצחון בפנדלים על קבוצה מהליגה השנייה (אני לא יכול לכתוב את השם שלה)

מה שמעניין אותי הוא האם הקבוצה שספגה מכה קשה אחרי עזיבת שני הכוכבים לביירן השנואה תצליח להציל את העונה, לזכות בגביע, להגיע לאופ" או אפילו לעלות שלב בליגת האלופות.

מבחינת סגל הקבוצה הצליחה להביא שחקנים מחליפים טובים מאוד כמו פראנסה הזכור ממנג'ר, יאן סימאק הקשר המעולה, דניאל בירופקה מליגת המשנה וחואן הבלם הברזילאי. חלק לא קטן מהשלד שהיה בשנה שעברה נשאר עם אוליבר נויביל, ילדרי בשטורק, לוסיו וכמובן השוער הנפלא האנס יורג בוט (אני).

מה דעתכם?, עזבת המאמן המעולה תמוטט את הקבוצה ואפילו תוריד אותה ליגה, או שתכניס רוח חדשה לחצי עונה מוצלחת.

2. Julian Joachim Member

במבט ראשון זה נראה כצעד מתבקש, כי לברקוזן בכל זאת לא הגיעה לכלום, ונראית פשוט נורא ואיום העונה.

במבט קצת יותר מדוקדק, ניתן לראות שהמחסור בהשגים העונה נבע בעיקר ממכירת שני הכוכבים שלא לוותה ברכישת שחקנים מתאימים להחלפתם (בנצור השחקנים שנקבת בשמם הם לא יותר מאוסף בינוני ביותר של שחקני כדורגל - לא משהו שיביא קבוצה לחצי גמר ליגת האלופות). האשמה בטוח לא על טופמולר שהוכיח את עצמו כמאמן, אלא על ההנהלה. אבל, לברקוזן, אולי הקבוצה עם האוהדים הכי שקטים באירופה לא ממש מתרעמת על הפיטורים, ולדעתי מפספסת כאן את אחד המאמנים הטובים ביבשת.

חבל בשבילם.

3. שגיא Guest

בהחלט חבל.

אבל אחרי 5 הפסדים רצופים זה כנראה היה מתבקש, וזה מה שקרה. מאמן העונה באירופה בעונה שעברה (?) הולך הבייתה.

לברקוזן עברה מספר שינויים דרסטיים ביותר העונה. שני שחקני מפתח, זה רוברטו ובאלאק, עזבו, שניהם היוו את המפתח להצלחת הקבוצה, ושאתה מפרק קבוצה מהמנוע שלה, כזה להדביק שוב את השברים, בטח ובטח לא עם חלקי חילוף שבמקרה הזה היו מאוד לא הולכים יחסית לאורגינל.

לברקוזן הולכת למטה, עמוק למטה.

4. Fernando Cavenaghi Member

גם אחרי שאמרסון עזב אמרו את אותו הדבר והם הביאו שחקן לא כל כך מוכר בשם מיכאל באלאק, זאת המומחיות של לברקוזן קניות של צעירים ומכירה, מה שכן אם הם היו שומרים על הכוכבים ולא מוכרים אותם לכל מי שמבקש, רק מלחשוב על זה אני שמח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. Fernando Cavenaghi Member

יש, לברקוזן בטוח מצליחים עכשיו, קלמונד רמז על הבאתו של חברי הותיק, האדון ואן חאל. כמה מטומטמים אפשר להיות? ואן חאל?

אני הולך להתאבד!

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ואן חאל כנראה יצליח במשימתו העונה,להוריד קבוצה ליגה.

הוא התחיל עם בארסה הביא אותה לתחתית,קרוב מאוד לליגה השנייה,אבל אז נאלץ להתפטר.
    עכשיו הוא אולי מגיע לבאי ארינה ושם הקבוצה אם אני לא טועה מתחת לקו האדום,ומשם הדרך למטה כנראה סלולה

7. Fernando Cavenaghi Member

אל תעליב, יש לנו יחס שערים יותר טוב מאלה שמתחת לקו האדום :wink:

ובמזל טוב ואן חאללא הוחתם, במקומו הביאו את מאמן של אחת מקבוצות הנערים, שפתח ברגל שמאל, נחכה ונראה.

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנצור,אתה לא יודע שאני מגדת עתידות ?

ברוסיה מנשלגלבאך ניצחה היום 2-0 את הנזה רוסטוק והורידה את באייר לברקוזן אל מתחת לקו האדום

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

את וולפסבורג היא ניצחה לא את הנזה רוסטוק

10. Fernando Cavenaghi Member

בלברקוזן מתכוננים למשחק החשוב מול האנובר בקרב התחתית, אם לברקוזן ינצחו הם יעקפו את האנובר ביחס שערים (לשתיהם יהיה 23 נקודות), למינשנגלדבך יש משחק קשה בחוץ מול שטוטגרט, כבר טוב.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

האנובר מובילה 1-0.....

12. Fernando Cavenaghi Member

תיסלחו לי, אני הולך להתאבד, נמאס

13. Fernando Cavenaghi Member

בונדסליג זהירות לברקוזן דוהרים, איזה ניצחון מזהיר על האנובר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

14. Fernando Cavenaghi Member

לברקוזן עכשיו ברצף הניצחונות הכי ארוך שלהם העונה (בליגה) שניים רצופים

אבל ברצינות משחק טוב של לברקוזן שניצחו את ברמן החזקה ועכשיו הם 7 נקודות מהמקום השישי שלדעתי מוביל לאירופה, בבקשה לא להתייחס למה שקורה בליגת האלופות כי כבר יצאה הודעה שזה לא מעניין את לברקוזן (אפשר היה לראות לפי ההרכב).

מה שכן תופעה מפחידה, שני פנדלים מוחמצים תוך ארבעה ימים.

15. שגיא Guest

אז עושה רושם שהחילוף הזה של המאמנים היה טוב, ואפילו רק אם עשה זעזוע ולא שינוי מקצועי דרסטי...

ברור שלברקוזן לא מעוניינת בליגת האלופות, היא מעדיפה כמובן להתרכז בליגה, על מנת שלא יקרו דברים שיצטערו עליהם שנים רבות אחר כך, בליגת האלופות הם כבר ויתרו מזמן, ולא נראה שהם יוציאו עוד נקודות בבית שלהם....

אבל בליגה זה סיפור שונה, מאמן חדש, וכבר 6 נקודות רצופות, לברקוזן יוצאת לדרך חדשה.